Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο παρακάτω....

 

Ένας συγγενής μου είχε πάρει ένα iphone 3g από την cosmote. Και το έχει συνδέσει με το λογαριασμό του σπιτιου που έχει ΟΤΕ.

 

Μπορώ σε αυτή την περίπτωση να αλλάξω τον ΟΤΕ και να πάω σε άλλο πάροχο τηλεφωνίας και ιντερνετ;

 

ερώτηση: ο συγγενης σου ειχε κανει συνδυαστικο πακετο σταθερο + conn-x + cosmote All in One, ωστε να ερχονται οι λογαριασμοι ολοι σε εναν με 10% εκπτωση (το ποιο εχει πλεον καταργηθει) ή μηπως ειχε βαλει απλα το Iphone σε δοσεις στον λογαριασμο του σταθερου του τηλεφωνου?

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. είμαι συνδρομητής συμβολαίου στο πρόγραμμα my way 30 και τώρα τον οκτώβρη φτάνει ο καιρός της επιδότησής μου! επειδή είχα δηλώσει ενδιαφέρον για την αγορά του iphone 4 με πήραν από την cosmote και μου είπαν ότι μπορούν να μου δώσουν μια προ-επιδότηση η οποία είναι της τάξεως των 70E ώστε να πάρω τώρα τη συσκευή! αυτή η προ-επιδότηση είναι χαμηλότερη από την κανονική επιδότηση που θα λάβω τον οκτώβρη ή τόσο θα μου έρθει και εκείνη??

πάντως είναι τραγικό για νέους συνδρομητές να δίνεται τόσο μεγάλη έκπτωση σε αγορά συσκευής και ένας υφιστάμενος πελάτης να καλείται να αγοράσει την εκάστοτε συσκευή στο ακέραιο ποσό της ανανεώνοντας το συμβόλαιό του στην ίδια εταιρεία (και μάλιστα αλλάζοντας πρόγραμμα με μεγαλύτερο κόστος από αυτό που ήδη πληρώνει) και για το ίδιο χρονικό διάστημα που κάνει συμβόλαιο και ο νέος συνδρομητής! αυτό που τους χρειάζεται νομίζω ότι είναι η αλλάγη εταιρείας με φορητότητα κάθε χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση: ο συγγενης σου ειχε κανει συνδυαστικο πακετο σταθερο + conn-x + cosmote All in One, ωστε να ερχονται οι λογαριασμοι ολοι σε εναν με 10% εκπτωση (το ποιο εχει πλεον καταργηθει) ή μηπως ειχε βαλει απλα το Iphone σε δοσεις στον λογαριασμο του σταθερου του τηλεφωνου?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

 

Οχι μόνο δόσεις. Δεν ξέρω για ποιο λόγο του το είπαν αυτό και οτι δεν γίνεται αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με ενδαφέρει αυτή η συνδιαστική προσφορά οτε+cosmote αλλά δεν ξέρω που να αποτανθώ και τι έκπτωση θα εχω.

 

 

Μιλάς με το 13888 , αλλά νομίζω δεν γίνεται συνδυασμός με Cosmote "Απεριόριστα"

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

 

Οχι μόνο δόσεις. Δεν ξέρω για ποιο λόγο του το είπαν αυτό και οτι δεν γίνεται αλλιώς.

 

αν το εχει βαλει σε δοσεις, παει σε καταστημα, πληρωνει οτι υπολοιπο εχει μεινει απο τις δοσεις και μετα πηγαινει για να κανει τη φορητοτητα.

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποια προσφορα απο γερμανο σε συνδεσεις cosmote ? κατι τετοιο πηρε το ματι μου απο διαφημιση αλλα δεν την προλαβα δυστυχος :O
:cool: i like my solar system :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει 26/12/2010 18μηνο συβολαιο στο προγραμα i-45 για iphone,μπορω να αλαξω σημερα προγραμα χωρις παγιο?
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει 26/12/2010 18μηνο συβολαιο στο προγραμα i-45 για iphone,μπορω να αλαξω σημερα προγραμα χωρις παγιο?
εαν επιστρεψεις αναλογικα την επιδοτηση που ειχες παρει για το iphone ναι μπορεις
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα με ενδαφέρει αυτή η συνδιαστική προσφορά οτε+cosmote αλλά δεν ξέρω που να αποτανθώ και τι έκπτωση θα εχω.

 

Το AllInOne έχει καταργηθεί. Παρέχεται μόνο σε όσους έχουν ήδη ενεργοποιημένη την υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν με ανανέωση συμβολαίου και με iphone επιδότηση, αν η micro sim δίνεται δωρεάν ή αν πληρώνεις την αντικατάσταση;

Αν την πληρώνεις πόσο κοστίζει;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν με ανανέωση συμβολαίου και με iphone επιδότηση, αν η micro sim δίνεται δωρεάν ή αν πληρώνεις την αντικατάσταση;

Αν την πληρώνεις πόσο κοστίζει;

 

την πληρωνεις, 5 ευρω

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,

 

Πηγα Τουρκια και ειχα το traveller. Σημερα στον αναλυτικο ειδα κατι "περιεργες" χρεωσεις για εμενα.

 

Κλησεις εξερχομενες προς τον αριθμο μου αλλα της μορφης 697 (507) και ο αριθμος μου. Δηλαδη το 507 πρωτον, τί ειναι; και δευτερον πηρα εγω τον εαυτο μου 3 και 6 δευτερολεπτα; Πλακα μας κανουν;

 

Και εισερχομενες (δεν γραφει νουμερο φυσικα) 3 και 6 δευτερολεπτα. Εννοειτε οτι δεν σηκωσα τηλ για να μιλησω 3-6 δευτερολεπτα...

 

 

Και επισης οταν ημουν με TurkCell στον αναλυτικο οτι sms εστειλα εμφανιζει το κεντρο μηνυματων!

 

Ενω με AVEA (IS-TIM) εμφανιζει τον κανονικο αριθμο που εστειλα sms. Μου αρεσει που συνεργαζεται και cosmote-turkcell .....

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

507 είναι ο τηλεφωνητής σου

Κάπιος μπήκε και σου άφησε μήνυμα για λιγα δευτερόλεπτα

Καλό είναι να κλείνουμε τον τηλκεφωνητή όταν πάμε εξωτερικό

Ακόμα καλύτερο να τον κλείνουμε γενικά όταν δεν μας χρειάζετε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τηλεφωνητη. Ετσι νομιζω δηλαδη. Απο που μπορω να το δω; Και επειδη καποιος αφησε μηνυμα στον τηλεφωνητη μου (πραγμα που δε συνεβει γιατι δεν ειχα κληση να την αφησω να "τερματισει") πρεπει να χρεωθω εγω;

 

Υπαρχουν γενικα κλησεις 2-6 δευτερολεπτων εισερχομενες και εξερχομενες....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τηλεφωνητη. Ετσι νομιζω δηλαδη. Απο που μπορω να το δω; Και επειδη καποιος αφησε μηνυμα στον τηλεφωνητη μου (πραγμα που δε συνεβει γιατι δεν ειχα κληση να την αφησω να "τερματισει") πρεπει να χρεωθω εγω;

 

Υπαρχουν γενικα κλησεις 2-6 δευτερολεπτων εισερχομενες και εξερχομενες....

 

Αν πάρεις στον τηλεφωνητή σου λογικά πρέπει να ακούσεις αν είχε μήνυμα και να λυθεί η απορία.

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις θελω να κανω.

 

1)πως μπορω να κλεισω τον τηλεφωνητη?????

 

2) ειδα στον λογαριασμο μου μια χρεωση που λεγεται τελη συνδρομητων κινητης τηλεφωνίας 17 ευρω!!!!!!!!!!!!! ξέρει κανείς τι είναι αυτο??? μπορώ να κάνω κατι για να το αποφύγω???? το έχουν και οι άλλες εταιρίες??

Link to comment
Share on other sites

##002# και μετα το πληκτρο κλησης, yes.

Απενεργοποιηση τηλεφωνητη σε ολες τις εταιρειες.. :)

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις θελω να κανω.

 

1)πως μπορω να κλεισω τον τηλεφωνητη?????

 

2) ειδα στον λογαριασμο μου μια χρεωση που λεγεται τελη συνδρομητων κινητης τηλεφωνίας 17 ευρω!!!!!!!!!!!!! ξέρει κανείς τι είναι αυτο??? μπορώ να κάνω κατι για να το αποφύγω???? το έχουν και οι άλλες εταιρίες??

 

1. με κλήση στο 1212. Δεν είναι ακριβή είναι κάπου 0.15 ευρώ η κλήση

2. Φόρος του κράτους! Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα! Είναι το 12% του λογαριασμού σου. Πχ. αν έχεις κάνει 100 ευρώ λογαριασμό ο φόρος είναι 12 ευρώ. Για να έχεις 17 πρέπει να έκανες πάρα πολλά τηλεφωνήματα.

Link to comment
Share on other sites

Κληση προς τον τηλεφωνητη κανεις καλοντας το 123 απο το κινητο σου.

Για την απενεργοιηση του τηλεφωνητη καλο ειναι να επικοινωνησεις με το cc για να γινει δικτυακα.

 

Τωρα οσο αφορα για τα τελη συνδρομητων. Ειναι ο κρατικος φορος ο οποιος ειναι κλημακοτος δλδ εως 50Ε τα τελη ειναι 12% απο 50,01-100 ειναι 15% απο 100,1-150 ειναι 18% και απο 150 και πανω ειναι 20%

 

 

Στην διαθεση σου για οποιαδηποτε διευκρηνηση!

Edited by kou_klaki
Link to comment
Share on other sites

ποση ειναι η χρεωση ανα mb στο cosmote απεριοριστα γιατι ψαχνω και δεν το βρισκω πουθενα.....
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=Tariff_Plans&catID=0b0f42bb8027b612&rootid=0b0f42bb80264690&pageLabel=pricelist&catName=Υπηρεσίες Δεδομένων

 

 

 

 

Τιμοκατάλογος Προγραμμάτων Συμβολαίου

 

 

 

 

Υπηρεσίες Δεδομένων

Υπηρεσία COSMOTE Internet On The Phone

Υπηρεσία Μηνιαίο Πάγιο (€) Δωρεάν ΜΒ για πλοήγηση στο Internet Πλοήγηση στο COSMOTE my view Χρέωση πέρα των δωρεάν ΜΒ για πλοήγηση στο Internet (€/ΜΒ)

COSMOTE Internet On The Phone Starter - - - 1,0332 (€)

COSMOTE Internet On The Phone Basic 5,00 (€) 100 Απεριόριστη 0,1034 (€)

COSMOTE Internet On The Phone Regular 10,00 (€) 300 Απεριόριστη 0.1034 (€)

 

 

 

 

Για όσους συνδρομητές δεν έχουν ενεργοποιήσει ένα από τα πακέτα COSMOTE Internet On The Phone Basic και COSMOTE Internet On The Phone Regular η πρόσβαση στο Internet χρεώνεται ανάλογα με τον όγκο δεδομένων(ΚΒ/ΜΒ)που καταναλώνονται. Με ρυθμίσεις Internet η χρέωση είναι 0,0010€/ΚΒ ενώ με ρυθμίσεις WAP η χρέωση είναι 0,0123€/ΚΒ.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις πρόγραμμα Κοσμοτέ Απεριόριστα, μπορείτε. Απλά θα σου κάνει αναπάντητη και θα την παίρνεις εσύ. Τι πρόγραμμα έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...