Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε που μου ανέφεραν κάποια εγγυηση..μόνο το πάγιο τις παροχές κλπ και ότι το ποσό βγαίνει σύνολο 49.5€..και σήμερα βασικά η σύζυγος πήγε και της είπαν ότι είναι μια εγγύηση που θα συμψηφιστει στο τέλος και κάτι τέτοια..και με παίρνει τηλ εκείνη την ώρα μιλάω με την κοπέλα από τον Γερμανό και τις λέω ο λογαριασμός δεν γράφει πάνω κάποια εγγυηση όπως στην ΔΕΗ για παράδειγμα..γράφει ότι το ποσό αυτό 175 είναι το πάγιο..και εν πάση περιπτώσει εμένα δεν με ενημέρωσε κάνεις για αυτό..όχι μου λέει είναι κάτι που όλοι το πληρώνουν..αλλά επειδή κατάλαβα ότι δεν πρέπει να ξέρει και πολλά τις ειπα ένα οκ και αμέσως πήρα τηλ την εξυπηρέτηση της cosmote..αν μου πούνε τελικά και από την cosmote ότι είναι ένα είδος εγγύησης?τι κάνω?αν και μου είπε η κοπέλα ότι δεν έχει μπει η έκπτωση από το neo..
Δεν είναι καμία εγγύηση απλά η κοπέλα στον Γερμανό δεν ήξερε την τύφλα της. Αν σου ζητηθεί εγγύηση την πληρώνεις πριν σε συνδέσουν στο δίκτυο τους. Απλά δεν σου πέρασαν τις εκπτώσεις θα λυθεί το θέμα στον επόμενο λογαριασμό

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κοπελα που ειπε οτι ολοι δινουν εγγυηση, τι φάση; 
Δεν ισχύει

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο νημα. Σε λιγοτερο απο μηνα λήγει το συμβολαιο μου στη σταθερη. Τι να τους ζητησω για ανανεωση; Ειχα διαβασει παλαιοτερα πως εδιναν τζαμπα ανανεωση καθε μηνα στο καρτοκινητο κατω απ τα ιδια στοιχεια. 

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, manosn2 said:

Δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο νημα. Σε λιγοτερο απο μηνα λήγει το συμβολαιο μου στη σταθερη. Τι να τους ζητησω για ανανεωση; Ειχα διαβασει παλαιοτερα πως εδιναν τζαμπα ανανεωση καθε μηνα στο καρτοκινητο κατω απ τα ιδια στοιχεια. 

Ισχύει! 10€+3 GB σε δύο καρτοκινητά και 80€ δώροεπιταγή από Γερμανό. Απλά είναι ανάλογα τι προωθητική ενέργεια έχουν την συγκεκριμένη περίοδο. 

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, petpapoy said:

Ισχύει! 10€+3 GB σε δύο καρτοκινητά και 80€ δώροεπιταγή από Γερμανό. Απλά είναι ανάλογα τι προωθητική ενέργεια έχουν την συγκεκριμένη περίοδο. 

Πως τους το ζητας;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, manosn2 said:

Πως τους το ζητάς;

Δεν την ζήτησα αλλά μου την έκαναν μόνοι τους όταν είδαν την αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρία! Επειδή το σταθερό στο χωριό είναι τεχνολογία Rural είναι στάνταρ οι τιμές και τα προγράμματα οπότε μου έκαναν την παραπάνω "ενίσχυση".

Πράξε αντίστοιχα! Τηλεφωνικά γίνεται και δεν υπάρχει καμία χρέωση.

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

01/10 λήγει το συμβόλαιο, πότε λέτε να μου κάνουν προσφορά για ανανέωση; κάνα μήνα πριν την λήξη ή νωρίτερα; 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, chocbhed_6630 said:

01/10 λήγει το συμβόλαιο, πότε λέτε να μου κάνουν προσφορά για ανανέωση; κάνα μήνα πριν την λήξη ή νωρίτερα; 

Τι συμβόλαιο έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, chocbhed_6630 said:

Gigamax unlimited 

Πόσο πληρώνεις κάθε μήνα και σε ποια περιοχή μένεις;

Link to comment
Share on other sites

Just now, chocbhed_6630 said:

45€,αθηνα

Σταθερό σε ποια εταιρεία έχεις; Αυτά που πληρώνεις είναι πάρα πολλά

Link to comment
Share on other sites

Just now, chocbhed_6630 said:

Το σταθερό είναι σε cosmote one και το ξέρω ότι είναι πολλά για αυτό ρωτάω 

Τι ταχύτητα έχεις στο σταθερό; Και είναι FTTC ή FTTH?

Link to comment
Share on other sites

Just now, chocbhed_6630 said:

Fttc 200 (δωρεάν διπλασιασμος)

Σήμερα δέχτηκα προσφορά από τη vodafone, κινητό στα 14,5 ευρώ όλα απεριόριστα ( και τα δεδομένα ) και το σταθερό 100άρι fttc στα 23 ευρώ περίπου. Είχε και 200 στα 25 αλλά δεν μου χρειάζεται. Θα σε ενδιέφερε;

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή μου η βονταφον σέρνεται σε σημείο να μην μπορεινο αδελφός μου ούτε κλήση να κάνει. Θα έρθει σύντομα και αυτός στην κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chocbhed_6630 said:

Στην περιοχή μου η βονταφον σέρνεται σε σημείο να μην μπορεινο αδελφός μου ούτε κλήση να κάνει. Θα έρθει σύντομα και αυτός στην κοσμοτε.

Από nova?

Link to comment
Share on other sites

Στο συγκεκριμένο σημείο η κοσμοτε στην κινητή είναι μονόδρομος και δεν θέλω να έχω κινητό σταθερό σε διαφορετικές εταιρείες 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, chocbhed_6630 said:

Στο συγκεκριμένο σημείο η κοσμοτε στην κινητή είναι μονόδρομος και δεν θέλω να έχω κινητό σταθερό σε διαφορετικές εταιρείες 

Είσαι σίγουρος πως ούτε η nova έχει αξιοπρεπές σήμα στην περιοχή;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, chocbhed_6630 said:

ναι ειμαι σιγουρος

Τότε δεν μπορείς να αλλάξεις πάροχο. Μπορείς μόνο να κάνεις αίτηση φορητότητας σε κάποιον άλλον πάροχο με το 14ημερο της υπαναχώρησης ώστε να σου κάνει αντιπροσφορα η cosmote και να μείνεις εκεί. ΩΣΤΟΣΟ, αυτό μπορεί εγκυμονεί κινδύνους. Ίσως προλάβουν να σε τραβήξουν οι άλλοι πριν σε πάρουν από cosmote. Προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ αλλά έχει συμβεί σε άλλα μέλη του forum. Θα σου πρότεινα επίσης να δοκιμάσεις ένα καρτοκινητο μπας και έχει αλλάξει κάτι 

Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν δουν κινηση φορητότητας και εισαι σε εκπτωση, μπορεί να το αφησουν να συνεχισει χωρις την έκπτωση. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Ακούω γνώμες...

Το σταθερό μου είναι Cosmote!

2023-07-12 01.40.50.png

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...