Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο τη στιγμη που δε συχναζεις σε χωριά που τα εχει ξεχασει ο θεος, να διαλεξεις 'καρφωτο' vodafone! Οπως λεει σωστα και ο soublaki-3, δοκιμασε με ενα καρτοκινητο. Η διαφημιση του 'σημα καμπανα' εχει αποδειχτει 'μπανανα', εδω και μερικα χρονια... Απο τοτε που η κοσμοτε εβαλε τα 'απεριοριστα' στα καρτοκινητα, η υπερφορτωση σου εγγυαται dropped calls και χαμένα μηνυματα. Εχοντας σχεδον το 50% των συνδρομητων, η κοσμοτε εχει αποδειξει την αδιαφορια της για αναβαθμιση δικτυου και ποιοτητας κλησεων. Αντιθέτως η vodafone εχει τη καλυτερη ποιοτητα 3g

 

Γιατί, ποιος εγγυάται οτι σε χωριά «που τα έχει ξεχάσει o Θεός» και σε δύσκολες διαδρομές η Κοσμοτε θα έχει σήμα και η Βονταφον όχι; Το λέω γιατί έχω πολλές περιπτώσεις υπόψη μου.Το καλύτερο είναι η δοκιμή με κάρτα.Τα προγράμματα δεν έχει νόημα να τα κοιτάξει.Καρτέλ υπάρχει άλλωστε, προγράμματα καρμπόν.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πακέτο σήμερα. Από πακέτο με δωρεάν χρόνο πήγα στο μηδενικό πάγιο καθώς για τους επόμενους 3 μήνες δεν θα έχω μεγάλες ανάγκες ομιλίας.

Μετά όμως θα ξαναπάω σε πακέτο.

 

Για τον λόγο αυτό ρώτησα την υπάλληλο του καταστήματος cosmote αν όταν επιστρέψω σε κάποιο πακέτο με δωρεάν χρόνο θα μου δωθεί κάποια επιδότηση και μου είπε όχι γιατί θα είμαι ήδη πελάτης. Και λέω, και αν αλλάξω αριθμό δηλαδή θα μου δωθεί? Και λεει ναι. Λέω, δεν είναι παράλογο? Ναι λεει.

 

Την ίδια ερώτηση την είχα κάνει σε κατάστημα γερμανός πιο παλιά και μου είχε πει ο υπάλληλος ότι θα μου δωθεί.

 

Τελικά που βρίσκεται η αλήθεια?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα πακέτο σήμερα. Από πακέτο με δωρεάν χρόνο πήγα στο μηδενικό πάγιο καθώς για τους επόμενους 3 μήνες δεν θα έχω μεγάλες ανάγκες ομιλίας.

Μετά όμως θα ξαναπάω σε πακέτο.

 

Για τον λόγο αυτό ρώτησα την υπάλληλο του καταστήματος cosmote αν όταν επιστρέψω σε κάποιο πακέτο με δωρεάν χρόνο θα μου δωθεί κάποια επιδότηση και μου είπε όχι γιατί θα είμαι ήδη πελάτης. Και λέω, και αν αλλάξω αριθμό δηλαδή θα μου δωθεί? Και λεει ναι. Λέω, δεν είναι παράλογο? Ναι λεει.

 

Την ίδια ερώτηση την είχα κάνει σε κατάστημα γερμανός πιο παλιά και μου είχε πει ο υπάλληλος ότι θα μου δωθεί.

 

Τελικά που βρίσκεται η αλήθεια?

 

Δεν θα σου δοθεί επιδότηση.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

μία ερωτησούλα και άπο εμένα παίδες!Τον Φεβρουάριο έκανα σύνδεση απερ.45 και επειδή δεν το πολυχρησιμοποιούσα κάλεσα σήμερα εφόσον πέρασε το εξάμηνο και το άλλαξα σε απερ.25 . Εχει κάποιος ιδέα πόσο θα είναι η επιδότηση σε ένα εξάμηνο που θα λήξει και η σύμβαση μήπως?Η έστω να ξέραμε την επιδότηση των 45 και των 25 να έβγαζα έναν Μέσο όρο ίσα να μου φύγει η περιέργεια!
Link to comment
Share on other sites

μία ερωτησούλα και άπο εμένα παίδες!Τον Φεβρουάριο έκανα σύνδεση απερ.45 και επειδή δεν το πολυχρησιμοποιούσα κάλεσα σήμερα εφόσον πέρασε το εξάμηνο και το άλλαξα σε απερ.25 . Εχει κάποιος ιδέα πόσο θα είναι η επιδότηση σε ένα εξάμηνο που θα λήξει και η σύμβαση μήπως?Η έστω να ξέραμε την επιδότηση των 45 και των 25 να έβγαζα έναν Μέσο όρο ίσα να μου φύγει η περιέργεια!

Αυτά αλλάζουν συνέχεια, οπότε όταν έρθει η ώρα το βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να συμπληρώσω στο παραπάνω οτι τώρα πια ολόκληρο το ποσό της επιδότησης μπορεί να μπει ως έκπτωση στο λογαριασμό.

Παλιότερα αν θυμάμαι καλά σου έλεγαν π.χ. 100 ευρώ αν πάρεις συσκευή και 60 αν την κάνεις έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πήγα σήμερα να δω για την επιδότηση και μου είπανε 150 για συκευές zte racer, nokia c5-03, galaxy 550 alcatel oi-908. htc wildfire .

 

Aπό τις συσκευές μόνο το wildfire αρέσει αλλά είναι ακριβό :happy:

:( :( :(

 

Εγώ ήθελα να πάρω το Lg optimus 550 αλλα δε ξέρω αν μπορώ να πάρω άλλα κινητά εκτός από αυτά που μου είπε ο τυπάς. Ξερει κανένας ;:( :( :(

http://tsakos.blogspot.com/

Διαβάστε τα πάντα με τα μάτια των CARTOON καινούριο μέλος ο Ταινιάς ρωτήστε τον τα πάντα από ταινίες τα ξέρει όλα:lol:. O Μπάλακ και ο Μπαλάκης κάνουν την εμφάνισης τους . Τα βιογραφικά αναρτημένα στο blog. Yποσχονται πως θα σας πάνε ταμείο

Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναρωτήσει αλλά δεν έλαβα απάντηση. Αν κάνω εικονική φορητότητα και μου ανεβάσουν την επιδότηση, μπορεί να μπει το ποσό ως έκπτωση παγίου;
Link to comment
Share on other sites

φυσικα και μπορεις να διαλεξεις καποιο αλλο τηλεφωνο απλως η επιδοτηση θα ειναι μικροτερη.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πήγα σήμερα να δω για την επιδότηση και μου είπανε 150 για συκευές zte racer, nokia c5-03, galaxy 550 alcatel oi-908. htc wildfire .

 

Aπό τις συσκευές μόνο το wildfire αρέσει αλλά είναι ακριβό :happy:

:( :( :(

 

Εγώ ήθελα να πάρω το Lg optimus 550 αλλα δε ξέρω αν μπορώ να πάρω άλλα κινητά εκτός από αυτά που μου είπε ο τυπάς. Ξερει κανένας ;:( :( :(

 

Aυτα που σου προτεινε ειναι μοντελα προσφορας/εκπτωσης με συνδεση....φυσικα και μπορεις να παρεις οποιο θες,καλυπτωντας την χρηματικη διαφορα....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

συνηθως απο οσο ξερω οταν σε παρουν τηλεφωνο για αντιπροσφορα θα σου πουνε τι σου προσφερουνε...επιδοτηση για συσκευη ή εκπτωση παγιου..
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έχουμε δύο καρτοσυμβόλαια, θα μπουν σε οικογενειακό και θα χρησιμοποιηθεί και η έκπτωση παγίου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μία ερώτηση για όποιον ξέρει! Έκανα φορητότητα από what's up σε συμβόλαιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος με τον οποίο να μπορώ να μάθω αν κάποιος αριθμός είναι cosmote ή όχι? Στο what's up μπορούσες να δεις αν είναι χρήστης what's up ή όχι! Στο συμβόλαιο όμως;; Έψαξα το site της cosmote και δεν βρήκα τίποτα!!!:X
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μία ερώτηση για όποιον ξέρει! Έκανα φορητότητα από what's up σε συμβόλαιο. Υπάρχει κάποιος τρόπος με τον οποίο να μπορώ να μάθω αν κάποιος αριθμός είναι cosmote ή όχι? Στο what's up μπορούσες να δεις αν είναι χρήστης what's up ή όχι! Στο συμβόλαιο όμως;; Έψαξα το site της cosmote και δεν βρήκα τίποτα!!!:X

Μπορείς από αριθμό Vodafone στέλνοντας τον αριθμό που σε ενδιαφέρει στο 1292. Η Cosmote δεν έχει αντίστοιχη υπηρεσία. Επίσης έχει ένα εργαλείο η On Telecoms.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει τιποτε καμια προσφορα για το απεριοριστα 15 με φορητοτητα; εστω μια εκπτωση παγιου... επισης αν την κανω μεσω internet με ποια courrier ερχονται τα συμβολαια; ευχαριστω

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής συμβολαίου της cosmote και χθες ενεργοποίησα την υπηρεσία internet on the phone.

Ψάχνω αν υπάρχει δυνατότητα ενημέρωσης υπολοίπου με sms ή κάποιον άλλον τρόπο.

Ξέρει κανείς?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι συνδρομητής συμβολαίου της cosmote και χθες ενεργοποίησα την υπηρεσία internet on the phone.

Ψάχνω αν υπάρχει δυνατότητα ενημέρωσης υπολοίπου με sms ή κάποιον άλλον τρόπο.

Ξέρει κανείς?

 

 

Δοκίμασε να στείλεις το «1» στο 1256

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να στείλεις το «1» στο 1256

 

Το έκανα και μου ήρθε μήνυμα που έλεγε πως δεν μπορώ να έχω ενημέρωση υπολοίπου μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού μου γιατί άλλαξα πακέτο χρόνου ομιλίας. Κι έτσι δεν μπορώ να μάθω και τα mb δεδομένων μου.

 

μπιπ την κοσμοτε μου...

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μου ήρθε μήνυμα που έλεγε πως δεν μπορώ να έχω ενημέρωση υπολοίπου μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού μου γιατί άλλαξα πακέτο χρόνου ομιλίας. Κι έτσι δεν μπορώ να μάθω και τα mb δεδομένων μου.

 

μπιπ την κοσμοτε μου...

 

 

Ναι αυτό ισχύει για όλους. Θα περιμένεις την επόμενη έκδοση λογαριασμού και μετά θα έχεις ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και μου ήρθε μήνυμα που έλεγε πως δεν μπορώ να έχω ενημέρωση υπολοίπου μέχρι την ημερομηνία έκδοσης του λογαριασμού μου γιατί άλλαξα πακέτο χρόνου ομιλίας. Κι έτσι δεν μπορώ να μάθω και τα mb δεδομένων μου.

 

μπιπ την κοσμοτε μου...

βαλε το 3g watchdog μεχρι να βγει ο πρωτος λογαριασμος για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω και εγω μια ερωτηση...

Υπαρχει η δυνατοτητα να παρεις την επιδοτηση για κινητο λιγο πιο νωρις (κανα μηνα)

με καποια μειωση λογικα φανταζομαι?

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω είναι συγκεκριμένη η ημερομηνία που ανοίγει το σύστημα-1 χρόνο ακριβώς από την τελευταία επιδότηση-αλλά αν πάρεις στο

13838 μετα πατάς το 1 και μετά το 9 αν θυμάμαι καλά συνδέεσαι και ζητάς να σου ανοίξει νωρίτερα.

σε μια εβδομάδα σου έρχεται μήνυμα αν έγινε δεκτό το άιτημα σου ή όχι!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ποιό είναι το τηλέφωνο που πaίρνουμε στη vodafone για μια εικονική φορητότητα από cosmote?Θέλω απλά να ανεβάσω την προσφορά επιδότησης από cosmote και δε με συμφέρει να φύγω από αυτήν λόγω του ότι οι περισσότεροι αριθμοί που παίρνω είναι cosmote.Μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η διαδικασία ''εικονικής'' φορητότητας από vodafone σε cosmote?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος ποιό είναι το τηλέφωνο που πaίρνουμε στη vodafone για μια εικονική φορητότητα από cosmote?Θέλω απλά να ανεβάσω την προσφορά επιδότησης από cosmote και δε με συμφέρει να φύγω από αυτήν λόγω του ότι οι περισσότεροι αριθμοί που παίρνω είναι cosmote.Μπορεί κάποιος να μου πει ποιά είναι η διαδικασία ''εικονικής'' φορητότητας από vodafone σε cosmote?

 

δε θα την έλεγα ακριβώς εικονική. η διαδικασία φορητότητας θα αρχίσει κανονικά απλά στο τέλος δε θα υπογράψεις.

δήλωσε ενδιαφέρον φορητότητας στο site της βοντα, θα επικοινωνήσουν αυτοί μαζί σου και μετά θα ενημερώσουν την κοσμοτέ για την πρόθεσή σου να φύγεις. θα επικοινωνήσουν λογικά μαζί σου για ρωτήσουν τους λόγους για τους οποίους φεύγεις και ίσως την επόμενη μέρα να έχεις καινούρια προσφορά. στη θέση σου θα ζητούσα από τη βόνταφον να καθυστερήσει λιγάκι την αποστολή συμβολαίου (πες πχ είσαι διακοπές) για να μη σου έρθει το συμβόλαιο και δεν έχεις προλάβει να πάρεις προσφορά από κοσμοτέ. αν πάρεις μετά καλή προσφορά από την κοσμοτέ απλά δεν αποδέχεσαι το συμβόλαιο της vodafone και δίνεις εντολή να μην πραγματοποιηθεί η φορητότητα :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...