Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψαχτο λίγο. Πρεπει να σε επηρεάζουν κι εσένα οι αλλαγές που έκαναν. αν ναι μπορείς να ζητήσεις να φύγεις ατελώς.
https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230929-timologiakes-allages-gia-epaggelmaties-syndromites-statheris-kai-programmaton-kinitis-symvolaiou-kai-kartoprogrammatos/
Όχι δεν με επηρεάζουν οι αλλαγές αυτές. Μάλλον θα μείνω στη Vodafone. Θυμήθηκαν να με πάρουν από Cosmote μετά από 6 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν με επηρεάζουν οι αλλαγές αυτές. Μάλλον θα μείνω στη Vodafone. Θυμήθηκαν να με πάρουν από Cosmote μετά από 6 μήνες.
Το καλύτερο αυτό είναι. Να πάρουν το μάθημα τους. Αν σε ξαναπαρουν τόνισε τους το και αν σε θέλουν πισω να καλύψουν την ρήτρα
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, katsiletra said:
13 minutes ago, pn1fon1 said:
Ψαχτο λίγο. Πρεπει να σε επηρεάζουν κι εσένα οι αλλαγές που έκαναν. αν ναι μπορείς να ζητήσεις να φύγεις ατελώς.
https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230929-timologiakes-allages-gia-epaggelmaties-syndromites-statheris-kai-programmaton-kinitis-symvolaiou-kai-kartoprogrammatos/

Όχι δεν με επηρεάζουν οι αλλαγές αυτές. Μάλλον θα μείνω στη Vodafone. Θυμήθηκαν να με πάρουν από Cosmote μετά από 6 μήνες.

Αργοκινητοι έως αδιάφοροι είναι στο θέμα αντιπροτάσεων. Και σε δική μου φορητότητα από γουατσαπ σε cu με πηραν τηλ μετά την ενεργοποίηση... 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με τρελαίνει πραγματικά, είναι πως όλες ανεξαιρέτως οι εταιρίες στήνουν κ@λ@, τρόπος του λέγειν, για να πάρουν νέους πελάτες, αλλά στους υφιστάμενους δίνουν και καλά "προσφορές", που στις περισσότερες φορές, για να μην πω πάντα, είναι ακριβότερες από αυτό που πλήρωναν μέχρι εκείνη τη στιγμή!!!

Άλλη δουλειά δεν έχουμε να κάνουμε φορητότητα κάθε δύο χρόνια.

Και αν είσαι τυχερός και σε πάρουν πριν χαιρετήσεις, σου δίνουν τελικά την τιμή που πριν σου έλεγαν πως δεν γίνεται με καμία κυβέρνηση να πάρεις, αλλιώς χαιρετάς και σε θυμούνται μετά από μήνες, κυριολεκτικά θέατρο σκιών!

Τι να πω, δεν έχω λόγια... 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, katsiletra said:
18 minutes ago, pn1fon1 said:
Ψαχτο λίγο. Πρεπει να σε επηρεάζουν κι εσένα οι αλλαγές που έκαναν. αν ναι μπορείς να ζητήσεις να φύγεις ατελώς.
https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20230929-timologiakes-allages-gia-epaggelmaties-syndromites-statheris-kai-programmaton-kinitis-symvolaiou-kai-kartoprogrammatos/

Όχι δεν με επηρεάζουν οι αλλαγές αυτές. Μάλλον θα μείνω στη Vodafone. Θυμήθηκαν να με πάρουν από Cosmote μετά από 6 μήνες.

Σε επηρεάζουν οι αλλαγές. Ρώτα και στο live chat. Σε επηρεάζουν. Παρόλα αυτά εγώ θα εμένα vf για την αργοπορία και μόνο,γιατί από δίκτυο απλά δεν συγκρίνονται στην πλειοψηφία

Link to comment
Share on other sites

Σε επηρεάζουν οι αλλαγές. Ρώτα και στο live chat. Σε επηρεάζουν. Παρόλα αυτά εγώ θα εμένα vf για την αργοπορία και μόνο,γιατί από δίκτυο απλά δεν συγκρίνονται στην πλειοψηφία
Οι χρεώσεις δεν με επηρεάζουν. Στο chat μου είπαν να προωθήσουν το αίτημα για να με πάρουν τηλ. και δεν τους απάντησα καν. Το θέμα είναι ότι ήμουν πάνω από 20 χρόνια στην Cosmote και έφυγα γιατί δεν μου είχαν κάνει ποτέ προσφορά. Και το θυμήθηκαν τώρα. Εγώ τους είπα εξαρχής αν δεν καλύψουν τη ρήτρα δεν φεύγω. Έχω δύο αριθμούς στη Vodafone και για να πάω Cosmote θέλω 200€ περίπου ρήτρα αποδέσμευσης. Αν δεν τα καλύψουν δεν πάω πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, katsiletra said:
45 minutes ago, aektzhs 1 said:
Σε επηρεάζουν οι αλλαγές. Ρώτα και στο live chat. Σε επηρεάζουν. Παρόλα αυτά εγώ θα εμένα vf για την αργοπορία και μόνο,γιατί από δίκτυο απλά δεν συγκρίνονται στην πλειοψηφία

Οι χρεώσεις δεν με επηρεάζουν. Στο chat μου είπαν να προωθήσουν το αίτημα για να με πάρουν τηλ. και δεν τους απάντησα καν. Το θέμα είναι ότι ήμουν πάνω από 20 χρόνια στην Cosmote και έφυγα γιατί δεν μου είχαν κάνει ποτέ προσφορά. Και το θυμήθηκαν τώρα. Εγώ τους είπα εξαρχής αν δεν καλύψουν τη ρήτρα δεν φεύγω. Έχω δύο αριθμούς στη Vodafone και για να πάω Cosmote θέλω 200€ περίπου ρήτρα αποδέσμευσης. Αν δεν τα καλύψουν δεν πάω πουθενά.

Εχεις κάνει το συμβόλαιο Ιουλιο.....
Screenshot_1.thumb.jpg.b2df9b868bf4b9d36746067b8f492e61.jpg

Screenshot_2.thumb.jpg.06264d83924e0e196ad7b52890c802f5.jpg

Πιο λιανά δεν μπορώ να το κάνω 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάνει το συμβόλαιο Ιουλιο.....
Screenshot_1.thumb.jpg.b2df9b868bf4b9d36746067b8f492e61.jpg

Screenshot_2.thumb.jpg.06264d83924e0e196ad7b52890c802f5.jpg

Πιο λιανά δεν μπορώ να το κάνω
Είμαι στο business Ultra Unlimited, που δεν έχει κάποια αλλαγή στις χρεώσεις.
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, katsiletra said:

Είμαι στο business Ultra Unlimited, που δεν έχει κάποια αλλαγή στις χρεώσεις.

Σε πιάνουν αλλαγές από 1/12 όπως λέει εδώ 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μ έπιασε το κεφάλι δεν μπαίνω στην διαδικασία. Αν με θέλουν για πελάτη ας τα πληρώσουν, αλλιώς κάθομαι και Vodafone που ότι και να χρειαστώ παίρνω τηλ. τον προσωπικό σύμβουλο και μου λύνει τα θέματα που προκύπτουν. Ούτε chat, ούτε τηλ στην εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, katsiletra said:

Επειδή μ έπιασε το κεφάλι δεν μπαίνω στην διαδικασία. Αν με θέλουν για πελάτη ας τα πληρώσουν, αλλιώς κάθομαι και Vodafone που ότι και να χρειαστώ παίρνω τηλ. τον προσωπικό σύμβουλο και μου λύνει τα θέματα που προκύπτουν. Ούτε chat, ούτε τηλ στην εξυπηρέτηση.

Αν είσαι ικανοποιημένος μείνε στην vf δεν το συζητώ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, katsiletra said:
3 ώρες πριν, zerokill said:
Εχεις κάνει το συμβόλαιο Ιουλιο.....
Screenshot_1.thumb.jpg.b2df9b868bf4b9d36746067b8f492e61.jpg

Screenshot_2.thumb.jpg.06264d83924e0e196ad7b52890c802f5.jpg

Πιο λιανά δεν μπορώ να το κάνω emoji846.png

Είμαι στο business Ultra Unlimited, που δεν έχει κάποια αλλαγή στις χρεώσεις.

😂😂😂😂😂😂😂😂

Κι εγώ vodafone giga unlimited Ultra έχω.... 

Έχουμε προσωπικό σύμβουλο; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, andreasomageiras said:

😂😂😂😂😂😂😂😂

Κι εγώ vodafone giga unlimited Ultra έχω.... 

Έχουμε προσωπικό σύμβουλο; 

Έχετε έχετε 

Link to comment
Share on other sites


Κι εγώ vodafone giga unlimited Ultra έχω.... 
Έχουμε προσωπικό σύμβουλο; 
Δεν ξέρω εσύ πώς το έκανες το συμβόλαιο, αλλά εμένα όταν με πήραν, ήταν από κινητό και μου είπαν να το αποθηκεύσω, μου έδωσε κανονικά το όνομα κι ότι θέλω παίρνω εκεί τηλ. Όπως και το email το εταιρικό.
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, katsiletra said:

Δεν ξέρω εσύ πώς το έκανες το συμβόλαιο, αλλά εμένα όταν με πήραν, ήταν από κινητό και μου είπαν να το αποθηκεύσω, μου έδωσε κανονικά το όνομα κι ότι θέλω παίρνω εκεί τηλ. Όπως και το email το εταιρικό.

Οι εταιρικοι εχουν προσωπικό σύμβουλο, ενω οι λιανικοί έχουν μονο οσοι τους επιλέγει η βοντα. Δουλεύουν 9-17 Δ-Π και οποιαδηποτε αλλη ωρα/μερα εξυπηρετεί απλο cc.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, VIPdriver said:

Οι εταιρικοι εχουν προσωπικό σύμβουλο, ενω οι λιανικοί έχουν μονο οσοι τους επιλέγει η βοντα. Δουλεύουν 9-17 Δ-Π και οποιαδηποτε αλλη ωρα/μερα εξυπηρετεί απλο cc.

Για τους εταιρικούς αναφέρομαι παραπάνω, όχι για ιδιώτες. Δεν έχω Red unlimited, business έχω. 

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρικοι εχουν προσωπικό σύμβουλο, ενω οι λιανικοί έχουν μονο οσοι τους επιλέγει η βοντα. Δουλεύουν 9-17 Δ-Π και οποιαδηποτε αλλη ωρα/μερα εξυπηρετεί απλο cc.
Και τι δλδ θα σου κάνει ο προσωπικός σύμβουλος; Την φορολογική δήλωση;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρατήρησα κόφτη σε σιμ που έχω σε ρούτερ όταν βάζω το apn σε vpn-internet που πέφτει στα 15mbps.
Την ίδια στιγμή αν αλλάξω apn σε internet παίζει κανονικά.
Το είχα ζητήσει για να έχω ip τηλεφωνία στο fritz και έπαιζε μια χαρά .Κάποια στιγμή παρατήρησα να σέρνεται το YouTube και το πήρα πρέφα .

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk


Νομίζω είναι θέμα mtu.



Link to comment
Share on other sites

Vodafone giga business unlimited Ultra. 

Σαν μοντέλο της xiaomi ακούγεται 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, andreasomageiras said:

Vodafone giga business unlimited Ultra. 

Σαν μοντέλο της xiaomi ακούγεται 😁

Λες κι έχει υπερηχητικό δίκτυο. 

Θυμήθηκα αυτήν που με πήρε για την προσφορά, μου τόνιζε για το πιο γρήγορο δίκτυο κινητής στην Ελλάδα, σε κάθε πρόταση. Και της απάντησα: "Το βλέπω, έτσι που μιλάτε τόσο γρήγορα δεν σας προλαβαίνω". Κάνει μια παύση, και τη ρωτάω: "Μπήκαμε σε τούνελ"; Πρέπει να την βραχυκύκλωσα, γιατί μετά μίλαγε μια χαρά.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Τους εταιρικούς με Business Unlimited Ulltra τους καλύπτει απόλυτα η παράγραφος Δ του ΜΕΡΟΥΣ ΙΙ της παραπάνω ανακοίνωσης τιμολογιακών αλλαγών.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

On 16/12/2023 at 7:40 ΜΜ, terkos2 said:

Τους εταιρικούς με Business Unlimited Ulltra τους καλύπτει απόλυτα η παράγραφος Δ του ΜΕΡΟΥΣ ΙΙ της παραπάνω ανακοίνωσης τιμολογιακών αλλαγών.

Ποιος μπαίνει στη διαδικασία. Άμα είχα χρόνο θα το έκανα. Τα πακέτα που έχει προς όλους και προς διεθνής προορισμούς με υπέρ καλύπτουν. Κι από την άλλη σκέφτομαι καλύτερα να φάω αύξηση έως 1,50€ παρά 3. Με το ίντερνετ δεν έχω θέμα, έτσι κι αλλιώς στο σπίτι Cosmote δεν έχει καλή κάλυψη και με καλύπτουν οι ταχύτητες της Vodaafone. Μπορεί να είναι οι μισές σε σχέση με την Νο1 εταιρία, αλλά δεν έχω θέμα.

Το ωραίο είναι ότι με πήραν τρεις διαφορετικοί για προσφορά, τι να πω έπρεπε να περάσουν 8 μήνες να ξυπνήσουν. Όταν έκανα φορητότητα, πέρα βρέχει.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, έχω what's up και δέχτηκα προσφορά για συμβόλαιο 1,5 χρόνο με τις ακόλουθες παροχές, απεριόριστα κινητά σταθερά, 20 GB internet , κάτι χιλιάδες μηνύματα(αδιάφορο) και δύο μήνες πάγιο δώρο, αυτά με 18 ευρώ, το θέμα είναι αν αξίζει τώρα να κάνω συμβόλαιο ή να περιμένω τίποτα καλύτερο; έως τώρα έβαζα 15 ευρώ κάρτα 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Προχτες έληξε (24 μήνες) το σταθερό Νοva (& ιντερνετ)

Αποφάσισα να φυγω στη Cosmote μαζί με τα δυο κινητα.

Στο Family πακέτο που με συμφέρει στο ΑΦΜ της γυναίκας.

Μπορώ να έχω το ένα κινητό της γυναίκας σε ξεχωριστό λογαριασμό (PDF?), ακόμα κι αν είναι στο ίδιο ΑΦΜ?

Ίσως να φτιάχνεται ξεχωριστός κωδικός πελάτη για το ίδιο ΑΦΜ?

Θα μείνει όμως η ίδια συμφέρουσα τιμή?

Το δίνει στην εταιρεία της να της το πληρώνουν, γι'αυτό το μπέρδεμα.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...