Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

11 minutes ago, elkons said:

Δηλαδή για να το αποκτήσω εγώ που είμαι Χαλκίδα θα πρέπει να πάω σε ένα κατάστημα Frog στην Αθήνα ?

Σωστά ή σε κατάστημα frog Αθήνα ή Θεσσαλονίκη 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, elkons said:

Δηλαδή για να το αποκτήσω εγώ που είμαι Χαλκίδα θα πρέπει να πάω σε ένα κατάστημα Frog στην Αθήνα ?

Προφανώς το να πας για αυτό το λόγο μόνο,.δεν αξίζει. Όμως αν βρεθείς εκεί κάποια στιγμή μπορείς να πεταχτείς να πάρεις μία.

Μόνο πάρε ένα τηλ στο κατάστημα πριν γιατί μπορεί να μην υπάρχει η προσφορά όταν θα είσαι εσύ εκεί. Βγάζουν αρχές του μήνα περιορισμένες ποσότητες.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ANAGNPANA said:

Όσοι τα έχουν τα διατηρούν απλά πλέον δεν είναι εμπορικά διαθέσιμα για ανανέωση ή για νέα σύνδεση

Ε αυτό λέω οι καινούργιοι θα πληρώνουν 

Link to comment
Share on other sites

On 18/6/2024 at 2:51 ΜΜ, soch said:

Υπάρχει και η επιλογή να πάνε σε κατάστημα frog και να πάρουν sim με απεριόριστα data για 1 χρόνο με 120€ (= 10€/μήνα)

Υπάρχει κάποιο link για αυτή την προσφορά? .

 

On 18/6/2024 at 2:51 ΜΜ, soch said:

Υπάρχει και η επιλογή να πάνε σε κατάστημα frog και να πάρουν sim με απεριόριστα data για 1 χρόνο με 120€ (= 10€/μήνα)

Edited by Kosta2712
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Kosta2712 said:

Υπάρχει κάποιο link για αυτή την προσφορά? .

 

Καλείς το frog shop Αθηνας ή Θεσσαλονίκης και σε ενημερωνουν.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Το COSMOTE Travel Pass ενεργοποιείται με το που μπεις σε χώρα εκτός ΕΕ, σωστά;

Γιατί στην εφαρμογή βλέπω ότι έχω ενεργή την περιαγωγή αλλά στο συγκεκριμένο πακέτο με αφήνει να πατήσω ενεργοποίηση.

Να το πατήσω πριν φύγω για τη χώρα ή μπορώ και τώρα και απλά θα με χρεώσει με το που γίνει σύνδεση;

Έχω το GgiaMax unlimited.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, MIKU said:

Το COSMOTE Travel Pass ενεργοποιείται με το που μπεις σε χώρα εκτός ΕΕ, σωστά;

Γιατί στην εφαρμογή βλέπω ότι έχω ενεργή την περιαγωγή αλλά στο συγκεκριμένο πακέτο με αφήνει να πατήσω ενεργοποίηση.

Να το πατήσω πριν φύγω για τη χώρα ή μπορώ και τώρα και απλά θα με χρεώσει με το που γίνει σύνδεση;

Έχω το GgiaMax unlimited.

 Εγώ που είχα πάει εξωτερικό  δεν έκανα τίποτα ενεργοποιήθηκε κατευθείαν από μόνη της 

Edited by ANAGNPANA
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ANAGNPANA said:

 Εγώ που είχα πάει εξωτερικό  δεν έκανα τίποτα ενεργοποιήθηκε κατευθείαν από μόνη της 

Εκτός Ε.Ε., έτσι;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MIKU said:

Εκτός Ε.Ε., έτσι;

Πηγα και εντός και εκτός

Edited by ANAGNPANA
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, ANAGNPANA said:

Πηγα και εντός και εκτός

Σε ρωτάω γιατί εντός ΕΕ δεν υπάρχει διαφορά.

Το πακέτο αφορά εκτός ΕΕ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, MIKU said:

Σε ρωτάω γιατί εντός ΕΕ δεν υπάρχει διαφορά.

Το πακέτο αφορά εκτός ΕΕ.

Εμένα είχε φάει σκάλωμα και δεν έπαιζαν τα δεδομένα σε ΕΕ με το Travel pass. Μου το απενεργοποιησαν από την εξυπηρέτηση και έπαιξε. Τι σχέση έχει , ιδέα δεν έχω. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, TakeOverNet said:

Εμένα είχε φάει σκάλωμα και δεν έπαιζαν τα δεδομένα σε ΕΕ με το Travel pass. Μου το απενεργοποιησαν από την εξυπηρέτηση και έπαιξε. Τι σχέση έχει , ιδέα δεν έχω. 

Υποτίθεται ότι το πακέτο εκτός ΕΕ έχει χρέωση ανάλογα τη ζώνη, με περιορισμούς/24ωρο.

Εντός ΕΕ, ο μόνος περιορισμός είναι αν έχεις απεριόριστα δεδομένα.

Τώρα γιατί κόλλησε...

Απλά δεν έχω καταλάβει αν θα ενεργοποιηθεί άμεσα ή αν πρέπει να κάνω κάτι πριν.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, MIKU said:

Υποτίθεται ότι το πακέτο εκτός ΕΕ έχει χρέωση ανάλογα τη ζώνη, με περιορισμούς/24ωρο.

Εντός ΕΕ, ο μόνος περιορισμός είναι αν έχεις απεριόριστα δεδομένα.

Τώρα γιατί κόλλησε...

Απλά δεν έχω καταλάβει αν θα ενεργοποιηθεί άμεσα ή αν πρέπει να κάνω κάτι πριν.

Εγώ πάντως πριν λιγες μέρες στη Ρωσία δεν αντιμετώπισα πρόβλημα  

Ανα 24ωρες γινόταν αυτοματα η ενεργοποίηση της υπηρεσίας. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Εμένα είχε φάει σκάλωμα και δεν έπαιζαν τα δεδομένα σε ΕΕ με το Travel pass. Μου το απενεργοποιησαν από την εξυπηρέτηση και έπαιξε. Τι σχέση έχει , ιδέα δεν έχω. 

Το ίδιο μου είχε συμβεί τον Οκτώβρη του 22 στη Μάλτα με Cosmote Unlimited. Μόνο σήμα για κλήσεις , καθόλου ίντερνετ. Κάλεσα στην εξυπηρεητηση και μου είπαν ότι απενεργοποιήσαν το Travel Pass γιατί αν είναι ενεργοποιημένο και είσαι σε χώρα της ΕΕ, παίζει conflict και σου κόβει το ίντερνετ. 

Αυτή ήταν η εξήγηση τους.

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Εγώ πάντως πριν λιγες μέρες στη Ρωσία δεν αντιμετώπισα πρόβλημα  

Ανα 24ωρες γινόταν αυτοματα η ενεργοποίηση της υπηρεσίας. 

Το ενεργοποίησες από πριν στην εφαρμογή;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ParafronGR said:

Το ίδιο μου είχε συμβεί τον Οκτώβρη του 22 στη Μάλτα με Cosmote Unlimited. Μόνο σήμα για κλήσεις , καθόλου ίντερνετ. Κάλεσα στην εξυπηρεητηση και μου είπαν ότι απενεργοποιήσαν το Travel Pass γιατί αν είναι ενεργοποιημένο και είσαι σε χώρα της ΕΕ, παίζει conflict και σου κόβει το ίντερνετ. 

Αυτή ήταν η εξήγηση τους.

Ακριβώς το ίδιο. Και μου είχε φανεί περίεργο το πως συνδέονται τα 2. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω δύο καρτοκινητά στη κατοχή μου, στο πρώτο έχω 30 ευρώ υπόλοιπο στο δεύτερο μηδέν. Γνωρίζετε αν μπορώ, μέσω της εφαρμογής cosmote, να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας του 2ου καρτοκινητού και να πληρώσω από το υπόλοιπο του 1ου; Όταν πάω να κάνω ανανέωση μου γράφει ότι το υπόλοιπο δεν επαρκεί και δεν βρίσκω να μου δίνει την επιλογή να επιλέξω το υπόλοιπο από το 1ο καρτοκινητό.

12 minutes ago, stonec said:

Παιδιά έχω δύο καρτοκινητά στη κατοχή μου, στο πρώτο έχω 30 ευρώ υπόλοιπο στο δεύτερο μηδέν. Γνωρίζετε αν μπορώ, μέσω της εφαρμογής cosmote, να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας του 2ου καρτοκινητού και να πληρώσω από το υπόλοιπο του 1ου; Όταν πάω να κάνω ανανέωση μου γράφει ότι το υπόλοιπο δεν επαρκεί και δεν βρίσκω να μου δίνει την επιλογή να επιλέξω το υπόλοιπο από το 1ο καρτοκινητό.

Μάλλον το βρήκα. Στέλνω sms στο 1219 γράφοντας το επιθυμητό ποσό(2 ευρώ, 5 , ή 10), τη λέξη ΣΤΟ και τον αριθμό cosmote στον οποίο θα μεταφερθεί το ποσό (π.χ. 10 στο 697325684). Έτσι ανανεώνω το υπόλοιπο της 2ης γραμμής και πληρώνω για την ανανέωση του χρόνου ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, αλλά έχε υπόψη σου ότι υπάρχουν προϋποθέσεις και για τους δύο αριθμούς για να μπορεί να γίνει αυτό.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/ipiresia-easy-transfer.html

Link to comment
Share on other sites

ΚΙ εμένα 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, TakeOverNet said:

Ακριβώς το ίδιο. Και μου είχε φανεί περίεργο το πως συνδέονται τα 2. 

Ότι και καλά αν έχεις ενεργοποιημένο το Travel Pack και βγεις έξω, η Cosmote περιμένει ότι θα συνδεθείς σε δίκτυο χώρας του Travel Pack κι όχι της ΕΕ και γι'αυτό δεν σου πάρεχει ίντερνετ

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ParafronGR said:

Ότι και καλά αν έχεις ενεργοποιημένο το Travel Pack και βγεις έξω, η Cosmote περιμένει ότι θα συνδεθείς σε δίκτυο χώρας του Travel Pack κι όχι της ΕΕ και γι'αυτό δεν σου πάρεχει ίντερνετ

Δεν συμβαίνει το ίδιο με το Πας Παντού.

Διαφορετικά συστήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το θέμα της Cosmote με το πως προσεγγίζει τις υπηρεσίες. Φαίνεται ότι δεν έχουν Product προσέγγιση, αλλά τελείως Telco Project. Στήνουν κάτι, παίζει, δεν το ακουμπάνε πάλι μέχρι να το αλλάξουν. Μόνο φροντίζουν να τρέχει και κάποτε το καταργούν.

Παράδειγμα το Travel Pack. Είναι έτσι χρόνια τώρα, δεν το αλλάζουν.

Άλλο παράδειγμα η eSIM. Έπαιξε μια φορά, δεν την ακούμπησαν από τότε. Ακόμα παλεύουμε με φακέλους και QR codes. Ούτε online διαδικασία, ούτε easy transfer σε iOS, ούτε automated flows, κτλ

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2024 at 7:42 ΜΜ, elkons said:

Μονο σε εμένα ακόμα λέει τα ίδια?

Screenshot_20240626_194050_COSMOTE.jpg

Έστειλα email από το Playstore και έλαβα απάντηση 

Screenshot_20240627_204447_Gmail.thumb.jpg.1988c948112d972651ed488021d914d1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...