Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ευρω για μια ενεργοποιηση των 8.5 ευρω. Οπως σου ανεφερε το αλλο μελος το καθε νουμερο με 8.5 € θα εχει ολες τις παροχες που σου ανεφερε.

 

Εγω σου ανεφερα οτι αν θες παραπανω ενεργοποιεις 2 φορες στο καθε νουμερο των 8.5 ευρω δηλαδη 17€ ανα νουμερο και εχεις τις παροχες που σου εγραψα...

 

Ο λακος ειναι η 3λεπτη χρεωση.....και οτι πρεπει να προσεχεις ποτε κανεις τις ανανεωσεις για.να μεταφερονται οτι δεν εχεις χρησιμοποιησει.

 

Ξερω οτι ακουγομαι σαν ασχετος ....αλλα ειμαι. Μετα από 10+χρονια με συνδεση μου ειναι λιγο δυσκολο να keep up με τις πληροφοριες που μου δινετε. Ευχαριστώ παντως ,σιγα σιγα θα τα ξεδιαλυνω στο μυαλο μου.

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να αφαιρέσω μια σύνδεση τελείως από το cosmote id μου? Υπάρχουν οι επιλογές της απόκρυψης και της προσθήκης αλλά δε βρίσκω πουθενά επιλογή διαγραφής/αφαίρεσης σύνδεσης

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις απόκρυψη . Δεν μπορείς να την αφαιρέσεις τελείως όσο ειναι στο ΑΦΜ σου / λογαριασμό σου παρά μόνο όταν λήξει και διαγραφεί σαν σύνδεση ή μεταφερθεί σε άλλο πάροχο (φορητότητα) ή μεταβιβαστεί σε άλλο άτομο
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις απόκρυψη . Δεν μπορείς να την αφαιρέσεις τελείως όσο ειναι στο ΑΦΜ σου / λογαριασμό σου παρά μόνο όταν λήξει και διαγραφεί σαν σύνδεση ή μεταφερθεί σε άλλο πάροχο (φορητότητα) ή μεταβιβαστεί σε άλλο άτομο

 

 

 

Το θέμα είναι πως η συγκεκριμένη σύνδεση δεν είναι ούτε στο όνομά μου ούτε στο ΑΦΜ μου απλώς την είχα συνδέσει κάποτε για να χρησιμοποιήσω το COSMOTE TV GO. Πλέον όμως δεν το χρησιμοποιώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις τους ειπα οτι θελω να κανω τη συνδεση whats'up , τσουπ νεα προσφορα. Ή να κρατησω την παλιά στα 34 ευρω/μηνα ή να παω καρτοσυμβολαιο με 26 ευρω/μηνα (900' προς Κοσμοτε, 200 προς αλλους, 1gb +1gb δωρο από το σταθερο/ιντερνετ).

 

Ειμαι υπο σκεψη...

Link to comment
Share on other sites

Εχω τα παρακάτω με 22 Ευρώ το μήνα τελική τιμή (Mobile S )

 

1500 λεπτά προς Cosmote

400 λεπτά προς όλους

1500 SMS προς Cosmote

2 Gb internet

 

Υποθέτω μπορείς να πιέσεις για κάτι ακόμα καλύτερο..

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Εχω τα παρακάτω με 22 Ευρώ το μήνα τελική τιμή (Mobile S )

 

1500 λεπτά προς Cosmote

400 λεπτά προς όλους

1500 SMS προς όλους

2 Gb internet

 

Υποθέτω μπορείς να πιέσεις για κάτι ακόμα καλύτερο..

 

Εξαιρετική τιμή. Έχεις και COSMOTE One; Εννοώ λαμβάνεις κάποιες από τις παροχές λόγο του One;

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Λαμβάνω είτε άλλα 200 λεπτά προς ολους (οπότε πάνε 600) είτε έξτρα 1 Gb (οπότε έχω 3Gb το μήνα). Αυτό μπορεί να αλλάζει ανά μήνα ανάλογα με τις ανάγκες μου

Επίσης έχω εξτρα 1500 λεπτά προς τα τρία νούμερα που ειναι στo Cosmote one..

Το μόνο που λείπει είναι SMS προς όλους αλλά δεν με νοιάζει μιας και δεν τα χρησιμοποιώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Λαμβάνω είτε άλλα 200 λεπτά προς ολους (οπότε πάνε 600) είτε έξτρα 1 Gb (οπότε έχω 3Gb το μήνα). Αυτό μπορεί να αλλάζει ανά μήνα ανάλογα με τις ανάγκες μου

Επίσης έχω εξτρα 1500 λεπτά προς τα τρία νούμερα που ειναι στo Cosmote one..

Το μόνο που λείπει είναι SMS προς όλους αλλά δεν με νοιάζει μιας και δεν τα χρησιμοποιώ

 

Άριστη σχέση τιμής - παροχών. Ειδικά τα προς όλους αν γίνουν 600' και βάζοντας μέσα και την ελάχιστη διάρκεια κλήσης των 60" για τα προς όλους, νομίζω ότι αξίζει πολύ.

 

Πως έλαβες την συγκεκριμένη προσφορά φίλε; Τους κάλεσες εσύ; Πήγες σε κατάστημα; ή έκανες κάποια μετατροπή καρτοκινητού έπειτα από κλήση τους;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο αριθμό τον ειχα σαν καρτοκινητό στο παρελθόν (What's up).

Καποια στιγμή μου έκαναν μια πρόταση για καρτοσυμβόλαιο και την δέχτηκα χωρίς να το σκεφτώ πολύ. Ηταν δελεαστική ως προς το ιντερνετ αλλά ειχε λίγο χρόνο ομιλίας προς όλους οπότε τις ανάγκες μου για επικοινωνία προς αλλα σταθερά / κινητά τις κάλυπτα με την δεύτερη γραμμή μου (Wind f2g τότε, CU τώρα). Ομως η κατάσταση αυτή δεν με βόλευε και άρχισα να διαμαρτύρομαι (ευγενικά) στην Cosmote. Μετά από 6 μήνες περίπου παραμονής σε αυτό το καρτοπρόγραμμα μου έκαναν την πρόταση που περιέγραψα παραπάνω σε κατάστημα Γερμανός όταν πήγα για φορητότητα του σταθερού μου. Ενδεχομένως έπαιξε και αυτό ρόλο ώστε η προσφορά να γίνει πιο ελκυστική, ή μπορεί να ήταν και συγκυρία (πχ στόχοι πώλησης που είχε το συγκεκριμένο κατάστημα την συγκεκριμένη χρονική περίοδο).

 

Το δύσκολο είναι να κρατήσω αυτές τις παροχές στην ιδια τιμή όταν το συμβόλαιο θα λήξει..

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

οι τυποι ειναι τραγικοι :lol:

εχω 2 γραμμες σε mobile xl καπου στα 37 ευρω μαζι με 2 σταθερα και ληγουν τα κινητα σε ενα μηνα

μου κανουν "προσφορα" mobile xl 1500λεπτα/1500sms/3gb στα 49

τους λεω "θελω κατι πιο οικονομικο να μη ξεπερναω το 30ρι, να εχω 2-2,5γιγα και καμια 500ρια λεπτα προς ολους"

και μου κανουν τις θεικες "προσφορες"

mobile xl 5000λεπτα/5000sms:lol::lol:/5gb στα 60κατι

mobile xl 0λεπτα/4000sms:lol::lol:/15gb στα 50κατι

"ρε παιδια κατι πιο οικονιμικο ειπαμε"

"εεε μονο ιδιο η πιο μεγαλο προγραμμα προσφερει το συστημα, αμα περασει η ημερομηνια ληξης τοτε μπορει να βγαλει και αλλες επιλογες"

εννοειται παω σουμπιτος για καρτα. δε ξερω αν ειναι καλυτερα για what's up η κοσμοκαρτα, θελω να βαλω αυτοματη ανανεωση και αυτοματη ενεργοποιηση καποιου πακετου προς ολους + internet

Edited by duende
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις φίλε μου.

Εδώ και χρόνια έχω σωθεί με την καρτοκινητή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο τηλ της cosmote για προσφορα ?

Εχω 3 γραμμες με red1 vodafone.

Η Vodafone απο 74 ευρω μου ζηταει 96 γα ανανεωση

 

Τι μπορω να πετυχω ?

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Edit: από το 13888. Αστική χρέωση στο 2106513888

 

Ευχαριστω.Αν εχει σημασια εχω και σταθερο cosmote με vdsl+isdn+msn

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

οι τυποι ειναι τραγικοι :lol:

εχω 2 γραμμες σε mobile xl καπου στα 37 ευρω μαζι με 2 σταθερα και ληγουν τα κινητα σε ενα μηνα

μου κανουν "προσφορα" mobile xl 1500λεπτα/1500sms/3gb στα 49

τους λεω "θελω κατι πιο οικονομικο να μη ξεπερναω το 30ρι, να εχω 2-2,5γιγα και καμια 500ρια λεπτα προς ολους"

και μου κανουν τις θεικες "προσφορες"

mobile xl 5000λεπτα/5000sms:lol::lol:/5gb στα 60κατι

mobile xl 0λεπτα/4000sms:lol::lol:/15gb στα 50κατι

"ρε παιδια κατι πιο οικονιμικο ειπαμε"

"εεε μονο ιδιο η πιο μεγαλο προγραμμα προσφερει το συστημα, αμα περασει η ημερομηνια ληξης τοτε μπορει να βγαλει και αλλες επιλογες"

εννοειται παω σουμπιτος για καρτα. δε ξερω αν ειναι καλυτερα για what's up η κοσμοκαρτα, θελω να βαλω αυτοματη ανανεωση και αυτοματη ενεργοποιηση καποιου πακετου προς ολους + internet

 

 

 

Ακριβώς το ίδιο θέμα είχα και εγώ, με έβαλαν μετά από προσφέρουσα προσφορά από το XL το παλιό στο XL το καινούργιο και όταν ήρθε η στιγμή της ανανέωσης συμβολαίου μου είπαν 46€.

Τους είπα ότι θέλω να πάω σε ένα προγραμμα κάτω (δηλαδή το L) και δεν υπήρχε καμία προσφορά γι αυτό το προγραμμα. Όταν τελείωσε το συμβόλαιο το έκανα whatsup και χαιρέτησα τα συμβόλαια και τις προσφορές τους οι οποίες σε κάθε ανανέωση συμβολαίου πήγαιναν προς τα πάνω σε τιμή.

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική τους, σε βάζουν μέσα σε ένα προγραμμα αρχικά με συμφέρουσα προσφορά και στην συνέχεια σε ανεβάζουν με κάθε ανανέωση συμβολαίου και σε διώχνουν από τα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα προσφορα απο cosmote με φορητοτητα απο Vodafone

 

3 γρεμμες σε οικογενειακο

 

1. 2000 λεπτα προς ολους και 2000 sms και 5GB δεδομενα 72 ευρω τελικη τιιμη

2. Απεριοριστα ομιλια προς ολους και απεριοριστα sms και 10GB παρα κατι 100 ευρω τελικη τιμη

 

Και στα δυο μπορω να βαλω οριο GB για καθε γραμμη αλλα οχι σε λεπτα ομολιας.

 

Θα σκεφτω την 1. περιπτωση

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και σου φτάνουν 5GB για 3 γραμμές; Παίρνεις και επιπλέον 1GB αφού έχεις σταθερο.
Link to comment
Share on other sites

Και σου φτάνουν 5GB για 3 γραμμές; Παίρνεις και επιπλέον 1GB αφού έχεις σταθερο.

Ναι φτανουν ....Μαζι με το σταθερο μου εδωσε 5

Παντα σxεδον ειmαι κι εγω και τα υπολοιπα αλλα δυο σε wifi .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν συμβόλαιο στην Cosmote θα έρθει "προσφορά" μέσα από το MyCosmote για απεριόριστα data στο ΣΚΔ με 2.90 Ευρώ..

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας το έχει υπόψιν του..

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα συμβόλαιο μόνο ίντερνετ που έχω δε μου το εμφανίζει... Στο φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο όμως το δείχνει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν συμβόλαιο στην Cosmote θα έρθει "προσφορά" μέσα από το MyCosmote για απεριόριστα data στο ΣΚΔ με 2.90 Ευρώ..

 

Αν κάποιος ενδιαφέρεται ας το έχει υπόψιν του..

 

Δηλαδη αν καποιος βαλει αυτο με τα 2.90 και αρχιζει να κατεβαζει με ταχυτητα 100mb δηλαδη μιλαμε για 36GB την ωρα δεν θα γονατισει το δικτυο? 48 ωρες απο 36GB μιλαμε για 1728GB σε 2 μερες με 2.90.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν καποιος βαλει αυτο με τα 2.90 και αρχιζει να κατεβαζει με ταχυτητα 100mb δηλαδη μιλαμε για 36GB την ωρα δεν θα γονατισει το δικτυο? 48 ωρες απο 36GB μιλαμε για 1728GB σε 2 μερες με 2.90.
Ακριβώς. Δεν υπάρχει περιορισμός.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Δεν υπάρχει περιορισμός.

 

Στάλθηκε από το EVR-AL00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σκεφτομαι να το κανω να δω ποσα θα μπορεσω να κατεβασω κανοντας hotspot το κινητο στον υπολογιστη. Απο ταχυτητα παιζει στα 140MB εδω και συνδεση σπιτιου στα 50MB. Τριπλασια κοντα. Ολο τον υπολοιπο χρονο πληρωνουμε το 1GB 8 ευρω και τωρα δινουν στα 3 ευρω πανω απο 2000GB εφοσον καποιος κατεβαζει συνεχομενα στα 140mb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...