Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάγιο αλλά η ερώτηση μου θα είναι για 1 καρτοκινητό νούμερο. (Το καρτοκινητό δεν είναι στην Ελλάδα, οπότε θα πάρω από το τηλέφωνο που είναι με πάγιο για να ρωτήσω κάτι για το καρτοκινητό)
Link to comment
Share on other sites

Πάγιο αλλά η ερώτηση μου θα είναι για 1 καρτοκινητό νούμερο. (Το καρτοκινητό δεν είναι στην Ελλάδα, οπότε θα πάρω από το τηλέφωνο που είναι με πάγιο για να ρωτήσω κάτι για το καρτοκινητό)

 

Θα καλέσεις το 1313 και θα πατήσεις το 9 ( αλήθεια, δεν το αναφέρουν ως επιλογή στο ηχογραφημένο μήνυμα ?? )

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έκανε αίτηση φορητότητας προς Απεριόριστα 15 και όταν πήγε να πάρει τη sim ζήτησε την επιδότηση σαν έκπτωση από τα πάγια και της είπαν ότι δεν μπορεί να το κάνει αυτό. Μόνο για αγορά συσκευής επιδοτείται. Ισχύει αυτό ή πούλησαν παραμύθι και να της πω να τους την επιστρέψει χτυπώντας τη στο κεφάλι τους;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έκανε αίτηση φορητότητας προς Απεριόριστα 15 και όταν πήγε να πάρει τη sim ζήτησε την επιδότηση σαν έκπτωση από τα πάγια και της είπαν ότι δεν μπορεί να το κάνει αυτό. Μόνο για αγορά συσκευής επιδοτείται. Ισχύει αυτό ή πούλησαν παραμύθι και να της πω να τους την επιστρέψει χτυπώντας τη στο κεφάλι τους;

Δυστυχώς ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει μηπως κανεις ποσα Ευρω ειναι η επιδοτηση συσκευης στο Cosmote 240 ...

Και κατι ακομη ....Μπορω να παρω την επιδοτηση , κανα μηνα πριν τη ληξη του συμβολαιου ???,,,,

Πωλειται lg gt505...Pm me....
Link to comment
Share on other sites

παιδια προβλημα. Μου εχει κανει ο ξαδερφος εξουσιοδοτηση για διαχειριζομαι εγω τα νουμερα που εχει στο ονομα του. Στειλαμε τα χαρτια ολα καλα επιβεβαιωσα μεσω του 1212 οτι εγινε η εξουσιοδοτηση Τωρα μια βρισκουν οτι εχει γινει η εξουσιοδοτηση μια οχι. ο ενας υπαλληλος του cc με βρισκει ο αλλος οχι. Και τωρα μου λενε οτι πρεπει να ξανακανουμε εξουσιοδοτηση. πως γινεται ο ενας να με βρισκει και ο αλλος οχι. εχω κουραστει μαλιστα πειρα να παπραπονεθω και ο υπαλληλος μου λεει σας βρισκω κανονικα. θα λετε τον αριθμο ταυτοτητας και θα εξυπηρετειστε
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

τελικα ξαναπηρα και αφου στην αρχη μου ελεγε η υπαλληλος οτι δεν υπαρχει εξουσιοδοτηση με απο πιεση δικη μου και ψαξιμο με βρηκε η υπαλληλος και μου λεει οτι απο δω και περα θα μπορειτε να εξυπηρετειστε και εσεις. για να δουμε :rolleyes:
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει τελικα κανεις αν οντως ισχυει νεα εκπτωση -20 ευρω στα συμβολαια κοσμοτε απεριοριστα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έκανε αίτηση φορητότητας προς Απεριόριστα 15 και όταν πήγε να πάρει τη sim ζήτησε την επιδότηση σαν έκπτωση από τα πάγια και της είπαν ότι δεν μπορεί να το κάνει αυτό. Μόνο για αγορά συσκευής επιδοτείται. Ισχύει αυτό ή πούλησαν παραμύθι και να της πω να τους την επιστρέψει χτυπώντας τη στο κεφάλι τους;

έχω κάνει και εγώ αίτηση φορητότητας στην cosmote, ρώτησα στο κατάστημα της cosmote αν μπορω να κάνω έκτπωση παγίου αντί για επιδότηση συσκευής και μου είπαν ότι μπορω!!!! Μήπως είναι άσχετοι?

 

Τελικά γίνεται ή δεν γίνεται;;;; Γνωρίζει κανείς σίγουρα?

Link to comment
Share on other sites

Γινεται κανονικά! απλά, το ποσό της έκπτωσης είναι μικρότερο από το ποσό που δίνεται σαν επιδότηση...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε οτι παίρνω από cosmote στην Ελλάδα σε vodafone στην Αγγλία.Πόσο είναι η χρέωση;;

Vodafone Αγγλίας ή Vodafone Ελλάδας;

 

Τα 1500' του Απεριόριστα ισχύουν και για FROG;

Edited by Petros the Great
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Κληση στο 1212 ειναι δωρεαν?

 

Αυτα προς frog το ρωτησα και γω και καποιος μου ειπε ναι. Ειναι στανταρ ομως αυτο? Το λεει σε καποια ανακοινωση?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Κληση στο 1212 ειναι δωρεαν?

 

[imgalign]http://www.myphone.gr/news/cosmote.gif[/imgalign]
Δελτίο Τύπου: Ανακοινώνεται ότι, από 1/7/2010, η χρέωση των κλήσεων προς τον αριθμό 1212 της Εξυπηρέτησης Πελατών Συμβολαίου Cosmote, για όλους τους συμβολαίου και καρτοσυμβολαίου Cosmote και καρτοκινητής CosmoΚΑΡΤΑ και What's Up, διαμορφώνεται από 0.0030 € ανά δευτερόλεπτο, με ελάχιστη διάρκεια χρέωσης τα 30 δευτερόλεπτα, σε 0.121 € ανά κλήση, ανεξάρτητα από τη διάρκεια της κλήσης.

 

Επίσης από την ίδια ημερομηνία, η παροχή πληροφοριών από τον αριθμό 1212 θα γίνεται μέσω αυτοματοποιημένου συστήματος (IVR), ενώ, παράλληλα, παρέχεται η δυνατότητα στους συνδρομητές να επικοινωνούν με εκπρόσωπο της Cosmote.

 

Η παραπάνω χρέωση αφορά κλήσεις που πραγματοποιούνται από κινητό Cosmote εντός Ελλάδος προς τον αριθμό 1212.

Διάβαζε και την κεντρική σελίδα που και που..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα γιατι χρεωνουν την εξυπηρετηση πελατων? Απο καρτοκινητο ειναι τσαμπα ομως?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα γιατι χρεωνουν την εξυπηρετηση πελατων? Απο καρτοκινητο ειναι τσαμπα ομως?

 

Η χρέωση στα καρτοκινητά είναι 12 λεπτά ανα κλήση. Μπορείς αν θες να καλέσεις από σταθερό στο 13838.

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση στα καρτοκινητά είναι 12 λεπτά ανα κλήση. Μπορείς αν θες να καλέσεις από σταθερό στο 13838.

Από σταθερό τι χρέωση έχει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Πήγα την Παρασκευή το πρωί να πληρώσω τον λογαριασμό του κινητού στο κεντρικό κατάστημα στη Θεσσαλονίκη (Ερμού). Μιας και ήμουνα εκεί ρώτησα τί γίνεται με την επιδότηση μου. Μου είπαν ότι έχει βγεί και είναι στα 230 Ευρω και είδαμε μαζί με την υπάλληλο συσκευές που μπορώ να πάρω με το συγκεκριμένο ποσό. Κατάγομαι απο επαρχία και ένας καλός παιδικός φίλος δουλεύει εκεί στον Γερμανο. Τον πήρα τηλέφωνο να τον ρωτήσω ποια συσκευή μου προτήνει και είδε και εκείνος οτι η επιδότηση μου είναι 230 Ευρώ. Πήγα την επόμενη μέρα το πρωί αποφασισμένος να δώσω τα 170 ευρώ της διαφοράς για αγορά του Vivaz στον Γερμανό στο Cosmos Θεσσαλονίκης και όταν πήγαμε να δούμε το ποσό της επιδότησης μου είπαν οτι είναι 155 ευρώ και όχι 230! Πήρα στο 1212 (3 φορές συνολικά) και καταλήξανε ότι ή κατάλαβα λάθος, ή είναι λάθος των υπαλλήλων (και των δύο σε δύο διαφορετικά καταστήματα) ή οτι δεν ζήτησα να μου πούν το ποσό επιδότησης για αγορά νέας συσκευής αλλα το ποσό της πίστωσης στον λογαριασμό μιας και μέχρι την παρασκευή υπήρχε μια προσφορά της Cosmote για πίστωση του 150% του ποσού της επιδότησης εφόσον δεν αγόραζα νέα συσκευή αλλα χρησιμοποιούσα την επιδότηση για πίστωση στον λογαριασμό. Τους εξήγησα οτι με το ποσό αυτό κοιτούσαμε κινητά και επιβεβαίωσα τηλεφωνόντας στον Γερμανό οτι τα 230 ευρώ αφορούσαν αγορά νέας συσκευής. Οπότε με την προσφορά του 150% μπορούσα να πιστώσω 345 ευρώ απο τον λογαριασμό για το οποίο δεν με ενημέρωσε κανένας. Να σημειωθεί ότι το συμβόλαιο το έχω 12 χρόνια συνεχόμενα. Μου κάνει εντύπωση πως γίνεται να μή με ενημέρωσε κανένας ούτε καν οτι έχω επιδότηση πόσο μάλον οτι υπάρχει προσφορά, είμαι 100% σίγουρος οτι το ποσό ήταν 230 ευρώ (κοιτούσα την οθόνη της υπαλλήλου στην Cosmote). Τώρα περιμένω να αποφασίσει το "αρμόδιο τμήμα". Σκέφτομαι σοβαρά να φύγω στην περίπτωση που ισχύσει το 155 ευρώ επιδότηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...