Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τόση ώρα προσπαθώ να πάρω τηλ το 1212, και περιμένω στην αναμονή 5 λεπτά και μόλις παει να το σηκώσει κάποια, πέφτει η γραμμή!

 

!@#!@#@!#^@!&^#!&@

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα: υπάρχει δυνατότητα να συνδυαστούν τα 120' "δωρεάν" χρόνου ομιλίας και ο απεριόριστος χρόνος προς έναν αριθμό κοσμοτέ; Τα πακέτα είναι είτε 60' και προς έναν αριθμό απεριόριστα, είτε 120' και προς δύο αριθμούς απεριόριστα.

Κάτι για "πακέτα στα μέτρα σας" διαφήμιζε ο Γερμανός.

Έχει κανείς τίποτα υπ' όψιν; Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Υποθέτω ότι ο απεριόριστος χρόνος προς έναν αριθμό κοσμοτέ είναι όντως απεριόριστος!

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και από μένα: υπάρχει δυνατότητα να συνδυαστούν τα 120' "δωρεάν" χρόνου ομιλίας και ο απεριόριστος χρόνος προς έναν αριθμό κοσμοτέ; Τα πακέτα είναι είτε 60' και προς έναν αριθμό απεριόριστα, είτε 120' και προς δύο αριθμούς απεριόριστα.

Κάτι για "πακέτα στα μέτρα σας" διαφήμιζε ο Γερμανός.

Έχει κανείς τίποτα υπ' όψιν; Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Υποθέτω ότι ο απεριόριστος χρόνος προς έναν αριθμό κοσμοτέ είναι όντως απεριόριστος!

 

Το 120 με απεριόριστα γίνεται με δύο όμως νούμερα και πάγιο 45 ευρώ αν δεν κάνω λάθος. Πάρε όμως τηλεφωνο από το κινητό σου cosmote το 1213 (δωρεάν) και μάθε περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έμαθα οτι έχω 135 ευρώ επιδότηση και 150 ευρώ σε 2 μοντέλα i-mode.

 

Γιατί όμως σε 2 και όχι σε ολα τα κινητά i-mode;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μια ερωτηση και απο εμενα,θελω να ρωτησω τι παιζει με τα οικογενειακα πακετα,στην οικογενεια εχουμε 2 συνδεσεις και μια καρτοκινητη whats up που μπορω να βρω αναλυτικους τιμοκαταλογους και αν ξερετε εσεις πληροφοριες δεκτες
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

H Cosmote έχει κανένα πρόγραμμα "Προς σταθερά"; (Βλέπε Βόντα).

Έχει σίγουρα αλλά δεν μπόρεσα να βρω λεπτομέρειες :worry:

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έχει σίγουρα αλλά δεν μπόρεσα να βρω λεπτομέρειες :worry:

 

Ελα Πέτρο,

Εψαξα στο site αλλά δεν βρήκα κάτι.. λογικά δεν θα το έλεγε;

 

Υ.Γ: Ασε που θέλει και καμια ανανέωση ριζική το site τους...το πιο άθλιο από τις άλλες εταιρίες είναι (γνώμη μου) :X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει υπηρεσία "COSMOTE προς σταθερά" 420 με λεπτά με 14 ευρώ και 900 λεπτά με 28 ευρώ. Αναφέρεται στον τιμοκατάλογο του Δεκεμβρίου που μου έδωσαν πρόσφατα από κατάστημα της εταιρείας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι δικαιολογητικά χρειάζονται για σύνδεση σε ατομικό εταιρικό πρόγραμμα; Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε περίπτωση να βγάλει και η cosmote πρόγραμμα χωρίς πάγιο;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε περίπτωση να βγάλει και η cosmote πρόγραμμα χωρίς πάγιο;

Αναμενόμενο το θεωρώ ;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το θεωρώ σίγουρο. Φερέφωνο βλέπετε (όχι πάντα ηλιθίων... κατ'εξαίρεση :p)... Ή μπορεί να τροποποιήσει/προωθήσει το ΚαρτοΣυμβόλαιο (καλή πατάτα κι αυτή) :p
Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ μετά από 2 χρόνια να αλλάξω τηλέφωνο και πέρνω 1212 για να ρωτήσω για επιδότηση.(Cosmote 150 - Προνομιακό ). Ρωτάω , αναφέρω ότι έχω 2 χρόνια και παίρνω την απάντηση ότι δεν έχει σημασία που δεν πήρατε τη επιδότηση πέρσι , δεν συμψηφίζονται , σημασία έχουν οι τελευταίοι 12 μήνες και μου πετάει τα 80€ επιδότηση. ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Ας μην ήθελα το νούμερο και να το μεταφέρω στο ονομά μου (αλήθεια ξέρει κανείς αν μετά από μεταφορά ονόματος χρειάζεται να μείνεις κάποιο χρονικό διάστημα ??) και θα σου έλεγα εγώ.

Επίσης τελείωσαν τα προνομιακά προγράμματα??? Γιατί δεν με συμφέρει ούτε προγραμμα να αλλάξω έτσι , εκτός αν με πετάει σε αντίστοιχο προνομιακό.

VF Giga Unlimited Ultra

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ μετά από 2 χρόνια να αλλάξω τηλέφωνο και πέρνω 1212 για να ρωτήσω για επιδότηση.(Cosmote 150 - Προνομιακό ). Ρωτάω , αναφέρω ότι έχω 2 χρόνια και παίρνω την απάντηση ότι δεν έχει σημασία που δεν πήρατε τη επιδότηση πέρσι , δεν συμψηφίζονται , σημασία έχουν οι τελευταίοι 12 μήνες και μου πετάει τα 80€ επιδότηση. ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ!!!!!

Ας μην ήθελα το νούμερο και να το μεταφέρω στο ονομά μου (αλήθεια ξέρει κανείς αν μετά από μεταφορά ονόματος χρειάζεται να μείνεις κάποιο χρονικό διάστημα ??) και θα σου έλεγα εγώ.

Επίσης τελείωσαν τα προνομιακά προγράμματα??? Γιατί δεν με συμφέρει ούτε προγραμμα να αλλάξω έτσι , εκτός αν με πετάει σε αντίστοιχο προνομιακό.

 

Εγώ για κάτι ανάλογο έφυγα από τη vodafone... τρομερά εκνευριστικό να σου λένε ότι την προηγούμενη επιδότηση (σσ. την οποία έχεις μιλήσει και δικαιούσαι) τη χάνεις...

Αλλά έχω πλέον την εντύπωση ότι και οι 3 εταιρίες το ίδιο παραμύθι πουλάνε, οπότε δεν ξαναφήνω επιδότηση. Παίρνω ένα ότι να'ναι και τελείωσε... :wink:

Προς το παρόν, η λύση στο πρόβλημά σου λέγεται φορητότητα όπου μπορείς να κάνεις και τη μεταβίβαση μαζί.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: στον τιμοκατάλογο της COSMOTE λέει ότι η αλλαγή αριθμού κοστίζει 69,κάτι ευρώ... :blink: :confused: Αυτό ισχύει; Στην ΤΙΜ πάντως κοστίζει μόλις 5,95 ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: στον τιμοκατάλογο της COSMOTE λέει ότι η αλλαγή αριθμού κοστίζει 69,κάτι ευρώ... :blink: :confused: Αυτό ισχύει; Στην ΤΙΜ πάντως κοστίζει μόλις 5,95 ευρώ...

 

τωρα λογικα δεν πληρωνεις τιποτα, αφου καταργηθηκαν τα τελη φορητοτητας

Link to comment
Share on other sites

τωρα λογικα δεν πληρωνεις τιποτα, αφου καταργηθηκαν τα τελη φορητοτητας

Δεν μιλάω για φορητότητα. Μιλάω για αλλαγή αριθμού. Έχεις δηλαδή έναν αριθμό σε ένα πρόγραμμα COSMOTE και θέλεις να τον αλλάξεις για κάποιο λόγο χωρίς να αλλάξεις πρόγραμμα. Πόσα πρέπει να σκάσεις στην COSMOTE;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι 69 ευρώ για μια απλή αλλαγή αριθμού... πάρε ένα καρτοκινητό καλύτερα και κάντο σύνδεση... έστω και από φορητότητα !!! :lol:

 

Βέβαια θα έχεις πρόβλημα αν έχεις πάρει επιδότηση ...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν το συζητάμε... Αν επιστρέψεις και υπόλοιπο επιδότησης μπορεί να σου βγει και πιο φθηνά να κάνεις ακόμη και νέο συμβόλαιο... :p

Αλλά δεν μπορεί να είναι τόσο μεγάλη η διαφορά. Κι ύστερα αν θέλεις να κάνεις το ίδιο στο καρτοκινητό; Θα μου πεις εκεί το πετάς και παίρνεις άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, η διαφορα μπορει να ειναι τοσο μεγαλη γιατι και στην ΤΙΜ παλαιοτερα ηταν στα 60+ ευρω το τελος αλλαγης αριθμου.Πλεον ομως ειναι μονο 5,95 και εχουν βρει πολλοι την ησυχια τους που απλα ηθελαν να αλλαξουν νουμερο. Φανταζομαι και η κοτε το εχει αλλαξει πλεον, παει καιρος που το ειχε αλλαξει η ΤΙΜ, ποσο προσφατος ηταν ο καταλογος που ειδες?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για κάτι ανάλογο έφυγα από τη vodafone... τρομερά εκνευριστικό να σου λένε ότι την προηγούμενη επιδότηση (σσ. την οποία έχεις μιλήσει και δικαιούσαι) τη χάνεις...

Αλλά έχω πλέον την εντύπωση ότι και οι 3 εταιρίες το ίδιο παραμύθι πουλάνε, οπότε δεν ξαναφήνω επιδότηση. Παίρνω ένα ότι να'ναι και τελείωσε... :wink:

Προς το παρόν, η λύση στο πρόβλημά σου λέγεται φορητότητα όπου μπορείς να κάνεις και τη μεταβίβαση μαζί.

 

Εγώ προσωπικά αποφευγω να πέρνω επιδότηση μόνο και μόνο για να την πάρω γιατι σε δεσμευει σε ένα συμβόλαιο και αν φύγεις τότε πληρώνεις και απο πάνω την συσκευή που πήρες χωρίς να σε ενδιαφέρει. Καλό είναι να χρησιμοποιούμε την επιδότηση είτε όταν πραγματικά χρειαζόμαστε μια συσκευή που θα την πέρναμε ούτος είς άλλος είτε αν είμαστε 100% σίγουροι οτι θέλουμε να παραμείνουμε στην εταιρεία για έναν ακόμη χρονο.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Έχω εταιρικό πακέτο 3 αριθμών. Μου είπαν ότι η επιδότηση που δικαιούμαι είναι γύρω στα 200-220 ευρώ.

Η σύνδεση μου είναι στο Γερμανό αλλά κάποιες συσκευές δεν τις φέρνει (π.χ. ΕΤΕΝ ή HTC P3300 με DESTINATOR όμως όχι Navimate)

Η Cosmote μου είπε ότι μπορώ να κάνω "Αλλαγή Συνεργάτη". Στο Πλαίσιο όμως που ρώτησα δεν ήξεραν τίποτα :mad:

Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

RX8Club.GR

Επίσημα Αναγνωρισμένο

Σωματείο Φίλων & Ιδιοκτητών RX8 Ελλάδος

Link to comment
Share on other sites

βγηκε η επιδοτηση του κινητου μου.....αλλα επειδη θα φυγω εξωτερικο και εκει που θα ειαμι δεν μπορω να αχοληθω με αυτο το θεμα...μπορω να παει να παρει την επιδοτηση ο αδερφος μου ...βγαζοντας φωτοτηπια την ταυτιτητα μου....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...