Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιος ξερει αν θα ερθει και ποτε...?

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει κανεις για ενα προγραμμα που λεει με 25ευρω μιλας απεριοριστα σε 5 αριθμους??

τι παιζει?? γιατι μ'επρηξαν!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει κανεις για ενα προγραμμα που λεει με 25ευρω μιλας απεριοριστα σε 5 αριθμους??

τι παιζει?? γιατι μ'επρηξαν!

Της vodafone είναι:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2389004#post2389004

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υστερα απο τηλεφωνημα στα κεντρικα στης cosmo εμαθα οτι εχουμε επιδοτηση γυρο στα 500εuro.

 

ερωτηση : την επιδοτηση μπορω να την παρω σε οποιο καταστημα θελω που να συνεργαζεται με την cosmo η μονο να μου στειλουν αυτοι τα κινητα απο τα κεντρικα ??

 

επισης επειδη η συνδεσεις ειναι εταιρικες το φπα των συσκευων της επιδοτησης θα πληρωθει ?

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα τα προνομιακά προγράμματα;

Δημάδη μετά τον ένα χρόνο περνάμε σε νέες φτηνότερες χρεώσεις;

Ή εγώ έχω ξεμείνει εκεί επειδή είμαι παλιός συνδρομητής;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν ακόμα τα προνομιακά προγράμματα;

Δημάδη μετά τον ένα χρόνο περνάμε σε νέες φτηνότερες χρεώσεις;

Ή εγώ έχω ξεμείνει εκεί επειδή είμαι παλιός συνδρομητής;

 

εγώ είμαι συνδρομητής από το 2001 ή 2002 και από τότε που έκλεισα ένα έτος στο τότε πρόγραμμα πήγα στο προνομιακό.. όσες φορές έχω "ανέβει - κατέβει" πρόγραμμα .. το τιμολόγιο που μου δίνουν κάθε φορά είναι το αντίστοιχο προνομιακό..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση...

Πρόκειται να φύγω στην αίγυπτο. Έχω καρτοσυμβόλαο 35. Τί ακριβώς θα πρέπει να κάνω εγώ με το τηλέφωνο μόλις πάω εκεί; Πρέπει να επισκεφθώ κάποιο κατάστημα cosmote πρίν φύγω για να ενεργοποιήσω τίποτα σχετικό με το roaming, ή θα είναι όλα οκ; Είδα ότι η κοσμοτε συνεργάζεται με 3 δίκτυα στην αίγυπτο. Διαλέγω εγώ και αν ναι, ποιο; Τί παίζει με τις χρεώσεις;

Εχχαριστώ!

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι συνδρομητής από το 2001 ή 2002 και από τότε που έκλεισα ένα έτος στο τότε πρόγραμμα πήγα στο προνομιακό.. όσες φορές έχω "ανέβει - κατέβει" πρόγραμμα .. το τιμολόγιο που μου δίνουν κάθε φορά είναι το αντίστοιχο προνομιακό..

 

Μήπως ξέρει κανείς αν πάω στο multi 26 θα έχω μειωμένο τιμολόγιο μιας και είμαι ήδη σε προνομιακό?

Ειμαι στα 120 λεπτά και πληρώνω 20.23 ευρώ (μέσα και ο ΦΠΑ)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν πάω στο multi 26 θα έχω μειωμένο τιμολόγιο μιας και είμαι ήδη σε προνομιακό?

Ειμαι στα 120 λεπτά και πληρώνω 20.23 ευρώ (μέσα και ο ΦΠΑ)

 

Όχι. Θα έχεις το κανονικό πάγιο. 26+φόρο κινητής=28,50€ περίπου, για 130 λεπτα και 25 sms/mms

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν δίνεται νέα συσκευή και με τί ποσό αν κάνω νέα σύνδεση 120,150,180,210?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει αν δίνεται νέα συσκευή και με τί ποσό αν κάνω νέα σύνδεση 120,150,180,210?

 

Εννοείται οτι παιρνεις νεα συσκευή, το ποσό της επιδότησης όμως θα είναι ανάλογα με το πρόγραμμα που θα επιλέξεις καθως και της συσκευής.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υστερα απο τηλεφωνημα στα κεντρικα στης cosmo εμαθα οτι εχουμε επιδοτηση γυρο στα 500εuro.

 

Ποιο είναι το τηλέφωνο στα κεντρικά που πήρες? Το 1212?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Το Σάββατο πήγα σε ένα Cosmote shop από αυτά τα καινούργια -σχετικά πάντα- που ξεφυτρώνουν σιγά σιγά για να δω επιδοτήσεις σε 2 νούμερα και διαπίστωσα ότι μπορείς να πάρεις το ποσό της επιδότησης σε ΜΕΤΡΗΤΑ - δενξέρω αν είναι καιρός που γίνεται αυτό - χωρίς το φπα βέβαια -και αυτό δεν το κατάλαβα!Πολύ θετική κίνηση για μένα που δεν αλλάζω συσκευή καθε τρεις και λίγο..

Επίσης ανανέωσα το 2ο νούμερο με επιδότηση 80Ε αγοράζοντας μία συσκευή. Ισχύει ότι ο εκάστοτε προμηθευτής μπορεί να 'πειράζει' την επιδότηση του συμβολαίου σου, νόμιμα φυσικά, εμφανίζοντας την χαμηλότερη ώστε να πα΄ρει και αυτός ποσοστά. Σας ρωτάω διότι συνάδελφος αντιμετώπισες τέτοιο περιστατικό και συγκεκριμένα σε Cosmote shop, αν θέλετε σας λέω και σε ποιο.

Link to comment
Share on other sites

οταν λες προμηθευτης εννοεις εκτος της cosmote?
Link to comment
Share on other sites

Την επιδότηση μπορείς να την μάθεις παίρνοντας τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και έτσι δεν μπορούν να σου πουν άλλο ποσό εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Την επιδότηση μπορείς να την μάθεις παίρνοντας τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και έτσι δεν μπορούν να σου πουν άλλο ποσό εκεί.

 

Nαι το ξέρω ότι τη μαθαίνεις τηλεφωνικά και μάλιστα σου ζητάνε και προσωπικά στοιχεία, αλλά εγώ δεν πήρα να μάθω πρώτα. Απλώς στο συγκεκριμένο Cosmote shop δεν μου ζητήσανε και μάλιστα δεν τους πείραξε ότι δεν ήμουν εγώ ο κάτοχος των 2 γραμμών.Από την άλλη βέβαια δεν μου έδωσαν αντίγραφο της ανανέωσης του συμβολαίου που υπέγραψα που γράφει ακριβώς το ποσό που επιδοτήθηκε η κάθε σύνδεση..Anyway αν κάθε cosmote shop μπορεί να σου λέει την 'δική' του επιδότηση είναι απατεωνιά τουλάχιστον που δεν ενημερώνουν το συνδρομητή!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση... Στο μηδενικο παγιο, εδω και 2-3 μηνες η Cosmote με χρεωνει τελη κινητης τηλεφωνιας χωρις να υπαρχει αλλη χρεωση. Γνωριζει κανεις τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση... Στο μηδενικο παγιο, εδω και 2-3 μηνες η Cosmote με χρεωνει τελη κινητης τηλεφωνιας χωρις να υπαρχει αλλη χρεωση. Γνωριζει κανεις τι συμβαινει?

 

Ναι...αν η χρήση προ ΦΠΑ ελιναι 0-30 ευρώ το τέλος συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας είναι 2.38 μετά παέι 5.90 κ.οκ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Αυτή η Cosmote δεν παίζεται.

'Εχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία Internet Wireless για να μπορώ να λαμβάνω e-mail στο κινητό μου (όχι ότι έχω λάβει-στείλει ποτέ αλλά για λόγους φιγούρας). Επίσης, χάρη σε αυτή την υπηρεσία, συνδέομαι ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΤΡΟΠΟ στο ίντερνετ με το λάπτοπ μου.

Στις 27 Ιουνίου (πριν από 3 εβδομάδες) εκδόθηκε ο λογαριασμός μου (που τονίζω ότι κάθε μήνα πληρώνω πριν την λήξη του). Τον ανοίγω... και ενώ είχα πάντα 40-60 ευρώ... βλέπω μια "κατοστάρα" και πέφτω ξερός.

Κοιτάω καλύτερα και βλέπω "χρήση internet wireless" 40 ευρώ.

Από μέσα μου είπα "βλακεία κάνανε, γιατί έχω να μπω ίντερνετ απο τις απόκριες".

Κοιτάω ακόμα καλύτερα και τι να δω;

Υπήρχε ένα κατεβατό από συνδέσεις ίντνερνετ από τον Μάρτιο 2008 μέχρι τις 26 Μαΐου που ξεκινούσαν οι κλήσεις και τα μηνύματα "του μήνα".

Περνάω από την κοσμοτέ με το λογαριασμό στο χέρι και αφού κατάθεσα αίτησή μου είπαν "ΘΑ σας καλέσουμε".

'Οσο με πήρε η Madonna, άλλο τόσο με πήραν και από την Cosmote. Πήρα σήμερα (από τη δουλειά μου που είναι "δωρεάν" τα 5ψήφια) και μου είπαν με άνεση:

Υπήρχε μια βλάβη στο σύστημα που υπολογίζει τις χρεώσεις. Δεν μετρούσε σωστά τις χρεώσεις WAP και Internet Wireless. Οπότε, τώρα που το φτιάξαμε, σας χρεώσαμε.

Αν και ευγενέσταση η μαντάμ... από μέσα μου της κατέβασα το τροπάριο της Κασσιανής.

 

Σημείωση συγγραφέα= Πάλι καλά που εντόπισαν τη βλάβη τώρα. Για φαντάσου να το εντόπιζαν τα Χριστούγεννα. Θα ξεπουλιόμουνα για να τους πληρώσω τους άτιμους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο αριθμος για να δω ποσα δωρεαν λεπτα μου απομενουν ακομα μεχρι το τελος του μηνα ποιος ειναι? κ ποια η διαδικασια. μηνυμα, κληση ???

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

ειδα οτι αν στειλω ενα sms στο 1256 με το γραμμα Λ με ενημερωνουν αλλα το μηνυμα που μου εστειλαν ελεγε μονο κατι πληροφοριες για την ημερομηνια εκδοσης του λογαριασμου. δε μπορει να μην εχουν!!!!

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δε μπορει να μην εχουν!!!!

 

Μήπως το κουράζουμε λίγο; Ένα search να έκανες θα έβλεπες τι έχει ακούσει η Cosmote -και μυαλό δε βάζει- σε όλο το forum για αυτή την έλλειψη της..

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ με την cosmote έχω έντονη απογοήτευση..

έχω κάνει από τον απρίλιο ένα νέο συμβόλαιο στο όνομά μου όπου είναι πάνω ένα κινητό κι ένα data pack. τους έχω στείλει 2 αιτήσεις για αλλαγή διεύθυνσης από τότε, και συνεχώς μου λένε θα φανεί στον επόμενο λογαριασμό κτλ κτλ.. και κάθε φορά η διεύθυνση παραμένει η ίδια..

έχω κάνει κ αίτηση για e-bill... εκεί ακόμα χειρότερα.. ενώ βλέπουνε κ οι ίδιοι ότι ο ένας αριθμός που τελειώνει σε 199 είναι data pack και ο άλλος 077 είναι κινητό, στέλνουν τον κωδικό ενεργοποίησης στο data pack. τον βρίσκω με τα ζόρια, δεν τον δεχόταν η σελίδα.. αφού τους έπιασα στο κέντρο εξυπηρέτησης κι έκαναν τι έκαναν εκεί στα μηχανήματά τους (που ανάθεμα αν ξέρουν ώρες - ώρες να τα χειρίζονται) μου το ενεργοποίησαν τελικά εκ νέου.. μην τα πολυλογώ όλα ωραία κ καλά με το λογαριασμό, κτλ..Ερχεται ο επόμενος μήνας, δεν φτάνει ειδοποίηση στο mail για e-bill, μπαίνω μέσα να δω... πουθενά τπτ..δεν υπήρχε ούτε ο προηγούμενος λογαριασμός, ούτε αναλυτικός, τπτ.. παρά μόνο το ονοματεπώνυμο μου στα δεξιά. Παίρνω τηλέφωνο, με καλούν πίσω... έφτασα μέχρι να τους δίνω κωδικούς πρόσβασης και username για να δουν τι συμβαίνει... δεν μπορούσαν αυθημερόν, με καλούν την επόμενη, πάλι κάτι πρόβλημα είχε.. anyway... με τα πολλά μετά από 3 μέρες φτιάχτηκε...

Θα μου πεις λίγο το κακό... αλλά επειδή έχω κι άλλον αριθμό στο όνομα μου.. βλέπω ότι με τον άλλον όλα λειτουργούν ρολόι κι αυτός που είναι πιο καινούργιος ολόκληρη μανούρα χρειάζεται... Ειδικά το θέμα με την αλλαγή διεύθυνσης, δλδ... μου θυμίζει ώρες ώρες ελληνικές τράπεζες... ζητάς αλλαγή ταυτότητας σε υπάρχον βιβλιάριο και σου ζητάνε τον ουρανό με τ' άστρα για να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.. ενώ να ανοίξεις καινούργιο βιβλιάριο θέλουν μόνο μια ταυτότητα.. είναι κι αυτό ένα από τα ανήκουστα κι όμως πραγματικά που συμβαίνουν στην πατρίδα μας...!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...