Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, cgioris said:

 

Πήγα σε κατάστημα και μου έδωσαν προσφορά φορητοτητα από voda unlimited ultra που έδινα 21 ευρώ στο cosmote gigamax unlimited στα 27 ευρώ τελική, χωρίς σταθερό. Voda μόνο προβλήματα, εναλλαγές κεραιών, πτώση από 4g σε 2g, ασταθές, μηδενική ταχύτητα δίκτυο σε τουριστική περιοχή, ούτε να μιλήσεις καλά καλά.  Cosmote κατω από 40 mbps στα δύσκολα σημεία ποτέ. Φευγω ατελώς. Το μόνο που θα μου λείψει είναι το πραγματικά unlimited roaming της voda στην Ε. Ε. Αν και είμαι σίγουρος ότι έβαζε όριο στην ταχύτητα. Cosmote roaming Ε. Ε. έχει μου είπανε όριο 60GB.

Δεν υπάρχει κανένα όριο ακόμα σε Ιταλία και Γερμανία, σύμφωνα με την πιο πρόσφατη εικόνα που έχω. Κάποιοι έχουν πει το αντίθετο, αλλά πιστεύω μόνο ότι βλέπω ο ίδιος ή ανθρώπους που εμπιστεύομαι.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, cmvr said:

Δεν υπάρχει κανένα όριο ακόμα σε Ιταλία και Γερμανία, σύμφωνα με την πιο πρόσφατη εικόνα που έχω. Κάποιοι έχουν πει το αντίθετο, αλλά πιστεύω μόνο ότι βλέπω ο ίδιος ή ανθρώπους που εμπιστεύομαι.

Για τα mbs της Cosmote λες ή ταχύτητα vodafone? 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, johnny_htc said:

Για τα mbs της Cosmote λες ή ταχύτητα vodafone? 

Για βοντα

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, η VF δεν εφαρμόζει πολιτική ορθής χρήση στην ΕΕ στα συμβόλαια. Είναι επίσημο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με extra sim unlimited από παλιά  που να έληγε το συμβόλαιο του και να ανενεωσε; Η τιμή των extra sim έμεινε στα 5 ευρώ; Και αν ναι μπήκε κόφτης στα 80gb? Αν ναι στην πράξη εφαρμόστηκε ο κόφτης; 

Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2024 at 5:08 ΜΜ, georgemv said:

Σωστά, η VF δεν εφαρμόζει πολιτική ορθής χρήση στην ΕΕ στα συμβόλαια. Είναι επίσημο.

Ποιά είναι η πολητική ορθής χρήσης; Δεν το αναφέρει πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cris4524 said:

Ποιά είναι η πολητική ορθής χρήσης; Δεν το αναφέρει πουθενά!

Προσπαθούσαν κάποτε να με πουλήσουν συμβόλαιο και έλεγαν σαν βασικά σημείο διαφοροποίησης με Cosmote ότι δεν έχουν πολιτκή ορθής χρήσης στην ΕΕ. Τα unlimited είναι unlimited και έξω. Ίσως είναι θαμμένο και κάπου στο site...

 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Cris4524 said:

Ποιά είναι η πολητική ορθής χρήσης; Δεν το αναφέρει πουθενά!

Στην cosmote, για το πακέτο GigaMax unlimited είναι 76GB εντός ΕΕ/μήνα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το συμβόλαιο μου unlimited λήγει στα μέσα του Οκτώβρη. Όταν λήξει, τι συμβαίνει με την σύνδεση μου; Αλλάζει αυτόματα σε κάποιο αορίστου με άλλη τιμή;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wayfunbug said:

Το συμβόλαιο μου unlimited λήγει στα μέσα του Οκτώβρη. Όταν λήξει, τι συμβαίνει με την σύνδεση μου; Αλλάζει αυτόματα σε κάποιο αορίστου με άλλη τιμή;

Ναι, εγώ θα σου πρότεινα αν δεν λάβεις καλή τιμή για ανανέωση να το κάνεις cosmote neo με 33 ευρώ τον μήνα χωρίς δέσμευση και όλα απεριόριστα, ή να πάρεις προσφορά από άλλον πάροχο και να κάνεις αίτηση φορητότητας  

Link to comment
Share on other sites

Την αλλαγή πότε θα μπορώ να την κάνω; Μετά την μέρα της λήξης; Έχει κάνει κανένας συγκεκριμένα την αλλαγή από συμβόλαιο σε Neo κατα τη λήξη;

Και μέχρι να κάνω την αλλαγή φαντάζομαι χρεώνομαι pro-rated για κάποιο πρόγραμα αορίστου χρόνου που θα με βάλουν με τις ίδιες παροχές που έχω ήδη; Με τι κόστος θα είναι αυτό ξέρει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, wayfunbug said:

Την αλλαγή πότε θα μπορώ να την κάνω; Μετά την μέρα της λήξης; Έχει κάνει κανένας συγκεκριμένα την αλλαγή από συμβόλαιο σε Neo κατα τη λήξη;

Και μέχρι να κάνω την αλλαγή φαντάζομαι χρεώνομαι pro-rated για κάποιο πρόγραμα αορίστου χρόνου που θα με βάλουν με τις ίδιες παροχές που έχω ήδη; Με τι κόστος θα είναι αυτό ξέρει κανείς;

Νομίζω πως πρέπει να το γυρίσεις σε καρτοκινητο πρώτα και μετά μετάβαση σε neo μέσω της εφαρμογής. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, wayfunbug said:

Την αλλαγή πότε θα μπορώ να την κάνω; Μετά την μέρα της λήξης; Έχει κάνει κανένας συγκεκριμένα την αλλαγή από συμβόλαιο σε Neo κατα τη λήξη;

Και μέχρι να κάνω την αλλαγή φαντάζομαι χρεώνομαι pro-rated για κάποιο πρόγραμα αορίστου χρόνου που θα με βάλουν με τις ίδιες παροχές που έχω ήδη; Με τι κόστος θα είναι αυτό ξέρει κανείς;

Με την έναρξη του τελευταίου μήνα σύνδεσή σου, βάση της ημερομηνίας έναρξης τιμολόγησης, ζητάς διακοπή συμβολαίου και μετατροπή σε καρτοκινητό στο τέλος του τρέχοντος μήνα.

Με τον τρόπο αυτό:

  • αποφεύγεις το πέναλτι
  • καλύπτεις εντός του υφιστάμενου συμβολαίου και χωρίς να χρεωθείς την τιμή αορίστου χρόνου τον ένα μήνα που απαιτείται για τη μετατροπή σε καρτοκινητό.

Το πλεονέκτημα είναι ότι το τμήμα διακοπών θα ενεργοποιηθεί προκειμένου να σου κάνει προσφορά σε λογικότερο ποσό προκειμένου να σε κρατήσει σε συμβόλαιο.
Αν δε λάβεις προσφορά της αρεσκείας σου, πάνω στην ημερολογιακή ολοκλήρωση της σύμβαση σου θα μεταβείς σε cosmoκάρτα.
Λάβε υπόψη σου ότι κατά την μετάβαση σε καρτοκινητό δεν αλλάζει η sim.
Από κει και πέρα μπορείς να το μετατρέψεις σε ΝΕΟ ή ότι άλλο σου κάνει κέφι..

Link to comment
Share on other sites

Η μετατροπή σε καρτοκινητό στα 30€ ισχύει και στην cosmote? 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Antonio21 said:

Η μετατροπή σε καρτοκινητό στα 30€ ισχύει και στην cosmote? 

Ζήτησα πριν 3 ημέρες μετατροπή σε αριθμό του πατέρα μου και δεν ανέφεραν κάτι σχετικό.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antonio21 said:

Η μετατροπή σε καρτοκινητό στα 30€ ισχύει και στην cosmote? 

 

1 minute ago, georgemv said:

Ζήτησα πριν 3 ημέρες μετατροπή σε αριθμό του πατέρα μου και δεν ανέφεραν κάτι σχετικό.

Επιβεβαιώνω τον Γιώργο. Έχει εδώ και λίγο καιρό που έχει καταργηθεί. Την άνοιξη μου είχαν ζητήσει,ενώ πριν λίγο καιρό μου ήταν ότι δεν ισχύει το τέλος μετατροπής 

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που καταργήθηκε αυτό το άδικο χαράτσι. 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σας. 

Να ισχύει το ίδιο και στις άλλες 2;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Antonio21 said:

Πάλι καλά που καταργήθηκε αυτό το άδικο χαράτσι. 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σας. 

Να ισχύει το ίδιο και στις άλλες 2;

Ναι,νομίζω δεν ισχύει κάτι τέτοιο 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους, εχω πακετο gigamax family unlimited 4 γραμμες, πληρωνα μεχρι στιγμής 90 ευρώ! Ληγει σαν προγραμμα με ενημερωσαν απο τη cote και οι 4 γραμμες θα πρεπει να γίνουν αυτονομες! Η προσφορα που πηρα για 3 γραμμες unlimited (internet και ομιλια) είναι 33,67 ευρω και για τη δικια μου 36,42 ευρω! Συνολο 137 ευρω απο 90 που πληρωνα! Στη παραπανω τιμη εχει συμπεριληφθει και η εκπτωση λογω σταθερου cosmote one! Τι με συμβουλεύεται να κανω? Να δεχτω την ανανέωση με τοσο μεγάλη αυξηση στη τιμη? Σε αυτό το ευρος παιζουν πλεον τα unlimited? Θελω οπωσδηποτε απεριοριστα γιατι εχω καταργησει το σταθερο σε 2 σπιτια με τα συγκεκριμενα νουμερα που εχω! Περιμενω τις προτασεις σας, ευχαριστω!

Edited by bekatakis
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, bekatakis said:

Καλησπερα σε όλους, εχω πακετο gigamax family unlimited 4 γραμμες, πληρωνα μεχρι στιγμής 90 ευρώ! Ληγει σαν προγραμμα με ενημερωσαν απο τη cote και οι 4 γραμμες θα πρεπει να γίνουν αυτονομες! Η προσφορα που πηρα για 3 γραμμες unlimited (internet και ομιλια) είναι 33,67 ευρω και για τη δικια μου 36,42 ευρω! Συνολο 137 ευρω απο 90 που πληρωνα! Στη παραπανω τιμη εχει συμπεριληφθει και η εκπτωση λογω σταθερου cosmote one! Τι με συμβουλεύεται να κανω? Να δεχτω την ανανέωση με τοσο μεγάλη αυξηση στη τιμη? Σε αυτό το ευρος παιζουν πλεον τα unlimited? Θελω οπωσδηποτε απεριοριστα γιατι εχω καταργησει το σταθερο σε 2 σπιτια με τα συγκεκριμενα νουμερα που εχω! Περιμενω τις προτασεις σας, ευχαριστω!

Καταρχάς όπως πολύ σωστά σου είπαν τα προγράμματα family μας έχουν αφήσει χρόνους από το καλοκαίρι. Άρα όντως πας σε αυτόνομες γραμμές. Στην ανανέωση αν έχεις extrasim να ξέρεις ότι θα έχεις όριο 80 GB με τιμή 5 ευρώ επιπλέον τον μήνα και αν θέλεις η extrasim να είναι πραγματικά απεριόριστη πας αναγκαστικά στα 25 ευρώ επιπλέον τον μήνα. Από εκεί και πέρα οι τιμές για εμένα είναι αστείες ούτε καν θα διαπραγματευόμουν με τέτοιες τιμές. Οπωσδήποτε θα πιέσεις τηλεφωνικά μία φορά λέγοντας πως με πήραν από την τάδε εταιρεία πχ Nova με 21 ευρώ την κάθε γραμμή τον μήνα(που όντως τόσο την δίνουν αν πιέσεις και εκεί)και θα τους πει τι μπορούν να κάνουν. Αν δεν πιάσει θα το κάνεις πάλι,αλλιώς μετά πας σε φορητότητα σε καρτοκινητή όμως για να μπορείς να φύγεις όταν(γιατί θα σου κάνουν σίγουρα)αντιπροσφορά 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bekatakis said:

Καλησπερα σε όλους, εχω πακετο gigamax family unlimited 4 γραμμες, πληρωνα μεχρι στιγμής 90 ευρώ! Ληγει σαν προγραμμα με ενημερωσαν απο τη cote και οι 4 γραμμες θα πρεπει να γίνουν αυτονομες! Η προσφορα που πηρα για 3 γραμμες unlimited (internet και ομιλια) είναι 33,67 ευρω και για τη δικια μου 36,42 ευρω! Συνολο 137 ευρω απο 90 που πληρωνα! Στη παραπανω τιμη εχει συμπεριληφθει και η εκπτωση λογω σταθερου cosmote one! Τι με συμβουλεύεται να κανω? Να δεχτω την ανανέωση με τοσο μεγάλη αυξηση στη τιμη? Σε αυτό το ευρος παιζουν πλεον τα unlimited? Θελω οπωσδηποτε απεριοριστα γιατι εχω καταργησει το σταθερο σε 2 σπιτια με τα συγκεκριμενα νουμερα που εχω! Περιμενω τις προτασεις σας, ευχαριστω!

Να τα πας σε άλλη εταιρία για να συγκινηθούν. Το έχουν παραχ@@σει και αυτοί.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Φορητήτα και τα 4 νούμερα σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας και υπομονή. 

Link to comment
Share on other sites

Αν γνωρίζεις τι κάλυψη έχουν οι Vodafone/Nova στις περιοχές σου, κάνεις άμεσα αίτηση μεταφοράς προς τα έχει και περιμένεις την κλήση τους για διαπραγμάτευση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα κάνεις απεριόριστα ΝΕΟ με 33 Ευρω ανά γραμμή χωρίς δεσμεύσεις 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...