Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιποοοον, πέρασαν 3 μήνες από την απορία που σας είχα εκφράσει αλλά επιτέλους αξιώθηκα να κάνω αυτό που είχα σκεφτεί...Λοιπόν, αφού η επιδότηση ήταν μόλις 76 ευρώ για το Νοκια n85 και θα αυξανόταν περίπου μόνο 10 ευρώ μετατρέποντας τη σύνδεση σε Multi 50(σύμφωνα με όσα μου είπαν στον ΟΤΕ και σε κατάστημα Γερμανός) και δε με ενθουσίασε καναμε αίτηση και μετατρέψαμε τη σύνδεση με το ίδιο νούμερο σε κοσμοκάρτα. Στη συνέχεια έπρεπε να περιμένουμε 2 εβδομάδες προκειμένου να μπορέσουμε να ξαναμετατρέψουμε το ίδιο νούμερο σε σύνδεση. Και έτσι χθες, το ίδιο νούμερο λειτουργεί πάλι σαν σύνδεση στο Multi 32 σε Νοκια N85 με επιδότηση 120 ευρώ...Δεν ειναι και τεράστια διαφορά 45 ευρώ, αλλά αφού δεν μου τα δίνανε όταν έκανα αίτηση για μεγαλύτερη επιδότηση γιατί να μην τα πάρω έτσι..

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τους είπες ότι θα κάνεις αυτό ακριβώς το πράγμα και να σου δώσουν το ποσό που αντιστοιχεί σε αυτό το πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τους είπες ότι θα κάνεις αυτό ακριβώς το πράγμα και να σου δώσουν το ποσό που αντιστοιχεί σε αυτό το πρόγραμμα.

 

Γιατί απλά δεν του τα έδιναν, και αυτό που τους έλεγε.

Δεν καταλαβαίνουν εκεί στη Cosmote. Ειναι Δημόσιο! Οτι και να πείς, δεν ενδιαφέρετε κανείς.

Ετσι και εσύ την κάνεις, και πάς δίπλά... :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν τους είπες ότι θα κάνεις αυτό ακριβώς το πράγμα και να σου δώσουν το ποσό που αντιστοιχεί σε αυτό το πρόγραμμα.

 

Και όμως τους το είπα και επεμενα ότι θα πάω και σε πρόγραμμα με μεγαλύτερο πάγιο οπότε δεν έχουν να χάσουν κάτι, αλλα και στα 2 καταστήματα δήλωσαν άγνοια και μου είπαν οτι δεν χανω τιποτα να το δοκιμασω...

 

Γιατί απλά δεν του τα έδιναν, και αυτό που τους έλεγε.

Δεν καταλαβαίνουν εκεί στη Cosmote. Ειναι Δημόσιο! Οτι και να πείς, δεν ενδιαφέρετε κανείς.

Ετσι και εσύ την κάνεις, και πάς δίπλά... :)

Δυστυχώς είμαστε καμιά δεκαριά άτομα με Cosmote και δεν τη συνέφερε να αλλάξει εταιρεία αφού υπάρχουν τα 500' και 500 sms προς Cosmote με 5 ευρώ..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Ok βρε παιδιά, κάθε εταιρία δίνει μεγαλύτερα ποσά για να προσελκύσει ένα πελάτη, δεν θα έκανε κάποια χάρη δηλαδή η vodafone ή η wind.. Και αν ήταν δημόσιο η cosmote, πολύ απλά δεν θα επέτρεπε το "τρυκ".. Ή μήπως οι άλλες εταιρίες είναι ευαγή ιδρύματα και μόλις έκλεινες χρόνο και δεν πληρούσες τις προϋποθέσεις για μεγάλο ποσό, θα στο έδινε; Αν και προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι αλλαγές των συσκευών κάθε χρόνο, προτιμώ να αγοράζω μια και καλή για αρκετά χρονια και μετά να είμαι ελεύθερος είτε να διακόψω το συμβολαιό μου όποτε θελήσω, είτε ( αφού δίνεται η δυνατότητα πια ) να πάρω το ποσό επιδότησης για έκπτωση στα πάγιά μου.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει μπορεί να δεί εδώ (http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=iphone_tariff&breadcrumbTitle=Apple+iPhone+3G) τα προγράμμα της Cosmote για το iPhone 3G.:)
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με την επιδότηση των 300 ευρο ισχύει και για σήμερα.Είναι για καινούριες συνδέσεις η για φορητότητα με συμβόλαιο πάνω απο 29 ευρο τον μήνα
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με την επιδότηση των 300 ευρο ισχύει και για σήμερα.Είναι για καινούριες συνδέσεις η για φορητότητα με συμβόλαιο πάνω απο 29 ευρο τον μήνα

 

Πιο πάνω έγραφαν "μόνο για οικογενειακά προγράμματα".

 

Τελικά ποιό από τα δύο είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για απλά ατομικά :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο και εγω......λοιπον εχω ενα κινητο σε προγραμμα cosmote 120 και η αδερφη μου εχει καποιο προγραμμα της wind..... μπορω να χρησιμοποιησω και τις δυο επιδοτησεις επειδη θελω να αγορασω ενα κινητο??? γινεται αυτο????

Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

με αυτό το καινουριο που διαφιμίζουνε για εκπτωση αν τα έχεις όλα σε cosmote τι γίνεται?

μπορώ να μην τα έχω όλα στο όνομά μου?

απλά να δηλώσω ότι είναι δικά μου? μάλον όχι ε?

πουλάω την παλιά-μικρή μου συλλογή: nokia: 3210, 5110, 5140, 5210, 6110, 6111, 6150, 7360, 8850 ericsson: T18, A2618s, R380s

sony ericsson: Z200, K700i, W300i, T650i, F500, K300i

siemens: M45i, M55, S35i, A55, SL55

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί η επιδότηση για ανανέωση συμβολαίου για αγορά netbook; Στη σύνδεση υπάρχει ήδη ενεργοποιημένο data pack, αν βοηθάει... Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση... Στο μηδενικο παγιο, εδω και 2-3 μηνες η Cosmote με χρεωνει τελη κινητης τηλεφωνιας χωρις να υπαρχει αλλη χρεωση. Γνωριζει κανεις τι συμβαινει?

Η νόμος λέει για λογαριασμούς μέχρι 30 ευρώ επιβάλλεται τέλος 2 ευρώ. Όταν όμως έχουμε μηδενική κατανάλωση, υπάρχει λογαριασμός ?

Η vodafone και η wind δεν χρεώνουν τέλος στις αντίστοιχες περιπτώσεις.

Έχω στείλει fax στην cosmote από 22/11/2008 και αμφισβητώ την ορθότητα λογαριασμού στο μηδενικό πάγιο με μηδενική κατανάλωση όπου έχουν χρεώσει το τέλος κινητής τηλεφωνίας.

Απλά, η cosmote δεν έχει απαντήσει ακόμα μετά από τέσσερις μήνες !!!

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές των οικονομικών προγραμμάτων έχουν τη δυνατότητα να μεταβούν σε οποιοδήποτε πρόγραμμα μεγαλύτερου παγίου, ατελώς και οποτεδήποτε. Μετάβαση σε πρόγραμμα με μικρότερο πάγιο είναι δυνατή μετά την πάροδο τριών (3) μηνών από την αρχική ενεργοποίηση (ή ανανέωση) και ενός (1) μήνα από την προηγούμενη αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να μεταφερθώ στο νέο πρόγραμμα της Cosmote, το i-35. Ενδιαφέρομαι να ενεργοποιήσω την υπηρεσιά / προσφορά των 5 € με τα οποία θα έχω 500' και 500 sms προς Cosmote αριθμούς. Μπορώ να το κάνω αυτό; Ισχύει δηλαδή η υπηρεσία αυτή για τα καινούργια προγράμματα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο η COSMOTE , προσφέρει σε όλα τα συμβόλαιά της * για όλο το 2009 , κάθε μήνα 500 λεπτά ομιλίας & 500 SMS , μόνο με 5€/μήνα!

 

Στείλε 500 στο 1256 έως και τις 31/03/2009 , για να μιλάς 500 λεπτά και να γράφεις 500 sms κάθε μήνα, προς όλους τους αριθμούς COSMOTE, συμβόλαια και καρτοκινητά.

...συμβόλαια COSMOTE

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρούνται: Επαγγελματικά Προγράμματα, Βασικό, Μηδενικό & C60.

 

Ναι το πρόσεξα αυτό, αλλά μήπως δεν πρόλαβαν να ανανεώσουν τη σελίδα αυτή...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις σας! Δηλαδή, εσείς οι ίδιοι ή κάποιοι γνωστοί σας το έχουν δοκιμάσει;
Link to comment
Share on other sites

με αυτό το καινουριο που διαφιμίζουνε για εκπτωση αν τα έχεις όλα σε cosmote τι γίνεται?

μπορώ να μην τα έχω όλα στο όνομά μου?

απλά να δηλώσω ότι είναι δικά μου? μάλον όχι ε?

 

Πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα.

.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο και εγω......λοιπον εχω ενα κινητο σε προγραμμα cosmote 120 και η αδερφη μου εχει καποιο προγραμμα της wind..... μπορω να χρησιμοποιησω και τις δυο επιδοτησεις επειδη θελω να αγορασω ενα κινητο??? γινεται αυτο????

Ευχαριστω....

 

Εννοείς να ενώσεις τις επιδοτήσεις δύο διαφορετικών εταιριών για να πάρεις ένα κινητό; Δεν γίνετε αυτό.

.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι στην cosmote και μπένω στο ίντερνετ μέσω του MyView...

Θέλω να μπω και στο Windows Live Messenger.

Το πρόβλημα είναι το εξής,

Προσπαθόντας να μπώ στο Windows Live Messenger (αφού έχω εγκαταστήσει την εφαρμογή)μπένωντας στην εφαρμογή μου λέει αυτό :

Για την χρήση της εφαρμογής απαιτείται σύνδεση με το δίκτυο της COSMOTE.Παρακαλώ προσπαθήστε ξανά.

Το κινητό μου (K770i) το έχω αγοράσει απο κατάστημα της Vodafone και έχει το λογότυπο της πάνω....

Φταίει αυτό η κάτι άλλο?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να μεταφερθώ στο νέο πρόγραμμα της Cosmote, το i-35. Ενδιαφέρομαι να ενεργοποιήσω την υπηρεσιά / προσφορά των 5 € με τα οποία θα έχω 500' και 500 sms προς Cosmote αριθμούς. Μπορώ να το κάνω αυτό; Ισχύει δηλαδή η υπηρεσία αυτή για τα καινούργια προγράμματα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Μπορείς. Τα προγράμματα της νέας σειράς "i" έχουν τις δυνατότητες του C120 όσον αφορά στις πρόσθετες υπηρεσίες, άρα μπορούν να δεχτούν το πακέτο. Αύριο θα κάνω κι εγώ μια σύνδεση σε αυτό το οικονομικό πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω λιγο και εγω......λοιπον εχω ενα κινητο σε προγραμμα cosmote 120 και η αδερφη μου εχει καποιο προγραμμα της wind..... μπορω να χρησιμοποιησω και τις δυο επιδοτησεις επειδη θελω να αγορασω ενα κινητο??? γινεται αυτο????

Ευχαριστω....

 

Πρέπει να είναι στο ίδιο όνομα ( και εννοείται στο ίδιο δίκτυο ). Γενικά, ακόμα και αν είναι στο ίδιο όνομα ( και το ίδιο δίκτυο πάντα ) πρέπει να είναι σε οικογενειακό πακέτο για να έχεις το δικαίωμα της ένωσης των ποσών. Εκτώς αν πάρεις την επιδότηση απο αποκλειστικό κατάστημα cosmote, οπότε ακόμα και αν δεν εχεις οικογενειακό πακέτο και απλά εκδίδεται κοινός λογαριασμός για 2 συνδέσεις, μπορείς να τα ενώσεις ( αν και συμφέρει το οικογενειακό πακέτο γιατί μπορείς - αν δεν θέλεις την ενδοοικογενειακή επικοινωνία - να έχεις 10% έκπτωση στο πάγιο της κάθε σύνδεσης ).

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα αναπροσαρμογή της επιδότησης (85ευρώ) και μου απάντησαν μετά από 16 μέρες, πολύ απλά ότι...δεν γίνεται. Ούτε ένα ευρώ και είμαι 9 χρόνια πελάτης. Στα 9 χρόνια, αυτή θα ήταν μόλις η δεύτερη επιδότηση (κι ας είχα φτάσει να πληρώνω 100-150 ευρώ το μήνα!

Τραγική η εξυπηρέτηση πελατών, δημοσιουπαλληλική νοοτροπία.

Κρίμα. Με βλέπω να αλλάζω εταιρία...

 

Έτυχε σε κάποιον από εσάς να του ανεβάσουν την επιδότηση μετά από αίτημα του ή μόνο σε μένα το κάνανε?

:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...