Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 minutes ago, waeo said:

Τουλάχιστον φαίνονται καθαρά τα δίκτυα. Γιατί βλέπω κάποιοι ανεβάζουν speedtest, χωρίς να φαίνεται ο πάροχος και λένε ότι θέλουν για τις μετρήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MIKU said:

Εντάξει;

Αν δεν σου κάνει το ότι είναι διαμοιρασμός, βάζω και την κάρτα στο κινητό.

Μετά θα σου κάνει;

ΥΓ: ελπίζω να δουλεύεις και αργίες να βγάζεις κάτι παραπάνω.

ΥΓ2: υπάρχουν και ψυχίατροι.

ΥΓ3: Δεν σου απαντώ ξανά.

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/10004193152

Δώσε τους δρόμους και Δευτέρα θα σου έχω λεπτομερέστατη πληροφορία και από τα τρία δίκτυα για το σημείο.

Εδώ είμαστε για να βοηθάμε. Οποίος έχει ζητήσει βοήθεια τουλάχιστον από έμενα την έχει πάρει αφιλόκερδος.

Όσο για τις μπιχτές για εταιρίες και payroll άπλα είναι ανέκδοτο γιατί δουλεύω και τις τρεις εταιρίες (και άλλες δορυφορικές,  Wisp και τύπου inalan  κλπ)  για μισθωμένες και λοιπές γραμμές κινητής σταθερή και με πολλές εγκαταστάσεις στο ενεργητικό μου.

Τουλάχιστον τις περιοχές που έχω δουλέψει Αττική και βόρεια Ελλάδα έχω εικόνα όπως και συνάδελφους που κάνουν την ίδια δουλειά με έμενα στο πανελλήνιο. Πάντα προτείνουμε μετά από λεπτομερείς μετρήσεις τοπικά στον χώρο του πελάτη  την καλύτερη δυνατή λύση που ζητάει ο πελάτης.  Έχω  ντουζίνες  εγκαταστάσεις που παίζουν δυο και τρεις παροχοι μαζί είτε με balancing είτε redundancy με κινητή και σταθερή. Μακάρι να έπαιρνα 3  μισθούς από όλες θα ήμουν πασάς στα Γιάννενα 🤣

Απλά έχει χαθεί το μέτρο δεν πιάνει μια εταιρία σπίτι του κάποιου και μας ζαλίζει τον έρωτα για το πόσο χάλια είναι η κάθε εταιρία αντί να ζητήσει βοήθειά όπως κάνουμε τα υπόλοιπα μέλη μεταξύ μας με υγιή τρόπο ώστε να διαλέξει το καλύτερο για τις ανάγκες του.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, cmvr said:

Δώσε τους δρόμους και Δευτέρα θα σου έχω λεπτομερέστατη πληροφορία και από τα τρία δίκτυα για το σημείο.

Εδώ είμαστε για να βοηθάμε. Οποίος έχει ζητήσει βοήθεια τουλάχιστον από έμενα την έχει πάρει αφιλόκερδος.

Όσο για τις μπιχτές για εταιρίες και payroll άπλα είναι ανέκδοτο γιατί δουλεύω και τις τρεις εταιρίες (και άλλες δορυφορικές,  Wisp και τύπου inalan  κλπ)  για μισθωμένες και λοιπές γραμμές κινητής σταθερή και με πολλές εγκαταστάσεις στο ενεργητικό μου.

Τουλάχιστον τις περιοχές που έχω δουλέψει Αττική και βόρεια Ελλάδα έχω εικόνα όπως και συνάδελφους που κάνουν την ίδια δουλειά με έμενα στο πανελλήνιο. Πάντα προτείνουμε μετά από λεπτομερείς μετρήσεις τοπικά στον χώρο του πελάτη  την καλύτερη δυνατή λύση που ζητάει ο πελάτης.  Έχω  ντουζίνες  εγκαταστάσεις που παίζουν δυο και τρεις παροχοι μαζί είτε με balancing είτε redundancy με κινητή και σταθερή. Μακάρι να έπαιρνα 3  μισθούς από όλες θα ήμουν πασάς στα Γιάννενα 🤣

Απλά έχει χαθεί το μέτρο δεν πιάνει μια εταιρία σπίτι του κάποιου και μας ζαλίζει τον έρωτα για το πόσο χάλια είναι η κάθε εταιρία αντί να ζητήσει βοήθειά όπως κάνουμε τα υπόλοιπα μέλη μεταξύ μας με υγιή τρόπο ώστε να διαλέξει το καλύτερο για τις ανάγκες του.

Εγώ απλά ανέβασα τεστ.

Εσύ το τράβηξες, με την αμφισβήτηση.

Εγώ εδώ μέσα έχω κράξει και τις 3.

Δες τι έχω σούρει στη Nova.

Δες τι έχω γράψει για Cosmote που φρακάρει το καλοκαίρι στο εξοχικό.

Οι μετρήσεις που παρέθεσα είναι επί της οδού ηρώων Πολυτεχνείου.

Η ίδια η εταιρεία αποδέχτηκε το πρόβλημα και αποδέσμευσε το συμβόλαιο χωρίς ρήτρα και με δώρο τον εξοπλισμό (ρούτερ).

Τι άλλο να προσθέσω όταν οι ίδιοι το αναγνώρισαν;

Επίσης τις μετρήσεις στο εξοχικό που είναι σχετικά καλές για την Vodafone, τις έχω παραθέσει.

Αυτά.

12 minutes ago, panos.k2 said:

Τώρα για τρία χαζοδικτυα θα χαλάσουμε τις καρδιές μας και το βραδυ μας; 

Όλα καλά 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MIKU said:

Εγώ απλά ανέβασα τεστ.

Εσύ το τράβηξες, με την αμφισβήτηση.

Εγώ εδώ μέσα έχω κράξει και τις 3.

Δες τι έχω σούρει στη Nova.

Δες τι έχω γράψει για Cosmote που φρακάρει το καλοκαίρι στο εξοχικό.

Οι μετρήσεις που παρέθεσα είναι επί της οδού ηρώων Πολυτεχνείου.

Η ίδια η εταιρεία αποδέχτηκε το πρόβλημα και αποδέσμευσε το συμβόλαιο χωρίς ρήτρα και με δώρο τον εξοπλισμό (ρούτερ).

Τι άλλο να προσθέσω όταν οι ίδιοι το αναγνώρισαν;

Επίσης τις μετρήσεις στο εξοχικό που είναι σχετικά καλές για την Vodafone, τις έχω παραθέσει.

Αυτά.

Ανεβάζεις μια μέτρηση που παίρνεις από tethering χωρίς να μας έχεις δώσει netmonster και χωρίς να μας έχεις πει τι συσκευή έχεις την καρτα Sim. Ήμαρτον δηλαδή έλεος πως θα σε βοηθήσουμε χωρίς κανένα στοιχείο.

 Όσο για τις εταιρίες όλες είναι για κράξιμο ακόμα και το κέντρο της Αθήνας. Το 90% των χρηστών μετράνε στους δρόμους και χαίρονται όποιο δίκτυο και αν είναι. Σε εσωτερικό χώρο της τανας το κάγκελο γίνεται παντού και στα εκτός πόλης και πάρκα  ΦΒ  και επιχειρήσεις στην περιφέρεια.

Λοιπόν https://maps.app.goo.gl/u4G6JtPqTwhcaL9NA εδώ είναι το σημείο ενδιαφέροντος σου.

Πες μας από τι συσκευή έπαιρνες Internet. Ανεξαρτήτως αν έφυγες ατελώς μας βοηθάς να μάθουμε προβληματικό σημείο.

 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, cmvr said:

Ανεβάζεις μια μέτρηση που παίρνεις από tethering χωρίς να μας έχεις δώσει netmonster και χωρίς να μας έχεις πει τι συσκευή έχεις την καρτα Sim. Ήμαρτον δηλαδή έλεος πως θα σε βοηθήσουμε χωρίς κανένα στοιχείο.

 Όσο για τις εταιρίες όλες είναι για κράξιμο ακόμα και το κέντρο της Αθήνας. Το 90% των χρηστών μετράνε στους δρόμους και χαίρονται όποιο δίκτυο και αν είναι. Σε εσωτερικό χώρο της τανας το κάγκελο γίνεται παντού και στα εκτός πόλης και πάρκα  ΦΒ  και επιχειρήσεις στην περιφέρεια.

Λοιπόν https://maps.app.goo.gl/u4G6JtPqTwhcaL9NA εδώ είναι το σημείο ενδιαφέροντος σου.

Πες μας από τι συσκευή έπαιρνες Internet. Ανεξαρτήτως αν έφυγες ατελώς μας βοηθάς να μάθουμε προβληματικό σημείο.

 

 

Το tcl hh500v που παρέχει η ίδια η Vodafone σε εξωτερικό χώρο.

Σε εσωτερικό ακόμη χειρότερα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MIKU said:

Το tcl hh500v που παρέχει η ίδια η Vodafone σε εξωτερικό χώρο.

Σε εσωτερικό ακόμη χειρότερα.

 Θα μάθω και θα σου στείλω pm.

Γιατί πήγες σε αυτή τη λύση και δεν επέλεξες κάτι άλλο ; 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, cmvr said:

 Θα μάθω και θα σου στείλω pm.

Γιατί πήγες σε αυτή τη λύση και δεν επέλεξες κάτι άλλο ; 

Δεν είναι δικό μου το μηχάνημα. Το έβαλε φίλος για περιστασιακή χρήση σε χώρο χωρίς γραμμή.

Μου το έδωσε για να διαχειριστώ τη διαδικασία αποσύνδεσης.

Τον είχαν διαβεβαιώσει μετά από έλεγχο πως θα πιάνει "τουλάχιστον 100 Mbps."

Πιάνει αυτό που βλέπετε.

Και το δέχτηκαν και οι ίδιοι.

Edited by MIKU

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, MIKU said:

Δεν είναι δικό μου το μηχάνημα. Το έβαλε φίλος για περιστασιακή χρήση σε χώρο χωρίς γραμμή.

Μου το έδωσε για να διαχειριστώ τη διαδικασία αποσύνδεσης.

Τον είχαν διαβεβαιώσει μετά από έλεγχο πως θα πιάνει "τουλάχιστον 100 Mbps."

Πιάνει αυτό που βλέπετε.

Και το δέχτηκαν και οι ίδιοι.

Το εχουμε πει βρε παιδια, αφου εχει μονο 2G στον ιστο της Cosmote και μπαινει σε ολο το λεκανοπεδιο για 4G με τα γνωστα αποτελεσματα.  Απεναντι ειναι η Nova με 5g/3500, γιατι δεν κολοκαρονται τοσα χρονια τωρα δεν ξερω.  Τσιγκουνια;

 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, d_alex said:

Το εχουμε πει βρε παιδια, αφου εχει μονο 2G στον ιστο της Cosmote και μπαινει σε ολο το λεκανοπεδιο για 4G με τα γνωστα αποτελεσματα.  Απεναντι ειναι η Nova με 5g/3500, γιατι δεν κολοκαρονται τοσα χρονια τωρα δεν ξερω.  Τσιγκουνια;

 

Μιλάς για την κεραία στην Πηγής;

Και ακριβώς απέναντι έχει η Nova, σωστά! 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, MIKU said:

Δεν είναι δικό μου το μηχάνημα. Το έβαλε φίλος για περιστασιακή χρήση σε χώρο χωρίς γραμμή.

Μου το έδωσε για να διαχειριστώ τη διαδικασία αποσύνδεσης.

Τον είχαν διαβεβαιώσει μετά από έλεγχο πως θα πιάνει "τουλάχιστον 100 Mbps."

Πιάνει αυτό που βλέπετε.

Και το δέχτηκαν και οι ίδιοι.

Αυτός που του το πούλησε για το συγκεκριμένο σημείο έπρεπε να ενημερωθεί η εταιρία. Δεκάδες φορές πουλάνε προϊόντα όλες που μετά τα κόβουμε και που να δεις στα business τι γινεται.

Έφυγε και άνθρωπος να μετρήσει εκεί να μετρήσει για όλες τις εταιρίες γιατί έχω να πάω καιρό στο σημείο. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, MIKU said:

Δεν είναι δικό μου το μηχάνημα. Το έβαλε φίλος για περιστασιακή χρήση σε χώρο χωρίς γραμμή.

Μου το έδωσε για να διαχειριστώ τη διαδικασία αποσύνδεσης.

Τον είχαν διαβεβαιώσει μετά από έλεγχο πως θα πιάνει "τουλάχιστον 100 Mbps."

Πιάνει αυτό που βλέπετε.

Και το δέχτηκαν και οι ίδιοι.

Ξέρεις τον όροφο του χώρου που ήταν το μηχάνημα; 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, CaptainNickGR said:

Ξέρεις τον όροφο του χώρου που ήταν το μηχάνημα; 

Δεν εχει να κανει.  Μετραω εγω απο το μπαλκονι του 3ου στα 270 μετρα με οπτικη επαφη (ο ιστος φαινεται με γυμνο ματι).  Αφου ΔΕΝ εχει παρα μονο 2G, τι να σου κανει ο οροφος;  Παει και κλειδωνει στα 4G στο Χολαργο, Χαλανδρι, Atrina, Ολυμπιακο σταδιο, Νεο Ψυχικο.  Φταιει το υψομετρο, 350+ μετρα και ολο το λεκανοπεδιο ειναι "πιατο".  Η Nova και η Cosmote που εχουν 5G παιζουν απροσκοπτα, ~100 και 600-1000 αντιστοιχα.  Η Cosmote ξεκινησε και 2ο σταθμο στη πλατεια Διος (απο την πανω μερια) και "σκαβει" γενικως.  Η Nova, αν και με 3500 δεν πιανει καλα νουμερα, μαλλον φταιει η διασυνδεση.  Οχι οτι με τα ~100 δεν κανεις τη δουλεια σου, μια χαρα ειναι.  Το βραδυ, που ολοι ηρεμουν, και στη Vodafone εχω πιασει 250 απο τα 6 χλμ. παντα, αλλα τι να το κανεις;  Μονο για ξενυχτηδες!

Οριστε και οι μετρησεις για τους δυσπιστους!  17 Μαρτιου μεσημερι.  Cosmote και Vodafone με 2 SIM, την 2η σε 2G παντα για σωστη αποδελτιωση της καταστασης.

Screenshot_2024-03-17-15-46-01-365_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-45-38-005_com.parizene.netmonitor.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-44-13-908_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-44-02-575_com.parizene.netmonitor.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-42-28-803_com.parizene.netmonitor.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-42-14-752_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Edited by d_alex
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CaptainNickGR said:

Ξέρεις τον όροφο του χώρου που ήταν το μηχάνημα; 

2ο και μπαλκόνι 

1 hour ago, cmvr said:

Αυτός που του το πούλησε για το συγκεκριμένο σημείο έπρεπε να ενημερωθεί η εταιρία. Δεκάδες φορές πουλάνε προϊόντα όλες που μετά τα κόβουμε και που να δεις στα business τι γινεται.

Έφυγε και άνθρωπος να μετρήσει εκεί να μετρήσει για όλες τις εταιρίες γιατί έχω να πάω καιρό στο σημείο. 

Οκ 

27 minutes ago, d_alex said:

Δεν εχει να κανει.  Μετραω εγω απο το μπαλκονι του 3ου στα 270 μετρα με οπτικη επαφη (ο ιστος φαινεται με γυμνο ματι).  Αφου ΔΕΝ εχει παρα μονο 2G, τι να σου κανει ο οροφος;  Παει και κλειδωνει στα 4G στο Χολαργο, Χαλανδρι, Atrina, Ολυμπιακο σταδιο, Νεο Ψυχικο.  Φταιει το υψομετρο, 350+ μετρα και ολο το λεκανοπεδιο ειναι "πιατο".  Η Nova και η Cosmote που εχουν 5G παιζουν απροσκοπτα, ~100 και 600-1000 αντιστοιχα.  Η Cosmote ξεκινησε και 2ο σταθμο στη πλατεια Διος (απο την πανω μερια) και "σκαβει" γενικως.  Η Nova, αν και με 3500 δεν πιανει καλα νουμερα, μαλλον φταιει η διασυνδεση.  Οχι οτι με τα ~100 δεν κανεις τη δουλεια σου, μια χαρα ειναι.  Το βραδυ, που ολοι ηρεμουν, και στη Vodafone εχω πιασει 250 απο τα 6 χλμ. παντα, αλλα τι να το κανεις;  Μονο για ξενυχτηδες!

Οριστε και οι μετρησεις για τους δυσπιστους!  17 Μαρτιου μεσημερι.  Cosmote και Vodafone με 2 SIM, την 2η σε 2G παντα για σωστη αποδελτιωση της καταστασης.

Screenshot_2024-03-17-15-46-01-365_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-45-38-005_com.parizene.netmonitor.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-44-13-908_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-44-02-575_com.parizene.netmonitor.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-42-28-803_com.parizene.netmonitor.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-42-14-752_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Ρε συ ο σταθμός του ΟΤΕ στη Διός πότε μπήκε; Δεν το θυμώνουν.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MIKU said:

Ρε συ ο σταθμός του ΟΤΕ στη Διός πότε μπήκε; Δεν το θυμώνουν.

11 Μαρτιου 2023 τον πρωτοεπιασα, εκλεισε χρονος!  Στο υπογειο βαθεια μεσα στο χωμα παιζει πλεον το τηλεφωνο, 100+ μετρα μονο βλεπεις!  Και να πεις οτι δεν ειχε καλυψη η περιοχη...

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, d_alex said:

Δεν εχει να κανει.  Μετραω εγω απο το μπαλκονι του 3ου στα 270 μετρα με οπτικη επαφη (ο ιστος φαινεται με γυμνο ματι).  Αφου ΔΕΝ εχει παρα μονο 2G, τι να σου κανει ο οροφος;  Παει και κλειδωνει στα 4G στο Χολαργο, Χαλανδρι, Atrina, Ολυμπιακο σταδιο, Νεο Ψυχικο.  Φταιει το υψομετρο, 350+ μετρα και ολο το λεκανοπεδιο ειναι "πιατο".  Η Nova και η Cosmote που εχουν 5G παιζουν απροσκοπτα, ~100 και 600-1000 αντιστοιχα.  Η Cosmote ξεκινησε και 2ο σταθμο στη πλατεια Διος (απο την πανω μερια) και "σκαβει" γενικως.  Η Nova, αν και με 3500 δεν πιανει καλα νουμερα, μαλλον φταιει η διασυνδεση.  Οχι οτι με τα ~100 δεν κανεις τη δουλεια σου, μια χαρα ειναι.  Το βραδυ, που ολοι ηρεμουν, και στη Vodafone εχω πιασει 250 απο τα 6 χλμ. παντα, αλλα τι να το κανεις;  Μονο για ξενυχτηδες!

Οριστε και οι μετρησεις για τους δυσπιστους!  17 Μαρτιου μεσημερι.  Cosmote και Vodafone με 2 SIM, την 2η σε 2G παντα για σωστη αποδελτιωση της καταστασης.

Screenshot_2024-03-17-15-46-01-365_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-45-38-005_com.parizene.netmonitor.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-44-13-908_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-44-02-575_com.parizene.netmonitor.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-42-28-803_com.parizene.netmonitor.jpg

Screenshot_2024-03-17-15-42-14-752_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Πιο παλιά έπαιζε 4G ή 5G? Αν όχι τότε μιλάμε για έλλειψη σταθμού και κενό κάλυψης.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, d_alex said:

11 Μαρτιου 2023 τον πρωτοεπιασα, εκλεισε χρονος!  Στο υπογειο βαθεια μεσα στο χωμα παιζει πλεον το τηλεφωνο, 100+ μετρα μονο βλεπεις!  Και να πεις οτι δεν ειχε καλυψη η περιοχη...

Μου κάνει εντύπωση που το βάλανε.

Ίσως για περισσότερο χώρο στο δίκτυο...

1 minute ago, CaptainNickGR said:

Πιο παλιά έπαιζε 4G ή 5G? Αν όχι τότε μιλάμε για έλλειψη σταθμού και κενό κάλυψης.

Όχι 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Κατι κουνηθηκε φαινεται και εκλεισε εντελως η Πηγη (2572).  Τωρα και το 2G ερχεται απο μακρυα.  Πιθανον:

-  Ή φορτωνουν και 4G εξοπλισμο.

-  Ή ενεργοποιουν το collocation απεναντι στη Nova.

Να κλεισαν εντελως τον σταθμο της ντροπης μου φαινεται ακομα χειροτερο.

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον παραμένει η βλάβη.

https://www.speedtest.net/result/i/6043038820
 

IMG_2982.thumb.png.d5f13833df0ab39884f4b2008df7460f.pngIMG_2981.thumb.png.c14fccd83205dd8d94c269e4b12fa842.pngIMG_2980.thumb.png.057bc39fb1c626f94727647a7359b071.png
 

https://www.speedtest.net/result/i/6043064999

IMG_2984.thumb.png.668e32442e769e7e798623a36f07d4d4.png

IMG_2985.thumb.png.e0db3b9008490ce737523cf8e2db6f2f.png

Edited by waeo
Link to comment
Share on other sites

Για να κλείσω το θέμα, εδώ μια μέτρηση με Cosmote με τον ίδιο εξοπλισμό (ρούτερ) της Vodafone στο ίδιο σημείο.

Screenshot_20240328_180111_Speedtest.jpg

43 minutes ago, d_alex said:

Κατι κουνηθηκε φαινεται και εκλεισε εντελως η Πηγη (2572).  Τωρα και το 2G ερχεται απο μακρυα.  Πιθανον:

-  Ή φορτωνουν και 4G εξοπλισμο.

-  Ή ενεργοποιουν το collocation απεναντι στη Nova.

Να κλεισαν εντελως τον σταθμο της ντροπης μου φαινεται ακομα χειροτερο.

 

Λογικά θα φύγουν από εκεί και θα πάνε στη Nova. Δεν έχει νόημα.

Edited by MIKU

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μέτρηση από το Υπερίων που μετράει και upload σε σπίτι στο Ίλιον, κοντά στην Παλατιανή όπου έχει πρόβλημα το δίκτυο ( έτσι μου είπαν οι τεχνικοί τουλάχιστον ). 1005069771_chrome_screenshot_3120243_32_09._EEST.thumb.png.1e4b480428da05e92c158e57783b9dea.png

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

IMG_6700.thumb.jpeg.9aa0b71824b0b8241874416582bcf55d.jpeg

πρέπει να μπήκε η 1006366 κοντά στο μεσημέρι Θεσσαλονίκης . Είναι η μόνη που βλέπω με άδεια στην περιοχή . Εκανα ότι καλύτερο μπορούσα για να την βγάλω από το αεροπλάνο   😂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, georgebad said:

IMG_6700.thumb.jpeg.9aa0b71824b0b8241874416582bcf55d.jpeg

πρέπει να μπήκε η 1006366 κοντά στο μεσημέρι Θεσσαλονίκης . Είναι η μόνη που βλέπω με άδεια στην περιοχή . Εκανα ότι καλύτερο μπορούσα για να την βγάλω από το αεροπλάνο   😂

Εκεί κοντά είναι η 11836.

Αυτή που δείχνεις είναι καινούρια;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην Αθήνα ??? Πλατεία Βικτωρίας  !!!

Τι σχεδιασμός δικτύου ειναι αυτός ?

 Στο 1 μετρο συνδέεσαι με Micro 4G παλιό σταθμό βάσης με χαλασμένο μικροκυματικο Front Haul Link ....

 ....1 μέτρο παρακάτω ...5G MIMO 4 EN DC σε 4G και 5G Bands ...

 15 χρόνια διαφορετικές γενιές Basebands ή μια απο τη  άλλη !

 15 Χρόνια !!

...και μετα αναρωτιομαστε γιατι τα KPIs είναι γεμάτα HO_FAIL και OTHER_FAIL Handovers Alarms.

 

Welcome To Vodafone SIM TOOLKIT ...crashed καθε μερα εδω...

 

Kilo Bits per Second 

VS 

Gigabits per Second 

 

Screenshot_20240404_170126_Chrome.thumb.jpg.65761dd82d57e1aa093dfcef053db850.jpgScreenshot_20240404_165750_NetMonster.thumb.jpg.2a856f45f64374047a6e0f02c148ea9e.jpgScreenshot_20240404_165718_Chrome.thumb.jpg.1ceda0453c654b055a72521260e60a4b.jpgScreenshot_20240404_165700_NetMonster.thumb.jpg.f430aeaf4d5589b0dd26488d83ba3d81.jpg

 

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HORGRAP said:

Στην Αθήνα ??? Πλατεία Βικτωρίας  !!!

Τι σχεδιασμός δικτύου ειναι αυτός ?

 Στο 1 μετρο συνδέεσαι με Micro 4G παλιό σταθμό βάσης με χαλασμένο μικροκυματικο Front Haul Link ....

 ....1 μέτρο παρακάτω ...5G MIMO 4 EN DC σε 4G και 5G Bands ...

 15 χρόνια διαφορετικές γενιές Basebands ή μια απο τη  άλλη !

 15 Χρόνια !!

...και μετα αναρωτιομαστε γιατι τα KPIs είναι γεμάτα HO_FAIL και OTHER_FAIL Handovers Alarms.

 

Welcome To Vodafone SIM TOOLKIT ...crashed καθε μερα εδω...

 

Kilo Bits per Second 

VS 

Gigabits per Second 

 

Screenshot_20240404_170126_Chrome.thumb.jpg.65761dd82d57e1aa093dfcef053db850.jpgScreenshot_20240404_165750_NetMonster.thumb.jpg.2a856f45f64374047a6e0f02c148ea9e.jpgScreenshot_20240404_165718_Chrome.thumb.jpg.1ceda0453c654b055a72521260e60a4b.jpgScreenshot_20240404_165700_NetMonster.thumb.jpg.f430aeaf4d5589b0dd26488d83ba3d81.jpg

 

Δεν ειναι micro, 34 μετρα σε ταρατσα ειναι!  Και στη Δεριγνυ 32.  Αλλα Nova!

 

Edited by d_alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το βλέπω πολύ συχνά στο ΟΑΚΑ από την συνεργάτιδα, όταν έχει αδύναμο σήμα από την 26, βλέπω σε 1 λεπτό πάνω από 3 διαφορετικά eNB να συνδέεται μια στο ένα μια στο άλλο και να συνεχίζει ασταμάτητα μέχρι να καλυτερέψει το σήμα με την 26.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...