Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι επιδοτησεις αλλαξαν απο την 1/4/2010 και ειναι πιο υψηλες....βεβαια αυτο δεν ισχυει για ολους...αλλα οπως και να εχει μπορεις να δοκιμασεις την τυχη σου:rolleyes:

 

Μπορω να το επιβεβαιωσω οτι οι επιδοτησεις αλλαξαν...πηγαμε σημερα με την κοπελα μου σε ενα καταστημα Γερμανος για τι επιδοτηση δικαιουται μιας και εκλεισε χρονο στο myway 35 και ενω κοιτουσαμε πριν για καμια δευτερη συσκευη γυρω στα 80-90 ευρω(οπως περυσι) μας εξεπληξε οταν μας ειπε ο πωλητης οτι εχει επιδοτηση 225 ευρω!!!:D

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το επιβεβαιωσω οτι οι επιδοτησεις αλλαξαν...πηγαμε σημερα με την κοπελα μου σε ενα καταστημα Γερμανος για τι επιδοτηση δικαιουται μιας και εκλεισε χρονο στο myway 35 και ενω κοιτουσαμε πριν για καμια δευτερη συσκευη γυρω στα 80-90 ευρω(οπως περυσι) μας εξεπληξε οταν μας ειπε ο πωλητης οτι εχει επιδοτηση 225 ευρω!!!:D

 

 

Εδω θελω να επισημανω τα εξης:

1) Σε περιπτωση που θελει καποιος μειωση παγιου αντι επιδοτηση συσκευης ειναι το μισο ποσο απο την επιδοτηση που του δεινεται για παραδειγμα αν καποιος εχει 225Ε για αγορα συσκευης θα εχει 112,5 συνολικα και 9,38/μηνα

2) Στις συγκεκριμενες επιδοτησεις δεν μπορεις να ζητησεις υψηλοτερο ποσο επιδοτησης

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ. Σήμερα βγήκε η επιδότηση μου και είναι 300 ευρώ αν μείνω στο πρόγραμμα μου και αυξάνεται σε 345 αν παώ στο απεριόριστα 35, το οποίο μέχρι κάποια σύντομη ημερομηνία έχει -10 ευρώ στα πάγια του για ένα χρόνο ( δηλαδή πάει 25 ευρώ ), οπότε σκέφτομαι να ανανεώσω και να τσιμπήσω κι ένα δεύτερο iphone :)
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Εδω θελω να επισημανω τα εξης:

1) Σε περιπτωση που θελει καποιος μειωση παγιου αντι επιδοτηση συσκευης ειναι το μισο ποσο απο την επιδοτηση που του δεινεται για παραδειγμα αν καποιος εχει 225Ε για αγορα συσκευης θα εχει 112,5 συνολικα και 9,38/μηνα

 

Ναι ναι, κι αυτο μπορω να το επιβεβαιωσω γιατι το ρωτησα...ακριβως μονο 9,38 το μηνα ηταν η εκπτωση αντι επιδοτησης οποτε παμε για συσκευη...

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβγηκε η προσφορα του γερμανου που ισχυε μεχρι 3/4 κ παει μεχρι 17/4 κ βλεπουμε

 

Τι ακριβως λεει αυτη ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως λεει αυτη ?

ειναι αυτη που ισχυε μεχρι μεγαλο σαββατο.πχ στο απεριοριστα 35 25 παγιο κ 300 ευρω επιδοτηση συσκευης

Link to comment
Share on other sites

ειναι αυτη που ισχυε μεχρι μεγαλο σαββατο.πχ στο απεριοριστα 35 25 παγιο κ 300 ευρω επιδοτηση συσκευης

 

Πολυ καλη για οσους δεν προλαβαν.Το κακο της ειναι οτι η επιδοτηση δεν μπορει να γινει πιστωτικο σε καταστημα και οτι αν το κινητο δεν κανει 300 ευρω η τυχον διαφορα προς τα κατω χανεται.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη για οσους δεν προλαβαν.Το κακο της ειναι οτι η επιδοτηση δεν μπορει να γινει πιστωτικο σε καταστημα και οτι αν το κινητο δεν κανει 300 ευρω η τυχον διαφορα προς τα κατω χανεται.

ναι το διαβασα εδω κ εχει μια λογικη βεβαια σου δινει 300 ευρω κ αλλα 120 απο την εκπτωση δινεις κ 70 ευρω παιρνεις ενα χ6 η βιβαζ κ πουλας κ το παλιο σου κινητο κ εισαι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

1) Λοιπον η μητερα σου για να μπορεσει να κανει αλλαγη στο μυδενικο θα πρεπει να εχει περασει 12μηνο απο την τελευταια ανανεωση της. δλδ αν εκανε την ανανεωση οπως λες τον Δεκεμβριο τοτε μπορει τον Δεκεμβριο του '10 να κανει αλλαγη.

 

2)Τωρα οσο αφορα για εσενα θα πρεπει να περασουν 6 μηνες για να κανεις αλλαγη στο c60 και 12 για το Καρτοσυμβολαιο 15

 

1) Αυτό ισχύει για όλα τα προγράμματα ή μόνο για το Μηδενικό;

2) Αίτηση για να γίνει καρτοκινητό μπορώ να κάνω όποτε θέλω, σωστά;

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια θεωρω απαραδεκτη την χρεωση για την εξυπηρετηση πελατων. ας το κανει οπως στα καρτοκινητα που χρεωνει 11,7 λεπτα ανα κληση. αν και κατα την γνωμη μου δεν επρεπε να την χρεωνει καθολου. υπαρχει καποιο e-mail παραπονων γιατι στο site της cosmote κατι παιζει με το java? μου ηρθε την μια ενα χαρατσι 25 ευρω και ενα τωρα 7 ευρω. τις εκανα τις κλησεις αλλα επρεπε να βεβαιωθω για καποια fax
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να το επιβεβαιωσω οτι οι επιδοτησεις αλλαξαν...πηγαμε σημερα με την κοπελα μου σε ενα καταστημα Γερμανος για τι επιδοτηση δικαιουται μιας και εκλεισε χρονο στο myway 35 και ενω κοιτουσαμε πριν για καμια δευτερη συσκευη γυρω στα 80-90 ευρω(οπως περυσι) μας εξεπληξε οταν μας ειπε ο πωλητης οτι εχει επιδοτηση 225 ευρω!!!:D

 

Ξέρει κανείς πότε περίπου αυξήθηκαν οι επιδοτήσεις; Τον Δεκέμβριο που η μητέρα μου και η αδερφή μου έκαναν ανανέωση στα συμβόλαιά τους, οι επιδοτήσεις τους ήταν 70-80€ όπως και τις περασμένες χρονιές.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομιζω οτι και για τα συμβολαια η χρεωση ειναι ανεξαρτητου διαρκεια κλησης.

Στον αναλυτικο σου εχεις χρεωσεις για εξυπηρετηση πελατων σε μια κληση παραπανω απο 0,11 ευρω ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομιζω οτι και για τα συμβολαια η χρεωση ειναι ανεξαρτητου διαρκεια κλησης.

Στον αναλυτικο σου εχεις χρεωσεις για εξυπηρετηση πελατων σε μια κληση παραπανω απο 0,11 ευρω ?

βεβαιως υπαρχει και χρονοχρεωση
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο η χρεωση ειναι 0,0030 €/δευτ για το 1212

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=Tariff_Plans&catID=0b0f42bb8026472e&rootid=0b0f42bb80264690&pageLabel=pricelist&catName=Υπηρεσίες%20Εξυπηρέτησης%20Πελατών

 

Εντελως λαθος να εχει η καρτοκινητη μια χρεωση ανεξαρτητου διαρκεια κλησης και οχι το συμβολαιο....

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση σχετικά με την προσφορά του Γερμανού που όπως λέτε πήρε παράταση.Αν πάω με φορητότητα στο unlimited 45 ποιο είναι το ποσό της επιδότησης που θα πάρω;

Επίσης το πάγιο σε αυτό το πρόγραμμα θα είναι 35 ευρώ(ισχύει το -10);:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβγηκε η προσφορα του γερμανου που ισχυε μεχρι 3/4 κ παει μεχρι 17/4 κ βλεπουμε

με πηραν απο γερμανο κ μου ειπαν οτι ληγει σημερα τελικα η προσφορα....οτι να ναι...

Link to comment
Share on other sites

με πηραν απο γερμανο κ μου ειπαν οτι ληγει σημερα τελικα η προσφορα....οτι να ναι...

 

Πήρα τηλέφωνο για να τους ρωτήσω και μου είπαν πως δεν γνωρίζουν μέχρι πότε θα ισχύει.

Αν είναι σίγουρο ότι αύριο λήγει να τρέξω σήμερα στο mall να κάνω αίτηση φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 17/4 είναι λογικά,τουλάχιστον έτσι γράφει στην διαφήμιση.

Και στο πλαίσιο απ οτι βλέπω 300ε επιδότηση για συσκευή στο απεριόριστα 35.

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Από την τελευταία ανανέωση συμβολαίου που έκανα, και χρησιμοποίησα έκπτωση παγίου αντί επιδότησης, έχει εκδοθεί ένας λογαριασμός. Θέλω να κάνω διακοπή. Τι θα πληρώσω?
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Από την τελευταία ανανέωση συμβολαίου που έκανα, και χρησιμοποίησα έκπτωση παγίου αντί επιδότησης, έχει εκδοθεί ένας λογαριασμός. Θέλω να κάνω διακοπή. Τι θα πληρώσω?
το ποσο που σου αφερεθκε σε αυτον τον λογαριασμο και μαλλον και στον επομενο

 

εστειλα e-mail διαμαρτηριας στην cosmote σχετικα με την χρεωση στην εξυπηρετηση πελατων να δουμε αν θα απαντησουν

Edited by moment_v
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σκέφτομαι το COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 με την έκπτωση 10 ευρώ και με "έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης νέας συσκευής". Μπαίνω στο http://www.e-cosmote.gr και βλέπω:

 

Οικονομικό Πρόγραμμα: COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35

Αρχικό Πάγιο: 35,59 €

Μηνιαία Έκπτωση στο Πάγιο: 12,963 €

Τελικό Πάγιο: 22,627 €

*Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α 21%

 

Υποθέτω ότι 12,963*12=155,556 δηλαδή περί τα 155,56 € είναι η "έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης νέας συσκευής" που "παίζει" αυτόν τον καιρό λόγω "προσφοράς". Προφανώς η επιπλέον έκπτωση 10 ευρώ το μήνα που λέει η διαφήμιση είναι επιπλέον σε αυτά άρα το τελικό πάγιο είναι 22,627 € - 10 € = 12,627 €. Δηλαδή, το μηνιαίο πάγιο θα είναι περί τα 12, 63 € + τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας (ΤΣΚΤ); Σωστά; Εάν ναι, πόσα θα είναι τα ΤΣΚΤ ώστε να υπολογίσω το "πραγματικό" πάγιο; Πάντως, ακούγεται ενδιαφέρον. :)

Link to comment
Share on other sites

Είδε μια διαφήμιση η μητέρα μου για extra επιδότηση 250€. Τι κριβώς είναι αυτό;

 

Νομίζω είναι επιδότηση συσκευής 250ευρώ στο ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 και πάνω! ;) Η διαφήμιση λογικά θα είναι αυτή του ΓΕΡΜΑΝΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, σκέφτομαι το COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35 με την έκπτωση 10 ευρώ και με "έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης νέας συσκευής". Μπαίνω στο http://www.e-cosmote.gr και βλέπω:

 

Οικονομικό Πρόγραμμα: COSMOTE ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ 35

Αρχικό Πάγιο: 35,59 €

Μηνιαία Έκπτωση στο Πάγιο: 12,963 €

Τελικό Πάγιο: 22,627 €

*Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α 21%

 

Υποθέτω ότι 12,963*12=155,556 δηλαδή περί τα 155,56 € είναι η "έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης νέας συσκευής" που "παίζει" αυτόν τον καιρό λόγω "προσφοράς". Προφανώς η επιπλέον έκπτωση 10 ευρώ το μήνα που λέει η διαφήμιση είναι επιπλέον σε αυτά άρα το τελικό πάγιο είναι 22,627 € - 10 € = 12,627 €. Δηλαδή, το μηνιαίο πάγιο θα είναι περί τα 12, 63 € + τέλη συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας (ΤΣΚΤ); Σωστά; Εάν ναι, πόσα θα είναι τα ΤΣΚΤ ώστε να υπολογίσω το "πραγματικό" πάγιο; Πάντως, ακούγεται ενδιαφέρον. :)

 

Αυτό ακριβώς το πακέτο έχω κάνει και περιμένω το 1ο λογαριασμό να το επιβεβαιώσω! Λογικά έτσι είναι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...