Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάλεσα πριν από λίγο έναν αριθμό Cosmote και μετά από λίγο αντί να με στείλει στον τηλεφωνητή μου έβγαλε μήνυμα ότι ο τηλεφωνητής δεν λειτουργεί λόγω τεχνικών προβλημάτων.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Με τη δική τους λογική θα πρέπει να ζητήζω τους νόμιμους τόκους για την κράτηση των χρημάτων μου!!

 

Αν προσέξεις τους όρους του συμβολαίου που θα υπογράψεις θα δεις ότι αναφέρεται ρητώς πως η εγγύηση επιστρέφεται άτοκα.Εφόσον μπει η υπογραφή λοιπόν μη ψάχνεις για τόκους μετά...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο πρόγραμμα απεριόριστα 35 της Κοσμοτε που προσφέρει εκτός των άλλων και 1500 sms προς Κοσμοτε. Ένας φίλος μου έχει πάει διακοπές Κύπρο. όταν εγώ του στέλνω sms χρεώνομαι;
Link to comment
Share on other sites

χρεωνεσαι δες την σελιδα της csomte για παραπανω πληροφοριες
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο πρόγραμμα απεριόριστα 35 της Κοσμοτε που προσφέρει εκτός των άλλων και 1500 sms προς Κοσμοτε. Ένας φίλος μου έχει πάει διακοπές Κύπρο. όταν εγώ του στέλνω sms χρεώνομαι;

 

Εφόσον στέλνεις σε αριθμό cosmote δεν χρεώνεσαι, με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις ξεπεράσει τα δωρεάν μηνύματα του πακέτου σου, οπουδήποτε και αν βρίσκεται ο παραλήπτης. Δηλαδή, αν ήταν στο εξωτερικό και δεν σε είχε ενημερώσει θα έπρεπε να μυρίσεις τα νύχια σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον στέλνεις σε αριθμό cosmote δεν χρεώνεσαι, με την προϋπόθεση ότι δεν έχεις ξεπεράσει τα δωρεάν μηνύματα του πακέτου σου, οπουδήποτε και αν βρίσκεται ο παραλήπτης. Δηλαδή, αν ήταν στο εξωτερικό και δεν σε είχε ενημερώσει θα έπρεπε να μυρίσεις τα νύχια σου;

 

Θα χρεώνεται αν στον αριθμό που κάνει αποστολή (ή εναλλακτικά καλεί) έχει μπροστά το πρόθεμα της χώρας (είτε 00357 για Κύπρο ή ακόμα και 0030 που είναι της Ελλάδος). Είναι σαν να ξέρει δλδ ότι ο άλλος είναι εκτός χώρας.

Αν δεν έχει το πρόθεμα τότε, όπως λες και εσύ, δεν θα χρεώνεται όσο είναι εντός του προγράμματος

Link to comment
Share on other sites

Είτε με πρόθεμα είτε χωρίς, αν στείλει σε αριθμό cosmote και είναι μέσα στα όρια του πακέτου του δεν πρόκειται να χρεωθεί. Η πλατφόρμα τιμολόγησης αναγνωρίζει αν ο αριθμός προορισμού ανήκει στο ίδιο πακέτο ή δίκτυο ανεξάρτητα από το αν χρησιμοποιείται το +30 ή 0030
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ανέφερα αυτό που μου έχουν πει από εξυπηρέτηση (για σύνδεση αδερφής μου, όχι δικιά μου), σόρυ που δεν το είπα αυτό παραπάνω. Το ίδιο μου είπαν και για vodafone unlimited. Αν μου είπαν βλακεία δεν ξέρω, απλά το ίδιο μου είπαν και οι δύο εταιρίες.

 

Αν δεν έχεις βάλει το πρόθεμα, πλέον η δρομολόγηση του αριθμού γίνεται αυτόματα αντίθετα με το παρελθόν που έπρεπε αναγκαστικά να το βάζεις, και η χρήση (χωρίς το πρόθεμα) μετράει και για τις παροχές του προγράμματος που είσαι.

 

Για το θέμα πάντως, από την στιγμή που δεν βάζεις πρόθεμα έτσι και αλλιώς, θα κάνεις χρήση των δωρεάν παροχών σου οπότε θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Βλακία σου είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών και δεν είναι η πρώτη φορά .

Δεν υπάρχει περίπτωση να χρεωθείς καλώντας ή στέλνωντας μήνυμα σε Ελληνικό αριθμό ακόμα και αν είναι στο Φεγγάρι

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή ερώτηση πάλι...Γιατί δεν είμαι σίγουρος τι καταλαβαίνω από το site της Cosmote. Έχω το απεριόριστα 45, συμπεριλαμβάνονται στα "δωρεάν" που έχω και οι βιντεοκλήσεις?Δλδ είτε κλήσεις ομιλίας είτε βιντεοκλήσεις είναι δωρεάν?Η χρεώνονται εξτρά οι βιντεοκλήσεις?

Ευχαριστώ παιδιά προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Και ο χρόνος προς τα κοσμοτέ και για τους άλλους, είναι και για κλήσεις ομιλίας και για βιντεο-κλήσεις
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Στο πρόγραμμα Cosmote Μηδενικό Πάγιο μπορεί να προστεθεί το Cosmote Internet On The Go με 100MB για 5,08 ευρώ;

 

Και κάτι ακόμα: Υποστηρίζει roaming το παραπάνω πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από πολλά τηλέφωνα για προβλήματα σήματος στην περιοχή μου κατάφερα εκτός αλλαγή προγράμματος σε βασικό πάγιο προς το παρόν, και δώρο το πάγιο ενός μήνα. Σήμερα μου ήρθε email ότι βγήκε λογαριασμός και είδα στο myaccount και είναι μηδενικός! άντε και κάτι σωστό επιτέλους σε αυτή την εταιρία! :lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Επειδη τωρα προκειτε να μπω σε συμβολαιο και συγκεκριμενα στο cosmote 25 θα ηθελα να ρωτησω τι εννοουν οταν λενε οτι υπαρχει ελαχιστη χρεωση 45'. Δηλαδη εγω που θα εχω 1500' προς ολη την cosmote θα χρεωνομαι? Ειναι το μονο που με απασχολει..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Επειδη τωρα προκειτε να μπω σε συμβολαιο και συγκεκριμενα στο cosmote 25 θα ηθελα να ρωτησω τι εννοουν οταν λενε οτι υπαρχει ελαχιστη χρεωση 45'. Δηλαδη εγω που θα εχω 1500' προς ολη την cosmote θα χρεωνομαι? Ειναι το μονο που με απασχολει..

 

εννοείται πως

 

αν μιλήσεις 10 φορές από 30" δευτερόλεπτα

αυτό σαν ελάχιστη τεκμαρτή μονάδα, σαν ελάχιστος χρόνος θα μετρηθεί 45 δευτερόλεπτα επί 10 φορές

δηλαδή 450 δευτερόλεπτα αντί για 300 που πραγματικά μίλησες

δηλαδή 7,5 λεπτά αντί για 5 λεπτά

το ελάχιστο των 45 δευτερολέπτων μπήκε σε όλες τις εταιρείες (αν δεν κάνω λάθος)

 

δεν εχεις πρόβλημα αν μιλάς πάνω από 1 λεπτό ανά κλήση, αλλά αν είσαι των 100 κλήσεων του "ελα γεια σου, ειμαι καλά, γεια"

 

τότε το ελάχιστο που θα χρεωθεί στον μετρητή χρόνου σου είναι 45 δευτερόλεπτα η κάθε κλήση

Link to comment
Share on other sites

εννοείται πως

 

αν μιλήσεις 10 φορές από 30" δευτερόλεπτα

αυτό σαν ελάχιστη τεκμαρτή μονάδα, σαν ελάχιστος χρόνος θα μετρηθεί 45 δευτερόλεπτα επί 10 φορές

δηλαδή 450 δευτερόλεπτα αντί για 300 που πραγματικά μίλησες

δηλαδή 7,5 λεπτά αντί για 5 λεπτά

το ελάχιστο των 45 δευτερολέπτων μπήκε σε όλες τις εταιρείες (αν δεν κάνω λάθος)

 

δεν εχεις πρόβλημα αν μιλάς πάνω από 1 λεπτό ανά κλήση, αλλά αν είσαι των 100 κλήσεων του "ελα γεια σου, ειμαι καλά, γεια"

 

τότε το ελάχιστο που θα χρεωθεί στον μετρητή χρόνου σου είναι 45 δευτερόλεπτα η κάθε κλήση

 

Καταλαβα monaxouli ησουν κατατοπιστικοτατος. Σε ευχαριστω πολυ!! :thanks:

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα monaxouli ησουν κατατοπιστικοτατος. Σε ευχαριστω πολυ!! :thanks:

ειναι ωραία αυτά τα προγράμματα

και το Απεριόριστα 35, τα 1500 είναι και προς σταθερά τηλέφωνα

 

edit:

σε ευχαριστώ για τις ευχαριστίες σου ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το πακετο basic με τα 100mb η cosmote θα με χρεωσει εαν συνδεσω το κινητο μου με το pc και μπω στο ιντερνετ? tehering δηλαδη
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να κανω μια ερώτηση? Μπορώ να πάρω την επιδότηση cosmote από το πλαίσιο?

 

Παρέχεται η δυνατότητα, αλλά δεν είναι όλες οι συσκευές απο το Πλαίσιο διαθέσιμες για τη Cosmote ( γιατί κάθε εταιρεία παρέχει τις δικές της συσκευές και το πλαίσιο εξυπηρετεί και τις 3 ).

 

παιδια εχω το πακετο basic με τα 100mb η cosmote θα με χρεωσει εαν συνδεσω το κινητο μου με το pc και μπω στο ιντερνετ? tehering δηλαδη

 

Δεν υπάρχει καμία διαφορά παρά μόνο ότι με τον υπολογιστή ο όγκος καταναλώνεται πιο γρήγορα επειδή στο κινητό τα δεδομένα διακινούνται συμπιεσμένα. Μπορείς να το κάνεις όμως.

Link to comment
Share on other sites

100MB είναι όντως λίγα. Θα πρότεινα 300ΜΒ και πάλι με προσοχή. Ενδιαφέρον είναι και το "απεριόριστα" με internet 60 με 1,5GB...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εξυπηρέτηση πελατών Cosmote (1212) = 0

 

Μόλις πήρα τηλέφωνο και ήμουν στην αναμονή 30' και 20'' όταν ... έπεσε η γραμμή!!!

Τα 0,123 ευρώ όμως μου άξιζε να τα φάει...........

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...