Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

COSMOTE ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΠΑΓΙΟ

ΕΧΕΙ 2 ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΜΕ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ 45 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΕ ΣΥΜΒΑΣΗ 6 ΜΗΝΩΝ

ΟΣΟΙ ΠΑΡΟΥΝ ΧΩΡΙΣ ΤΑ 45 ΛΕΠΤΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΑΣΗ, ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ

ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ: 0 ΠΑΓΙΟ, 0,0045/ΔΕΥΤ, 0,085/ ΜΥΝΗΜΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΟΜΙΛΙΑΣ 30 ΔΕΥΤ.

 

ΕΠΙΣΗΣ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΡΤΟΣΥΜΒΟΛΑΙΟ 25 ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΙΣΧΥΟΥΝ ΟΙ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΤΟΥ 20

Link to comment
Share on other sites

Η αντιγραφή, της αντιγραφής, ω αντιγραφή !!!

Πάντως κρατάει τον κόσμο της έστω και με copy-paste !!! :wink:

Οι άλλες "χτυπούν" τον ανταγωνισμό παρουσιάζοντας "νέα κόλπα" και ο πρωτοπόρος παραμένει στην πρώτη θέση... ακολουθώντας τους !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που διάβασες τα ψιλά γράμματα, μπορείς να μου πεις που αναφέρεται να το δω κι εγώ;
Τα παπάκια μια φορά, πως χορεύανε τρελα, μες της λίμνης τα νερα... :X
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το καλοκαίρι, με την COSMOTE ξεχνάτε τα πάγια!

 

 

 

 

Γιατί με κάθε νέα σύνδεση, από 18/06/07 έως και 18/07/07, σας κάνουμε δώρο τα πάγια των 2 πρώτων μηνών :

 

Σε όλα τα Προγράμματα συμβολαίου

Σε όλα τα Πακέτα SMS & MMS

Στην Υπηρεσία COSMOTE προς σταθερά

Και φυσικά, σας δίνουμε και δωρεάν συσκευή .

 

Γιατί η COSMOTE σου προσφέρει πάντα περισσότερα… και γι αυτό είναι καλύτερα

 

 

Πηγή: Επικαιρα και ενδιαφέροντα στο cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

Από 18-06-2007 , ανακοινώνεται η εμπορική διάθεση για συνδρομητές συμβολαίου του νέου οικονομικού προγράμματος με την επωνυμία «COSMOTE ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΠΑΓΙΟ».

 

Toνέο πρόγραμμα θα διατίθεται με 2 επιλογές ενεργοποίησης, με ή χωρίς την ειδική πρόσθετη υπηρεσία C45.

 

Για τους νέους συνδρομητές που θα επιλέξουν το νέο πρόγραμμα με ενεργοποίηση της πρόσθετης υπηρεσίας C45, παρέχεται επιδότηση τηλεπικοινωνιακής συσκευής και η σχετική σύμβαση είναι διάρκειας έξι (6) μηνών. Η υπηρεσία C45 παρέχεται υποχρεωτικά ενεργοποιημένη μόνο για τους πρώτους έξι (6) τιμολογιακούς μήνες, με μηνιαία χρέωση 9€ και προσφέρει μηνιαίως σαράντα πέντε (45) δωρεάν λεπτά ομιλίας για κλήσεις προς Εθνικά δίκτυα.

 

Για τους νέους συνδρομητές που θα επιλέξουν το νέο πρόγραμμα χωρίς την ενεργοποίηση της πρόσθετης υπηρεσίας, δεν παρέχεται επιδότηση τηλεπικοινωνιακής συσκευής και η σχετική σύμβαση είναι αορίστου χρόνου.

 

Οι βασικές χρεώσεις του νέου οικονομικού προγράμματος, συνοψίζονται στον ακόλουθο πίνακα.

 

 

 

 

COSMOTE ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΠΑΓΙΟ

 

Μηνιαίο Πάγιο : 0€

 

Κλήσεις προς Εθνικά δίκτυα : 0,0045€ /δευτ.

 

Αποστολή γραπτών μηνυμάτων : (SMS) 0,085€ /SMS (Εθνικά δίκτυα) 0,1904€ /SMS (Ξένα δίκτυα)

 

 

 

Κατά τα λοιπά ισχύουν οι χρεώσεις του εκάστοτε ισχύοντος τιμοκαταλόγου της COSMOTE για το οικονομικό πρόγραμμα «COSMOTE 120».

Χρέωση ομιλίας ανά δευτερόλεπτο. Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 30 δευτερόλεπτα.

Τα δωρεάν λεπτά ομιλίας που προσφέρονται με την επιλογή ενεργοποίησης της υπηρεσίας C45, αφορούν σε εθνικές κλήσεις προς τα δίκτυα COSMOTE, VODAFONE, WIND, Q-TELECOMMobile και Εθνικά δίκτυα Σταθερής Τηλεφωνίας. Στην περίπτωση που τα δωρεάν λεπτά ομιλίας δεν καταναλωθούν μέσα στο μήνα τιμολόγησης που αντιστοιχούν, μεταφέρονται στον επόμενο μήνα. Πρώτα καταναλώνεται ο δωρεάν χρόνος ομιλίας της υπηρεσίας κατά τον τρέχοντα μήνα και μετά την κατανάλωσή του ξεκινά η κατανάλωση του δωρεάν χρόνου που μεταφέρθηκε από προηγούμενο μήνα. Ο δωρεάν χρόνος που μεταφέρθηκε, θα πρέπει να καταναλωθεί εντός του μήνα, αλλιώς διαγράφεται.

Από την ίδια ως άνω ημερομηνία ανακοινώνεται η εμπορική διάθεση του νέου οικονομικού προγράμματος με την επωνυμία «Καρτοσυμβόλαιο COSMOTE 25» προς όλους τους συνδρομητές συμβολαίου της COSMOTE.

 

Το νέο οικονομικό πρόγραμμα διατίθεται έναντι μηνιαίου παγίου 25€ και διαθέσιμο ποσό προς κατανάλωση για κλήσεις και χρήση υπηρεσιών αξίας 25€.

 

Οι συνδρομητές του νέου οικονομικού προγράμματος μπορούν να ενημερώνονται, χωρίς χρέωση, για το διαθέσιμο υπόλοιπο του λογαριασμού τους μέσω φωνητικής κλήσης στο 1314 ή στέλνοντας γραπτό μήνυμα (SMS) με το κείμενο «ΥΠ» ή «ΥΡ» στο 1314. Επίσης, μπορούν να λαμβάνουν αναλυτικό λογαριασμό χωρίς χρέωση κατόπιν σχετικού αιτήματος προς το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της COSMOTE.

 

Κατά τα λοιπά ισχύουν όσα αναφέρονται στον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο της COSMOTE για το οικονομικό πρόγραμμα «ΚαρτοΣυμβόλαιο COSMOTE 20».

 

Σε όλες τις ανωτέρω τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 19%

 

Πηγή : Επίκαιρα και ενδιαφέροντα στο cosmote.gr

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (nokia6670/2.0 (6.0522.0) symbianos/7.0s series60/2.1 profile/midp-2.0 configuration/cldc-1.0)

 

Apo programmata gia neous syndromhtes allo tipota... Ekptwseis gia tous palious de vlepw. Telika sthn Ellada kseroun na kratane ton pelath...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα, αυτό με το 1314 απευθύνεται στο Καρτοσυμβόλαιο ή στο Μηδενικό Πάγιο;

!@!@%!@!%!@%@%!! :mad: :mad:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.

 

το 1314 αναφεροταν στο καρτοσυμβολαιο.

 

Εχω πλεον μηδενικό παγιο. Ενταξει μια χαρα ειναι και χωρις καποια μεγαλη γραφειοκρατία.

 

Παντως δεν συντρεχει κανενας λόγος να μην εχεις κοσμοκαρτα αντι αυτού, αφου αρκετες υπηρεσίες του ειναι κομμένες σε σχεση με τα κλασσικά συμβολαια.

 

Τις τελευταιες 48 ωρες παρατηρω βελτιωση στο CC (Οχι στην αναμονή, αλλα στην εξυπηρετηση).

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μάπα το καρπούζι...... Και τελευταία και !@#!@#!#!

 

Δηλαδή για να καταλάβω, εαν θέλω να πάρω επιδότηση θα πρέπει υποχρεωτικά να έχω και 45 λεπτά "δωρεάν";

 

ΚΑΙ ΜΕ 0.0045'';

 

Και πείτε μου γιατί να μην παει κάποιος Vodafone; (ME 0.0039''); Και χωρίς ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ να πάρει 45 λεπτά "δωρεάν" χρόνο ομιλίας για να πάρει επιδότηση συσκευής;

 

Μπράβο στα μυαλά της COsmote...

 

KAI ΧΩΡΙΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥ..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο απ τα χωρις παγιο. Και με την ακριβοτερη (να το βλεπουν μερικοι μερικοι αυτο) μοναδα χρεωσης. 0.0045!!!!!!!!!!!!!!!!!

Της voda & wind ειναι 0.0039 και εχει καλυτερες επιλογες (επιδοτηση Η δωρεαν χρηση). Βεβαια υπαρχει και το Wind1 για οποιον δεν τον ενδιαφερει η επιδοτηση και απλα θελει πολυ φτηνες χρεωσεις.....

Link to comment
Share on other sites

Την επιδότηση που δίνει η κοσμοτέ μπορείς να την πάρεις από οποιοδήποτε κατάστημα (π.χ. πλαισιο) η μόνο από μαγαζιά της κοσμοτέ?

http://www.estudents.gr/images/links/8831.JPG Το Νο1 φοιτητικό site!!

Πωλείτε JC777 καινούριο για Θεσσαλονίκη 147€: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217191

Πληροφορίες για JC777 εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215460

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν είναι το μόνο πρόγραμμα με μηδενικό πάγιο το οποίο δεν έχει ψιλά γράμματα και ρήτρες. Ακόμα και το wind1 που είναι καλύτερο από άποψη χρεώσεων έχει κόστος ενεργοποίησης 25 ευρώ ακόμα είναι το ποιό αδικημένο πρόγραμμα από την wind διότι δεν το προωθούν καθόλου. Για του λόγου το αληθές μία βόλτα σε κατάστημα wind και θα δείτε.

Μετά τους 6 πρώτους μήνες που όλες οι εταιρίες με τον ένα η άλλο τρόπο θέλουν 9 ευρώ πάγιο η διαφορά στην χρέωση είναι δικαιολογημένη διότι δεν έχει ρήτρα διακοπής 50 ευρώ που έχει η vodafone και τη ρήτρα που έχει η wind και απευθίας περνάς στο μηδενικό πάγιο χωρίς καμία ενέργεια από τον συνδρομητή. Ενέργεια που θα πρέπει να κάνει ο συνδρομητής της wind για να έχει μηδενικό πάγιο κάτι που μπορεί κάποιος να ξεχάσει και να πληρώνει το πάγιο. Tέλος στο zero flexy μπορεί να έχεις τη ευκαίρια να κάνεις χρήση είτε μηνυμάτων είτε φωνής είτε mms αλλά δεν έχεις μεταφορά χρόνου ομιλίας καταναλώνεις ποιό εύκολα τα 9 ευρώ και μπαίνεις στην χρεώσημη ζώνη της εταιρείας ποιό γρήγορα.

 

Ακόμα δεν θα πω ότι είναι το καλύτερο η το χειρότερο η οτιδήποτε άλλο το μόνο που θα πω είναι ότι είναι ένα πρόγραμμα που έλειπε από την cosmote για να καλύψει τους πελάτες που την εμπιστεύονται τόσα χρόνια και ήθελαν να έχουν την ελευθερία του συμβολαίου από άποψη καρτών αλλά και να πληρώνουν όσο το χρησιμοποιούν.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!

Έχω την εξής απορία:

Έχω μια σύνδεση cosmote 240 και δικαιούμαι επιδότηση 85Εuro. Επίσεις, έχω και άλλη μια, στο cosmote Βασικό, την οποία όμως θέλω να την κάνω cosmote μηδενικό πάγιο με επιδότηση, και παραλληλα να κάνω και άλλη μια μηδενικό πάγιο και αυτή με επιδότηση. Μπορώ να ενώσω όλες τις επιδοτήσεις ώστε να μου αφαιρέσουν και τις τρείς από το κόστος αγοράς μιας συσκευής?:blink:

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω (δηλαδή είμαι σίγουρος) πως ΟΧΙ. :P :)

 

Αλλα ας το επιβεβαιώσει και κανένας άλλος...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους!

Έχω την εξής απορία:

Έχω μια σύνδεση cosmote 240 και δικαιούμαι επιδότηση 85Εuro. Επίσεις, έχω και άλλη μια, στο cosmote Βασικό, την οποία όμως θέλω να την κάνω cosmote μηδενικό πάγιο με επιδότηση, και παραλληλα να κάνω και άλλη μια μηδενικό πάγιο και αυτή με επιδότηση. Μπορώ να ενώσω όλες τις επιδοτήσεις ώστε να μου αφαιρέσουν και τις τρείς από το κόστος αγοράς μιας συσκευής?:blink:

 

απο τη στιγμη που το κανουν ολες οι εταιριες αυτο, να ενωνουν τις επιδοτησεις, δε βλεπω γιατι να μη μπορει να γινεται και σε σενα αυτο... οποτε go ahead!

:X
Link to comment
Share on other sites

Η Coosmote για πρώτη φορά εγκαινιάζει μια νέα εποχή στις χρεώσεις! Για πρώτη φορά, με την Υπηρεσία Freeze, εσείς μιλάτε και η χρέωση σταματάει στο 3' λεπτό και ξεκινάει πάλι στο 30' λεπτό. Έτσι κερδίζετε σε κάθε σας κλήση 27 ολόκληρα λεπτά προς όλους τους αριθμούς Cosmote κάθε μέρα όλη μέρα όπου και αν βρίσκεστε! Όλα αυτά με το πολύ χαμηλό πάγιο των 3,5 ευρώ! Για να μπείτε και εσείς στην νέα εποχή των χρεώσεων επισκεφθείτε οποιοδήποτε κατάστημα του δικτύου πωλήσεων Cosmote ή απλά καλέστε από το κινητό σας το 1212.

 

τα παραπάνω αναφέρονται σε διαφήμηση στην εφημερίδα "ΤΟ ΒΗΜΑ".

 

Ακόμα σύμφωνα με πληροφορίες θα υπάρχουν και νέα προγράμματα συμβολαίου από αύριο 25/06/2007.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στα εταιρικά και στα οικογενειακά γίνεται αυτό. Στα ατομικά δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Γίνεται και σε ατομικά, απλά έχω την εντύπωση ότι πρέπει να το κάνεις σε cosmote shop (άρα να μεταφέρεις την επιδότηση εκεί αν την έχεις από άλλη αλυσίδα). Μια κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών για λεπτομέρειες...

 

Η Coosmote για πρώτη φορά εγκαινιάζει μια νέα εποχή στις χρεώσεις! Για πρώτη φορά, με την Υπηρεσία Freeze, εσείς μιλάτε και η χρέωση σταματάει στο 3' λεπτό και ξεκινάει πάλι στο 30' λεπτό. Έτσι κερδίζετε σε κάθε σας κλήση 27 ολόκληρα λεπτά προς όλους τους αριθμούς Cosmote κάθε μέρα όλη μέρα όπου και αν βρίσκεστε! Όλα αυτά με το πολύ χαμηλό πάγιο των 3,5 ευρώ! Για να μπείτε και εσείς στην νέα εποχή των χρεώσεων επισκεφθείτε οποιοδήποτε κατάστημα του δικτύου πωλήσεων Cosmote ή απλά καλέστε από το κινητό σας το 1212.

 

τα παραπάνω αναφέρονται σε διαφήμηση στην εφημερίδα "ΤΟ ΒΗΜΑ".

 

Ακόμα σύμφωνα με πληροφορίες θα υπάρχουν και νέα προγράμματα συμβολαίου από αύριο 25/06/2007.

 

Δεν βρήκα κάτι στο site... Μοιάζει ενδιαφέρον, αρκεί να δούμε τα ψιλά γράμματα. Θα μπορείς πχ να έχεις ένα πακέτο προπληρωμένου χρόνου και να μιλάς 3 λεπτά και μετά να μην χρεώνεσαι μέχρι το 30ο λεπτό; Έτσι ακούγεται καλό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα κάτι στο site... Μοιάζει ενδιαφέρον, αρκεί να δούμε τα ψιλά γράμματα. Θα μπορείς πχ να έχεις ένα πακέτο προπληρωμένου χρόνου και να μιλάς 3 λεπτά και μετά να μην χρεώνεσαι μέχρι το 30ο λεπτό; Έτσι ακούγεται καλό...

 

Έτσι θα είναι το έχω ψάξει. Το θέμα είναι ότι δεν θα μπορείς να μετράς τον χρόνο ομιλίας σου στο χρονομετρητή του κινητού σου και όπως είπαν στο cc της εταιρείας ΄πιθανόν να δωθεί και υπηρεσία ενημέρωσης υπόλοιπου χρόνου ομιλίας.

Για το αν θα συμφέρει ή όχι θα πρέπει να το δούμε και με τα νέα προγράμματα που θα έχουμε από αύριο γιατί είτε με τον ένα (αναβάθμιση συσκευής) είτε με τον ΄άλλο τρόπο (νέο συμβόλαιο) όλοι θα μεταφερθούμε στα προγράμματα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Το "όπου κι αν βρίσκεστε" που αναφέρει είναι λογικό; Δηλαδή αν είμαι εξωτερικό και καλώ με roaming έναν αριθμό cosmote θα χρεωθώ μόνο 3 λεπτά και θα μπορέσω να μιλήσω 30;
Link to comment
Share on other sites

Το "όπου κι αν βρίσκεστε" που αναφέρει είναι λογικό; Δηλαδή αν είμαι εξωτερικό και καλώ με roaming έναν αριθμό cosmote θα χρεωθώ μόνο 3 λεπτά και θα μπορέσω να μιλήσω 30;

 

Αυτό που λες μου προκάλεσε και εμένα εντύπωση αλλά από αύριο θα ξερουμε τις λεπτομέρειες.

Σαν πρόγραμμα πάντως φαίνεται καλό μιας και με 3,5 ευρώ στο πρόγραμμα C240 μιλάς μόνο 16 λεπτά και 12 δευτερόλεπτα μετά τον δωρεάν χρόνο ομιλίας ή αν κάνεις την αναγωγή μέσα στο δωρεάν χρονο 23 λεπτά και 20 δευτερόλεπτα περίπου. Σε αναμονή όμως των νέων προγραμμάτων για να δούμε αν αλλάζουν αυτοί οι υπολογισμοί.

Τέλος το freeze είναι μία νέα υπηρεσία και όχι ένα copy paste από άλλη εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το freeze είναι μία νέα υπηρεσία και όχι ένα copy paste από άλλη εταιρεία.

 

Ξέρει κανείς εαν υπάρχει τέτοια υπηρεσία στο εξωτερικό; :rolleyes:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σχετικά με τα νέα προγράμματα που αναφέρω παραπάνω στην ουσία δεν έχουμε νέα προγράμματα αλλά μια στογγυλοποίηση, προς τα κάτω, των προγραμμάτων που υπάρχουν και τα οποία θα έχουν την δυνατότητα να βάλει κάποιος την υπηρεσία freeze. Δεν ξέρω τι θα γίνει με τους παλιούς συνδρομητές στις περιπτώσεις αναβάθμησης συσκευής και στην περίπτωση αλλαγής οικονομικού προγράμματος αν θα παραμένουν δηλαδή στα παλιά-προνομοιακά προγράμματα ή θα τους βάζει στα νέα και αν ακόμα θα μπορούν να βάλουν την υπηρεσία freeze.

Ακόμα θα έχουμε και μία μικρή αύξηση των χρεώσεων για τις κλήσεις μετά τον δωρεάν χρόνο ομιλίας. Παρόλα αυτά πάλι θα είναι ποιό κάτω από τις χρεώσεις που έχει ο ανταγωνισμός. Για παράδειγμα οι χρέωση για το C240 μετά τον δωρεάν χρόνο ομιλίας από 0,0036 ευρω/δευτ. θα γίνει 0,0038 ευρώ/δευτ. την στιγμή που στον ανταγωνισμό η wind έχει 0,0042 ευρώ/δευτ. και η vodafone 0,0040 ευρώ/δευτ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...