Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως εγω κυριοι πριν 2 μερες συμφωνησα με vodafone μετα απο τηλεφωνικη τους επαφη.νομιζω στο red 1 με 1500 λεπτα προς ολους sms και gb στα 42 ευρω...πολυ ικανοποιητικα σε σχεση με το απεριοριστα 35 που ειχα στη κοσμοτε και ολο ξεφευγα απο 55 ευρω και πανω! Η κοσμοτε ακομη δεν με πηρε για αντιπροταση και πολυ αμφιβαλλω δυστηχως...και τωρα εχω τη βονταφον να της λεω απο δευτερα, στον ανθρωπο που και καλα στελνει στο σπιτι για να υπογραφουν τα συμβολαια,μπας και μεχρι τοτε με παρουν απο κοσμοτε να με προτινουν κατι! Ειναι λογικο που η κοσμοτε δεν με παιρνει τηλέφωνο????

Sorry που θα στο χαλάσω αλλά ακριβά στο έδωσε και η vodafone :p

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

60+ νομιζω εκανε οτ προγραμμα...απο οτι ειδα βεβαια κ απο το ιντερνετ! Οχι οτι ακουσα αυτην! Και επιπλεον αν επιλεξω να βαλω και τη γυναικα μου εντελει, σε οποιοδηποτε προγραμμα, θα μου το παει 35!εεε απο 60κατι που κανει θεωρητικα, νομιζω οτι ειναι σχετικά καλο deal! Edited by ezio_ioannis
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω κυριοι πριν 2 μερες συμφωνησα με vodafone μετα απο τηλεφωνικη τους επαφη.νομιζω στο red 1 με 1500 λεπτα προς ολους sms και gb στα 42 ευρω...πολυ ικανοποιητικα σε σχεση με το απεριοριστα 35 που ειχα στη κοσμοτε και ολο ξεφευγα απο 55 ευρω και πανω! Η κοσμοτε ακομη δεν με πηρε για αντιπροταση και πολυ αμφιβαλλω δυστηχως...και τωρα εχω τη βονταφον να της λεω απο δευτερα, στον ανθρωπο που και καλα στελνει στο σπιτι για να υπογραφουν τα συμβολαια,μπας και μεχρι τοτε με παρουν απο κοσμοτε να με προτινουν κατι! Ειναι λογικο που η κοσμοτε δεν με παιρνει τηλέφωνο????

 

εμενα μου πηρε καμια βδομαδα να ξυπνησουν στην cosmote και ειχα το courier στο περιμενε,και η πλακα ειναι οτι οταν με πηρανε απο cosmote δεν μπορουσα να μιλησω εκεινη την στιγμη και μετα ολο μου ελεγαν οτι θα με παρουν και δεν επαιρναν.ελεος.θελει υπομονη το παιχνιδι πλεον...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχεις δικιο φιλε μου...κ σε ευχαριστώ για την αμεση ανταποκριση σου...αλλα η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι χρονια πελατες με τετοια συμβολαια...ειναι απαραδεκτο να τους εχεις στο περιμενε! Κατι τελευταιο ομως να ρωτησω...το οτι με πηραν τηλεφωνο να κλεισουμε ραντεβου να ερθουν σπιτι ειναι λογικο?? Ετσι λειτουργουν πλεον?? Αν εγω δεν θελω να ερθουν σπιτι μου....δεν υπαρχει αλλη λυση??
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω μαζι σου για την συμπεριφορα των εταιριων.αρκετες σελιδες πισω εγω γραψει οτι μας ξεφτιλιζουν να παιζουμε αυτο το παιχνιδι για τις φορητοτητες και να κανουμε παζαρια.την προσφαρα μου την εβγαλε ο υπαλληλος σε μισο λεπτο.δεν μπορουσαν να το κανουν αυτο πριν ληξει το συμβολαιο?

για το αλλο που γραφεις μαλλον εννοεις για το courrier με τα συμβολαια.εχει τυχει να με περασουν απο το σπιτι και τους ειπα θα περασω απο το καταστημα.σε μικρες μερη συνηθως παιρνουν απο πριν τηλ για να κανονισουν το δρομολογιο (και μηνπως γλυτωσουν μερικα) και τους λεω οτι θα περασω εγω απο το καταστημα.

μαλλον το προσφερουν σαν υπηρεσια για να μην τρεχει ο πελατης στο καταστημα του courier.

ισχυει οτι συνεννοηθεις εσυ με τον courrier.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στη βονταφον.

Αν κανω φορητοτητα στην κοσμοτε και τελικα δεν μεινω ικανοποιημένος από την αντιπροσφορα και δεν θελω ουτε στην κοσμοτε να παω αλλα να κανω φορητοτητα σε καρτοκινητο Q πως θα υλοποιησω το παραπανω σχημα ;

Σορυ για το αλαλούμ.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

για το αλλο που γραφεις μαλλον εννοεις για το courrier με τα συμβολαια.εχει τυχει να με περασουν απο το σπιτι και τους ειπα θα περασω απο το καταστημα.σε μικρες μερη συνηθως παιρνουν απο πριν τηλ για να κανονισουν το δρομολογιο (και μηνπως γλυτωσουν μερικα) και τους λεω οτι θα περασω εγω απο το καταστημα.

μαλλον το προσφερουν σαν υπηρεσια για να μην τρεχει ο πελατης στο καταστημα του courier.

ισχυει οτι συνεννοηθεις εσυ με τον courrier.

 

Στην 1η τηλεφωνικη επαφη μου ελεγαν για κουριερ...σημερα το πρωι που με πηρανε τηλεφωνο, μου ειπαν οτι ειμαστε απο τη βονταφον, να περασουμε απ το σπιτι με τα συμβολαια...εεε κ εγω τους ελεγα δικαιολογιες απο δευτερα και τα σχετικα, μπας και με παρει η κοσμοτε!

Link to comment
Share on other sites

Στην 1η τηλεφωνικη επαφη μου ελεγαν για κουριερ...σημερα το πρωι που με πηρανε τηλεφωνο, μου ειπαν οτι ειμαστε απο τη βονταφον, να περασουμε απ το σπιτι με τα συμβολαια...εεε κ εγω τους ελεγα δικαιολογιες απο δευτερα και τα σχετικα, μπας και με παρει η κοσμοτε!

 

Καλησπερα!! Η Cosmote κατα 95% δεν θα παρει τηλεφωνο εαν πρωτα δεν βαλεις υπογραφη στα συμβολαια της Vodafone ..! Σημερα μολις πηρα προσφορα απο Cosmote και ειναι πολυ ελκυστικη θα ελεγα ...Δυστηχως ομως ημουν στην δουλεια , και δεν μπορεσα να σηκωσω το τηλ μου , για να παρουν το οκ ..! Το θεμα ειναι πως και οι 2 προσφορες απο Vodafone και Cosmote ειναι δελεαστικες , και μιλαω για Red 1 και απεριοριστα 65 !!

Oneplus 3T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Η Cosmote κατα 95% δεν θα παρει τηλεφωνο εαν πρωτα δεν βαλεις υπογραφη στα συμβολαια της Vodafone ..! Σημερα μολις πηρα προσφορα απο Cosmote και ειναι πολυ ελκυστικη θα ελεγα ...Δυστηχως ομως ημουν στην δουλεια , και δεν μπορεσα να σηκωσω το τηλ μου , για να παρουν το οκ ..! Το θεμα ειναι πως και οι 2 προσφορες απο Vodafone και Cosmote ειναι δελεαστικες , και μιλαω για Red 1 και απεριοριστα 65 !!

 

Να σου πω την αληθεια κ εμενα με πηρε ενα νουμερο τηλέφωνο. .δν το σηκωσα γιατι μιλούσα με αλλον κ πηρα μετα να δω ποιος ειναι...μου ειπαν οτι ειναι εξυπ.πελατων της κοσμοτε κ θα ενημερωσει για να με ξαναπαρουν!οσον αφορα αυτο που λες, για ποιο λογο να με παρει η κοσμοτε μετα την υπογραφη που θα βαλω με την βοντα.??? Και ποιο το νοημα αν εχω δεσμευτει με αυτην, αφου λογικα μετα δεν θα μπορω να δεχτω την αντιπροταση της??

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με πήραν σήμερα απο vodafone για 2 αριθμούς, για τα red 1 με 32 και 35 ευρώ αντίστοιχα. Μπορώ να το παλέψω για φθηνότερα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!! Η Cosmote κατα 95% δεν θα παρει τηλεφωνο εαν πρωτα δεν βαλεις υπογραφη στα συμβολαια της Vodafone ..! Σημερα μολις πηρα προσφορα απο Cosmote και ειναι πολυ ελκυστικη θα ελεγα ...Δυστηχως ομως ημουν στην δουλεια , και δεν μπορεσα να σηκωσω το τηλ μου , για να παρουν το οκ ..! Το θεμα ειναι πως και οι 2 προσφορες απο Vodafone και Cosmote ειναι δελεαστικες , και μιλαω για Red 1 και απεριοριστα 65 !!

 

 

Τι προσφορα σου εκαναν απο την καθε εταιρεια για αυτα τα προγραμματα ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

παιδια το cosmote καρτοσυμβολαιο student που με ενδιαφερει παιζει να μου μειωσουν το παγιο ? απο 20 σε 15, με επιδοτηση ? η να μη το προσπαθησω καν?
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια κ εμενα με πηρε ενα νουμερο τηλέφωνο. .δν το σηκωσα γιατι μιλούσα με αλλον κ πηρα μετα να δω ποιος ειναι...μου ειπαν οτι ειναι εξυπ.πελατων της κοσμοτε κ θα ενημερωσει για να με ξαναπαρουν!οσον αφορα αυτο που λες, για ποιο λογο να με παρει η κοσμοτε μετα την υπογραφη που θα βαλω με την βοντα.??? Και ποιο το νοημα αν εχω δεσμευτει με αυτην, αφου λογικα μετα δεν θα μπορω να δεχτω την αντιπροταση της??[/quote

 

Θα σε παρουν αφου βαλεις υπογραφη , διοτι μονο τοτε θα καταλαβουν πως εισαι πραγματικα διατεθειμενος να φυγεις απο την εταιρεια ...!

Στην πραγματικοτητα δεν θα εχεις δεσμευτει , διοτι υπαρχει ο νομος που σε καλυπτει ...Μπορεις να υπαναχωρησεις εντος 14 ημερολογιακων ημερων , κτλπ .. Ειναι ο 3587/1994 ''Προστασια καταναλωτων '' Αρθρο 4 Παραγραφος 10 ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι προσφορα σου εκαναν απο την καθε εταιρεια για αυτα τα προγραμματα ;

 

Red1 33.50 Απεριοριστα 65 36.

Oneplus 3T
Link to comment
Share on other sites

Τι προσφορα σου εκαναν απο την καθε εταιρεια για αυτα τα προγραμματα ;

 

Ημουν στη κοσμοτε απεριοριστο 35 κ πληρωνα 50αρια και 60αρια κ τωρα μ προσφερε η βονταφον red 1 στα 42...αλλα απ οτι βλεπω εδω καποια παιδια το χουν ριξει σε πολυ πιο φθηνα επιπεδα... αν ειναι ετσι δεν θα το δεχτω και ας μην με παρει η κοσμοτε για αντιπροταση

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρουν αφου βαλεις υπογραφη , διοτι μονο τοτε θα καταλαβουν πως εισαι πραγματικα διατεθειμενος να φυγεις απο την εταιρεια ...!

Στην πραγματικοτητα δεν θα εχεις δεσμευτει , διοτι υπαρχει ο νομος που σε καλυπτει ...Μπορεις να υπαναχωρησεις εντος 14 ημερολογιακων ημερων , κτλπ .. Ειναι ο 3587/1994 ''Προστασια καταναλωτων '' Αρθρο 4 Παραγραφος 10 ..

 

Δηλαδη...ειλικρινα φιλε μου σε ευχαριστω ειλικρινα...μεα εχεις στειλει....μπορει να επαγγελεσαι κατι σχετικα με αυτα τα νομικά και να μπορεις να τα υποστηριξεις κιολας...αλλα εγω πχ που ειμαι ασχετος με αυτους τους νόμους, αν ισχυριστω κατι τετοιο και μου απαντησουν με νομικες διαδικασιες και ισχυρισμους τι κανω???? Εχω μαθει οτι οταν μπαινει υπογραφη.. τελος γι αυτο το ρωταω! Σε ευχαριστω προκαταβολικα με τις συμβουλες σου

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη...ειλικρινα φιλε μου σε ευχαριστω ειλικρινα...μεα εχεις στειλει....μπορει να επαγγελεσαι κατι σχετικα με αυτα τα νομικά και να μπορεις να τα υποστηριξεις κιολας...αλλα εγω πχ που ειμαι ασχετος με αυτους τους νόμους, αν ισχυριστω κατι τετοιο και μου απαντησουν με νομικες διαδικασιες και ισχυρισμους τι κανω???? Εχω μαθει οτι οταν μπαινει υπογραφη.. τελος γι αυτο το ρωταω! Σε ευχαριστω προκαταβολικα με τις συμβουλες σου

 

 

Καλησπερα ! Οχι δεν ειμαι δικηγορος , απλα με την βοηθεια ολων των παιδιων εδω , και φυσικα με την βοηθεια της Cosmote μπορεσα και εμαθα 2 πραγματα ..!! Μην αγχωνεσαι ! Η ιδια η Cosmote θα σου πει για το πως θα ''υπαναχωρησεις ΄΄ του αιτηματος σου ...Η ιδια η Cosmote θα σε δασκαλεψει !!

Oneplus 3T
Link to comment
Share on other sites

μεχρι και πως να κανεις καταγγελια στην εεττ θα σου πει πως να κανεις αν ειναι για να σε κρατησει για πελατη
Link to comment
Share on other sites

Μολις μιλησα παλι με Cosmote ! Θελουν ακομη να με κρατησουν ....Σημειωση ..Σημερα πηρα μηνυμα απο Vodafone για το οτι η αιτηση μου για το δικτυο της εγκριθηκε ..Νομιζα πως επειδη δεν μπορεσα να απαντησω χθες , δεν θα ξαναασχολιοντουσαν !! Η Cosmote μου ειπε πως δεν θα δωσει το νουμερο εαν εγω δεν το θελω ...
Oneplus 3T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! Οχι δεν ειμαι δικηγορος , απλα με την βοηθεια ολων των παιδιων εδω , και φυσικα με την βοηθεια της Cosmote μπορεσα και εμαθα 2 πραγματα ..!! Μην αγχωνεσαι ! Η ιδια η Cosmote θα σου πει για το πως θα ''υπαναχωρησεις ΄΄ του αιτηματος σου ...Η ιδια η Cosmote θα σε δασκαλεψει !!

 

Δηλαδη μου προτινεις να μην καθυστερω εσκεμενα αλλο τη βοντα.να μου στείλουν τα χαρτια να τα υπογραψω κανονικα και μετα θα με παρει η κοσμοτε? Εχουν περασει ηδη 3 μερες...και κανενα τηλεφωνο! Αγανακτησα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είχα πρόσφατα πάρει τηλέφωνο έναν φίλο ο οποίος χρησιμοποιεί Cosmote, από το σταθερό μου. Ο φίλος αυτός δεν είχε απαντήσει, αλλά από ό,τι φαίνεται δεν πάτησα από το σταθερό μου τον τερματισμό της κλήσης. Όταν τελικά το ανακάληψα, ο χρόνος που μέτραγε το χρονόμετρο του σταθερού μου ήταν πάνω από 10 ώρες(ο χρόνος ξεκινάει να μετράει από τη στιγμή που πατάω το πράσινο κουμπί.)

 

Ενώ ο φίλος όντως δεν απάντησε, σε περίπτωση που άνοιξε ο τηλεφωνητής του, πόση ώρα θα έχω χρεωθεί;

Αν είχε ανοίξει ο τηλεφωνητής του, θα είχε ενημερωθεί ότι του έχει σταλεί μήνυμα;

Σε περίπτωση που μου έρθει πολύ μεγάλος λογαριασμός, τι κινήσεις πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είχα πρόσφατα πάρει τηλέφωνο έναν φίλο ο οποίος χρησιμοποιεί Cosmote, από το σταθερό μου. Ο φίλος αυτός δεν είχε απαντήσει, αλλά από ό,τι φαίνεται δεν πάτησα από το σταθερό μου τον τερματισμό της κλήσης. Όταν τελικά το ανακάληψα, ο χρόνος που μέτραγε το χρονόμετρο του σταθερού μου ήταν πάνω από 10 ώρες(ο χρόνος ξεκινάει να μετράει από τη στιγμή που πατάω το πράσινο κουμπί.)

 

Ενώ ο φίλος όντως δεν απάντησε, σε περίπτωση που άνοιξε ο τηλεφωνητής του, πόση ώρα θα έχω χρεωθεί;

Αν είχε ανοίξει ο τηλεφωνητής του, θα είχε ενημερωθεί ότι του έχει σταλεί μήνυμα;

Σε περίπτωση που μου έρθει πολύ μεγάλος λογαριασμός, τι κινήσεις πρέπει να κάνω;

 

Ακόμη και να προωθήθηκε σε τηλεφωνητή, σχεδόν σίγουρα έχει πεπερασμένο χρόνο που σε κρατάει συνδεδεμένο. Δε νομίζω να χρεώθηκες πάνω από 10 λεπτά στη χειρότερη περίπτωση. Πάρε τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση του παρόχου σου και δες πληροφορίες λογαριασμού.

Μην πεις "μιλούσα 10 ώρες"... απλά ζήτα χαλαρά τις τελευταίες χρεώσεις του λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

σε 15 λεπτά νομίζω κλείνει ο τηλεφωνητής και σε 2 ώρες η κλήση σε κανονικό αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μου προτινεις να μην καθυστερω εσκεμενα αλλο τη βοντα.να μου στείλουν τα χαρτια να τα υπογραψω κανονικα και μετα θα με παρει η κοσμοτε? Εχουν περασει ηδη 3 μερες...και κανενα τηλεφωνο! Αγανακτησα

 

Ειναι ενα ρισκο που θα πρεπει να το σκεφτεις , και να προχωρησεις ! ;)

Oneplus 3T
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα ρισκο που θα πρεπει να το σκεφτεις , και να προχωρησεις ! ;)

 

Το σιγουρο ειναι φιλε μου...οτι θα παρω το ρισκο....οχι μονο να φυγω απ τη κοσμοτε...αλλα οταν με ξαναπαρουν απο τη βοντα θα τους πω να μ κατεβασουν κ αλλο τη προσφορα απο τα 42 ευρω....εφοσον κ αλλα παιδια εδω μεσα δεχτηκαν πολυ καλυτερη προσφορα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...