Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναβγηκε η προσφορα του γερμανου που ισχυε μεχρι 3/4 κ παει μεχρι 17/4 κ βλεπουμε

Σε διαφημιση του Γερμανου γραφει για 250ε. Τελικα τι ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει ενας φιλος μου λοσμοτε χρονια με μινιαιο λογαριασμο κοντα στα 50ευρω και του ηρθε επιδοτηση 125ευρω αν παρω τηλ και κλαφτω(αυτος δεν μπορει τετοια) να με ανεβασουνε την προσφορα υπαρχει περιπτωση να γινει?

θα πω τετοιες προσφορες σε καινουριους συνδρομητες και σε εμας τπτ?

η μονο με φορητοτητα κατι γινεται?

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Τα 1500 λεπτά των προγραμμάτων απεριόριστα περιλαμβάνουν και videoκλήσεις;

Ναι

 

Τα καρτοσυμβόλαια "ποια γραμμή" χρησιμοποιούν? των συμβολαίων ή των καρτοκινητών?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει ενας φιλος μου λοσμοτε χρονια με μινιαιο λογαριασμο κοντα στα 50ευρω και του ηρθε επιδοτηση 125ευρω αν παρω τηλ και κλαφτω(αυτος δεν μπορει τετοια) να με ανεβασουνε την προσφορα υπαρχει περιπτωση να γινει?

θα πω τετοιες προσφορες σε καινουριους συνδρομητες και σε εμας τπτ?

η μονο με φορητοτητα κατι γινεται?

Πάρε και πες και τα δύο που ανέφερες και ότι για νέο συμβόλαιο με το ίδιο πάγιο, οι άλλες εταιρείες αν κάνεις φορητότητα σε αυτές δίνουν αρκετά μεγαλύτερη επιδότηση. Γιαυτό και σκέφτεσαι να την κάνεις. Αυτό έκανα κι εγώ και μου την ανέβασαν.

Πρόσεξε όμως το γεγονός ότι την ανεβασμένη επιδότηση μπορεί να την χρησιμοποιήσει ο φίλος σου μόνο για αγορά συσκευής και όχι για εκπτωση στο πάγιό.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα σου ανεβάσουν την επιδότηση. Πάντως πήγα και ρώτησα Voda για επιδότηση σε περίπτωση φορητήτητας και σε περίπτωση νέου αριθμού και μου είπανε οτι είναι ακριβώς η ίδια και οτι απλά αυτές τις μέρες είχανε προσφορές και τώρα τέλος!
Link to comment
Share on other sites

Σε διαφημιση του Γερμανου γραφει για 250ε. Τελικα τι ισχυει?

για μια μερα μονο βαλανε την προσφορα που ισχυε μεχρι σαββατο..δηλαδη στην περιπτωση μου

300€ στο απεριοριστα 35 και -10 το παγιο.την πηρα σημερα την συσκευη με χθεσινη ημερομηνια..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σκέφτομαι το COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 με την έκπτωση 10 ευρώ και με "έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης νέας συσκευής". Μπαίνω στο http://www.e-cosmote.gr και βλέπω:

 

Οικονομικό Πρόγραμμα: COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35

Αρχικό Πάγιο: 35,59 €

Μηνιαία Έκπτωση στο Πάγιο: 12,963 €

Τελικό Πάγιο: 22,627 €

*Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α 21%

 

Υποθέτω ότι 12,963*12=155,556 δηλαδή περί τα 155,56 € είναι η "έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης νέας συσκευής" που "παίζει" αυτόν τον καιρό λόγω "προσφοράς". Προφανώς η επιπλέον έκπτωση 10 ευρώ το μήνα που λέει η διαφήμιση είναι επιπλέον σε αυτά άρα το τελικό πάγιο είναι 22,627 € - 10 € = 12,627 €. Δηλαδή, το μηνιαίο πάγιο θα είναι περί τα 12, 63 € + τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας (ΤΣΚΤ); Σωστά; Εάν ναι, πόσα θα είναι τα ΤΣΚΤ ώστε να υπολογίσω το "πραγματικό" πάγιο; Πάντως, ακούγεται ενδιαφέρον. :)

 

Λοιπόν παίδες, τα παραπάνω ίσχυαν ... χθες! Μετά τα μεσάνυχτα το σύστημα έδινε μηνιαία έκπτωση στο πάγιο ... 7 ευρώ!!! Μάλιστα, σε ερώτηση μου σε κατάστημα ΟΤΕ αλλά και σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ μου είπαν ότι όντως σήμερα ΔΕΝ ισχύουν αυτά που είχα γράψει ανωτέρω! Κρίμα! :(

Link to comment
Share on other sites

To επιβεβαιωνω και γω. Πηρα στο 134 να κανω φορητοτητα αλλα μου ειπαν οτι η επιπλεον επιδοτηση 250ε σταματησε χθες.
Link to comment
Share on other sites

To επιβεβαιωνω και γω. Πηρα στο 134 να κανω φορητοτητα αλλα μου ειπαν οτι η επιπλεον επιδοτηση 250ε σταματησε χθες.

 

Μεγάλο μου λάθος που χθες το βράδυ που πέτυχα στο http://www.e-cosmote.gr την προσφορά δεν έκανα την παραγγελία! Είπα να πάω την επομένη (δηλαδή: σήμερα) το πρωί σε τοπικό αντιπρόσωπο και έτσι "την πάτησα"! Δεν πειράζει! Αφού την έληξαν την προσφορά ... αυτοί "θα χάσουν"! Παραμένω στην καρτοκινητή και περιμένω την επόμενη "ευκαιρία"! ;)

Link to comment
Share on other sites

Mια απο τα ιδια και γω! Και ρωτησα ποτε τελειωνει και μου ειπαν το επομενο Σαββατο η προσφορα αλλα οι βλακες βγαλανε χθες οδηγια οτι τελειωνει. Τεσπα αυτοι χανουν!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελλαθούμε τελείως? Εγώ πριν μισή ώρα είδα στο mega διαφήμιση cosmote με -10 ευρώ πάγιο και 250 ευρώ επιδότηση συσκευής. Δεν ισχύει τελικά?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους.

 

Θέλουμε και εμεις αυτες τις μέρες να κάνουμε αναβάθμιση των συμβολαίων μας (έχουμε 3 σπίτι) και κάτι μας ειχαν πει για πασχαλινη προσφορα 135 ευρώ/ συμβολαιο...

 

Διάβασα τώρα για το Cosmote απεριόριστα 35 που το δίνουν με 25 ευρω...Που πήρα τώρα στην εξυπηρέτηση πελατων ισχύει κανονικά μεχρι τις 17/4

 

Για την επιδότηση δεν μου είπανε τίποτα...δεν γνώριζε αυτη...Ισχύει αυτη η επιδότηση (200-250 ευρώ) για ΑΝΑΝΕΩΣΗ συμβολαιου; Μου φαινεται λιγάκι εως πολύ δύσκολο και αν ισχύει ακομη η προσφορα :P :P

 

25 ευρω είναι τελικη τελικη τιμη με ΦΠΑ;

 

Επίσης για κίνηση δεδομένων (πήρα το iPhone και το mobile surfing είναι απόλαυση... :P) η μοναδικη επιλογη μου είναι το Internet on the Phone ...σωστα; Τα 100mb θα είναι αρκετα για Browsing και e-mail; Στη σχολη μου έχουμε wi-fi(είμαι πάνω απο 7-8 ώρες τη μερα γιατι δουλεύω και εκει) οπότε το 3G θα χρησιμοποιειταί σίγουρα πιο αραια.

 

Επίσης αν βάλω το Internet on The Phone Basic, θα έχω τη δυνατότητα για Internet Tethering απο το κινητό μου στο laptop μου;

Edited by profitis
Link to comment
Share on other sites

Eβγαλε παλι διαφημιστικο ο γερμανος για δωρεαν κινητα! Μα εχουν ζαλισει...:X να δουμε τωρα ποσο θα το κρατησουν.

Edit: Λεει και δωρο playstation2

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

ειδα κ εγω αυτη του γερμανου που δινει δωρο ps2 πριν λιγο..λεει για μετατροπη καρτοκινητου σε απεριοριστα 35 κ πανω κ αναφερει για δωρεαν συσκευες....τωρα ποιες κ τι ποσό επιδοτησης δεν προλαβα να δω...
Link to comment
Share on other sites

Το μονο που προλαβα να δω ειναι οτι η προσφορα ειναι μεχρι το αλλο Σαββατο αλλα και μεχρι την εξαντληση των δωρων. Γενικα λεει για νεες συνδεσεις δηλαδη μαλλον και για φορητοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση απ ότι είδα λέει για μετατροπή καρτοκινητού σε απεριόριστα 35 και άνω με δώρο κινητό ,ps2 και -10ε στο πάγιο.Τώρα τι κινητό σου δίνουν δώρο ή μέχρι πόσα χρήματα δεν είδα να το αναφέρει κάπου. Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ βλέπω συνέχεια διαφήμιση της cosmote για -10 ευρώ στο πάγιο και μέχρι 250 ευρώ έξτρα επιδότηση μέχρι τις 17/4. Άρα δεν τελείωσε η προσφορά.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να ενεργοποιήσω να δείχνει σε ένα που με καλεί όταν μιλάω με κάποιον άλλον οτι είμαι κατειλλημένος??Γιατί τώρα με καλούν αλλά δεν τους δείχνει οτι μιλάω....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ βλέπω συνέχεια διαφήμιση της cosmote για -10 ευρώ στο πάγιο και μέχρι 250 ευρώ έξτρα επιδότηση μέχρι τις 17/4. Άρα δεν τελείωσε η προσφορά.

Απο ποιον ειναι η διαφημιση, oteshop?

Link to comment
Share on other sites

Απο ποιον ειναι η διαφημιση, oteshop?

 

Ναι ακριβώς.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να ενεργοποιήσω να δείχνει σε ένα που με καλεί όταν μιλάω με κάποιον άλλον οτι είμαι κατειλλημένος??Γιατί τώρα με καλούν αλλά δεν τους δείχνει οτι μιλάω....

Προφανώς θέλεις να απενεργοποιήσεις την αναμονή κλήσεων. Αυτό γίνεται από το μενού του κινητού (για το iphone δεν ξέρω να σου πω) ή με κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς.

Tι να πω... εγω ειχα παρει τηλ την Πεμπτη στο 134 και μου ειχαν πει οτι η προσφορα με την επιδοτηση ειχε τελειωσει την τεταρτη. Ενα τηλ στο 134 θα μας λυσει την απορια!

Link to comment
Share on other sites

Εχθές Παρασκευή, πήγα σε Γερμανό και ρώτησα για την προσφορά που λέτε. Μου είπαν πως η προσφορά τελικά ίσχυε για 1 μονο ημέρα. (Νομίζω Τετάρτη που πέρασε)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...