Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά επανέρχομαι με τις απορίες μου ...

Ξέρετε πόσο μπορώ να παλέψω έκπτωση στην τιμή του Ίντερνετ ;

Πχ 10%; 20% κλπ... Σαν νέος συνδρομητής στην COSMOTE για 2 γραμμές οικογενειακό ... Μην πάω σαν το πρόβατο ....:)

Πρόκειται για οικογενειακό 65

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μίλησα με τη vodafone και ακόμα δεν έχει κάνει φορητότητη η cosmote...

 

Μιλάμε για τραγικό.

 

Και εγώ έχω ήδη τα συμβόλαια της Cosmote σπίτι υπογεγραμμένα μαζί με την κάρτα σιμ.

 

Πήρα και την απάντηση που ήθελα από το παλικάρι.

 

14 ημερολογιακές μέρες είπαμε ε?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τη vodafone και ακόμα δεν έχει κάνει φορητότητη η cosmote...

 

Μιλάμε για τραγικό.

 

Και εγώ έχω ήδη τα συμβόλαια της Cosmote σπίτι υπογεγραμμένα μαζί με την κάρτα σιμ.

 

Πήρα και την απάντηση που ήθελα από το παλικάρι.

 

14 ημερολογιακές μέρες είπαμε ε?

 

14 μερες σου ειπε η κοσμοτε για να γινει η φορητοτητα??? Δεν σε πηρανε τηλεφωνο τουλαχιστον για να σε μεταπεισουν??? Καμια αντιπροταση??

Link to comment
Share on other sites

14 μερες σου ειπε η κοσμοτε για να γινει η φορητοτητα??? Δεν σε πηρανε τηλεφωνο τουλαχιστον για να σε μεταπεισουν??? Καμια αντιπροταση??

 

Υποψιάζομαι αναφέρεται στη δυνατότητα υπαναχώρησης. Διαφορετικά, η φορητότητα οφείλει να ολοκληρώνεται πολύ πιο σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι μη μπερδεύεσαι.

 

14 μέρες έχω περιθώριο να ακυρώσω το συμβόλαιο.

 

Οι εξελίξεις οι σημερινές για να βοηθήσω και τους υπόλοιπους είναι οι εξής.

 

Με πήρε η Βόνταφον πριν λίγο (όπως σωστά είχα μαντέψει δεν είχαν κάνει καν φορητότητα οι κύριοι της Κοσμοτέ, ενώ έλεγαν έχουν κάνει από τις 17 του μήνα και έχουν και έγκριση από τη Βόνταφον) με ρώτησε τι μου πρότεινε η Κοσμοτέ και αμέσως μου έκανε προσφορά το Red1 στα 28€ τελική τιμή.

 

Μου έδωσαν και το τηλέφωνο για να προχωρήσει η ακύρωση με την Κοσμοτέ και όλα καλά.

 

Για αυτό δεν είχε πάρει η Βόνταφον τόσο καιρό για αντιπροσφορά.

 

Γιατί απλά δεν είχαν "δει" καμία αίτηση φορητότητας για τον αριθμό μου.

 

ΛΑΜΟΓΙΑ!!!! :mad::mad::mad::mad::mad:

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Όχι μη μπερδεύεσαι.

 

14 μέρες έχω περιθώριο να ακυρώσω το συμβόλαιο.

 

Οι εξελίξεις οι σημερινές για να βοηθήσω και τους υπόλοιπους είναι οι εξής.

 

Με πήρε η Βόνταφον πριν λίγο (όπως σωστά είχα μαντέψει δεν είχαν κάνει καν φορητότητα οι κύριοι της Κοσμοτέ, ενώ έλεγαν έχουν κάνει από τις 17 του μήνα και έχουν και έγκριση από τη Βόνταφον) με ρώτησε τι μου πρότεινε η Κοσμοτέ και αμέσως μου έκανε προσφορά το Red1 στα 28€ τελική τιμή.

 

Μου έδωσαν και το τηλέφωνο για να προχωρήσει η ακύρωση με την Κοσμοτέ και όλα καλά.

 

Για αυτό δεν είχε πάρει η Βόνταφον τόσο καιρό για αντιπροσφορά.

 

Γιατί απλά δεν είχαν "δει" καμία αίτηση φορητότητας για τον αριθμό μου.

 

ΛΑΜΟΓΙΑ!!!! :mad::mad::mad::mad::mad:

 

Κ σε μενα το ιδιο συμβαινει μονο π ειναι το αντιστοιχο με τις εταιρειες! Ηδη 6 μερες προταση της βοντα για φορητοτητα κ η κοσμοτε δν με εχει παρει ακομα! ΒΑΡΕΘΗΚΑ κ σημερα πηρα 1 γνωστη μου π ειναι στη κοσμοτε...κοιταξε και μου λεει οτι στα αρχεια δεν εχει ενημερωθει η κοσμοτε για αιτηση φορητοτητας! Κ το ερωτημα τωρα ειναι το πως ξυπνησε η βονταφον στη δικη σου περιπτωση και σε πηρε τηλεφωνο για αντιπροταση χωρις να εχει ενημερωθει για φορητοτητα!???για να συμβει το ιδιο και σε μενα!?

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παλι που εκανα τηλεφωνικα αιτηση φορητοτητας στη βοντα την αλλη μερα με πηραν απο κοσμοτε για αντιπροταση.το προβλημα ειναι πως 10 μερες μετα και ενω εχω παρει 4-5 φορες στο 5ψηφιο για ακυρωση,εχω μιλησει απειρες φορες με υπαλληλους και εχω στειλει και φαξ δε λενε να αφησουν τους αριθμους να μεινω στην κοσμοτε.υποψιν εγιναν ολα τηλεφωνικα,ουτε υπεγραψα κατι ουτε καρτες εχω παρει.το μονο που μενει αν δεν με παρουν και αυριο ειναι να κανω καταγγελια.
Link to comment
Share on other sites

Όχι μη μπερδεύεσαι.

 

14 μέρες έχω περιθώριο να ακυρώσω το συμβόλαιο.

 

Οι εξελίξεις οι σημερινές για να βοηθήσω και τους υπόλοιπους είναι οι εξής.

 

Με πήρε η Βόνταφον πριν λίγο (όπως σωστά είχα μαντέψει δεν είχαν κάνει καν φορητότητα οι κύριοι της Κοσμοτέ, ενώ έλεγαν έχουν κάνει από τις 17 του μήνα και έχουν και έγκριση από τη Βόνταφον) με ρώτησε τι μου πρότεινε η Κοσμοτέ και αμέσως μου έκανε προσφορά το Red1 στα 28€ τελική τιμή.

 

:mad::mad::mad::mad::mad:

αν επιτρεπεται φιλε μου, τι τιμη και για ποιο πρόγραμμα ειπες ότι σου προτεινε η κοσμοτε ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παλι που εκανα τηλεφωνικα αιτηση φορητοτητας στη βοντα την αλλη μερα με πηραν απο κοσμοτε για αντιπροταση.το προβλημα ειναι πως 10 μερες μετα και ενω εχω παρει 4-5 φορες στο 5ψηφιο για ακυρωση,εχω μιλησει απειρες φορες με υπαλληλους και εχω στειλει και φαξ δε λενε να αφησουν τους αριθμους να μεινω στην κοσμοτε.υποψιν εγιναν ολα τηλεφωνικα,ουτε υπεγραψα κατι ουτε καρτες εχω παρει.το μονο που μενει αν δεν με παρουν και αυριο ειναι να κανω καταγγελια.

 

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και μενα σημερα με πηρε η κοσμοτε μετα απο 1 βδομαδα...μου προτινε το απεριοριστο 65 στα 36 ευρω και δεχτηκα! Τωρα ειμαι στην ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ φαση με σενα,εστειλα φαξ φωτοτυπία για ακυρωση φορητοτητας κ πηρα τηλέφωνο στο 5ψηφιο της βοντα. Ειμαι σε αναμονη και περιμενω...απο κοσμοτε μου παν οτι μολις γινει η ακυρωση θα με παρουν κατευθειαν για να ενεργοποιηθει το καινούριο συμβολαιο

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ και μενα σημερα με πηρε η κοσμοτε μετα απο 1 βδομαδα...μου προτινε το απεριοριστο 65 στα 36 ευρω και δεχτηκα! Τωρα ειμαι στην ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΑ φαση με σενα,εστειλα φαξ φωτοτυπία για ακυρωση φορητοτητας κ πηρα τηλέφωνο στο 5ψηφιο της βοντα. Ειμαι σε αναμονη και περιμενω...απο κοσμοτε μου παν οτι μολις γινει η ακυρωση θα με παρουν κατευθειαν για να ενεργοποιηθει το καινούριο συμβολαιο

 

Μετα απο 12μερες σημερα τελικα εγινε η ακυρωση.η κοπελα που με πηρε μου εκανε βεβαια αντιπροταση στα 30€ ο καθε αριθμος στο red1 αλλα πραγματικα μετα απο τοσο βρισιμο και τοσες μερες δεν ασχοληθηκα καν.της ειπα να προβει σε αμεση ακυρωση και ετσι εγινε.μετα πηρε η κοσμοτε και πλεον ολα ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 12μερες σημερα τελικα εγινε η ακυρωση.η κοπελα που με πηρε μου εκανε βεβαια αντιπροταση στα 30€ ο καθε αριθμος στο red1 αλλα πραγματικα μετα απο τοσο βρισιμο και τοσες μερες δεν ασχοληθηκα καν.της ειπα να προβει σε αμεση ακυρωση και ετσι εγινε.μετα πηρε η κοσμοτε και πλεον ολα ειναι οκ.

 

και σε μενα η αντιπροταση από βονταφον στα 30 είναι ....

αραγε αυτή είναι η κοκκινη γραμμη τους ;;;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ειμαι στο κοσμοτε 65 (1500 προς ολους και 1 γκιγκα). μεχρι τωρα το ειχα στα 34 ευρω. ληγει ομως τωρα. πηρα την κοσμοτε μου λενε 60 ευρω. εκανα φορητοτητα στη γουιντ το πρωι στα 50 ευρω. με παιρνει καπακια η κοσμοτε πριν λιγο μου λεει 43 ευρω. πολλα ειναι αλλα εμεινα. υπαρχει τροπος να το ριξω κιαλλο? πχ να παρω πισω εγω τη γουιντ να της πω οτι η κοσμοτε μου ειπε τοσο εσεις τι καλυτερο κανετε για να ερθω? ή δεν εχει νοημα?. μου φαινονται παααρα πολλα
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ειμαι στο κοσμοτε 65 (1500 προς ολους και 1 γκιγκα). μεχρι τωρα το ειχα στα 34 ευρω. ληγει ομως τωρα. πηρα την κοσμοτε μου λενε 60 ευρω. εκανα φορητοτητα στη γουιντ το πρωι στα 50 ευρω. με παιρνει καπακια η κοσμοτε πριν λιγο μου λεει 43 ευρω. πολλα ειναι αλλα εμεινα. υπαρχει τροπος να το ριξω κιαλλο? πχ να παρω πισω εγω τη γουιντ να της πω οτι η κοσμοτε μου ειπε τοσο εσεις τι καλυτερο κανετε για να ερθω? ή δεν εχει νοημα?. μου φαινονται παααρα πολλα

 

απο τη στιγμη που εχεις κανει φορητοτητα για μενα δε χρειαζεται να ξαναπαρεις γουιντ.παρε κοσμοτε και πες η γουιντ μου το δινει στα 35€ η και λιγοτερο.καποια παιδια το εχουν παρει εδω το 65 και με 25€.και λογικα θα σου κανουν αντιπροταση.ετσι τουλαχιστον το εκανα εγω.οταν μου εκανε την πρωτη προταση η βοντα, στην κοσμοτε ειχα πει πως μου ειχε κανει καλυτερη απο οτι πραγματικα ηταν.

Link to comment
Share on other sites

βιαστηκα και ακυρωσα την φορητοτητα της γουιντ ****το... τι να πω...θα το χω υποψην μου για την επομενη φορα. ναστε καλα
Link to comment
Share on other sites

ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΑΦΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΕ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΟΥ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 60% ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ;;; ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ;;; ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΓΝΩΣΤΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ Ή ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ;;;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. ειμαι στο κοσμοτε 65 (1500 προς ολους και 1 γκιγκα). μεχρι τωρα το ειχα στα 34 ευρω. ληγει ομως τωρα. πηρα την κοσμοτε μου λενε 60 ευρω. εκανα φορητοτητα στη γουιντ το πρωι στα 50 ευρω. με παιρνει καπακια η κοσμοτε πριν λιγο μου λεει 43 ευρω. πολλα ειναι αλλα εμεινα. υπαρχει τροπος να το ριξω κιαλλο? πχ να παρω πισω εγω τη γουιντ να της πω οτι η κοσμοτε μου ειπε τοσο εσεις τι καλυτερο κανετε για να ερθω? ή δεν εχει νοημα?. μου φαινονται παααρα πολλα

 

Πες τους οτι σου δωσανε ακομα πιο λιγο.Δεν εχεις να χασεις τιποτα ετσι και αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

Πες τους οτι σου δωσανε ακομα πιο λιγο.Δεν εχεις να χασεις τιποτα ετσι και αλλιως.
το κανα ηδη δεν μου δινουν κατι αλλο. αλλα που θα παει θα ξυπνησει ο κοσμος. κοιταξα να πεσω σε χαμηλοτερα συμβολαιο στη γουιντ για να ειναι πιο λιγα απο της κοσμοτε ή εστω κοντα αλλα δεν...οποτε παραμενω αλλα την επομενη φορα θα τους φτιαξω. απαραδεκτα πραγματα που θα παει...

εχω κανει 18μηνο συμβολαιο τωρα. ξερει καποιος να μου πει στους ποσους μηνες θα μπορω να φυγω χωρις να υπαρχει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

το κανα ηδη δεν μου δινουν κατι αλλο. αλλα που θα παει θα ξυπνησει ο κοσμος. κοιταξα να πεσω σε χαμηλοτερα συμβολαιο στη γουιντ για να ειναι πιο λιγα απο της κοσμοτε ή εστω κοντα αλλα δεν...οποτε παραμενω αλλα την επομενη φορα θα τους φτιαξω. απαραδεκτα πραγματα που θα παει...

εχω κανει 18μηνο συμβολαιο τωρα. ξερει καποιος να μου πει στους ποσους μηνες θα μπορω να φυγω χωρις να υπαρχει προβλημα?

 

χωρις προβλημα? τον 19ο μηνα :P Η αν γινει καποια μεταβολη στην συμβαση πχ ανεβασει τιμες η εταιρεια (που θα κανει κατι ... ) τοτε μπορεις να την κοπανησεις αμεσως δηλαδη καταγγελεις την συμβαση και φευγεις αζημιως.

Link to comment
Share on other sites

Πες τους οτι σου δωσανε ακομα πιο λιγο.Δεν εχεις να χασεις τιποτα ετσι και αλλιως.

 

 

δεν ειναι ακριβως ετσι.

γνωριζουν τι δινει η καθε εταιρεια.

οταν τους ειπα μια τιμη, μου απαντησαν ...... αν σας εδωσαν τετοια τιμη σας συμφερει να πατε στην αλλη εταιρεια. Εμεις δεν μπορουμε να σας δωσουμε τετοια τιμη .....

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ακριβως ετσι.

γνωριζουν τι δινει η καθε εταιρεια.

οταν τους ειπα μια τιμη, μου απαντησαν ...... αν σας εδωσαν τετοια τιμη σας συμφερει να πατε στην αλλη εταιρεια. Εμεις δεν μπορουμε να σας δωσουμε τετοια τιμη .....

αρα πως γινεται, με τη λογικη αυτη καποιο να πετυχαν 25 ευρω ξερω γω? παιζει κανα αλλο κολπο?

(συμφωνω οτι ειναι μιλημενες οι εταιριες μεταξυ τους, γιαυτο και ψαχνομαι να δω μπας και παιζει καποπιο κολπο...)

να στε ολοι καλα

Link to comment
Share on other sites

ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ ΑΦΟΥ ΠΑΡΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΕ ΣΥΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΟΨΕΙΣ ΤΗΝ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΟΥ ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ 60% ΤΗΣ ΤΙΜΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ;;; ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ;;; ΤΟ ΕΙΧΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΕ ΓΝΩΣΤΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ Ή ΕΙΝΑΙ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ;;;

 

Δεν ισχύει τίποτα από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Την αλήθεια είπα στη Βόντα.

 

38€ το Κοσμοτέ 65 μου είχαν προτείνει.

 

Δεν ξύπνησα εγώ με κάποιο τρόπο τη Βόντα.

 

Μόνη της ξύπνησε όταν αποφάσισαν τα ΛΑΜΟΓΙΑ της Κοσμοτέ να κάνουν επιτέλους τη φορητότητα.

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Την αλήθεια είπα στη Βόντα.

 

38€ το Κοσμοτέ 65 μου είχαν προτείνει.

 

Δεν ξύπνησα εγώ με κάποιο τρόπο τη Βόντα.

 

Μόνη της ξύπνησε όταν αποφάσισαν τα ΛΑΜΟΓΙΑ της Κοσμοτέ να κάνουν επιτέλους τη φορητότητα.

 

Ειπες ότι στο εδωσαν 38 και στο κατεβασαν στα 28 ;;;;

 

Τρομερη εκπτωση, δεδομενου ότι ειχαν αρκετα μαξιλαράκια ενδιάμεσα να ακουμπησουν και σε σενα σε κάθε περιπτωση να είναι συμφεροτερο.

Ενημερωτικα παντως και σε μενα η βοντα το δινει στα 30,24 και μετα από πολυυυυ συζητηση μου κανει ένα παγιο δωρο, γεγονος που διαμορφωνει την τελικη τιμη στα 27,72.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η πίεση στις εταιρίες ειναι ιδια αν τους πεις οτι δυο αριθμούς συμβολαίου θελεις να τους μετατρεψεις σε καρτα?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Κάπου μπερδεύτηκες.

 

38 μου έδινε η Κοσμοτέ το 65 και τελικά 28 μου έδωσε η Βόντα το Ρεντ. ;)

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...