Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλάκα κάνεις? Εννοείται θα σε καλύψει.

Με 10 ευρω θα έχεις 6 μισή ώρες προς whats up 5 ώρες προς όλους 1,8 mb.

Από τα 10 ευρω μέχρι τα 40 που είναι τα πάγια που δίνεις μπορείς να βάλεις κι άλλα άμα θες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι πιστεύω άνετα με καλύπτει . Βασικά μέχρι 20 ευρώ βαριά 30 ευρώ ανα περιπτώσεις σε κάποιους μήνες θέλω να δίνω οπότε θα το γυρίσω σε κάρτα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ληγει το συμβολαιο μου σε ενα μηνα και δε βλεπω να μου κανουν καποια προσφορα. αν το γυρισω σε καρτοκινητο, μπορω στο καπακι να ξανακανω συμβολαιο? η πρεπει να περασει καποιο χρονικο διαστημα?
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

ληγει το συμβολαιο μου σε ενα μηνα και δε βλεπω να μου κανουν καποια προσφορα. αν το γυρισω σε καρτοκινητο, μπορω στο καπακι να ξανακανω συμβολαιο? η πρεπει να περασει καποιο χρονικο διαστημα?

 

Πρέπει να περάσουν 3 μήνες για να ξανακάνεις τον αριθμό συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

ληγει το συμβολαιο μου σε ενα μηνα και δε βλεπω να μου κανουν καποια προσφορα. αν το γυρισω σε καρτοκινητο, μπορω στο καπακι να ξανακανω συμβολαιο? η πρεπει να περασει καποιο χρονικο διαστημα?

 

Βρισκομαι ακριβως στην ιδια κατασταση. Εμενα ληγει σε 15 μερες. Η προσφορα που μου κανανε ηταν 8 ευρω πανω. Εχω το παλιο XL 1500 προς ολους και 3.5gb στα 29€. Μου το δινουν τωρα στα 37€. Αρνηθηκα φυσικα και εκανα αιτημα για ναντο γυρισω σε καρτα και αναμενω να δω τι θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

Για τους ψαγμενους εδω μεσα, ποιος ειναι ο πιο οικονομικος συνδυασμος σε συμβολαιο/καρτοσυμβολαιο για να εχω τα παρακατω?

 

τουλαχιστον 400 λεπτα ομιλιας προς ολους η 300 προς κοτε και 100 προς ολους

το πολυ 50 sms

2 gb ιντερνετ η παραπανω

εχω 2 συνδεσεις σε παλιο mobile xl και σταθερο στο ονομα μου, αλλα στο 13888 μου λενε μαιμουδιες φοβαμαι και με πανε σε πακετα των 40 ευρω και πανω. δε θα ηθελα να δινω πανω απο 25-30 για τα παραπανω

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Βρισκομαι ακριβως στην ιδια κατασταση. Εμενα ληγει σε 15 μερες. Η προσφορα που μου κανανε ηταν 8 ευρω πανω. Εχω το παλιο XL 1500 προς ολους και 3.5gb στα 29€. Μου το δινουν τωρα στα 37€. Αρνηθηκα φυσικα και εκανα αιτημα για ναντο γυρισω σε καρτα και αναμενω να δω τι θα γινει.

 

 

 

Ημουν και εγώ στο ίδιο προγραμμα με εσένα και περιμένω τις επόμενες μέρες (έχει γίνει το αίτημα ακύρωσης) να το γυρίσω σε καρτοτηλέφωνο. Η λογική ότι κάθε ανανέωση συμβολαίου θα μας ανεβάζουν το πάγιο δεν είναι ανεκτή τουλάχιστον από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου στείλανε τους λογαριασμούς,σταθερής και κινητής,και είδα ότι τους τελευταίους δύο μήνες έχουν ανεβάσει τις τιμές.Πώς γίνεται αυτό;Εγώ δεν κάνω πολλά τηλέφωνα γενικώς και μάλιστα δεν κατέβασα και τίποτα αυτούς τους μήνες.Ούτε και μου άλλαξαν συμβόλαιο.

Εχω αρχίσει να φορτώνω και θα με χάσουν όπως πάνε...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς λήξανε τα συμβόλαια σου.

Αλλαγή παγίου δεν επιτρέπετε όσο διαρκει το συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Αυτή τη στιγμή έχω 2 αριθμούς vodafone, σε προγράμματα που έχουν λήξει εδώ και μήνες και έχω τα παρακάτω:

 

1500 λεπτά προς όλους

7gb internet

100 λεπτά προς σταθερά διεθνή

30 λεπτά προς κινητά διεθνή

 

Πληρώνω 42 ευρώ την κάθε γραμμή. Ίντερνετ μπορώ να το μειώσω στα 5gb, όμως τα υπόλοιπα τα θέλω να μην πειραχθούν.

Με αυτές τις παροχές, έχετε υπόψιν σας τί τιμές προσφέρονται σε cosmote, γιατί έχω την εντύπωση ότι πληρώνω πολλά. Λύσεις για καρτοσυμβόλαια κλπ αποκλείονται, μιας και βρίσκομαι ως επί το πλείστον εξωτερικό, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν όχι αδύνατο το θεωρώ απίθανο να πετύχεις για αυτές τις παροχές τέτοια τιμή στην cosmote με φορητότητα όταν το Μ με 45,9 έχει 600' + 600 sms προς όλους + 1,5 GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Αυτή τη στιγμή έχω 2 αριθμούς vodafone, σε προγράμματα που έχουν λήξει εδώ και μήνες και έχω τα παρακάτω:

 

1500 λεπτά προς όλους

7gb internet

100 λεπτά προς σταθερά διεθνή

30 λεπτά προς κινητά διεθνή

 

Πληρώνω 42 ευρώ την κάθε γραμμή. Ίντερνετ μπορώ να το μειώσω στα 5gb, όμως τα υπόλοιπα τα θέλω να μην πειραχθούν.

Με αυτές τις παροχές, έχετε υπόψιν σας τί τιμές προσφέρονται σε cosmote, γιατί έχω την εντύπωση ότι πληρώνω πολλά. Λύσεις για καρτοσυμβόλαια κλπ αποκλείονται, μιας και βρίσκομαι ως επί το πλείστον εξωτερικό, ευχαριστώ!

Σημερα για ανανεωση και οχι φορητοτητα μου δωσανε τιμη 1500 προς ολους 1500sms προς ολους 5gb internet στα 33€ φυσικα δεν δεχθηκα αφου το ιδιο προγραμμα με 3.5 gb το εχω στα 29.5€ και συνεχιζω την μετατροπη σε καρτα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα για ανανεωση και οχι φορητοτητα μου δωσανε τιμη 1500 προς ολους 1500sms προς ολους 5gb internet στα 33€ φυσικα δεν δεχθηκα αφου το ιδιο προγραμμα με 3.5 gb το εχω στα 29.5€ και συνεχιζω την μετατροπη σε καρτα.

 

 

 

Καλά έκανες! Είναι πάγια τακτική η κάθε ανανέωση συμβολαίου να σε πηγαίνουν προς τα πάνω στα χρήματα που πληρώνεις, δίνοντας σου κάποια MB ως τυρί.

Link to comment
Share on other sites

Με 5 giga πάντως Απ' ότι βλέπω είναι το L το οποίο είναι με 2000' και 2000sms,μήπως σου έδωσαν αυτό;

 

Οχι. Μου εδωσαν ακριβως το παλιο XL. Αυτο που εχω + καποια gb παραπανω. Σαφεστατα μου λεγανε δεν θα σας φτανουν...και η απαντηση μου ηταν θα προσαρμοστω .

Link to comment
Share on other sites

Σημερα για ανανεωση και οχι φορητοτητα μου δωσανε τιμη 1500 προς ολους 1500sms προς ολους 5gb internet στα 33€ φυσικα δεν δεχθηκα αφου το ιδιο προγραμμα με 3.5 gb το εχω στα 29.5€ και συνεχιζω την μετατροπη σε καρτα.

 

 

 

Παρά πολύ καλή τιμή σου έδωσαν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρά πολύ καλή τιμή σου έδωσαν.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Επειδη καθε ανανεωση μας το αυξανουν απο τα 29.5 δεν μπορουσε να παρει μεγαλυτερη αυξηση.

 

Προσωπικα απο την στιγμη που συνεχως αυξανει δεν ειμαι διατεθιμενος να δωσω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Δυο νουμερα σε συμβολαιο κ φυσικα μου ανεβασαν τα παγια περιπου 6 ευρω, το ενα μαλιστα επειδη καταργηθηκε με ανεβαζουν στην επομενη κατηγορια κατωτατη κατ αυτους κ ενω τους εξηγουσα οτι δεν με αφορουν τα εξτρα λεπτα ομιλιας... Στου πατερα μου το νουμερο του δινουν 1.5 gb ενω εχει κινητο με κουμπια... κ τους λεω δεν το χρειαζεται ..λεει τι λετε ολοι εχουν smartphones πλεον... Για τους ηλικιωμενους που δεν εχουν , δεν τους ενδιαφερει...εχουνγινει θρασσυτατοι στο 13888...τεσπα σκεφτομαι να τα γυρισω σε what s up, ή να παω σε cu , θα με παρουν για αντιπροταση ακομα και στο what s up ?Γιατι απ οτι διαβασα εδω υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να φυγω οντως αν παω σ αλλη εταιρια
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις μετατροπή σε καρτοκινητο θα σε πάρουν από το τμήμα διακοπών και πριν το αίτημα θα σου κάνουν καλύτερη προσφορά.

Αν κάνεις αίτηση σε άλλη εταιρία, από την στιγμή που η αίτηση γίνεται δεκτή και ξεκινάει η διεκπεραίωση αν θες να μείνεις στον παλιό πάροχο μπορεί ο νέος να σε χρεώσει τέλη διακοπής ή απλά να μην κάνει δεκτή την ακύρωση.

Link to comment
Share on other sites

10€ ανανέωση ηλεκτρονικά, παίρνεις:

-1200MB από το Reload It

-100MB από το πάρε δώσε

Ενεργοποιείς το πακέτο 8,5€, παίρνεις:

-400' και sms προς whatsup

-200' +sms προς όλους

-200ΜΒ

 

και με τα πάρε δώσε (3 κάθε μήνα, 2-3 μέρες διάρκεια η κάθε ανταλλαγή) ανταλλάσσεις κάτι από αυτά που δεν χρειάζεσαι για κάτι που θέλεις. Όλα τα υπόλοιπα ΜΒ και λεπτών μεταφέρονται στον επόμενο μήνα με την ενεργοποίηση ίδιου πακέτου.

 

Αν θες κάνε τον κόπο να αναλύσεις λίγο την διαδικασία γιατί κλίνω προς τα εκεί μιας και αντιμετωπίζω το εξής :

Έχω δύο γραμμές, η καθεμία 1500 λεπτά, 1500 SMS, 3gb. Και οι δύο μαζί 66 ευρώ με κάτι εκπτώσεις λόγω σταθερού και ίντερνετ. Τώρα που λήγει το συμβόλαιο η πρόταση της κοσμοτε είναι 77 ευρώ για να κρατήσω τα ίδια. Προφανώς δεν δέχομαι την αύξηση.

Πρακτικά θέλω 600 λεπτά, 0 SMS και 1,5 gb ίντερνετ το μήνα σε κάθε γραμμή.

 

Καλύπτομαι με αυτό που γράφεις; Και αν ναι, πως?

 

Η άλλη επιλογή που έψαξα είναι το family s πρόγραμμα που μοιραζόμαστε 1000 λεπτά, 1000 SMS και 2gb ίντερνετ, στα 57 ευρώ. Το οποίο και πάλι είναι ακριβό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες κάνε τον κόπο να αναλύσεις λίγο την διαδικασία γιατί κλίνω προς τα εκεί μιας και αντιμετωπίζω το εξής :

Έχω δύο γραμμές, η καθεμία 1500 λεπτά, 1500 SMS, 3gb. Και οι δύο μαζί 66 ευρώ με κάτι εκπτώσεις λόγω σταθερού και ίντερνετ. Τώρα που λήγει το συμβόλαιο η πρόταση της κοσμοτε είναι 77 ευρώ για να κρατήσω τα ίδια. Προφανώς δεν δέχομαι την αύξηση.

Πρακτικά θέλω 600 λεπτά, 0 SMS και 1,5 gb ίντερνετ το μήνα σε κάθε γραμμή.

 

Καλύπτομαι με αυτό που γράφεις; Και αν ναι, πως?

 

Η άλλη επιλογή που έψαξα είναι το family s πρόγραμμα που μοιραζόμαστε 1000 λεπτά, 1000 SMS και 2gb ίντερνετ, στα 57 ευρώ. Το οποίο και πάλι είναι ακριβό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Βαζεις 10 ευρω ηλεκτρονικα . Αυτοματως παιρνεις κωδικο reloaded που επειδη εγινε ηλεκτρονικα σου δινει αντι για 600 1.2 gb.

Αρα μεσα στην καρτα σου εχεις 10€. Εκει ενεργοποιεις το πακετο των 8.5€ και παιρνεις τα παραπανω που εγραψε ο φιλος και εχεις να εκμεταλευτεις και τα παρε δωσε με αλλον αριθμο whatsup(λεπτα ή mb) .

 

Οπως καταλαβαινεις.και 2 φορες να ενεργοποιησεις τον μηνα 17€ θα εχεις τουλαχιστον χωρις τα παρε δωσε 2.8gb 800λεπτα προς whatsup 400λεπτα προς ολους και 2 φορες τα δωρα του παρε δωσε.

Edited by Madness
Link to comment
Share on other sites

Βαζεις 10 ευρω ηλεκτρονικα . Αυτοματως παιρνεις κωδικο reloaded που επειδη εγινε ηλεκτρονικα σου δινει αντι για 600 1.2 gb.

Αρα μεσα στην καρτα σου εχεις 10€. Εκει ενεργοποιεις το πακετο των 8.5€ και παιρνεις τα παραπανω που εγραψε ο φιλος και εχεις να εκμεταλευτεις και τα παρε δωσε με αλλον αριθμο whatsup(λεπτα ή mb) .

 

Οπως καταλαβαινεις.και 2 φορες να ενεργοποιησεις τον μηνα 17€ θα εχεις τουλαχιστον χωρις τα παρε δωσε 2.8gb 800λεπτα προς whatsup 400λεπτα προς ολους και 2 φορες τα δωρα του παρε δωσε.

 

Αρα απλα ζηταω να μου κανουν τις συνδεσεις what's up και απο εκει και περα θα χρειαζομαι 10 ευρω το μηνα για καθε νουμερο για να εχω τις παραπανω παροχες. Σωστα?

 

Εχει καπου λακο?

Link to comment
Share on other sites

Αρα απλα ζηταω να μου κανουν τις συνδεσεις what's up και απο εκει και περα θα χρειαζομαι 10 ευρω το μηνα για καθε νουμερο για να εχω τις παραπανω παροχες. Σωστα?

 

Εχει καπου λακο?

 

10 ευρω για μια ενεργοποιηση των 8.5 ευρω. Οπως σου ανεφερε το αλλο μελος το καθε νουμερο με 8.5 € θα εχει ολες τις παροχες που σου ανεφερε.

 

Εγω σου ανεφερα οτι αν θες παραπανω ενεργοποιεις 2 φορες στο καθε νουμερο των 8.5 ευρω δηλαδη 17€ ανα νουμερο και εχεις τις παροχες που σου εγραψα...

 

Ο λακος ειναι η 3λεπτη χρεωση.....και οτι πρεπει να προσεχεις ποτε κανεις τις ανανεωσεις για.να μεταφερονται οτι δεν εχεις χρησιμοποιησει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...