Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θελω μια γρηγορη απαντηση. που παιρνεις τηλ στις what's up για να κανεις επεκταση(αν υπαρχει)???

 

1315 (10 χαρακτήρες)

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση, υπάρχει κάποιο "πρόγραμμα" για καρτοκινητή cosmote και κλήσεις προς σταθερά;

 

Έχει η Wind αν σε ενδιαφέρει:

 

http://www.wind.com.gr/pages.fds?langID=1&pageid=320

I'm back :p
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σημερα ανακαλυψα το φορουμ και εγινα αμεσως μελος!

Αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ :)

 

1) Εχω καρτα sim wind. Mπορώ με τον ιδιο αριθμο να παω στην cosmote (what's up) ? Κι αν ναι, πως?

 

2) Αν βάλω what's up και το προγραμμα Call Them All 600 θα εχω και τα δωρεαν sms με καθε καρτα ανανέωσης?

 

Ευχαριστώ ;)

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σημερα ανακαλυψα το φορουμ και εγινα αμεσως μελος!

Αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ :)

 

1) Εχω καρτα sim wind. Mπορώ με τον ιδιο αριθμο να παω στην cosmote (what's up) ? Κι αν ναι, πως?

 

Καλωςόρισες στο forum :)

Μπορείς, διάβασε αυτα εδώ:

Μπορείτε να επισκεφτείτε οποιοδήποτε Κατάστημα του Δικτύου Πωλήσεων της COSMOTE ή να καλέσετε από το κινητό σας τηλέφωνο τον 5-ψήφιο αριθμό 13897 χωρίς χρέωση και να δηλώσετε τα απαραίτητα στοιχεία που θα σας ζητηθούν. Επίσης, θα σας ζητηθεί να επιλέξετε την ημερομηνία μεταφοράς του αριθμού σας, που πρέπει να είναι μεταξύ 10 και 15 εργάσιμων ημερών από την ημερομηνία υποβολής της αίτησής σας. Η COSMOTE θα προωθήσει το αίτημά σας στο δίκτυο με το οποίο είστε ήδη συνδεδεμένοι για να επιβεβαιώσει τα στοιχεία σας.*

Μόλις το αίτημά σας γίνει δεκτό, η COSMOTE θα επικοινωνήσει μαζί σας για να κανονίσετε τη μέρα που θα σας παραδοθεί με courrier η κάρτα SIM και τα υπόλοιπα έγγραφα COSMOTE ή για να σας ενημερώσει για τυχόν εκκρεμότητες με το παλιό σας δίκτυο που εμποδίζουν την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Τέλος, την ημέρα που έχετε επιλέξει να γίνει η μεταφορά σας, μόλις απενεργοποιηθεί η παλιά σας κάρτα, αντικαταστήστε τη με τη νέα σας κάρτα SIM της COSMOTE . Αμέσως θα μπείτε στο προηγμένο δίκτυο της COSMOTE απολαμβάνοντας την ποιότητα των υπηρεσιών που σας προσφέρει!

 

*ΠΡΟΣΟΧΗ

Τα στοιχεία σας πρέπει να είναι ίδια με αυτά που έχετε δηλώσει στο προηγούμενο δίκτυο, διαφορετικά η αίτησή σας θα απορριφθεί.

Επισημαίνεται ότι η δυνατότητα φορητότητας με τη διατήρηση του ίδιου προθέματος, παρέχεται και σε χρήστες καρτοκινητής τηλεφωνίας που δεν επιθυμούν να δηλώσουν τα στοιχεία τους. Στην περίπτωση αυτή, απαιτείται απλά η υποβολή του αριθμού της σύνδεσης και του μοναδικού αριθμού της κάρτας SIM.

 

 

 

2) Αν βάλω what's up και το προγραμμα Call Them All 600 θα εχω και τα δωρεαν sms με καθε καρτα ανανέωσης?

 

Ευχαριστώ ;)

 

Ναί, θα τα έχεις τα sms, δέν παίζει ρόλο το Call Them All 600!

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ liogr και για το καλωσόρισμα και για τις πληροφορίες. :)

 

Εμ δεν κατάλαβα πολύ καλα αυτήν την περίπτωση :

 

Επισημαίνεται ότι η δυνατότητα φορητότητας με τη διατήρηση του ίδιου προθέματος, παρέχεται και σε χρήστες καρτοκινητής τηλεφωνίας που δεν επιθυμούν να δηλώσουν τα στοιχεία τους. Στην περίπτωση αυτή, απαιτείται απλά η υποβολή του αριθμού της σύνδεσης και του μοναδικού αριθμού της κάρτας SIM.

 

Δηλ. θα πάρω τηλέφωνο στο νούμερο που μου είπες, θα πω τον αριθμό μου και σε λίγες μέρες θα αλλάξω δίκτυο χωρίς άλλες διαδικασίες? Αυτό σημαίνει η λέξη "απλά" ε?

 

Α! Και στην άλλη περίπτωση, που θα μου στείλουν με courrier την νέα κάρτα sim, εγώ πληρώνω κάτι?

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ!

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο ξέρω όχι. Θα σου πούν οι ίδιοι. Και αν δείς οτι δέν σου λένε, ρωτησέ τους εσύ.

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σημερα ανακαλυψα το φορουμ και εγινα αμεσως μελος!

Αυτο ειναι το πρωτο μου ποστ :)

 

1) Εχω καρτα sim wind. Mπορώ με τον ιδιο αριθμο να παω στην cosmote (what's up) ? Κι αν ναι, πως?

 

2) Αν βάλω what's up και το προγραμμα Call Them All 600 θα εχω και τα δωρεαν sms με καθε καρτα ανανέωσης?

 

Ευχαριστώ ;)

 

Πάρε 13897 από το κινητό που θέλεις να κάνεις την φορητότητα (δωρεάν είναι).

 

Αν έχεις δηλωμένα στοιχεία, τα δίνεις, αλλιώς αν είναι ανώνυμο, δίνεις τον αριθμό που γράφει η κάρτα sim επάνω.

 

Μόλις γίνει η επιβεβαίωση από Wind, σε παίρνουν τηλέφωνο και κλείνεις ραντεβού με τον courier.

 

Σου φέρνουν την καρτούλα σπίτι δωρεάν, και μαζί δώρο ένα ακόμη Whats Up καινούριο!!!!

 

Δεν πληρώνεις μια.

 

Θα σου πουν και ημερομηνία, (περίπου 10 μέρες μετά), που θα σταματήσει να λειτουργεί η παλιά SIM σου, και τότε θα πρέπει να βάλεις την καινούρια, η οποία θα λειτουργεί κανονικά με τον ίδιο αριθμό, αλλά θα είναι Cosmokarta.

 

Μετά στέλνεις ΑΛΠΑΚ στο 1314 και το κάνεις μεταφορά από Cosmokarta σε Whats UP ΔΩΡΕΑΝ!:)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ liogr και για το καλωσόρισμα και για τις πληροφορίες. :)

 

Εμ δεν κατάλαβα πολύ καλα αυτήν την περίπτωση :

 

 

 

Δηλ. θα πάρω τηλέφωνο στο νούμερο που μου είπες, θα πω τον αριθμό μου και σε λίγες μέρες θα αλλάξω δίκτυο χωρίς άλλες διαδικασίες? Αυτό σημαίνει η λέξη "απλά" ε?

 

Α! Και στην άλλη περίπτωση, που θα μου στείλουν με courrier την νέα κάρτα sim, εγώ πληρώνω κάτι?

 

Και πάλι ευχαριστώ πολύ!

 

ΟΧΙ δεν πληρώνεις τίποτα. Το έχω κάνει πολλές φορές και σε εμένα και σε αρκετούς φίλους....

 

Είναι εντελώς δωρεάν....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί από την αρχή να δηλώσει ότι θέλει να το κάνει What's UP το κινητό. Δεν χρειάζεται να το κάνει Cosmoκαρτα για να το μετατρέψει μετά σε What's UP. Το δηλώνει αρχικά τι το θέλει και μετά αν θέλει κάνει και μια δωρεάν αλλαγή πακέτου όποτε την χρειαστεί.(για να μην μπερδέψω την φίλη παραπάνω, εγώ μιλάω για την περίπτωση που ήδη έχει μεταφερθεί στην cosmote και θες να αλλάξεις από cosmoκαρτα σε What's up ή το αντίστροφο)
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους πάρα πάρα πολύ!

Χαρη στην βοηθεια σας σε λίγες μερες θα έχω What's UP :):):)

WIND :D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία σας παρακαλώ βοηθήστε με κόπηκε το Σάββατο η εταιρική σύνδεση Cosmote που είχα και είμαι χωρίς αριθμό. Θέλω να βάλω What's Up τώρα με τον αριθμό που είχα και πριν, τι πρέπει να κάνω ????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία σας παρακαλώ βοηθήστε με κόπηκε το Σάββατο η εταιρική σύνδεση Cosmote που είχα και είμαι χωρίς αριθμό. Θέλω να βάλω What's Up τώρα με τον αριθμό που είχα και πριν, τι πρέπει να κάνω ????
Δεν γνωριζω να σου πω φιλε αλλα στην θεση σου θα ρωταγα την Cosmote ειτε τηλεφωνικα είτε καλυτερα απο κοντα σε καποιο καταστημα(κατα προτιμηση κεντρικο-μεγαλο).

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Kalispera.. Tha ithela tin voitheia sas.. Me karta what's up yparxei i dynatotita na kanw chat mesw msn? Isws me gprs.. An nai pws to energopoiw k poso tha mou kostizei to chat? Eyxaristw..
Link to comment
Share on other sites

Na dieykrinisw kati sxetika me to proigoumeno mou minima..Otan lew msn ennow ta antistoixa programmata gia chat gia kinita (px ebuddy, agilemessenger, emsn ktl) pou apo oso mou exoun pei theloun gprs gia na doulepsoun.. Alla ean den ginetai tpt apo cosmote yparxei dynatotita na kratisw to idio noumero pou exw sto what's up alla na metaferthw stin wind wste na ekmetelleytw tis internetikes tis dynatotites?:O:happy: Eyxaristw poly!
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει εκεί στην Cosmote... θα ξυπνήσετε λίγο...

 

Κανένα πακέτο sms choise με 100 sms τον μήνα με 4€ πότε θα βγεί;

Στα 100 sms έτσι όπως είναι τώρα οι χρεώσεις το sms choise για τα 100 sms δεν έχει νόημα να υπάρχει. Τα υπόλοιπα καλά κάνουν και υπάρχουν αλλά έχουν μικρό χρόνο λήξης τους οπότε...

.
Link to comment
Share on other sites

Na dieykrinisw kati sxetika me to proigoumeno mou minima..Otan lew msn ennow ta antistoixa programmata gia chat gia kinita (px ebuddy, agilemessenger, emsn ktl) pou apo oso mou exoun pei theloun gprs gia na doulepsoun.. Alla ean den ginetai tpt apo cosmote yparxei dynatotita na kratisw to idio noumero pou exw sto what's up alla na metaferthw stin wind wste na ekmetelleytw tis internetikes tis dynatotites?:O:happy: Eyxaristw poly!

 

και βεβαια μπορεις,η cosmote δεν συμφερει με τιποτα για internet και msn. τα υπολλοιπα για wind μπορεις να τα δεις στο αναλογο topic,αν εχεις αλλη απορια εδω ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω κι εγώ να μετατρέψω το What's up μου (που το έχω 7 χρόνια) σε Cosmocarta. Στον τιμοκατάλογο του What's up λεει:

 

ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΚΕΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ(Πρώτη Αλλαγή)

3 € (Επόμενες Αλλαγές)

 

Οπότε εγώ που δεν έχω κάνει ποτέ μετατροπή του πακέτου μου, δε θα χρεωθώ κάτι;;;

 

Ευχαριστώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω κι εγώ να μετατρέψω το What's up μου (που το έχω 7 χρόνια) σε Cosmocarta. Στον τιμοκατάλογο του What's up λεει:

 

ΑΛΛΑΓΗ ΠΑΚΕΤΟΥ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ(Πρώτη Αλλαγή)

3 € (Επόμενες Αλλαγές)

 

Οπότε εγώ που δεν έχω κάνει ποτέ μετατροπή του πακέτου μου, δε θα χρεωθώ κάτι;;;

 

Ευχαριστώ! :)

 

Σωστά η πρώτη αλλαγή είναι δωρεάν και οι επόμενες 3 ευρώ. Όσες θες όποτε θες.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα άλλα δίκτυα δεν σου χρεώνουν πια την αλλαγή, με μόνο περιορισμό τη 1 αλλαγή το μήνα... Ελπίζω να το εφαρμόσει και η κοσμοτέ...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...