Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mourtzman said:
από το πρόγραμμα 120 και πάνω μπορείς να το ενεργοποιήσεις. Μήπως έχεις πιο χαμηλό?

 

Ναι έχω πιο χαμηλό.

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται, θα ηθελα να μαθω κατι...Ειμαι μελος ενος δημοσιου οργανισμου και θα ηθελα να κανω την εξης ερωτηση.

Ειμαστε μια ομαδα περιπου 100 ατομων οι οποιοι θελουμε να κανουμε ενα εταιρικο αλλα το προβλημα ειναι πως κανεις μας δεν εχει εταιρικο ΑΦΜ οποτε δεν ξερω αν μπορουμε να κανουμε. Θα ηθελα αν μπορειτε να με ενημερωσετε αν γινετε, πως μπορει να γινει και τι θα πρεπει να κανω.

 

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Μπορείτε να το κάνετε, για περισσότερα έχεις pm.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε ένα παλιό πρόγραμμα 120 προνομιακό. Και σε μένα οι βιντεοκλήσεις χρεώνονται ως απλές κλήσεις; Μην ξεκινήσω και κάνω βιντεοκλήσεις και μου έρθει κανένας τρελός λογαριασμός....
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε ένα παλιό πρόγραμμα 120 προνομιακό. Και σε μένα οι βιντεοκλήσεις χρεώνονται ως απλές κλήσεις; Μην ξεκινήσω και κάνω βιντεοκλήσεις και μου έρθει κανένας τρελός λογαριασμός....

Απ' όσο θυμάμαι ναι, χρεωνονται σαν απλες κλήσεις. Για να είσαι 100% σίγουρος όμως, πάρε ένα τηλ. στο 1212 και ρώτησε το.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε ένα παλιό πρόγραμμα 120 προνομιακό. Και σε μένα οι βιντεοκλήσεις χρεώνονται ως απλές κλήσεις; Μην ξεκινήσω και κάνω βιντεοκλήσεις και μου έρθει κανένας τρελός λογαριασμός....

 

 

Κάλεσε στο 1212 για να δουν ποιο ακριβώς οικονομικό πρόγραμμα έχεις και να πουν αν μπορείς ή όχι να χρησιμοποιείς το χρόνο για βίντεοκλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

πρόσφατα το προσωπικό μου νουμερο το εκανα φορητοτητα στην cosmote με σκοπό να το εχω 2in1 SIM μαζι με το εταιρικό για να κουβαλάω ενα κινητό.

τους ειχα ζητήσει να το κανουν cosmocarta και μετά να το βαλουμε στην διπλή sim.

 

αντι αυτου ομως το εκαναν φορητότητα αλλα σαν εταιρικό.δηλαδή εχω 2 εταιρικά τώρα.

 

επειδη στο κατάστημα που πηγα μου ειπαν οτι δεν μπορώ να το κανω Κάρτα αλλα απο την εξυπηρετηση πελατων μου ειπαν οτι γίνεται πως θα βγάλω άκρη?

υπάρχει κανα παρομοιο περιστατικό?

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να παρω το 1212 και να μιλησω με τον υπευθυνο;

 

Απο Μ@λ@κια τους δεν εχουν την διευθυνση μου για να στειλουν τον λογαριασμο, και πηγα στον ΟΤΕ 2 φορες για να στειλουν ΦΑΞ αλλαγη διευθυνσης αλλα ΚΑΙ ΤΙΣ 2 φορές δεν εκαναν τιποτα...

 

Και για το myaccount.... εχω ενα προβλημα.... ΑΚΟΜΑ!

 

Λοιπον; Μπορω να μιλησω; Τι να τους πω γαμ@#!#!@#

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Εχει η μητέρα μου νέα σύνδεση Cosmote στο Cosmote 120, θα ήθελα να μάθω μετά από

πόσο χρονικό διάστημα σε νέα σύνδεση μπορεί να αλλάξει πακέτο με λιγότερο πάγιο γιατί τελικά δεν το καταναλώνει τόσο χρόνο ομιλίας ?

Ευχαριστώ

---rodco---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Εχει η μητέρα μου νέα σύνδεση Cosmote στο Cosmote 120, θα ήθελα να μάθω μετά από

πόσο χρονικό διάστημα σε νέα σύνδεση μπορεί να αλλάξει πακέτο με λιγότερο πάγιο γιατί τελικά δεν το καταναλώνει τόσο χρόνο ομιλίας ?

Ευχαριστώ

Νομίζω μετά το πέρας των 6 μηνών.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

Εχει η μητέρα μου νέα σύνδεση Cosmote στο Cosmote 120, θα ήθελα να μάθω μετά από

πόσο χρονικό διάστημα σε νέα σύνδεση μπορεί να αλλάξει πακέτο με λιγότερο πάγιο γιατί τελικά δεν το καταναλώνει τόσο χρόνο ομιλίας ?

Ευχαριστώ

 

3 μήνες μετά την αρχική ενεργοποιηση μπορείς να περάσεις σε ένα μικρότερο οικονομικό πρόγραμμα. Καλό θα είναι να καλέσει μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού εκείνης της περιόδου ( οπότε μάλλον μιλάμε για τους 3 1/2 μήνες απο την αρχική ενεργοποίηση ) στο 1212 για την αλλαγή.

Υ.Γ. Θα πρέπει να καλέσει η ίδια αν η σύνδεση είναι στο όνομά της.

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες μετά την αρχική ενεργοποιηση μπορείς να περάσεις σε ένα μικρότερο οικονομικό πρόγραμμα. Καλό θα είναι να καλέσει μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού εκείνης της περιόδου ( οπότε μάλλον μιλάμε για τους 3 1/2 μήνες απο την αρχική ενεργοποίηση ) στο 1212 για την αλλαγή.

Υ.Γ. Θα πρέπει να καλέσει η ίδια αν η σύνδεση είναι στο όνομά της.

 

Καλύτερα να καλέσει το 1213, χωρίς χρέωση, που είναι για αλλαγές προγραμμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να καλέσει το 1213, χωρίς χρέωση, που είναι για αλλαγές προγραμμάτων.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

..............

---rodco---
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω και γω μια ερωτηση..Εχω συμβολαιο Cosmote 120 και αυτες τις μερες εχω αναβαθμιση.Σκεφτομαι να παρω μια συσκευη η οποια με το Cosmote 210 ειναι δωρεαν..Θα μπορουσα λοιπον να κανω την συνδεση μου 210 και να παρω το κινητο δωρεαν?Αν και δεν νομιζω απλα ρωταω..:p

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να καλέσεις στο 1212 και να ρωτήσεις για τη προσφορά που έχεις, τι ποσό και αν υπάρχει ειδική προσφορά για το οικονομικό πρόγραμμα στο οποίο σκοπεύεις να κάνεις αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για σήμερα, στην Cosmote, για νέες συνδέσεις ή φορητότητες, επιδότηση 300€, για οικογενειακά προγράμματα με πάγιο από 29€ και άνω.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο για σήμερα, στην Cosmote, για νέες συνδέσεις ή φορητότητες, επιδότηση 300€.

 

Αν είχαν βγάλει και το πρόγραμμα με το iphone θα έβαζαν με προσφορά αυτού του είδους την μισή αγορά στο τσεπάκι τους. Τώρα όμως, δεδομένου ότι πολλοί περιμένουμε να δούμε τί προγράμματα θα προσφέρουν όταν επιτέλους κυκλοφορήσει... μια τετοια προσφορά δεν θα πιάσει και τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για σήμερα, στην Cosmote, για νέες συνδέσεις ή φορητότητες, επιδότηση 300€.

 

Φιλε αν κανω μεταφορα απο 120 σε 210 πιανεται αυτη η προσφορα??

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για σήμερα, στην Cosmote, για νέες συνδέσεις ή φορητότητες, επιδότηση 300€.

Για ποιά προγράματα ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Να κανω κι εγω μια ερωτηση γιατι στον ΟΤΕ που ρωτησα δεν ηξεραν ακριβως αν γινεται αυτο που θελω. Μετά από 4 χρονια η κοπέλα μου επιτέλους αποφασισε να παρει την επιδότηση, να αλλαξει συσκευή και να μεταβει σε άλλο προγραμμα(multi 50). Η επιδότηση που της δινουν ειναι μόλις 76 ευρώ ανεξάρτητα το ποια συσκευή θα πάρει(όπως είπαν), ενώ σε έναν νέο συνδρομητή στο Multi 50 η επιδότηση κυμαίνεται περίπου στα 130 ευρώ ανάλογα τη συσκευή. Εχω 2 ερωτήσεις λοιπόν, 1. Αυτή τη στιγμή το πάγιο της δεν ξεπερνά τα 20 ευρώ, πηγαίνοντας στο multi 50 θα έχει αυτόματα και αύξηση της επιδότησης από τα 80 ευρώ; 2. Υπάρχει δυνατότητα να μετατρέψει τη σύνδεση σε κοσμοκάρτα και μετά να την ξανακάνει σύνδεση για να πάρει επιδότηση σαν νέος συνδρομητής; Πόσο χρόνο θα χρειαστεί γι αυτό;

 

Λοιποοοον, πέρασαν 3 μήνες από την απορία που σας είχα εκφράσει αλλά επιτέλους αξιώθηκα να κάνω αυτό που είχα σκεφτεί...Λοιπόν, αφού η επιδότηση ήταν μόλις 76 ευρώ για το Νοκια n85 και θα αυξανόταν περίπου μόνο 10 ευρώ μετατρέποντας τη σύνδεση σε Multi 50(σύμφωνα με όσα μου είπαν στον ΟΤΕ και σε κατάστημα Γερμανός) και δε με ενθουσίασε καναμε αίτηση και μετατρέψαμε τη σύνδεση με το ίδιο νούμερο σε κοσμοκάρτα. Στη συνέχεια έπρεπε να περιμένουμε 2 εβδομάδες προκειμένου να μπορέσουμε να ξαναμετατρέψουμε το ίδιο νούμερο σε σύνδεση. Και έτσι χθες, το ίδιο νούμερο λειτουργεί πάλι σαν σύνδεση στο Multi 32 σε Νοκια N85 με επιδότηση 120 ευρώ...Δεν ειναι και τεράστια διαφορά 45 ευρώ, αλλά αφού δεν μου τα δίνανε όταν έκανα αίτηση για μεγαλύτερη επιδότηση γιατί να μην τα πάρω έτσι..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...