Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λιγες μερες κλεινω 12μηνο στο cosmote απεριοριστα 35 (ειχα εκτωση 20ευρω το μηνα λογω μιας προσφορας που ετρεχε οταν εκανα την συνδεση) και βγαινει η επιδοτηση μου , η οποια λογικα θα ειναι γυρω στα 40-50ευρω. Επειδη σκεφτομαι να αλλαξω σε απεριοριστα 15 η' 25 , τι γινεατι με την επιδοτηση ; Την δικαιουμαι η' οχι ;
Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα της cosmote ΚαρτοΣυμβόλαιο - Συχνές Ερωτήσεις - Ερώτηση 4 αναφέρει το εξής:

 

Μπορείς να μεταβείς σε ΚαρτοΣυμβόλαιο, ακόμα και αν μόλις έχεις ενεργοποιήσει τη σύνδεσή σου σε ένα από τα πακέτα καρτοκινητής COSMOTE!!!

 

:chair: ΤΤΤΤΤρρρρέέέέέχχχχχχααααα !!! να προλάβεις !!!!

 

πως;;;;δεκα

 

το 13897 δεν:mad:

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_EkptosiAntiEpidotisis_CC/section/CostControl

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Και με το ΚαρτοΣυμβόλαιο COSMOTE 25 μπορείς να έχεις έκπτωση 20% ή 28% με την προσφορά στο e-shop της COSMOTE στο πάγιο σου και άρα να πληρώνεις :

Μετρητά 18 € Τελικό πάγιο με επιλογή έκπτωσης αντί επιδότησης -28%.

Πιστωτική 16,975€ Τελικό πάγιο με επιλογή έκπτωσης αντί επιδότησης.

 

Επίσης με το ΚαρτοΣυμβόλαιο 25 μπορεί να συμετέχεις ή να φτιάξεις Οικογενειακό Πακέτο.

 

Άρα γιατί να κάνεις το 15 και όχι το 25 με 18 € ή με 16,975€;

 

Τo καρτοσυμβολαιο25 θα παει με την επιδοτηση 20 αλλα θα χασω το οικογενειακο που θελει 2 συνδεσεις(και εχω κερδος 3+3 ευρω ακομα). ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΟΤΙ Η ONLINE ΠΡΟΣΦΟΡΑ 28% ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΠΑΓΙΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ Ή ΝΕΑ ΣΥΝΔΕΣΗ. ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΙΘΜΟ COSMOTE ΗΔΗ

Το οικογενειακο χρειαζεται 2 κανονικες συνδεσεις νομιζω. Αν ισχυει τοτε ναι θα με συμφερε καρτοσυμβολαιο 20 απο απεριοριστα 25.

Edited by jks13
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι γίνεται με cosmote?

Εχω σπαστεί και θα πάω να τους ξεχ*σω μου φαίνεται.

 

Εχω συμβόλαιο απο τον Αύγουστο σε cosmote απεριόριστα 25 που εχει υποτίθεται πάγιο 25ευρώ (με ΦΠΑ γράφει στο site) και απο το Νοέμβριο μέχρι σήμερα μου έρχεται 28-30ευρώ μονίμως, χωρίς να ξεπερνάω ποτέ τις δωρεάν κλήσεις.

 

Πάγια Τέλη -> 25,850 ευρώ

Τέλη χρήσης -> 0,000

Τέλη Συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας -> 3,250 ευρώ

 

Πάντα κάπως έτσι έρχεται ο λογαριασμός.

Τα τέλη συνδρομητών τι είναι τελικά και γιατι τα πληρώνουμε?

 

Επίσης θα μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα τώρα στην μέση του συμβολαίου?

Σκέφτομαι να πάω σε cosmote απεριόριστα 15.

Link to comment
Share on other sites

Τα τέλη συνδρομητών είναι φόρος ο οποίος δίνεται σε όλα τα συμβόλαια (και στα καρτοκινητά, με την αφαίρεση του 12% της κάρτας ανανέωσης).

Το πάγιο της cosmote είναι 25,85 και τα υπόλοιπα είναι φόρος.

 

Για την αλλαγή που λες σε απεριόριστα 15, δεν θα γίνεται αν έχεις πάρει επιδότηση συσκευής.

Αυτό που μπορείς να δοκιμάσεις, είναι να κάνεις μια φορητότητα στην vodafone. Λογικά, η cosmote θα επικοινωνήσει μαζί σου κάνοντάς σου κάποια καλύτερη έκπτωση στο πάγιό σου προκειμένου να μην φύγεις. Βέβαια, cosmote είναι αυτή, και τους έχει και λίγο χεσ...νους τους πελάτες της! Οπότε αν δεν σε πάρει τηλέφωνο την επόμενη μέρα της φορητότητας, απλά ξαναπαίρνεις την vodafone και ακυρώνεις το αίτημα.

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

θελω να παω στο καρτοσυμβολαιο απο whats up αλλα με το whats up οπου και αν ειμαι η ειναι ο αλλος που μιλαω ολο διακοπες κανει και δεν καταλαβενομαστε τισ περισοτερες φορες. αν παω στο καρτοσυμβολαιο διορθωνεται καθολου το σημα η παλι τα ιδια θα ναι?
Link to comment
Share on other sites

Και με το ΚαρτοΣυμβόλαιο COSMOTE 25 μπορείς να έχεις έκπτωση 20% ή 28% με την προσφορά στο e-shop της COSMOTE στο πάγιο σου και άρα να πληρώνεις :

Μετρητά 18 € Τελικό πάγιο με επιλογή έκπτωσης αντί επιδότησης -28%.

Πιστωτική 16,975€ Τελικό πάγιο με επιλογή έκπτωσης αντί επιδότησης.

 

Επίσης με το ΚαρτοΣυμβόλαιο 25 μπορεί να συμετέχεις ή να φτιάξεις Οικογενειακό Πακέτο.

 

Άρα γιατί να κάνεις το 15 και όχι το 25 με 18 € ή με 16,975€;

 

Tα 18 ευρω ειναι τελικη τιμη χωρις Τέλη Συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας σωστα?

Link to comment
Share on other sites

θελω να παω στο καρτοσυμβολαιο απο whats up αλλα με το whats up οπου και αν ειμαι η ειναι ο αλλος που μιλαω ολο διακοπες κανει και δεν καταλαβενομαστε τισ περισοτερες φορες. αν παω στο καρτοσυμβολαιο διορθωνεται καθολου το σημα η παλι τα ιδια θα ναι?

 

πανω κατω τα ιδια θα ειναι... αλλαξε εταιρια! :)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

θελω τη βοηθεια σας και σε κατι αλλο.διαβασα αυτο:http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=FAMILYPACK εχω τις εξης ερωτησεις:

μπορω να εχω σε 2 κινητα καρτοπρογραμμα 25 το οποιο μαζι με την εκπτωση χωρις επιδοτηση κλπ απο το eshop της cosmote να κοστιζει στο καθενα 16,975€?? εννοω αν και στα 2 ισχυει αυτη η εκπτωση εφοσον τα βαλω σε οικογενειακό πακετο.

επισης αν βαλω μεσα στο οικογενειακο πακετο και ενα whats up γινεται να μην ανανεωνει και να του μεταφερω εγω χρονο απο τα καρτοσυμβολαια? αυτο που λεει στο λινκ που εχω βαλει πιο πανω ισχυει η ειναι προεραιτικο?:

Στο Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE, μπορούν να συμμετέχουν έως 3 Πακέτα Καρτοκινητής και να απολαμβάνουν:

Αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας 15 € κάθε μήνα για κάθε Πακέτο Καρτοκινητής με χρέωση του λογαριασμού του Οικογενειακού Πακέτου.

και ακομα αν εχω ολα αυτα θα εχω και 2,5 ευρω το μηνα εκπτωση οπως λεει στο τελικο παγιο?

με το καρτοπρογραμμα 25 εχεις επιδοτηση στο τελος του χρονου?

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης θα μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα τώρα στην μέση του συμβολαίου?

Σκέφτομαι να πάω σε cosmote απεριόριστα 15.

Αλλαγές προγράμματος σε μικρότερο πάγιο γίνεται μόνο μετά την πάροδο 6μήνου για συνδέσεις με 12μηνη δέσμευση. Πιστεύω θα γίνεται... Παρόλα αυτά, βρίσκεσαι στα πλέον παλιά απεριόριστα, οπότε ενημερώσου απο το site της cosmote πρώτα για τα καινούρια και το τι προσφέρουν (και σύγκρινε και το 25άρι που είσαι με αυτό που ισχύει τώρα, σε περίπτωση που θελήσεις να γυρίσεις σε αυτό, γιατί δε θα μπορείς)

 

Tα 18 ευρω ειναι τελικη τιμη χωρις Τέλη Συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας σωστα?

Σωστά ;)

 

θελω τη βοηθεια σας και σε κατι αλλο.διαβασα αυτο:http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=FAMILYPACK εχω τις εξης ερωτησεις:

μπορω να εχω σε 2 κινητα καρτοπρογραμμα 25 το οποιο μαζι με την εκπτωση χωρις επιδοτηση κλπ απο το eshop της cosmote να κοστιζει στο καθενα 16,975€?? εννοω αν και στα 2 ισχυει αυτη η εκπτωση εφοσον τα βαλω σε οικογενειακό πακετο.

επισης αν βαλω μεσα στο οικογενειακο πακετο και ενα whats up γινεται να μην ανανεωνει και να του μεταφερω εγω χρονο απο τα καρτοσυμβολαια? αυτο που λεει στο λινκ που εχω βαλει πιο πανω ισχυει η ειναι προεραιτικο?:

Στο Οικογενειακό Πακέτο COSMOTE, μπορούν να συμμετέχουν έως 3 Πακέτα Καρτοκινητής και να απολαμβάνουν:

Αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας 15 € κάθε μήνα για κάθε Πακέτο Καρτοκινητής με χρέωση του λογαριασμού του Οικογενειακού Πακέτου.

και ακομα αν εχω ολα αυτα θα εχω και 2,5 ευρω το μηνα εκπτωση οπως λεει στο τελικο παγιο?

με το καρτοπρογραμμα 25 εχεις επιδοτηση στο τελος του χρονου?

Όχι, δε μπορείς να κάνεις οικογενειακό πακέτο μόνο με 2 καρτοσυμβόλαια. Χρειάζονται 2 γραμμές με πάγιο, όχι καρτοκινητά ή καρτοσυμβόλαια. Το whats up που αναφέρουν, μπαίνει σαν τρίτη-τέταρτη γραμμη και είναι σαν καρτοσυμβόλαιο γιατί πιστώνεται κάθε μήνα με 15 ευρώ αναγκαστικά.

Οι εκπτώσεις εξαρτώνται από κει και πέρα από τα προγράμματα που περιέχει το οικογενειακό πακέτο.

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ζηταω τα φωτα σας.

 

Εχω 3 συνδεσεις βονταφον και θα μεταφερθω με φορητοτητα στην κοσμοτε. Λοιπον, για το πακετο που μ ενδιαφερει ειναι το κοσμοτε 150 στα 20,72 μεσω της ονλαιν προσφορας. Μπορω επειδη και οι 3 αριθμοι θα ειναι σε ενα ονομα, να τους βαλω και σε οικογενειακο πακετο? Κερδιζω καποια επιπλεον εκπτωση κανοντας κατι τετοιο?

 

Ποιος ιεναι ο αριθμος για φορητοτητα στην κοσμοτε?

Link to comment
Share on other sites

Κερδίζεις έκπτωση 10% στον κάθε λογαριασμό.

 

Χωρις καμια αλλη επιβαρυνση απο την πλευρα μου?? Τοτε αξιζει να το κανω..

Link to comment
Share on other sites

 

Μπορείς να μεταβείς σε ΚαρτοΣυμβόλαιο, ακόμα και αν μόλις έχεις ενεργοποιήσει τη σύνδεσή σου σε ένα από τα πακέτα καρτοκινητής COSMOTE!!!

 

:chair: ΤΤΤΤΤρρρρέέέέέχχχχχχααααα !!! να προλάβεις !!!!

 

Θέλουν μας φτάσουν σε τέτοια φάση...

 

Να τρέχουμε να κάνουμε όπως παλιά τα καρτοκινητά μας συμβόλαιο!!!

 

Καλοέμαθε ο κοσμος στις καλές προσφορές των καρτοκινητών καταργώντας αυτες θα στραφεί στην αμέσως οικονομικότερη λύση τα μικρά συμβόλαια!

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να μάθω το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας; είμαι στο πρόγραμμα απεριόριστα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν μας φτάσουν σε τέτοια φάση...

 

Να τρέχουμε να κάνουμε όπως παλιά τα καρτοκινητά μας συμβόλαιο!!!

 

Καλοέμαθε ο κοσμος στις καλές προσφορές των καρτοκινητών καταργώντας αυτες θα στραφεί στην αμέσως οικονομικότερη λύση τα μικρά συμβόλαια!

 

και πιος μας λεει οτι αν κοψουν ολα αυτα τα καλα στην καρτοκινητη..δεν θα τα κοψουν και στα συμβολαια..και δεν θα γυρισουμε χρονια πισω?

Link to comment
Share on other sites

και πιος μας λεει οτι αν κοψουν ολα αυτα τα καλα στην καρτοκινητη..δεν θα τα κοψουν και στα συμβολαια..και δεν θα γυρισουμε χρονια πισω?

 

σωστο και αυτο.. Εγω ελπιζω ακομη στη Q. Εαν αλλαξει πολιτικη και αυτη, το μονο που θα συμφερει στο τελος θα ειναι το 'planet sim' (με 0,42/λεπτο και 0,14/μηνυμα:lol: )

Link to comment
Share on other sites

Εχω συμβολαιο κοσμοτε μεχρι 18.02 μου ειπανε στο τηλεφωνο. Μου ειπανε απο 19.02 θα υπαρχει η αναλογη επιδοτηση. Μετα τις 18 δηλαδη ακομα θα ισχυει το συμβολαιο μου. Αμα παω δηλαδη 22.02 σε καταστημα για να κανω ανανεωση δεν θα υπαρχει προβλημα ετσι?

Ειναι η πρωτη φορα που θα κανω ανανεωση στην κοσμοτε γιαυτο ρωταω γιατι φετος συμπληρωνω ενα χρονο με την κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν θα έχεις πρόβλημα. Αν θες κάνε μια φορητότητα σε άλλη εταιρεία μήπως σου δώσουν μεγαλύτερη επιδότηση.

 

δηλαδη η συνδεση διαρκεια για ποσο ακομα?

Οχι, δεν θελω να κανω φορητοτητα γιατι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος με την Κοσμοτε και εξαλλου περσυ εφερα το νουμερο μου στην εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον με τις 4 μερες δεν ειναι και λιγο επικινδυνο να βρεθεις οντως στην αλλη εταιρεια ;

 

Καταρχάς είναι 3 εργάσιμες. Κατά δεύτερον πρέπει να υπογράψεις τη σύμβαση, οπότε αν κάνεις τηλεφωνική φορητότητα δεν έχεις πρόβλημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...