Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Έχω γραφτεί στην υπηρεσία ebill κατα λάθος. Θέλω να μου έρχεται λογαριασμός στο σπίτι κανονικά.

Δεν βρήκα επιλογή για να το ακυρώσω. Τι να κάνω?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω γραφτεί στην υπηρεσία ebill κατα λάθος. Θέλω να μου έρχεται λογαριασμός στο σπίτι κανονικά.

Δεν βρήκα επιλογή για να το ακυρώσω. Τι να κάνω?

τηλεφωνησε στην εξυπηρετηση πελατων και πες πως παρολο που εχεις κανει εγγραφη στην υπηρεσια ebill, θελεις να ερχετε κανονικα η αναλυση του εντυπου λογαριασμου.

Διευκρινησε ομως αν θα υπαρχει καποια εξτρα χρεωση....χωρις να ειμαι σιγουρος, νομιζω πως αν εχεις ebill και θελεις και εντυπη αναλυση σε χρεωνουν με περιπου 0,20-0,30 €.

Και παλι τονιζω πως δεν ειμαι σιγουρος για αυτο, καπου το ειχε δει το ματι μου παλιοτερα και δεν ξερω τι ισχυει τωρα.

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω γραφτεί στην υπηρεσία ebill κατα λάθος. Θέλω να μου έρχεται λογαριασμός στο σπίτι κανονικά.

Δεν βρήκα επιλογή για να το ακυρώσω. Τι να κάνω?

 

τηλεφωνησε στην εξυπηρετηση πελατων και πες πως παρολο που εχεις κανει εγγραφη στην υπηρεσια ebill, θελεις να ερχετε κανονικα η αναλυση του εντυπου λογαριασμου.

Διευκρινησε ομως αν θα υπαρχει καποια εξτρα χρεωση....χωρις να ειμαι σιγουρος, νομιζω πως αν εχεις ebill και θελεις και εντυπη αναλυση σε χρεωνουν με περιπου 0,20-0,30 €.

Και παλι τονιζω πως δεν ειμαι σιγουρος για αυτο, καπου το ειχε δει το ματι μου παλιοτερα και δεν ξερω τι ισχυει τωρα.

 

Χρειάζεται μόνο μια επίσκεψη σε κατάστημα για να αιτηθεί την εκτύπωση ΚΑΙ της ανάλυσης ( δεν προκύπτει καμία απολύτως χρεώση ). Τηλεφωνικά δεν μπορεί να ικανοποιηθεί ένα τέτοιο αίτημα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά! Το έκανα ήδη!

Ευχαριστώ! :)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν απλήρωτο λογαριασμό στην Cosmote όταν έλυσα το συμβόλαιο και δεν με έχουν ενοχλήσει καθόλου. Δεν είναι λίγο περίεργο;
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τα δικά μου.

Έχουμε 3 κινητά οικογενειακό πρόγραμμα στην cosmote.

Η επιδότηση που παίρνω ειναι 85+50+40=175€.

Πέρισυ ήταν 270€ περίπου και μου φαίνονται λίγα.

Πήρα τηλ. στην Vodaphone για να κάνω αίτηση φορητότητας για να μου ανεβάσει την επιδότηση η cosmote.

Μου είπαν οτι πρέπει να επιλέξω πρόγραμμα και μετά στέλνουν τα συμβόλαια με courier για υπογραφές.

Η επιδότηση που δίνουν αυτοί είναι 160€ ή 363€ για Iphone απλά δεν θέλω να ξαναπάω στην voda επειδή είχα και παλιά και δεν γουστάρω.

Το άφησα γιατί φοβήθηκα να το προχωρήσω μη γίνει καμιά στραβή.

Σκέφτομαι μήπως κάνω αίτηση στιν wind μέσω Ιντερνετ και να το τρενάρω αν μπορώ.

Απλά αν με πάρει μετά η cosmote για να ανεβάσει την επιδότηση μήπως θα πρέπει να ακυρώσω την φορητότητα για να μην υπάρξει πρόβλημα και μπλοκαριστεί το θέμα?

Ποντάρω στο θέμα οτι είναι 3 συνδέσεις και όχι μία.

Θέλω να πάρω το Galaxy S2 ή το Iphone 4 και θέλω να γλιτώσω καποια λεφτά

Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω, να στείλω ένα e-mail πχ στην cosmote να παραπονεθώ?

Όλες οι απαντήσεις ευπρόσδεκτες:)

Edited by brhcp
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχουν και στη cosmote προσφορά για iphone4, με αλλαγή οικονομικού προγράμματος. Το ρώτησες;
Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ τα δικά μου.

Έχουμε 3 κινητά οικογενειακό πρόγραμμα στην cosmote.

Η επιδότηση που παίρνω ειναι 85+50+40=175€.

Πέρισυ ήταν 270€ περίπου και μου φαίνονται λίγα.

Πήρα τηλ. στην Vodaphone για να κάνω αίτηση φορητότητας για να μου ανεβάσει την επιδότηση η cosmote.

Μου είπαν οτι πρέπει να επιλέξω πρόγραμμα και μετά στέλνουν τα συμβόλαια με courier για υπογραφές.

Η επιδότηση που δίνουν αυτοί είναι 160€ ή 363€ για Iphone απλά δεν θέλω να ξαναπάω στην voda επειδή είχα και παλιά και δεν γουστάρω.

Το άφησα γιατί φοβήθηκα να το προχωρήσω μη γίνει καμιά στραβή.

Σκέφτομαι μήπως κάνω αίτηση στιν wind μέσω Ιντερνετ και να το τρενάρω αν μπορώ.

Απλά αν με πάρει μετά η cosmote για να ανεβάσει την επιδότηση μήπως θα πρέπει να ακυρώσω την φορητότητα για να μην υπάρξει πρόβλημα και μπλοκαριστεί το θέμα?

Ποντάρω στο θέμα οτι είναι 3 συνδέσεις και όχι μία.

Θέλω να πάρω το Galaxy S2 ή το Iphone 4 και θέλω να γλιτώσω καποια λεφτά

Τι άλλο θα μπορούσα να κάνω, να στείλω ένα e-mail πχ στην cosmote να παραπονεθώ?

Όλες οι απαντήσεις ευπρόσδεκτες:)

 

λοιπον κανε μια κινηση φορητοτητας στην βοντα αφου πρωτα στειλεις ενα φαξ στην κοτε εκφραζοντας την επιθυ μια σου για υψηλοτερη επιδοτηση.παραλληλα παρε τη βοντα ρωτα τι δινει και μολις σου πει για κατι πιο υψηλο πες τους αρχιστε αιτηση φορητοτητας και επειδη θα λειπω το κουριερ να ερθει σε μια εβδομαδα και τονισε τους να μην κανουν κινηση φορητοτητας να ολοκληρωσουν μεταφορα γραμμης αν δεν πεις το οκ.νομικα αν δεν πεσει η υπογραφη σου κανεις δεν κανει τιποτα και δεν χανεις κατι. μολις η κοτε δει φορητοτητα σε παιρνει και αρχιζει τα μυξοκλαματα γιατι να φυγετε και ψιψινια κοκοψοψαρα....αν επιμεινεις θα σου κανουν καλυτερη προταση και μενεις κοτε αφου στειλεις αιτημα ακυρωσης στην βοντα στελνοντας φαξ απο καταστημα της.καλη επιτυχιαααααααα και οτι θες εδω ειμαστε :)

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κανε μια κινηση φορητοτητας στην βοντα αφου πρωτα στειλεις ενα φαξ στην κοτε εκφραζοντας την επιθυ μια σου για υψηλοτερη επιδοτηση.παραλληλα παρε τη βοντα ρωτα τι δινει και μολις σου πει για κατι πιο υψηλο πες τους αρχιστε αιτηση φορητοτητας και επειδη θα λειπω το κουριερ να ερθει σε μια εβδομαδα και τονισε τους να μην κανουν κινηση φορητοτητας να ολοκληρωσουν μεταφορα γραμμης αν δεν πεις το οκ.νομικα αν δεν πεσει η υπογραφη σου κανεις δεν κανει τιποτα και δεν χανεις κατι. μολις η κοτε δει φορητοτητα σε παιρνει και αρχιζει τα μυξοκλαματα γιατι να φυγετε και ψιψινια κοκοψοψαρα....αν επιμεινεις θα σου κανουν καλυτερη προταση και μενεις κοτε αφου στειλεις αιτημα ακυρωσης στην βοντα στελνοντας φαξ απο καταστημα της.καλη επιτυχιαααααααα και οτι θες εδω ειμαστε :)

Τελικά χθες έκανα αίτηση φορητότητας στην wind μέσω ιντερνετ και τηλεφώνου και για τα 3.

Μου είπαν οτι θα στείλουν την αιτηση με courier την Τρίτη.

Η πλάκα είναι οτι δεν με πήραν ακόμα από την Cosmote αλλά με πήραν από την Voda και μου είπαν για επιδότηση για Iphone με το ενα νουμερο 24μηνο και τα αλλα δυο 12μηνο 500€ περίπου σε σχετικά χαμηλά προγράμματα.

Αυτό έγινε από την στιγμή που είχα μιλήσε και με Voda.

Το θέμα είναι οτι ο πατερας μου δεν θελει Voda ίσω και εγώ το ίδιο.

Τώρα δεν ξερω τι να κανω να ακυρωσω την Wind με e-mail, ή fax μη γινει καμια μ****κία?

Να στειλω e-mail στην Cosmote και να τους πω οτι οι άλλες εταιρίες δινουν 3πλάσια επιδότηση από αυτούς?

Link to comment
Share on other sites

να τους παρεις τηλεφωνο και να τους πεις οτι εχεις απο αλλα εταιρια προσφορα!!

μαλλον θα συγκινηθουν..

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα έχουν και στη cosmote προσφορά για iphone4, με αλλαγή οικονομικού προγράμματος. Το ρώτησες;

Δεν το ρώτησα αλλά δεν νομίζω να έχει κάποια ιδιαιτερη διαφορά.

Μάλλον θα τους στειλω e-mail λέγοντας ζητώντας καλύτερη επιδότηση αναφέροντας οτι εχω κανει ηδη αιτηση φορητοτητας

Link to comment
Share on other sites

Η πολιτικη της κοτε ειναι να σου δωσει κατι παραπανω απο πριν γιατι ειναι κυριαρχη στα νουμερα κοινως πολλοι συνδρομητες. για μενα δες που εχεις πολλες επαφες η μαλλον τις περισσοτερες και ορμα εκει... και να σου θυμισω να ξερεις οτι ο γερμανος κανει πολλες δοσεις με καρτα αν θες τοσο να παρεις το μηλο....αποφυγε το 24μηνο γιατι θα εισαι αναγκασμενος για 24 μηνες να δεχτεις καθε μεταβολη της εταιριας μιας και η βοντα ξυπνησε και στις καταγγελιες συμβολαιων βαζει το ατελως μονο στο προγραμμα και οχι στην επιδοτηση αρα για δυο χρονια φυλακη στην βοντα θα σαι.... ;) εμενα σημερα για να μην φυγω η κοτε μου χαρισε ενα παγιο και 10% σε παλιο unlimited 45 και το καλο???χωρις υποχρεωση επιστροφης τους αν φυγω....σε δυο μηνες θα τους ορμηξω και για εκπτωση μεσω επιδοτησης να εχω και αλλη εκπτωση... εσυ πες τους στην κοτε θελω να μεινω αλλα καντε κατι παραπανω γιατι το κερδος σου θα ναι οτι δεν θα πληρωνεις πολλα οταν μιλας.εγω το μηλο θα εδινα τις επιδοτησεις και το αλλο σε δοσεις των δεκα ευρω χαχαχαχα
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Η πολιτικη της κοτε ειναι να σου δωσει κατι παραπανω απο πριν γιατι ειναι κυριαρχη στα νουμερα κοινως πολλοι συνδρομητες. για μενα δες που εχεις πολλες επαφες η μαλλον τις περισσοτερες και ορμα εκει... και να σου θυμισω να ξερεις οτι ο γερμανος κανει πολλες δοσεις με καρτα αν θες τοσο να παρεις το μηλο....αποφυγε το 24μηνο γιατι θα εισαι αναγκασμενος για 24 μηνες να δεχτεις καθε μεταβολη της εταιριας μιας και η βοντα ξυπνησε και στις καταγγελιες συμβολαιων βαζει το ατελως μονο στο προγραμμα και οχι στην επιδοτηση αρα για δυο χρονια φυλακη στην βοντα θα σαι.... ;) εμενα σημερα για να μην φυγω η κοτε μου χαρισε ενα παγιο και 10% σε παλιο unlimited 45 και το καλο???χωρις υποχρεωση επιστροφης τους αν φυγω....σε δυο μηνες θα τους ορμηξω και για εκπτωση μεσω επιδοτησης να εχω και αλλη εκπτωση... εσυ πες τους στην κοτε θελω να μεινω αλλα καντε κατι παραπανω γιατι το κερδος σου θα ναι οτι δεν θα πληρωνεις πολλα οταν μιλας.εγω το μηλο θα εδινα τις επιδοτησεις και το αλλο σε δοσεις των δεκα ευρω χαχαχαχα

Έχεις ένα δίκιο σε αυτό οτι οι περισότεροι συνδρομητές είναι cosmote.

Από την άλλη όμως δεν μπορώ να κάθομαι να ψάχνω ποιοι έχουν cosmote ή Voda από τις 200-300 επαφές μου και γενικά δεν έχω πολλά στανταρ νούμερα που μιλάω.

Γενικά δεν μιλάω πολύ στο τηλ. 2-3 ώρες το μήνα βαριά βαριά.

Αυτό που μου την σπάει με την cosmote είναι οτι τους έστειλα e-mail χθες και στην φόρμα σου λέει θα επικοινωνήσουμε το συντομότερο δυνατό και ακόμα δεν πήραν!

Στα παπάκια τους δηλαδή!:mad:

Θα μου την καρφώσει μου φαίνεται και θα το κάνω κάρτα ή θα πάω Voda.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μιλάς πάνω από 2-3 ώρες πιστεύω σε συμφέρει η προσφορά που με κάθε ανανέωση σου δίνει 120' χρόνο ομιλίας.

 

AN συνεχιστεί...

Link to comment
Share on other sites

AN συνεχιστεί...

Συνέχεια το ανανεώνουν, γιατί να μην γίνει και τώρα;

Αν δεν συνεχιστεί, σου προτέινω να επιλέξεις το Vodafone Οικονομικό 30. Κάνε μετά μια αίτηση φορητότητας, αρκεί βέβαια να μην έχεις πάρει συσκευή, και θεωρώ ότι θα σου κάνουν και έκπτωση παγίου.

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

φέτος πρώτη φορά δεν πήρα με την επιδότηση κάποιο κινητό αλλά την έβαλα σε μείωση παγίου.

την ανανέωση την έκανα τον απριλιο.αν τώρα φύγω απο την cosmote τι θα πληρώσω αφού δεν εχει λήξει το συμβόλαιο μου;;;

το ποσό της μείωσης που είχα αυτούς τους τρεις μήνες;;

Link to comment
Share on other sites

εγω κανω την αρχη και φευγω απο την cosmote

σαν πολυ την ειδε αυτη η εταιρια

 

και εγώ για φευγάλα είμαι, γιαυτό ρωτάω πόσο θα μου κοστίσει!!!!!μια βόλτα που έκανα από τα καταστήματα των άλλον εταιριών χωρίς επιδότηση για κινητό αλλά με έκπτωση στο πάγιο μου δίνουν το ίδιο πρόγραμμα ποιο φθηνά από ότι πληρώνω τώρα και οι δυο!!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ για φευγάλα είμαι, γιαυτό ρωτάω πόσο θα μου κοστίσει!!!!!μια βόλτα που έκανα από τα καταστήματα των άλλον εταιριών χωρίς επιδότηση για κινητό αλλά με έκπτωση στο πάγιο μου δίνουν το ίδιο πρόγραμμα ποιο φθηνά από ότι πληρώνω τώρα και οι δυο!!

 

Το θεμα φιλε μου δεν ειναι τι σου δινουν οι αλλοι αλλα ποσοι εχουν ιδιο δικτυο μαζι σου με αυτους που μιλας.εννοειται οτι η βοντα την γονατιζει και η γουιντ σε προσφορες τιμων αλλα δες ποσοι εχουν τις εταιριες αυτες...καθηστε να δουμε τις μεταβολες τελος ιουνη θα πεσει γελιο φιλοι μου.....σημερα μιλουσα με εκπροσωπο της γουιντ απο τα κεντρικα και μπυ ειπαν θα εχουμε μαχες!λεω καλα φτιαχτε τιμες και πακετα και βλεπουμε του τα εχωσα κανονικα παιδια!

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε.. :p Η μόνη μάχη είναι το ποια εταιριά θα ανεβάσει πρώτη τον ελάχιστο χρόνο χρέωσης ή το πάγιο και το σε πόσο καιρό θα ακολουθήσουν οι άλλες..:p
Link to comment
Share on other sites

Και γω την ιδια απαντηση εδωσα γιαυτο λεω οτι τα εχωσα....τους ειπα πια μαχη εσεις κανετε κοντρες ποιος θα μας τα πρωτοπαρει και κοβετε και τις καλες προσφορες κυνηγωντας ο ενας τον αλλο! παιδια ο καιρος θα δειξει εγω αν μεχρι αυγουστο δεν δω φως και απο την γουιντ θα πεσει και κει ψαλιδα και στην κοτε που μου οφειλει μια επιδοτηση. ;)
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...