Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγγύηση μου ζήτησαν και μένα όταν έκανα 2η σύνδεση Cosmote στο ονομά μου. 150ε συγκεκριμένα. Δηλαδή αυτά επιστρέφονται???
Link to comment
Share on other sites

Είναι για την περιαγωγή.

Ρίξε μια ματιά εδώ

 

Δεν ισχύει αυτό πλέον. Είναι εγγύηση κυρίως λόγω κακού ιστορικού πληρωμών.

 

Εγγύηση ζητάνε συνήθως σε άτομα που καθυστερούν να πληρώσουν το λογαριασμό τους. Αυτό γίνεται μόνο στις φορητότητες.

 

Δε ζητείται καταβολή εγγύησης μόνο σε φορητότητες, αλλά και σε συνδέσεις με νέο αριθμό. Γενικά, σε όλες τις νέες συνδέσεις δύναται να ζητηθεί εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση μου ζήτησαν και μένα όταν έκανα 2η σύνδεση Cosmote στο ονομά μου. 150ε συγκεκριμένα. Δηλαδή αυτά επιστρέφονται???

Επιστρέφονται είπαμε όταν γίνει λύση του συμβολαίου. Για την ακρίβεια μετά την λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..στις 2 Ιουνιου συμπληρωνω χρονο στην cosmote..η επιδοτηση ποτε βγαινει περιπου?ποτε εχω δικαιωμα για αιτηση αποσυνδεσης αν δε μεινω ικανοποιημενος απο την επιδοτηση?αν κανω αιτηση φορητοτητας ενω εχω κανει και αιτηση αποσυνδεσης,θα πληρωσω παλι καποια αποζημιωση στην cosmote?

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..στις 2 Ιουνιου συμπληρωνω χρονο στην cosmote..η επιδοτηση ποτε βγαινει περιπου?ποτε εχω δικαιωμα για αιτηση αποσυνδεσης αν δε μεινω ικανοποιημενος απο την επιδοτηση?αν κανω αιτηση φορητοτητας ενω εχω κανει και αιτηση αποσυνδεσης,θα πληρωσω παλι καποια αποζημιωση στην cosmote?

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

 

Στις 3 Ιουνίου βγαίνει.Ακριβώς μετά από 12 μήνες απ'την προηγούμενη επιδότηση ή ενεργοποίηση σύνδεσης.

 

Δικαίωμα για αίτηση αποσύνδεσης έχεις όποτε θες και δεν πληρώνεις εννοείται τίποτα, διότι ήδη κλείνεις χρόνο όταν βγαίνει η επιδότηση.

 

Η αίτηση φορητότητας ουσιαστικά είναι αίτηση αποσύνδεσης για τον πάροχο στον οποίο βρίσκεσαι ήδη. Οπότε, κάνοντας αίτηση φορητότητας αποσυνδέεσαι απ'τον πάροχο-δότη όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Στις 3 Ιουνίου βγαίνει.Ακριβώς μετά από 12 μήνες απ'την προηγούμενη επιδότηση ή ενεργοποίηση σύνδεσης.

 

Δικαίωμα για αίτηση αποσύνδεσης έχεις όποτε θες και δεν πληρώνεις εννοείται τίποτα, διότι ήδη κλείνεις χρόνο όταν βγαίνει η επιδότηση.

 

Η αίτηση φορητότητας ουσιαστικά είναι αίτηση αποσύνδεσης για τον πάροχο στον οποίο βρίσκεσαι ήδη. Οπότε, κάνοντας αίτηση φορητότητας αποσυνδέεσαι απ'τον πάροχο-δότη όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία φορητότητας.

 

Oκ να σαι καλα καρντασι..επομενως παω κατευθειαν στη voda και αναλαμβανουν αυτοι δραση λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος για την νέα προσφορά του Γερμανού από Απεριόριστα 35 και άνω;

 

Πάλι βγήκε νέα προσφορά; Ξέρουμε μέχρι πότε ισχύει; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Ηθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με συμβόλαια Cosmote. Αυτή τη στιγμή έχω cosmoκάρτα καθώς ζω στο εξωτερικό και επιστρέφω ελλάδα μερικούς μήνες το χρόνο. Θα μείνω όμως 3 μήνες αυτή τη φορά και θέλο να έχω 3g access από το iphone. Μπορεί να συνδυαστεί με cosmoκαρτα? Αλιώς με κάποιο συμβόλαιο cosmote με χαμηλό πάγιο;

 

ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! εχω μια ερωτηση

 

τι ποσο δινει για επιδοτηση το καρτοσυμβολαιο 20? υποθετω οτι ειναι στανταρ, εφοσον ο λογαριασμος ειναι σταθερος (20Ε), η μηπως οχι;

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

Ηθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με συμβόλαια Cosmote. Αυτή τη στιγμή έχω cosmoκάρτα καθώς ζω στο εξωτερικό και επιστρέφω ελλάδα μερικούς μήνες το χρόνο. Θα μείνω όμως 3 μήνες αυτή τη φορά και θέλο να έχω 3g access από το iphone. Μπορεί να συνδυαστεί με cosmoκαρτα? Αλιώς με κάποιο συμβόλαιο cosmote με χαμηλό πάγιο;

 

ευχαριστώ πολύ :)

 

Δεν υπάρχει πακέτο Internet στην καρτοκινητή τηλεφωνία της Cote. Μπορείς - αφού θες να σου έρχεται φθηνά - να μετατρέψεις το καρτοκινητό σου στο πρόγραμμα συμβολαίου «Cosmote Μηδενικό Πάγιο» ή στο «Cosmote Βασικό» και να το συνδυάσεις με το πρόγραμμα «Internet On The Phone». Στα προγράμματα συμβολαίου η μόνη διαφορά τους είναι ότι το «Βασικό» έχει και μηνιαίο πάγιο 8, κάτι ευρώ. Μην δεχθείς επιδότηση σε περίπτωση που σου δώσουν ώστε να μην δεσμευτείς για 12 μήνες (αφού ζεις στο εξωτερικό). Τέλος, το «Internet On The Phone» έχει τις εξής επιλογές:

 

100Mb: 5ευρώ/μήνα

300Mb: 10ευρώ/μήνα

3Gb (το λεγόμενο και ως Unlimited): 20ευρώ/μήνα. (αυτό ενεργοποιείτε μόνο μέσω του 1212)

 

:)

 

καλησπερα! εχω μια ερωτηση

 

τι ποσο δινει για επιδοτηση το καρτοσυμβολαιο 20? υποθετω οτι ειναι στανταρ, εφοσον ο λογαριασμος ειναι σταθερος (20Ε), η μηπως οχι;

 

ευχαριστω πολυ

 

Εμένα στο «Καρτοσυμβόλαιο 20» μου είχαν δώσει επιδότηση 30 ευρώ (29,75 συγκεκριμένα).

 

:)

Edited by Student

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Έχω κάνει ανανέωση του συμβολαίου μου στις 5 Μαρτίου.

Πότε μπορώ να κάνω Φορητότητα ?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Οποτε θέλεις.

 

Είναι μόνο 1,5 μήνας από την ανανέωση? δεν υπάρχει πρόβλημα?

Θα επιστρέψω την επιδότηση, έτσι?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Έχω κάνει ανανέωση του συμβολαίου μου στις 5 Μαρτίου.

Πότε μπορώ να κάνω Φορητότητα ?

 

Αν δεν εχεις παρει επιδοτηση χωρις συνεπειες οποτε θελεις.Αν εχεις παρει πρεπει να επιστρεψεις αναλογικα το αναποσβεστο ποσο απο την επιδοτηση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις παρει επιδοτηση χωρις συνεπειες οποτε θελεις.Αν εχεις παρει πρεπει να επιστρεψεις αναλογικα το αναποσβεστο ποσο απο την επιδοτηση.

 

Έχω πάρει έκπτωση αντί επιδότησης 55 ευρώ.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει έκπτωση αντί επιδότησης 55 ευρώ.

 

Θα επιστρέψεις το ποσό που έχεις πάρει σαν έκπτωση μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και σε εσάς στο κινητό λογότυπο φορέα γράφει GR COSMOTE? γιατί δεν γράφει σκέτο κοσμοτέ? ευχαριστώ
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά και σε εσάς στο κινητό λογότυπο φορέα γράφει GR COSMOTE? γιατί δεν γράφει σκέτο κοσμοτέ? ευχαριστώ

 

Έτσι αναφέρεται το δίκτυο στις 3G κάρτες, στις κανονικές (What's up, Cosmoκάρτα) αναφέρεται σκέτο το «Cosmote».

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο «Καρτοσυμβόλαιο 20» μου είχαν δώσει επιδότηση 30 ευρώ (29,75 συγκεκριμένα).

 

 

μόνο 30 ευρώ; κάποτε έδιναν περιπου 90.. αλλα τώρα δεν ξερω τι γίνεται. χθες που ρώτησα στο Γερμανο μου ειπαν οτι γενικά στο συγκεκριμενο προγραμμα δεν δινουν πάνω απο 150 Ε. αλλα δεν περιμενα και τοσο λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είχα πάρει επιδότηση και πήρα το iphone 3GS 16gb 277 ευρώ στις αρχές Σεπτ 2009, δινω 50 τον μήνα πάγιο πως γίνεται να διακόψω? έχω 18μηνο συμβόλαιο όμως! ο λόγος είναι αυτά που γράφω εδώ :

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3158693&posted=1

Link to comment
Share on other sites

Στο 25 απεριοριστα αν δεν παρω συσκευη ποσο ειναι το παγιο με εκπτωση?

Η προσφορα που ισχυει μεχρι 30/4 ειναι μονο για το 15απεριοριστα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...