Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, P_papadis said:

Φοβερή προσφορά ανανέωσης 

0.13€ εκπτώση μου έκαναν τον μήνα μην είμαι και αχάριστος 🤣

Screenshot_COSMOTE.jpg

Σωτηρία για τους ψυχαναγκαστικούς!

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, P_papadis said:

Φοβερή προσφορά ανανέωσης 

0.13€ εκπτώση μου έκαναν τον μήνα μην είμαι και αχάριστος 🤣

Screenshot_COSMOTE.jpg

Νταξει, δεν το λες κακό για unlimited. Στο κράτησαν ίδιο ουσιαστικά, πάλι καλά να λες. Πολλοί την κυνηγάνε αυτή τη προσφορά. Τώρα αν οι τιμές θα έπρεπε να είναι πιο χαμηλές, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. 😏

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή, όμως, είναι εξαιρετική.

Αυτό πρέπει να το πούμε.

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VIPdriver said:

Σωτηρία για τους ψυχαναγκαστικούς!

Απλά κοιτά μην αλλάζει μετά από κάποιους μήνες 

Έχεις και extra sim?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, P_papadis said:

Φοβερή προσφορά ανανέωσης 

0.13€ εκπτώση μου έκαναν τον μήνα μην είμαι και αχάριστος 🤣

Screenshot_COSMOTE.jpg

Τρομερή τιμή, θα το είχα πατήσει στο λεπτό.

1 hour ago, p_k said:

Η τιμή, όμως, είναι εξαιρετική.

Αυτό πρέπει να το πούμε.

 

Υπερβολικά καλή για Cosmote σε υπάρχον πελάτη χωρίς απειλή φορητότητας.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johnny_htc said:

Νταξει, δεν το λες κακό για unlimited. Στο κράτησαν ίδιο ουσιαστικά, πάλι καλά να λες. Πολλοί την κυνηγάνε αυτή τη προσφορά. Τώρα αν οι τιμές θα έπρεπε να είναι πιο χαμηλές, είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. 😏

Η τιμή είναι καλή για τα ελληνικά δεδομένα οταν πλέον η ελάχιστη κάρτα ανανέωσης έχει πάει στα 13€ και στην ουσία δεν δίνουν και τίποτα της προκοπής σε gb που είναι πλέον και το ποιο σημαντικό. Η αλήθεια είναι δεν περίμενα να μου κάνουν καλύτερη προσφορά (πόσο μάλλον στα ίδια λεφτά). Το συμβόλαιο λήγει σε 3 μήνες οπότε και θα αποφασίσω για το τι θα κάνω. Επόμενη επιλογή φυσικά σε Comsote θα είναι πάλι (frog η neo) 

1 hour ago, MIKU said:

Τρομερή τιμή, θα το είχα πατήσει στο λεπτό. 

Θέλει λίγο ψάξιμο πρώτα. Δεν χρειάζονται βιαστικές κινήσεις γιατι αυτή η τιμή μπορεί να μην είναι στάνταρ για 2 χρόνια και να αυξάνεται κλιμακωτά με τους μήνες. Πρέπει να σιγουρευτώ πρώτα για 2-3 πράγματα πριν προχωρήσω στην ανανέωση. 

Να σημειώσω οτι η κατανάλωση μου καθ' όλη την διάρκεια του συμβολαίου δεν ξεπέρασε τα 70gb με μέσο όρο τα 40-50gb το μήνα (τον τελευταίο χρόνο).

+ Το γεγονός ότι δεν είχα extra sim (δεν μου χρειάζεται) μπορεί να οδήγησε σε αυτήν την τιμή για ανανέωση αφου βλέπουν οτι δεν επιβαρύνω το δίκτυο 

Ίσως να υπάρχει και κάποιος αλγόριθμος που τα μετράει αυτά και βγάζει τις ανάλογες τιμές - προσφορές/πακέτα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρεις αν θα υπάρχει τότε.

Anyway, δική σου απόφαση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P_papadis said:

Η τιμή είναι καλή για τα ελληνικά δεδομένα οταν πλέον η ελάχιστη κάρτα ανανέωσης έχει πάει στα 13€ και στην ουσία δεν δίνουν και τίποτα της προκοπής σε gb που είναι πλέον και το ποιο σημαντικό. Η αλήθεια είναι δεν περίμενα να μου κάνουν καλύτερη προσφορά (πόσο μάλλον στα ίδια λεφτά). Το συμβόλαιο λήγει σε 3 μήνες οπότε και θα αποφασίσω για το τι θα κάνω. Επόμενη επιλογή φυσικά σε Comsote θα είναι πάλι (frog η neo) 

Θέλει λίγο ψάξιμο πρώτα. Δεν χρειάζονται βιαστικές κινήσεις γιατι αυτή η τιμή μπορεί να μην είναι στάνταρ για 2 χρόνια και να αυξάνεται κλιμακωτά με τους μήνες. Πρέπει να σιγουρευτώ πρώτα για 2-3 πράγματα πριν προχωρήσω στην ανανέωση. 

Να σημειώσω οτι η κατανάλωση μου καθ' όλη την διάρκεια του συμβολαίου δεν ξεπέρασε τα 70gb με μέσο όρο τα 40-50gb το μήνα (τον τελευταίο χρόνο).

+ Το γεγονός ότι δεν είχα extra sim (δεν μου χρειάζεται) μπορεί να οδήγησε σε αυτήν την τιμή για ανανέωση αφου βλέπουν οτι δεν επιβαρύνω το δίκτυο 

Ίσως να υπάρχει και κάποιος αλγόριθμος που τα μετράει αυτά και βγάζει τις ανάλογες τιμές - προσφορές/πακέτα. 

Τα περί κλιμακωτής χρέωσης δεν θα πρέπει να αναγράφονται κάτω από την προσφορά;

 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έστειλαν μήνυμα ότι εφαρμόστηκε έκπτωση 10% από το Cosmote One. Πλέον πληρώνω 14,79 χωρίς έκπτωση τελών για το unlimited

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν ήδη σε one με 10% έκπτωση. Ζήτησα να μπω σε διαφορετικό σχήμα και μου εξήγησαν ότι δε γίνεται και το 10% προνόμιο θα χαθεί. Καινούρια κόλπα;

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε οι κλήσεις στο σταθερό μου δεν ήταν ούτε HD επίσης όταν μιλούσε κάποιος δεν είχε τηλεφωνητή όταν μιλούσε κάποιος... μέχρι εχτές Σήμερα κλήσεις στο σταθερό HD+ και με τηλεφωνητή όταν μιλάω κάπου! Μου έκανε εντύπωση το HD+ σε σταθερό 

COSMOTE VDSL 50 από κινητό οποιοδήποτε παρόχου HD+

Screenshot_20240522_193450_Call.thumb.jpg.942c82c6052fa43cc1ed05a8bdacfa06.jpg

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, p_k said:

Η τιμή, όμως, είναι εξαιρετική.

Αυτό πρέπει να το πούμε.

 

Ε, μπορούσαν και λίγο πιο κάτω. Τίμια θα έλεγα, όχι εξαιρετική

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, p_k said:

Τα περί κλιμακωτής χρέωσης δεν θα πρέπει να αναγράφονται κάτω από την προσφορά;

 

Μπορεί να αναγράφεται στα επόμενα βήματα αν προχωρήσω ή στο συμβόλαιο. Όπως και να έχει θα πάρω ενα τηλέφωνο για να βεβαιωθώ οτι η τιμή είναι όντως αυτή και σταθερή και να ρωτήσω αν έχουν βάλει μέσα την έκπτωση του one 

50 minutes ago, sou_d said:

Ε, μπορούσαν και λίγο πιο κάτω. Τίμια θα έλεγα, όχι εξαιρετική

Αυτό ακριβώς 20-25€ είναι μια τίμια επιλογή σύμφωνα πάντα και με την ποιότητα του δικτύου. Γιατί πρέπει να μετράμε και την ποιότητα των υπηρεσιών των οποίων λαμβάνουμε για το Χ ποσό που δίνουμε τον μήνα. 

Εννοείται κάτω απο 20€ είναι ακόμα καλύτερα. 

 

Ps ας χαρούμε όσο είναι καιρός με τις καλές τιμές της κοτε γιατί αν πάει η Vodafone για πώληση (κατι που ακούγεται αλλα και φαίνεται απο την πολιτική της εταιρείας) θα πληρώνουμε για unlimited data 40€😅

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

Ε, μπορούσαν και λίγο πιο κάτω. Τίμια θα έλεγα, όχι εξαιρετική

Για Cosmote, σε υπάρχον πελάτη, ΧΩΡΊΣ απειλή φορητότητας είναι εξαιρετική.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MIKU said:

Για Cosmote, σε υπάρχον πελάτη, ΧΩΡΊΣ απειλή φορητότητας είναι εξαιρετική.

Εξαιρετική θα ήταν, αν δεν βλέπαμε κάτι χαμηλότερο. Αφού έχουμε δει, θεωρώ πως δεν είναι

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, sou_d said:

Εξαιρετική θα ήταν, αν δεν βλέπαμε κάτι χαμηλότερο. Αφού έχουμε δει, θεωρώ πως δεν είναι

Όταν σε άλλους προφέρουν ανανέωση με 30+, είναι.😝

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MIKU said:

Όταν σε άλλους προφέρουν ανανέωση με 30+, είναι.😝

Εγώ δέχτηκα τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και μου δώσαν ειδική τιμή στα 34 ευρώ ακριβώς αυτό το πρόγραμμα, επειδή έχω σταθερό στην εταιρεία.

Όπως καταλαβαίνετε η απάντηση ήταν η αρμόζουσα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MIKU said:

Όταν σε άλλους προφέρουν ανανέωση με 30+, είναι.😝

Άντε καλά. Τις καρδιές μας θα χαλάσουμε τώρα 😀

2 minutes ago, p_k said:

Εγώ δέχτηκα τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και μου δώσαν ειδική τιμή στα 34 ευρώ ακριβώς αυτό το πρόγραμμα, επειδή έχω σταθερό στην εταιρεία.

Όπως καταλαβαίνετε η απάντηση ήταν η αρμόζουσα.

Ε, ναι

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, p_k said:

Εγώ δέχτηκα τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και μου δώσαν ειδική τιμή στα 34 ευρώ ακριβώς αυτό το πρόγραμμα, επειδή έχω σταθερό στην εταιρεία.

Όπως καταλαβαίνετε η απάντηση ήταν η αρμόζουσα.

Με 33 παιρνειςτο Neo και τον άλλο μήνα φευγεις (αμα λάχει) 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Εγώ δέχτηκα τηλέφωνο από την εξυπηρέτηση πελατών της cosmote και μου δώσαν ειδική τιμή στα 34 ευρώ ακριβώς αυτό το πρόγραμμα, επειδή έχω σταθερό στην εταιρεία.

Όπως καταλαβαίνετε η απάντηση ήταν η αρμόζουσα.

Ακριβώς, ο ΟΤΕ κάνει κάτι τέτοιες βλακείες.

Γι'αυτό λέω ότι είναι εξαιρετική τιμή.

Εμένα μου προσέφεραν σε Γερμανό 23,50€ σε μετατροπή what's up και εννοείται το έκανα, για τους λόγους που έχω αναφέρει.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MIKU said:

Ακριβώς, ο ΟΤΕ κάνει κάτι τέτοιες βλακείες.

Γι'αυτό λέω ότι είναι εξαιρετική τιμή.

Εμένα μου προσέφεραν σε Γερμανό 23,50€ σε μετατροπή what's up και εννοείται το έκανα, για τους λόγους που έχω αναφέρει.

Και πολύ καλά έκανες.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, VIPdriver said:

Με 33 παιρνειςτο Neo και τον άλλο μήνα φευγεις (αμα λάχει) 

Με την έκπτωση του COSMOTE one έχει πάει 27,90 ☺️☺️☺️☺️☺️

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ANAGNPANA said:

Με την έκπτωση του COSMOTE one έχει πάει 27,90 ☺️☺️☺️☺️☺️

33€-10% πάμε στα 30€. 27,27€ θα πάει αν έχει και απαλλαγή τελών 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

33€-10% πάμε στα 30€. 27,27€ θα πάει αν έχει και απαλλαγή τελών 

Εντάξει αντί να γράψω 29,70 έγραψα 27,90 σορυ

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν για να μου προτείνουν το gigamax unlimited στα 35€ ή ένα άλλο με απεριόριστα και 2.5 GB στα 20€.

Τι τιμές είναι αυτές; Γιατί να δεσμευτώ 2 χρόνια, με έως 3€ αναπροσαρμογή τιμής.

Θα δεσμευτώ 2 χρόνια ενώ πχ το neo έχει 30-33 ευρώ ή με what's up στην ουσία παίρνω τα απεριόριστα και τα 2.5 GB με 13 ή 15 ευρώ χωρίς δέσμευση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...