Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω κανει αιτηση για φορητοτητα σε vodafone και μεθαυριο προκειται να ενεργοποιηθει αλλα εγω θελω να το ακυρωσω.σε ποιο τηλεφςνο πρεπει να παρω στην cosmote για να τουσ το πω??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλε μου το Call Them All 1500 το ήξερα εδώ και 10 ημέρες. Αν το έλεγα θα έμπαινα σε άλλες διαδικασίες, όπως μπήκα και πέρυσι που ανέφερα την προσφορά για το 2009. Προφανώς η cosmote ήθελε να παρουσιάσει την προσφορά το 3ήμερο των αποκριών για να μην μπορεί ο ανταγωνισμός να απαντήσει άμεσα και να κερδίσει τις εντυπώσεις, κάτι που προσωπικά εμένα δεν με ενδιαφέρει. Τώρα αν αναφέρω όσα ξέρω για αυτά που έρχονται πάλι θα μπω σε διαδικασίες άλλες που όπως προείπα δεν θέλω.

 

Οσονούπω...

Ναι βρε, αστειεύομαι. Να γίνει και λίγο πιο ελαφρύ το κλίμα, να το καλαμπουρίσουμε και λιγάκι.

Θυμάμαι κι από πέρυσι που έλεγες για απαντήσεις στον ανταγωνισμό κλπ. κλπ. Τελοσπάντων, εγώ κρατάω το "αυτά που έρχονται" :D

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει αιτηση για φορητοτητα σε vodafone και μεθαυριο προκειται να ενεργοποιηθει αλλα εγω θελω να το ακυρωσω.σε ποιο τηλεφςνο πρεπει να παρω στην cosmote για να τουσ το πω??

 

Το τμήμα φορητότητας της Cosmote, απαντάει στον αριθμό 13897.

Link to comment
Share on other sites

Και ποιός σου το είπε εσένα αυτό; Δεν είναι σαν την περσινή προσφορά.. Πακέτο είναι. Ακριβώς όπως το PLUS.. Απλά στέλνεις δωρεάν τον μήνυμα 1500 στο 1313 και αγοράζεις με 3 ευρώ 1500' + 1500 sms για ένα μήνα!

 

Καλύτερα να ενημερώνεστε πριν γράψετε ανακρίβειες γιατί υπάρχει κόσμος που βασίζεται σε αυτά που διαβάζει στα forums... Ειδικά σε αυτό το forum!

 

http://www.whatsup.gr/services/call-them-all-1500

 

Επειδή την κουβέντα θες να την πας αλλού δεν θα σε ακολουθήσω.

Μιας και το αναφέρεις όμως σου λέω ότι προσφορά είναι ότι έχει ημερομηνία λήξης εκ των προτέρων. Το link που αναφέρεις λέει τα εξής:

CALL THEM ALL 1500

 

Τώρα, κανείς δε μένει έξω από τον κόσμο του What's Up!

 

Γιατί, μόνο με 3€, μπορείς να έχεις 1500' ομιλίας & video κλήσεων και 1500 SMS, προς όλο τον κόσμο του What's Up!

 

Για εγγραφή και αγορά, απλώς, στείλε 1500 στο 1313 δωρεάν.

 

Και για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις ανήκει στον κόσμο του WHAT'S UP, στείλε δωρεάν το μήνυμα WU αριθμός κινητού στο 1314 (π.χ. WU 6971234567).

 

Διάρκεια ισχύος πακέτου 30 ημέρες, Ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά. Χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Ισχύει μέχρι 31/12/2010.

 

Άρα είναι προσφορά και όχι πακέτο.

Link to comment
Share on other sites

Το τμήμα φορητότητας της Cosmote, απαντάει στον αριθμό 13897.

 

οταν τον παιρνω μου βγαζει μηνυμα οτι δεν χρισημοποιειται ο αριθμος αυτος.καποιος που να ξερει?:O

Link to comment
Share on other sites

οταν τον παιρνω μου βγαζει μηνυμα οτι δεν χρισημοποιειται ο αριθμος αυτος.καποιος που να ξερει?:O

 

Κάλεσε το 13897 από κινητό άλλου δικτύου, θα σου απαντήσει. Αν καλέις από κινητό cosmote το 13897 δεν βγαίνει η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

[/b]

 

Επειδή την κουβέντα θες να την πας αλλού δεν θα σε ακολουθήσω.

Μιας και το αναφέρεις όμως σου λέω ότι προσφορά είναι ότι έχει ημερομηνία λήξης εκ των προτέρων. Το link που αναφέρεις λέει τα εξής:

CALL THEM ALL 1500

 

Τώρα, κανείς δε μένει έξω από τον κόσμο του What's Up!

 

Γιατί, μόνο με 3€, μπορείς να έχεις 1500' ομιλίας & video κλήσεων και 1500 SMS, προς όλο τον κόσμο του What's Up!

 

Για εγγραφή και αγορά, απλώς, στείλε 1500 στο 1313 δωρεάν.

 

Και για να μάθεις αν ο χρήστης που θέλεις να καλέσεις ανήκει στον κόσμο του WHAT'S UP, στείλε δωρεάν το μήνυμα WU αριθμός κινητού στο 1314 (π.χ. WU 6971234567).

 

Διάρκεια ισχύος πακέτου 30 ημέρες, Ελάχιστη διάρκεια κλήσης 3 λεπτά. Χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Ισχύει μέχρι 31/12/2010.

 

Άρα είναι προσφορά και όχι πακέτο.

 

Κι εγώ σου λέω ότι είναι πακέτο γιατί το ενεργοποιείς κάθε 30 μέρες και με εκάστοτε χρέωση! Την προσφορά την ενεργοποιείς ΜΙΑ φορά και λήγει μια ορισμένη ημερομινία (βλέπε 2009)! Πουθενά δε θέλω να την πάω την κουβέντα. Απλά ελληνικά είναι.

Link to comment
Share on other sites

alany και stefidis,

 

Καθένας μπορεί να το ερμηνεύσει όπως του έρθει εκείνη τη στιγμή. Ο ένας το λέει προσφορά διότι προσφέρει 1.500' και 1.500 sms και ισχύει μέχρι τις 31/12/2010, όπως δηλαδή του 2009.

 

Ο άλλος το λέει πακέτο διότι στην ουσία είναι προπληρωμένα λεπτά ομιλίας και sms τα οποία ισχύουν για 30 μέρες και η υπηρεσία αυτή λήγει στις 31/12/2010.

 

Συνεπώς, στον ίδιο παρονομαστή καταλήγουμε ο οποίος δεν απασχολεί γρη τους συνδρομητές.

 

Φιλικά πάντα:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

alany και stefidis,

 

Καθένας μπορεί να το ερμηνεύσει όπως του έρθει εκείνη τη στιγμή. Ο ένας το λέει προσφορά διότι προσφέρει 1.500' και 1.500 sms και ισχύει μέχρι τις 31/12/2010, όπως δηλαδή του 2009.

 

Ο άλλος το λέει πακέτο διότι στην ουσία είναι προπληρωμένα λεπτά ομιλίας και sms τα οποία ισχύουν για 30 μέρες και η υπηρεσία αυτή λήγει στις 31/12/2010.

 

Συνεπώς, στον ίδιο παρονομαστή καταλήγουμε ο οποίος δεν απασχολεί γρη τους συνδρομητές.

 

Φιλικά πάντα:)

Πάντα φιλικά απλά μπορεί κάποιος να το ζητήσει και μετά τις 31/12/2010 και δεν θα το έχει. Τότε θα του πουν ότι η προσφορά έληξε.

Link to comment
Share on other sites

alany και stefidis,

 

Καθένας μπορεί να το ερμηνεύσει όπως του έρθει εκείνη τη στιγμή. Ο ένας το λέει προσφορά διότι προσφέρει 1.500' και 1.500 sms και ισχύει μέχρι τις 31/12/2010, όπως δηλαδή του 2009.

 

Ο άλλος το λέει πακέτο διότι στην ουσία είναι προπληρωμένα λεπτά ομιλίας και sms τα οποία ισχύουν για 30 μέρες και η υπηρεσία αυτή λήγει στις 31/12/2010.

 

Συνεπώς, στον ίδιο παρονομαστή καταλήγουμε ο οποίος δεν απασχολεί γρη τους συνδρομητές.

 

Φιλικά πάντα:)

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.. Δεν ξεκίνησα εγώ την έριδα.. Εγώ απλά διόρθωσα το φίλο lefkal ο οποίος έγραψε εσφαλμένα ότι το πακέτο πρέπει να αγοραστεί με ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ κάρτα ανανέωσης και ΔΕ γίνεται αν έχεις υπόλοιπο από παλιά.. Κάτι που φυσικά δεν ισχύει..

 

Τώρα το αλάνι γιατί παρεξηγήθηκε... Δε μπορώ να γνωρίζω... Ίσως να είναι ξαδέρφια με τον lefkal... Τι να πω... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια...εχω μηδενικο υπολοιπο 0,6 σεντς για την ακριβεια!!! για τα 1500 λεπτα και sms πρεπει να στειλω πρωτα το sms και μετα να κανω ανανεωση???γιατι το στελνω και δεν παει...ή να κανω ανανεωση και αν το στειλω μετα...!!!

 

 

Eυχαριστω πολυ!!! παω να κανω ανανεωση κλπ εχω να μιλησω προς WHAT'S UP πολλες μερες..περιμενα την απαντηση κλπ!!!

Edited by filiatrinos
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια...εχω μηδενικο υπολοιπο 0,6 σεντς για την ακριβεια!!! για τα 1500 λεπτα και sms πρεπει να στειλω πρωτα το sms και μετα να κανω ανανεωση???γιατι στο στελνω και δεν παει...ή να κανω ανανεωση και αν το στειλω μετα...!!!

θα κανεις την ανανεωση φυσικα και μετα θα στελεις 1500 στο 1313 οπου θα σου αφαιρεσει 3 ευρω απο το νεο υπολοιπο που θα εχεις.:):):)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια...εχω μηδενικο υπολοιπο 0,6 σεντς για την ακριβεια!!! για τα 1500 λεπτα και sms πρεπει να στειλω πρωτα το sms και μετα να κανω ανανεωση???γιατι στο στελνω και δεν παει...ή να κανω ανανεωση και αν το στειλω μετα...!!!

 

Βάζεις κάρτα για να βγει η φραγή και μετά στέλνεις 1500 στο 1313.

Link to comment
Share on other sites

Eμας της κοσμοκαρτας δε μπορω να καταλαβω τι μας μπλεκουν στην τελευταια προσφορα...

Δεν σας μπλέκει στην προσφορά.

Απλά αναφέρει ότι έχει τους περισσότερους συνδρομητές που βρίσκονται σε προγράμματα συμβολαίου, what' s up και CosmoΚαρτα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Eμας της κοσμοκαρτας δε μπορω να καταλαβω τι μας μπλεκουν στην τελευταια προσφορα...

 

Γιατί δεν σου αρέσει ? Καλό είναι που τα δωρεάν λεπτά ομιλίας και τα δωρεάν γραπτά μηνύματα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις προς όλη την Cosmote. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν σου αρέσει ? Καλό είναι που τα δωρεάν λεπτά ομιλίας και τα δωρεάν γραπτά μηνύματα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις προς όλη την Cosmote. :)

 

Kαλη η πλακα.Δεκτη :lol:

 

Δεν σας μπλέκει στην προσφορά.

Απλά αναφέρει ότι έχει τους περισσότερους συνδρομητές που βρίσκονται σε προγράμματα συμβολαίου, what' s up και CosmoΚαρτα.

 

Κανεις λαθος

 

Υπαρχει απεριοριστο (unlimited) συμβολαιο με 10 ευρο; Υπαρχει

Υπαρχει απεριοριστο με whatup me 10 ευρο; Υπαρχει

Υπαρχει απεριοριστο με κοσμοκαρτα με 10 ευρο; Δεν υπαρχει.

 

Να μας βγαλει απο τη διαφημιση

 

Παραπλανηση

Edited by Petros the Great
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλάβατε σωστά.

Λέει στην παραπάνω εικόνα: "Μόνο στην COSMOTE έχεις τους περισσότερους συνδρομητές Συμβολαία, What' s up, CosmoΚάρτα"

Στην ουσία έχετε παθητικό ρόλο διότι απευθύνεται προς εσάς κι ότι τα συμβολαία έχουν το πρόνομιο να μιλάν απεριόριστα προς όλη την Cosmote.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλάβατε σωστά.

Λέει στην παραπάνω εικόνα: "Μόνο στην COSMOTE έχεις τους περισσότερους συνδρομητές Συμβολαία, What' s up, CosmoΚάρτα"

Στην ουσία έχετε παθητικό ρόλο διότι απευθύνεται προς εσάς κι ότι τα συμβολαία έχουν το πρόνομιο να μιλάν απεριόριστα προς όλη την Cosmote.

 

δεν πολυδιαφωνω

 

ΟΜΩΣ

 

αν την δεις πεταχτα (ειναι τοσο χαζη η διαφημιση που μονο πεταχτα θες να την δεις) σου μενει οτι

 

ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ, WHAT'S UP, COSMOKARTA

Απεριόριστα μόνο με 10 ευρο

1500'+1500 sms

Link to comment
Share on other sites

εχω κανει αιτηση για φορητοτητα σε vodafone και μεθαυριο προκειται να ενεργοποιηθει αλλα εγω θελω να το ακυρωσω.σε ποιο τηλεφςνο πρεπει να παρω στην cosmote για να τουσ το πω??

Εαν έκανες αίτηση στην Βόνταφον πρέπει να καλέσεις την βόνταφον για να την ακυρώσεις. Τηλ: 13894.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

δεν πολυδιαφωνω

 

ΟΜΩΣ

 

αν την δεις πεταχτα (ειναι τοσο χαζη η διαφημιση που μονο πεταχτα θες να την δεις) σου μενει οτι

 

ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ, WHAT'S UP, COSMOKARTA

Απεριόριστα μόνο με 10 ευρο

1500'+1500 sms

 

Σου έμεινε αυτό γιατί αυτό ήθελες να καταλάβεις.. Στην ουσία οι προλαλήσαντες με κάλυψαν δεν έχω να προσθέσω κάτι.

 

Υ.Γ.: Όσο για τα "απεριόριστα" του What's Up, είναι ΜΟΝΟ για What's Up ενώ στα συμβόλαια είναι για ΟΛΗ την Cosmote (από 35 και πάνω και για σταθερά) και αυτή είναι η διαφορά η οποία σε έκανε να παρερμηνεύσεις τη διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Σου έμεινε αυτό γιατί αυτό ήθελες να καταλάβεις.. Στην ουσία οι προλαλήσαντες με κάλυψαν δεν έχω να προσθέσω κάτι.

 

Υ.Γ.: Όσο για τα "απεριόριστα" του What's Up, είναι ΜΟΝΟ για What's Up ενώ στα συμβόλαια είναι για ΟΛΗ την Cosmote (από 35 και πάνω και για σταθερά) και αυτή είναι η διαφορά η οποία σε έκανε να παρερμηνεύσεις τη διαφήμιση.

 

φιλε μου το ιδιο λεμε

 

Μονος σου μιλας για τα συμβολαια και το whats up.Tην cosmocarta ας την αφησουν απεξω δεν πρεπει να την ανφερουν καθολου.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το ιδιο λεμε

 

Μονος σου μιλας για τα συμβολαια και το whats up.Tην cosmocarta ας την αφησουν απεξω δεν πρεπει να την ανφερουν καθολου.

 

Άντε πάλι τα ίδια! Ε πως να μη την αναφέρουν ρε Νίκο, αφού τα συμβόλαια Απεριόριστα, περιλαμβάνουν 1500' "δωρεάν" χρόνο ομιλίας προς όλα τα συμβόλαια Cosmote, όλα τα What's Up και όλα τα ΚΟΣΜΟΚΑΡΤΑ! Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Κανεις λαθος

 

Υπαρχει απεριοριστο (unlimited) συμβολαιο με 10 ευρο; Υπαρχει

Υπαρχει απεριοριστο με whatup me 10 ευρο; Υπαρχει

Υπαρχει απεριοριστο με κοσμοκαρτα με 10 ευρο; Δεν υπαρχει.

 

Να μας βγαλει απο τη διαφημιση

 

Παραπλανηση

 

Κάτσε και διάβασε καλά τι σου λένε οι φίλοι από πάνω! Η νέα προσφορά της Cosmote αφορά το συμβόλαιο Cosmote Απεριόριστα 15 και μέσω αυτού μπορείς να εξαντλήσεις τα δωρεάν λεπτά ομιλίας προς What's up και Cosmoκάρτα. Άλλο η προσφορά για το Cosmote Απεριόριστα 15 και άλλο η προσφορά για το What's up. ;) Εσύ στην εικόνα σου μας δείχνεις την προσφορά του συμβολαίου.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια, αλλα η φοτο ειναι απο το τελευταιο βιντεο της κοσμοτε που περιμεναμε ως απαντηση... στις προτασεις της wind και vodafone των καρτοκινητων τους.

Απο εδωμεσα το πηρα που το εβαλε ενα παιδι λιγες σελιδες πριν... ε καναμε μια συζητηση οτι η προσφορα αυτη δεν εχει καμμια σχεση με τις 2 των αλλων εταιριων κτλ κτλ. Υποτιθεται οτι κατεβασε στα 10 ευρο το unlimited και στα 10 το whats up.Kαι τα βαζει ολα μεσα σε μια διαφημιση και κοτσαρει και ενα cosmocarta. E αυτο ελειπε απο συμβολαιο κοσμοτε να μην μπορεις να παρεις σε κοσμοκαρτα!Ομως ετσι οπως το εχει στο τελος σου δειχνει οτι ΚΑΙ με τη κοσμοκαρτα μπορεις να εχεις ενα αντιστοιχο οφελος με 10 ευρο να μιλας απεριοριστα κτλ.

 

Ετσι το βλεπω ενας απογοητευμενος κοσμοκαρτιωτης.

 

yg.Και πως δειχνω στην εικονα την προσφορα του Συμβολαιου;Υπαρχει συμβολαιο με 10ευρο;

Edited by nikos21r
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...