Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως το τελευταίο δεν ισχύει, γιατί η εφορία δεν ελέγχει τις συναλλαγές που κάνουμε με την κάρτα

 

Ναι. Έχεις δίκιο. Επίσημα δεν ελέγχει. Είναι στα σχέδια να το κάνει επίσημα.

Πως γίνεται όμωσ όσους ξέρω & πέρασαν από έλεγχο τα τελευταία χρόνια, είχαν αυξημένη χρήση κάρτας;;

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχεις δίκιο. Επίσημα δεν ελέγχει. Είναι στα σχέδια να το κάνει επίσημα.

Πως γίνεται όμωσ όσους ξέρω & πέρασαν από έλεγχο τα τελευταία χρόνια, είχαν αυξημένη χρήση κάρτας;;

 

Μάλλον λόγω των πολλών αγορών, δήλωναν μεγάλο αριθμό αποδείξεων.

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλεπόμενα έβαζαν.

Θέλω να πω ότι ανεπίσημα οι τράπεζες δίνουν αβερτα στοιχεία στο κράτος.

 

Από εκει και πέρα, για να παραμείνουμε στο θέμα, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Σκέφτομαι να κάνω το Internet any way 2gb. Ξέρετε εάν έχει επιδοτήσεις αυτό το πρόγραμμα με κάποιο συμβόλαιο;;;

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι στελνω για να δω εαν ο αλλος εχει νουμερο cosmote?δλδ οπως κανουν κ στο whats up

 

εαν εχεις vodafone, στελνεις τον αριθμο στο 1292 δωρεαν και σου ερχεται ενημερωση δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κλασικο θεμα πλεον με επιδοτηση εχουν ξεφυγει ομως αυτο δεν το περιμενα παρα τα οσα εχω διαβασει τον τελευταιο καιρο..Λοιπον συνδεση κοσμοποτε unlimited 35 με συνηθη λογαριασμο over 55 euro μονο τους τελευταιους 3 μηνες εκανα τη μαγκια και πηγα σε καρτοσυμβολαιο 20 οποτε ερχοντανε 22 και τωρα μου δινουν επιδοτηση 40 ευρω!:shock: Θυμαμαι στην voda παλιοτερα ερχοντουσαν 35αρια και στο τελος του χρονου τσιμπαγα 200 ευρα για πλακα..Τι εγινε?Καλα οχι απλα δεν υπαρχει λογος για συνδεση τελικα,αλλα ουτε να το σκεφτεις δεν αξιζει νομιζω..Καλομαθαμε εμεις με τα συμβολαια καλομαθαν και αυτοι να τα παιρνουν καθε μηνα και στο τελος δεν δινουν τιποτα σου λενε αμα θες..
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι στελνω για να δω εαν ο αλλος εχει νουμερο cosmote?δλδ οπως κανουν κ στο whats up

 

Στέλνεις CO κενό "αριθμός" στο 1330

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το penalty εαν σπασεις ενα συμβολαιο? εχω το απε25, και εχω συμπληρωσει 10/12, αλλα θελω να το κανω φορητoτητα σε cu.

ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το penalty εαν σπασεις ενα συμβολαιο? εχω το απε25, και εχω συμπληρωσει 10/12, αλλα θελω να το κανω φορητoτητα σε cu.

ξερει κανεις?

 

ΤΑ 2/6 της επιδότησης σου

Συγκεκριμένα είανι 1/6 για κάθε μήνα που λείπει από τους 12 ( με μέγιστο τα 6/6)

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παρει επιδότηση διάλεξα έκπτωση παγίου, να φανταστω οτι φευγω οποτε θελω?:)

 

Και η πίστωση παγίου επιδότηση είναι. Απλά δεν χρησιμοποιείς την επιδότηση για αγορά κάποιας συσκευής αλλά την αφαιρείς σε 12 ή 18 ισόποσες δόσεις από τον λογαριασμό σου. Οπότε ισχύει κανονική δέσμευση.

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παρει επιδότηση διάλεξα έκπτωση παγίου, να φανταστω οτι φευγω οποτε θελω?:)

 

Και η πίστωση παγίου επιδότηση είναι. Απλά δεν χρησιμοποιείς την επιδότηση για αγορά κάποιας συσκευής αλλά την αφαιρείς σε 12 ή 18 ισόποσες δόσεις από τον λογαριασμό σου. Οπότε ισχύει κανονική δέσμευση.

 

Η τεράστα διαφορά είναι πως δεν επίστρεφει το ακέραιο ποσό όλοκληρης της επιδότησης συγκριτικά με αν είχε πάρει συσκευή, αλλά την αναλογία της έκπτωσης που έχει επωφεληθεί μέχρι τώρα κάθε μήνα.

Μιλάμε για πολύ μικρό ποσό, όποτε θες το πληρώνεις και φεύγεις άνετα !!!

Link to comment
Share on other sites

Να διαγραφεί παρακαλώ. Άκυρο post. Edited by Makinen
άκυρο

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Εχθες το βραδυ εκανα αιτηση φορητοτητας online από cosmote σε wind ,επειδη ηταν αθλια η επιδοτηση της cosmote ισως με αυτο τον τροπο κανουν κατι καλυτερο.πριν λιγο με πηρε τηλ υπαλληλος της wind για επιβεβαιωση στοιχειων , μου ειπε οτι για να ξεκινησουν οι διαδικασιες φορητοτητας πρεπει να υπογραψω .πρεπει να υπογραψω για να με παρει η cosmote για καλητερη προταση ? Η να περιμενω την cosmote ? Επειδη μου ειπαν οτι για να το δει η cosmote πρεπει να υπογραψω .τι να κανω ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! Εχθες το βραδυ εκανα αιτηση φορητοτητας online από cosmote σε wind ,επειδη ηταν αθλια η επιδοτηση της cosmote ισως με αυτο τον τροπο κανουν κατι καλυτερο.πριν λιγο με πηρε τηλ υπαλληλος της wind για επιβεβαιωση στοιχειων , μου ειπε οτι για να ξεκινησουν οι διαδικασιες φορητοτητας πρεπει να υπογραψω .πρεπει να υπογραψω για να με παρει η cosmote για καλητερη προταση ? Η να περιμενω την cosmote ? Επειδη μου ειπαν οτι για να το δει η cosmote πρεπει να υπογραψω .τι να κανω ?

 

Όχι φυσικά. Εάν υπογράψεις ολοκληρώνετε η φορητότητα. Η wind είναι υποχρεωμένη να στείλει πρώτα το αίτημα στην Cosmote και αν γίνει δεκτό τότε στέλνει τα συμβόλαια για υπογραφή.( Η όλη διαδικασία κανονικά πρέπει να κρατήσει 24-48 ώρες)

Edited by tzo5920
διόρθωση
...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Όχι φυσικά. Εάν υπογράψεις ολοκληρώνετε η φορητότητα. Η wind είναι υποχρεωμένη να στείλει πρώτα το αίτημα στην Cosmote και αν γίνει δεκτό τότε στέλνει τα συμβόλαια για υπογραφή.( Η όλη διαδικασία κανονικά πρέπει να κρατήσει 21-48 ώρες)

 

αν με ξαναπαρει ο υπαλληλος τι να του πω ? επειδή ειπε οτι θα με παρει για να δουμε τα συμβολαια ..σιγουρα να περιμενω την κοσμοτε για να μην γινει καμια στραβη και βρεθω χωρις προσφορα

Edited by teopanta1
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

αν με ξαναπαρει ο υπαλληλος τι να του πω ? επειδή ειπε οτι θα με παρει για να δουμε τα συμβολαια ..σιγουρα να περιμενω την κοσμοτε για να μην γινει καμια στραβη και βρεθω χωρις προσφορα

 

Εάν σε ξαναπάρει θα πεις πως άλλαξες γνώμη και πως θέλεις να ακυρώσεις το αίτημα φορητότητας και θα σου πει τι πρέπει να κάνεις γιο να το ακυρώσεις. Μετά θα πάρεις στο 2102501125(λειτουργεί από Δευτέρα-Παρασκευή 09:00-17:00) είναι το τμήμα αποτροπής φορητότητας της Cosmote και θα πεις πως θέλεις να ακυρώσεις το αίτημα που έκανες στην Cosmote και θα τους πεις πως από το 13838(εξυπηρέτηση πελατών Cosmote) σου είπανε να μιλήσεις μαζί τους για να σου πούνε και τι προσφορά υπάρχει για την γραμμή σου. Μόνο με αυτό το τρόπο θα πάρεις καλύτερη προσφορά από Cosmote. Δεν είναι 100% σίγουρο πως θα σου δώσουν υψηλότερο ποσό. Περιμένω απάντησή σου.;)

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα διακοπή συμβολαίου σε δύο προγράμματα ένα ulimited 60 κι ένα unlimited 35 (μου δίνανε έκπτωση στο πάγιο 3,5 και 2,5 ευρώ αντίστοιχα) και ούτε φωνή ούτε ακρόαση. Οι καιροί άλλαξαν...

 

Έτσι ακριβώς,τέλειωσαν οι προσφορές για να κρατήσουν κάποιον στην εταιρεία

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και η κοπελιά μου, με το 35 και της δώσανε 50 ολόκληρα € επιδότηση. Είδαμε κι αποείδαμε με αίτηση στη Voda, δεν πήραν πίσω ποτέ για καλύτερη προσφορά, και τελικά πήραμε τα 50 :mad: και βάλαμε κι άλλα 9 και πήραμε από το Πλαίσιο το Nokia 203. Δυστυχώς έτσι είναι, δεν πρόκειται να σε πάρουν για να σε κρατήσουν. :(

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Εάν σε ξαναπάρει θα πεις πως άλλαξες γνώμη και πως θέλεις να ακυρώσεις το αίτημα φορητότητας και θα σου πει τι πρέπει να κάνεις γιο να το ακυρώσεις. Μετά θα πάρεις στο 2102501125(λειτουργεί από Δευτέρα-Παρασκευή 09:00-17:00) είναι το τμήμα αποτροπής φορητότητας της Cosmote και θα πεις πως θέλεις να ακυρώσεις το αίτημα που έκανες στην Cosmote και θα τους πεις πως από το 13838(εξυπηρέτηση πελατών Cosmote) σου είπανε να μιλήσεις μαζί τους για να σου πούνε και τι προσφορά υπάρχει για την γραμμή σου. Μόνο με αυτό το τρόπο θα πάρεις καλύτερη προσφορά από Cosmote. Δεν είναι 100% σίγουρο πως θα σου δώσουν υψηλότερο ποσό. Περιμένω απάντησή σου.;)

δηλαδη παιρνω τηλ αυριο στην cosmote και λεω οτι θελω να ακυρωσο το αιτημα που εκανα προς wind ? θα εχω χασει την επιδωτηση που μου εδινε η πρωτη ?

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη παιρνω τηλ αυριο στην cosmote και λεω οτι θελω να ακυρωσο το αιτημα που εκανα προς wind ? θα εχω χασει την επιδωτηση που μου εδινε η πρωτη ?

 

Πάρε στο 2102501125 και πες ότι σε ενημέρωσαν πως για το αίτημα φορητότητας που έκανες πρέπει να μιλήσεις με αυτό το τμήμα. Το τηλ. αυτό είναι του τμήματος της Cosmote που δίνει τις προσφορές εάν κάνεις αίτημα σε άλλη εταιρία. Αφού δεν σε παίρνουν αυτοί τότε πάρε εσύ...! Εσύ θες να παραμείνεις στην cosmote η δεν έχεις θέμα με αυτό?

...:::Joe:::...
Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 2102501125 και πες ότι σε ενημέρωσαν πως για το αίτημα φορητότητας που έκανες πρέπει να μιλήσεις με αυτό το τμήμα. Το τηλ. αυτό είναι του τμήματος της Cosmote που δίνει τις προσφορές εάν κάνεις αίτημα σε άλλη εταιρία. Αφού δεν σε παίρνουν αυτοί τότε πάρε εσύ...! Εσύ θες να παραμείνεις στην cosmote η δεν έχεις θέμα με αυτό?

 

τελικα η cosmote μου δωσε απο 87 ευρω 165 για 2 χρονια συμβολαιο στο κοσμοτε 35 με εκπτωση 10% και για τα 2 χρονια σκοπευω να δοσω γυρω στα 250 ευρω για συσκευη εχεται να προτεινεται κατι καλο ?

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...