Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω και εδώ εκτός από το νήμα του 4g μπας και ξέρετε και μου απαντήσει κανένας.

Η συσκευή μου (pixel 7 Pro) μέχρι πριν λίγο καιρό έπιανε μόνο 4g και όσο ήμουν vodafone στο σπίτι είχα θέμα. Μπροστά έπιανε νορμάλ (όχι τίποτα τρελό) και στο πίσω μέρος έπιανε μονοψήφια νούμερο. Σε φάση που με το volte μου έλεγαν ότι δε σε ακούω καν. 

Πλέον έδωσε και η vodafone 5g στην συσκευη. Λετε αν γυρίσω να έχω ακόμα θέμα ή θα είναι καλύτερα λόγω 5g;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάλλον θέμα σήματος (αδύναμου) ήταν για να αναφέρεις ότι ακόμα και το VoLTE έκανε διακοπές.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ σύντομα(από Τετάρτη-Πέμπτη λογικά)μου έρχεται το A34 5G(8/256gb)και θα κάνω μετρήσεις 5G σε όλη την Θήβα

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, aektzhs 1 said:

Παιδιά πολύ σύντομα(από Τετάρτη-Πέμπτη λογικά)μου έρχεται το A34 5G(8/256gb)και θα κάνω μετρήσεις 5G σε όλη την Θήβα

Τέλεια! Να το χαρείς και καλές μετρήσεις. Εγώ σκέφτομαι να χτυπήσω το iPhone 14 pro max για εταιρικό και να κρατήσω ως προσωπικό το slmsung galaxy a30s που είναι βέβαια 4G+

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

Τέλεια! Να το χαρείς και καλές μετρήσεις. Εγώ σκέφτομαι να χτυπήσω το iPhone 14 pro max για εταιρικό και να κρατήσω ως προσωπικό το slmsung galaxy a30s που είναι βέβαια 4G+

Ευχαριστώ Πολύ!!!!Εύχομαι να πάρεις το iPhone 14 pro max και να το χαρείς. Το iPhone θα το έχεις και για μετρήσεις;;;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ευχαριστώ Πολύ!!!!Εύχομαι να πάρεις το iPhone 14 pro max και να το χαρείς. Το iPhone θα το έχεις και για μετρήσεις;;;;

Μάλλον ναι. Δεν ξέρω τι θα κάνω ακόμα. Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένα κινητό που δεν υποστηρίζει την συχνότητα 800 στο 4G θα είναι ορατό το πρόβλημα? Θα μπορεί να πιάνει άλλες συχνότητες ή θα είναι χωρίς σήμα εντελώς? Γενικά η Vodafone έχει πολλές κεραίες στα 800?

Link to comment
Share on other sites

Γενικά πάει ανά την περιοχή. Αν ξέρεις ότι η VF έχει τουλάχιστον 4G+ στην περιοχή σου τότε είσαι καλυμμένος, ίσως με χειρότερη απόδοση σε δύσκολα σημεία

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να έχει την 800άρα, μια και χρησιμοποιείται αρκετά και έχει μεγάλη διεισδυτικότητα σε εσωτερικούς χώρους. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Παιδιά, ένα κινητό που δεν υποστηρίζει την συχνότητα 800 στο 4G θα είναι ορατό το πρόβλημα? Θα μπορεί να πιάνει άλλες συχνότητες ή θα είναι χωρίς σήμα εντελώς? Γενικά η Vodafone έχει πολλές κεραίες στα 800?

Η 800αρα χρησιμοποιείται παντου και για τον λογο που ειπε το παλικαρι πιο πανω οποτε καλο θα ηταν να παρεις ενα τετοιο κινητο. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Μάλλον θέμα σήματος (αδύναμου) ήταν για να αναφέρεις ότι ακόμα και το VoLTE έκανε διακοπές.

Άρα τώρα με το 5g θα έχει κάποια διαφορά ή θα είναι ίδιο με το 4g;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, _NikitaS_ said:

Άρα τώρα με το 5g θα έχει κάποια διαφορά ή θα είναι ίδιο με το 4g;

Το ίδιο θα είναι εφόσον μιλάς για κάλυψη 

Link to comment
Share on other sites

B20 (800MHz): Απαραίτητη για τα EU δίκτυα κινητής. Υπάρχει σε πολλούς συνδυασμούς ca combos. Η διαφορά αισθητή χωρίς αυτήν, μέχρι και σε σημείο για no signal.

Αυτά έχουν οι κινέζικες φτηνές αγορές κινητών...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, memoriesradio said:

B20 (800MHz): Απαραίτητη για τα EU δίκτυα κινητής. Υπάρχει σε πολλούς συνδυασμούς ca combos. Η διαφορά αισθητή χωρίς αυτήν, μέχρι και σε σημείο για no signal.

Αυτά έχουν οι κινέζικες φτηνές αγορές κινητών...

Παλιά συνέβαινε αυτό Μπάμπη με τα κινέζικα. Τωρα σπάνια θα δεις συσκευή χωρίς Β20. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Παλιά συνέβαινε αυτό Μπάμπη με τα κινέζικα. Τωρα σπάνια θα δεις συσκευή χωρίς Β20. 

Δεν νομίζω να άλλαξαν τα licenses των chipset vendors μεταξύ eu & asia. Παραμένουν οι διαφορές νομίζω και ακόμα πιο πολύ στα ca combos.

Αν πάλι κάνω λάθος (που το αποφεύγω): τί China τί EU, τί πουρό τί καγκουρό...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, memoriesradio said:

B20 (800MHz): Απαραίτητη για τα EU δίκτυα κινητής. Υπάρχει σε πολλούς συνδυασμούς ca combos. Η διαφορά αισθητή χωρίς αυτήν, μέχρι και σε σημείο για no signal.

Αυτά έχουν οι κινέζικες φτηνές αγορές κινητών...

Διαβάζω ότι λένε στις πόλεις δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί ούτως η άλλως δεν βολεύει η εγκατάσταση 800 σε κατοικημένη περιοχή. Αλλά στα χωριά και σε μέρος με μικρή κατοίκηση μπορεί να μην υπάρχει σήμα ή να γυρίζει σε 2G.

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, EllinikoNisi said:

Διαβάζω ότι λένε στις πόλεις δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί ούτως η άλλως δεν βολεύει η εγκατάσταση 800 σε κατοικημένη περιοχή. Αλλά στα χωριά και σε μέρος με μικρή κατοίκηση μπορεί να μην υπάρχει σήμα ή να γυρίζει σε 2G.

 

Τα 800MHz θα τα συναντήσει κανείς σε κάθε πόλη και σε κάθε χωριό.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, memoriesradio said:

Τα 800MHz θα τα συναντήσει κανείς σε κάθε πόλη και σε κάθε χωριό.

Έχω την εντύπωση ότι πλέον σε πόλεις δεν υπάρχει τόση 800αρα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aektzhs 1 said:

Έχω την εντύπωση ότι πλέον σε πόλεις δεν υπάρχει τόση 800αρα

Θεσσαλονίκη Β20

Screenshot_2023-10-09-20-40-17-193_cellmapper_net.cellmapper.thumb.jpg.3068b6dbbc71bffe8260b0dcf0b28ed2.jpg

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι πλέον σε πόλεις δεν υπάρχει τόση 800αρα
Ό,τι μπήκε δεν βγαίνει
Επίσης εδώ και 28αρες βάζουν στα αστικά κέντρα, δε θα βγάλουν και τις 20αρες, είπαμε
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε...

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Μετρήσεις πολύ σύντομα Screenshot_20231010_153330_NetMonster.thumb.jpg.de76cc26f811a560c51f162e7fed03b7.jpg

Να χαρείς το καινούργιο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...