Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ως προς την κατάργηση των καρτοκινητών, το είπε και ένας υπάλληλος της WIND στον πατέρα μου, όταν την προηγούμενη εβδομάδα τον κάλεσε στο τηλέφωνο να τον ενημερώσει για κάποια προγράμματα. Ο χρόνος μόνο θα δείξει αν κάτι τέτοιο ισχύει ή αν το λένε για να τραβήξουν κόσμο προς τα προγράμματα συμβολαίου...

 

Καλά αν συμβεί κάτι τέτοιο μιλάμε για σχιζοφρένεια...... Δηλαδή νομίζουν ότι έχει κάθε οικογένεια με 2 παιδιά πχ. ή κάθε μεσήλικο προς ηλικιωμένο ζευγάρι 17*12*2=408 ευρώ το χρόνο στο ΝΕΡΟ(χωρίς τα εκτός παγίου τηλ) να χαλάει για 2 άτομα;:mad: Ας μην πούμε για τα πιτσιρίκια που λόγω του ασυγκράτητου που έχουν στο να υπερχρησιμοποιούν τα κινητά θα τα αναγκάσουν οι γονείς να μείνουν χωρίς κινητό.... Θα πέσουν και οι πωλησεις συσκευών εκτός των άλλων!

 

Προβλέπω να ξεκινάει κίνημα Παράδοσης Σιμ σαν την Παράδοση Πινακίδων!:lol: Και καλά να πάθουν... Άμα δεν τους φτάνουν τα 14 ευρώ ανά πελάτη το μήνα που παίρνουν κατά μέσο όρο....:X

Θα πάρουμε beeper σαν τους γιατρούς στις παλιές αμερικάνικες ταινίες και planetsim για ώρα ανάγκης και μόνο... Ε αυτή δεν νομίζω να μπορούν να την καταργήσουν!

Edited by Scar
Link to comment
Share on other sites

δεινει 100mb απο μονο του. αλλα τα 10 ευρο που αναφερεσει δινουν 300mb extra και 100 που νομιζες.

επισεις σε συμφερει να κανεις μεσω τις σελιδας γιατι σου κανουν εκπτωση στο παγιο σε συγκριση με τα καταστηματα..

Ευχαριστώ πολύ. Δίκαιο έχεις. Επέστρεψα από τις διακοπές μου και κοίταξα λίγο τα προγράμματα της cosmote. Ανάμεσα στο unlimited 25, 30 και 35 η μοναδικό μου δίλημμα είναι στα λεπτά που έχω προς τρίτους (ουσιαστικά μόνο για τη vodafone γιατί για q και wind θα χρησιμοποιώ άλλη συσκευή με κάρτα q). Μάλλον καταλήγω στο 30 που έχει 70 λεπτά προς άλλους. Απλά μία ερώτηση: γιατί στις κλήσεις γράφει 70 κλήσεις προς υπόλοιπα εθνικά δίκτυα ενώ στα μηνύματα λέει 30 μηνύματα προς υπόλοιπα εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας; Γιατί στις κλήσεις δεν αναφέρει "κινητής τηλεφωνίας"; Λογικά, είναι αυτονόητο αυτό που ρωτάω, αλλά είναι η πρώτη φορά που πάω σε unlimited πρόγραμμα οπότε δε θέλω να κάνω κάποιο λάθος. Δηλαδή αυτά τα 70 λεπτά ομιλίας ισχύουν για τα υπόλοιπα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, σωστά;

Προχώρησα τη φόρμα παραγγελίας από την cosmote για το unlimited 30 προσθέτοντας και το regular internet on the phone (10€ για 300mb) και αφού δήλωσα μεταφορά από vodafone και μείωση παγίου μου έβγαλε τελικό ποσό 34,10€. Σε αυτό το ποσό θα προστεθεί ο φόρος κινητής τηλεφωνίας; Αν δεν υπερβαίνω το όριο περίπου πόσο θα μου έρχεται ο λογαριασμός το μήνα;

Έχει κάνει κάποιος μεταφορά μέσω της σελίδας; Πώς γίνεται η διαδικασία; Σου στέλνουν την καινούρια κάρτα sim (της cosmote πλέον) με το ταχυδρομείο; Και όταν την παραλάβεις είσαι ήδη ενεργοποιημένος στην cosmote; Κάποιος που γνωρίζει τη διαδικασία;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Δίκαιο έχεις. Επέστρεψα από τις διακοπές μου και κοίταξα λίγο τα προγράμματα της cosmote. Ανάμεσα στο unlimited 25, 30 και 35 η μοναδικό μου δίλημμα είναι στα λεπτά που έχω προς τρίτους (ουσιαστικά μόνο για τη vodafone γιατί για q και wind θα χρησιμοποιώ άλλη συσκευή με κάρτα q). Μάλλον καταλήγω στο 30 που έχει 70 λεπτά προς άλλους. Απλά μία ερώτηση: γιατί στις κλήσεις γράφει 70 κλήσεις προς υπόλοιπα εθνικά δίκτυα ενώ στα μηνύματα λέει 30 μηνύματα προς υπόλοιπα εθνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας; Γιατί στις κλήσεις δεν αναφέρει "κινητής τηλεφωνίας"; Λογικά, είναι αυτονόητο αυτό που ρωτάω, αλλά είναι η πρώτη φορά που πάω σε unlimited πρόγραμμα οπότε δε θέλω να κάνω κάποιο λάθος. Δηλαδή αυτά τα 70 λεπτά ομιλίας ισχύουν για τα υπόλοιπα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, σωστά;

Προχώρησα τη φόρμα παραγγελίας από την cosmote για το unlimited 30 προσθέτοντας και το regular internet on the phone (10€ για 300mb) και αφού δήλωσα μεταφορά από vodafone και μείωση παγίου μου έβγαλε τελικό ποσό 34,10€. Σε αυτό το ποσό θα προστεθεί ο φόρος κινητής τηλεφωνίας; Αν δεν υπερβαίνω το όριο περίπου πόσο θα μου έρχεται ο λογαριασμός το μήνα;

Έχει κάνει κάποιος μεταφορά μέσω της σελίδας; Πώς γίνεται η διαδικασία; Σου στέλνουν την καινούρια κάρτα sim (της cosmote πλέον) με το ταχυδρομείο; Και όταν την παραλάβεις είσαι ήδη ενεργοποιημένος στην cosmote; Κάποιος που γνωρίζει τη διαδικασία;

 

Tα 70 λεπτά είναι και προς σταθερά για αυτό γράφει προς εθνικά δίκτυα(με ελάχιστη χρέωση 45 δευτ. ανά κλήση στην Κοτέ, στην Βόντα φτάσαμε το 1 λεπτό, όπως και στον Άνεμο).

34,10+12% =38,2 το "στο νερό" ποσό.

 

Για τα υπόλοιπα περίμενε να σου απαντήσει κανένας άλλος...

Edited by Scar
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αυτά τα 70 λεπτά ομιλίας ισχύουν για τα υπόλοιπα δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, σωστά;

Ακριβώς.:)

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πρόσεξα καλύτερα. Δηλαδή αν επιλέξω το 30 θα έχω 70 λεπτά προς υπόλοιπα κινητά και σταθερά. Εγώ νόμιζα ότι τα σταθερά ήταν στα 1500 της cosmote. Οπότε πρέπει να δω προηγούμενους λογαριασμούς της vodafone για το τι σταθερά καλούσα ώστε να πάω στο αντίστοιχο πρόγραμμα.

Ευχαριστώ πολύ.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

δεινει 100mb απο μονο του. αλλα τα 10 ευρο που αναφερεσει δινουν 300mb extra και 100 που νομιζες.

επισεις σε συμφερει να κανεις μεσω τις σελιδας γιατι σου κανουν εκπτωση στο παγιο σε συγκριση με τα καταστηματα..

 

Καλησπέρα,

Η έκπτωση στο πάγιο που αναφέρεις είναι όταν χρησιμοποιείς την επιδότηση για έκπτωση παγίου και όχι για αγορά συσκευής;

Γιατί στο ηλεκτρονικό κατάστημα της Cosmote δεν βλέπω άλλη επιπλέον προσφορά για μείωση παγίου...Και από όσο γνωρίζω και σε κάποιο Γερμανό να κάνει κάποιος την αίτηση για συμβόλαιο μπορεί να χρησιμοποιήσει με αυτό τον τρόπο την επιδότηση του.Η όχι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Η έκπτωση στο πάγιο που αναφέρεις είναι όταν χρησιμοποιείς την επιδότηση για έκπτωση παγίου και όχι για αγορά συσκευής;

Γιατί στο ηλεκτρονικό κατάστημα της Cosmote δεν βλέπω άλλη επιπλέον προσφορά για μείωση παγίου...Και από όσο γνωρίζω και σε κάποιο Γερμανό να κάνει κάποιος την αίτηση για συμβόλαιο μπορεί να χρησιμοποιήσει με αυτό τον τρόπο την επιδότηση του.Η όχι;

Ναι, είναι η έκπτωση παγίου αντί επιδότησης (γιατί έχω αγοράσει κινητό πριν ένα μήνα, οπότε δε με ενδιαφέρει η επιδότηση συσκευής). Απλά, πρέπει η έκπτωση παγίου να είναι μεγαλύτερη όταν γίνεται η αίτηση μέσω ίντερνετ. Αν προλάβω, θα πάω τώρα να ρωτήσω για να δούμε και τι διαφορά θα έχει.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι ισχύει σχετικά με το "Easy Transfer" στα συμβόλαια;

 

Απ' ότι κατάλαβα δεν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις εάν είσαι συνδρομητής του προγράμματος «Μηδενικό Πάγιο»; :(

Link to comment
Share on other sites

Tα 70 λεπτά είναι και προς σταθερά για αυτό γράφει προς εθνικά δίκτυα(με ελάχιστη χρέωση 45 δευτ. ανά κλήση στην Κοτέ, στην Βόντα φτάσαμε το 1 λεπτό, όπως και στον Άνεμο).

34,10+12% =38,2 το "στο νερό" ποσό.

 

Για τα υπόλοιπα περίμενε να σου απαντήσει κανένας άλλος...

Το 12% που έγραψες είναι ο φόρος κινητής τηλεφωνίας; Σήμερα πήγα σε Γερμανό και κατάστημα cosmote και περίεργα πράγματα μου φάνηκαν αυτά που μου είπαν. Και πολύ αδιαφορία...

Λοιπόν, στο Γερμανό μου είπαν όλα όλα στα 41€.

Στην cosmote, χωρίς τα 10€ του internet on the phone (regular) μου είπαν, για δωδεκάμηνη δέσμευση 26,5€ ενώ για δεκαοχτάμηνη δέσμευση μου είπαν 24,75€. Περίεργα μου τα έλεγαν, γιατί μου λέει ότι δεν είναι ο φόρος κινητής τηλεφωνίας και ότι αν δεν υπερβώ το όριο, αυτός ο φόρος θα είναι 2,5€. Πιστεύω ότι είναι πιο πολλά από τα 2,5€ που μου είπαν. Επίτηδες το κάνουν; Για να μη φανεί μεγάλο το ποσό;

Ποια η γνώμη σας; Και τελικά, να κάνω την αίτηση μέσω της σελίδας της cosmote; Εννοώ ότι αυτό δεν είναι το πιο οικονομικό για αυτά που θέλω;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Το 12% που έγραψες είναι ο φόρος κινητής τηλεφωνίας; Σήμερα πήγα σε Γερμανό και κατάστημα cosmote και περίεργα πράγματα μου φάνηκαν αυτά που μου είπαν. Και πολύ αδιαφορία...

Λοιπόν, στο Γερμανό μου είπαν όλα όλα στα 41€.

Στην cosmote, χωρίς τα 10€ του internet on the phone (regular) μου είπαν, για δωδεκάμηνη δέσμευση 26,5€ ενώ για δεκαοχτάμηνη δέσμευση μου είπαν 24,75€. Περίεργα μου τα έλεγαν, γιατί μου λέει ότι δεν είναι ο φόρος κινητής τηλεφωνίας και ότι αν δεν υπερβώ το όριο, αυτός ο φόρος θα είναι 2,5€. Πιστεύω ότι είναι πιο πολλά από τα 2,5€ που μου είπαν. Επίτηδες το κάνουν; Για να μη φανεί μεγάλο το ποσό;

Ποια η γνώμη σας; Και τελικά, να κάνω την αίτηση μέσω της σελίδας της cosmote; Εννοώ ότι αυτό δεν είναι το πιο οικονομικό για αυτά που θέλω;

Για τον φόρο(τέλη κινητής λεγεται τυπικά, αυτός που μπήκε επί Καραμανλή) πάει ως εξής όπως θα δεις εδώ

 

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=317474

 

Σαν την φορολογία εισοδήματος ένα πράγμα!

 

Εντιτ:

 

Τώρα που ξανακοίταξα ό,τι έγραψες έχουμε και λέμε τις τιμές με τον ΦΠΑ, ΧΩΡΙΣ τα ΤΕΛΗ.

 

Ονλάιν αίτηση: 34,10

Γερμανός: 41

Κοτέ(12-μηνο):26,5 + 10(ιντερνετ) = 36,5

Κοτέ(18-μηνο):24,75 +10(ιντερνετ) = 34,75

 

Άρα ονλάιν αίτηση πιο συμφέρουσα. ΣΥΝΟΛΟ : 34,10 +12% τέλη κινητής = οσο ειπαμε χθες

 

Αυτά κατάλαβα από ό,τι είπες κ που λογικα ειναι το μικροτερο ποσο, μιας που ερχεσαι σε αυτους απο Βοντα οποτε σου κανανε μια εκπτωσουλα παραπανω...

Edited by Scar
Link to comment
Share on other sites

Σε υπέρ ευχαριστώ για τη βοήθεια. Είδα και το link οπότε ουσιαστικά μέχρι τα 50€ είναι 12% ο φόρος κινητής. Ήξερα ότι άλλαζε ο φόρος ανάλογα με το ποσό, αλλά δεν ήξερα λεπτομέρειες. Απλά εγώ αναφερόμουν στο φόρο κινητής με την προϋπόθεση να μην υπερβώ το πάγιο του προγράμματος.

Απλά η τιμή που έγραψα για το Γερμανό με κάθε επιφύλαξη, γιατί στην αρχή μου είπαν 40 και μετά μου είπαν και 45 και τελικά κατέληξαν στα 41 (μετά από έντονη διαφωνία μεταξύ δύο υπαλλήλων)! :wacko:

Άρα με όλους τους φόρους, μέσω της σελίδας της cosmote θα μου βγαίνει 38,20€ με την προϋπόθεση να μην υπερβώ το πρόγραμμα.

Οπότε, από εβδομάδα θα κάνω την αίτηση μιας και 31 Αυγούστου λήγει ο χρόνος που είμαι δεσμευμένος με τη vodafone.

Κάποιος που έχει εμπειρία για τη διαδικασία μέσω της cosmote;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Και για να ανησυχεις λιγότερο, τα τέλη κινητής υπολογίζονται στο καθαρό ποσό του λογαριασμού ΠΡΙΝ το ΦΠΑ. Δηλαδή τα 50 ευρώ είναι καθαρά χωρίς κανένα φόρο, ό,τι παίρνει η εταιρεία στην τσέπη της δηλαδή.

Ο ΦΠΑ υπολογίζεται επί του (καθαρού ποσού+τέλη κινητής) απλά για να βγαίνει μεγαλύτερος και να εισπράττει περισσότερο φπα το κράτος. Γιατί αν υπολογιζόταν ο ΦΠΑ πρώτος και μετά τα τέλη, θα έβγαινε μικρότερο το ΦΠΑ και σαν ΦΠΑ το κράτος θα εισέπραττε λιγότερα. Τρικ δικό τους που δεν μας αφορά, συζήτηση να γίνεται.

Αμα δεις και στο λογαριασμο σου στην Βοντα θα το καταλαβεις καλυτερα! Δες τη σειρα με την οποια υπολογίζονται!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι, το ξέρω αυτό με τους φόρους πώς τους υπολογίζουν. Αν είναι δυνατόν πάντως να φορολογούν με ΦΠΑ και το φόρο κινητής τηλεφωνίας. Όταν το είχα πρωτοανακαλύψει μου είχε κάνει φοβερή εντύπωση. Απλά, είναι επανειλημμένες οι ερωτήσεις μου για να μην αποφασίσω κάτι σε κάποιο εύρος χρημάτων και αναγκάζομαι να πληρώνω κάτι παραπάνω για ένα χρόνο.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος μεταφορά μέσω της σελίδας; Πώς γίνεται η διαδικασία; Σου στέλνουν την καινούρια κάρτα sim (της cosmote πλέον) με το ταχυδρομείο; Και όταν την παραλάβεις είσαι ήδη ενεργοποιημένος στην cosmote; Κάποιος που γνωρίζει τη διαδικασία;

 

 

Στη στέλνουν με Courier απενεργοποιημένη και εγω επειδή βιαζόμουν εστειλα με mail την φωτοτυπία της ταυτότητας και ενεργοποιήθηκε σε 2 ώρες περίπου

Link to comment
Share on other sites

Στη στέλνουν με Courier απενεργοποιημένη και εγω επειδή βιαζόμουν εστειλα με mail την φωτοτυπία της ταυτότητας και ενεργοποιήθηκε σε 2 ώρες περίπου

Για να ενεργοποιηθεί χρειάζεται φωτοτυπία της ταυτότητας; Αυτό πότε γίνεται; Αφού παραλάβεις την κάρτα; Χρειάζεται κάτι άλλο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθεί χρειάζεται φωτοτυπία της ταυτότητας; Αυτό πότε γίνεται; Αφού παραλάβεις την κάρτα; Χρειάζεται κάτι άλλο;

 

Οταν θα έρθει η Courier θα υπογράψεις τα συμβόλαια για να τα πάρει πίσω μαζί με μια φωτοτυπία της ταυτότητας.

(Μέσα στο πακέτο θα έχεις και τα αντίγραφα του συμβολαίου και τη sim).

Αλλά μέχρι να φτάσει στη Cosmote περνάνε δύο μέρες οπότε για πιο άμεσα μίλησα στο τηλέφωνο και την έστειλα με mail και έγινε η ενεργοποίηση σχεδόν άμεσα.

 

Πήγα στο γραφείο το πρωί ήρθε η Courier και παρέλαβα το πακέτο και γύρισα σπίτι το μεσημέρι με COSMOTE.

Μου έγινε ευκολα και γρηγορα η όλη διαδικασία πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την πλήρη ενημέρωση. Δηλαδή όταν είναι να κάνω την αίτηση να επικοινωνήσω και μαζί τους ώστε να τους στείλω και φωτοτυπία της ταυτότητας ώστε να μην αργήσει η ενεργοποίση δηλαδή.

Εμένα το συμβόλαιο λήγει στις 31 Αυγούστου, αλλά ο κάθε μήνας που πλήρωνα υπολογίζεται στις 11 κάθε μήνα. Παίζει ρόλο αυτό;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν παίζει ρόλο η ημερομηνία έκδοσης λογαριασμού.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να γίνω συνδρομητης Cosmote μετα απο πολλα χρονια στη Vodafone!Μεγαλυτερη εκπτωση στο παγιο θα παρω με φορητοτητα αριθμου ή με μετατροπη whats up σε συνδεση?ο πρωτος λογαρισμος ερχεται οπως παλιά με διπλό παγιο?ειμαι στη vodafone απο το 2003 και εχω μεινει πισω!
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχεις κάνει κάποια αλλαγή στο προγραμμά σου?εμένα δεν μου δουλεύει αυτή τη στιγμη γιατί έχω κάνει μια μετατροπή στο οικογενειακό και θα είναι διαθέσιμη μόλις βγει ο επόμενος λογαριασμός.μήπως άλλαξες κάτι?
Link to comment
Share on other sites

ποσο περιπου καιρο παιρνει η φορητοτητα και η αποστολη συμβολαιων μεσω του internet; γιατι δεν ξερω σε πια πολη να βαλω στοιχεια επειδη ειμαι εδω και εκει!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κι εγω τη σκεψη μου. Εχω μια κοσμοκαρτα κι ενα what's up και σκεφτομαι να παω σε απεριοριστα 15. Ποσο ειναι το παγιο με φορους κτλ; Εχω διαβασει και το διαπιστωσα και χθες οτι η κοσμοτε προσπαθει να σε παει στο 25 και πανω λεγοντας κι ολας οτι στο 15 δεν εχει ΚΑΘΟΛΟΥ λεπτα και μηνυματα σε αλλους (εχει 15 λεπτα και 100 μηνυματα ενω στο 25 εχει 50 λεπτα και 30 μηνυματα σε αλλους). Για τους υπολοιπους παροχους ομως τι; Λενε οτι καρτοκινητα θα σταματησουν εντελως οποτε τι θα κανουμε; Ενα απεριστα 15 σε ΚΑΘΕ εταιρεια για να μιλαμε με ολους; Κι εκει παλι δεν θα χουμε σταθερα!

 

Μπορείς να περνάς τις κλήσεις προς σταθερό μέσω των δικτύων κινητής τηλεφωνίας (ό,ποιο θες διάλεξε) μέσω intertelecom. Άρα εάν έχεις απεριόριστα προς οποιοδήποτε δίκτυο κινητής = αυτό πρακτικά σημαίνει ότι έχεις και απεριόριστες πάμφθηνες κλήσεις ΚΑΙ προς σταθερά. Δες το αντίστοιχο νήμα που έχουμε εδώ στο site.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που εχω οικογενειακο πακετο πως θα μοιραζεται η εκπτωση απο την cosmote visa;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...