Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

58 minutes ago, Gv2008 said:

Μπορείς να στείλεις screenshots?

Δεν έχω ακόμα 5G smartphone. Γνωστοί μου το είπαν. Όταν πάρω(λογικά μέχρι τον Νοέμβριο)θα ανεβάζω 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

100-200 μπορεί και στο κέντρο 300 αλλά είναι αρχή ακόμα θα πάει παραπάνω πιστεύω. Και τόσο όμως είναι τέλεια για Vodafone. Και επίσημα στην δεύτερη θέση και πάλι η Vodafone 

Πάντως κεραίες της νοβα είναι. Περιμένουμε μετρησεις και από τις δυο. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panos.k2 said:

Πάντως κεραίες της νοβα είναι. Περιμένουμε μετρησεις και από τις δυο. 

Ρώτησα τηλεφωνικά την μαύρη και μου είπε προς το παρόν μόνο σε κεντρικούς εξωτερικούς χώρους θα είναι 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ρώτησα τηλεφωνικά την μαύρη και μου είπε προς το παρόν μόνο σε κεντρικούς εξωτερικούς χώρους θα είναι 

Καλά τσέκαρε το και με κινητό 5G. Πολλές φορές λένε ότι να ναι γι'αυτό!

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

On 24/9/2023 at 5:22 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Έχουμε κανένα νέο από Ξάνθη;;

Ναι μίλησα με κόσμο το μεσημέρι. Τα ίδια χάλια η 915 και η 538 μια του ύψους μια του βάθους.

Όσο για το αν έβαλε η vodafone b7 είστε άδικοι. Πηγαίνετε στοπ cell mapper πηγαίνετε στο φίλτρο επιλέξτε 1/1/2023 και μόνο την b7 και θα δείτε έχει χώσει πολύ πράγμα. Αλλά είναι τα προβλήματα της εταιρίας.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε πρώτοι από εμένα 😝 Μπαίνει Huawei massive στο Πύργο του ΟΤΕ Θεσσαλονίκη . 
IMG_8539.thumb.jpeg.3dc23c5dc9c64bea14f29ee25e417e11.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Στην Κρήτη  παρά τις αναβαθμίσεις σε επιπλέον Bands και Cells ( Ηράκλειο) εξακολουθεί να σε πετάει σε 2G απο 4G5G με άριστο σήμα και σε Qualcomm και MediaTek σε ώρες αιχμής.

 

Καμια σωτηρία  ενώ το γνωρίζουν όλοι οι Network Engineers της ....ακόμη και οι εναεριτες που δεν ασχολούνται με τετοιο Core Level 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε πρώτοι από εμένα Μπαίνει Huawei massive στο Πύργο του ΟΤΕ Θεσσαλονίκη . 
IMG_8539.thumb.jpeg.3dc23c5dc9c64bea14f29ee25e417e11.jpeg
Μπράβο!! Αλλά σε τέτοιο σημείο άργησε ήδη πολύ κ μάλιστα δεν πρόλαβαν και την ΔΕΘ.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VasilisSam said:

Μπράβο!! Αλλά σε τέτοιο σημείο άργησε ήδη πολύ κ μάλιστα δεν πρόλαβαν και την ΔΕΘ.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν θα εξυπηρετεί την ΔΕΘ . Βλεπει προς Γαλλικό . Εκτός αν τρελάθηκε το αφεντικό και βάλουν 3-4 sector 😜😜

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τρεις μέρες έλειψα Αγγλία και μου την χαλάσατε την Vodafone🤣🤣🤣🤣.Πήγα επίσκεψη σε ένα φίλο και από εκεί που είχα οριακά μια μπάρα σήμα τώρα έχω σταθερά δύο

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εξυπηρετεί την ΔΕΘ . Βλεπει προς Γαλλικό . Εκτός αν τρελάθηκε το αφεντικό και βάλουν 3-4 sector

Θα τουμπανιάσει το Φάληρο που υπάρχει χρόνια το πρόβλημα


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αυτό που άκουσα είναι legit αλλά τα προβλήματα κινητής και σταθερής στο Internet όπως και στη nova για βόρεια Ελλάδα  οφείλονται στην καταστροφή του δακτυλίου στον Βόλο. 

Πάντως έχω αρκετές ενημερώσεις από ανθρώπους της βορείου Ελλάδος στη σταθερή  στις συνεργάτιδες με ώρες downtime και στην κινητή ανά περιοχές τα γνωστά προβλήματα που έχουν αναφερθεί πέφτουν οι σταθμοί σε 4g μη λειτουργικό ή δε μεταφέρουν καθόλου δεδομένα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, georgebad said:

Δεν θα εξυπηρετεί την ΔΕΘ . Βλεπει προς Γαλλικό . Εκτός αν τρελάθηκε το αφεντικό και βάλουν 3-4 sector 😜😜

Στον Γαλλικό ποταμό εννοείς; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, cmvr said:

Δεν ξέρω αν αυτό που άκουσα είναι legit αλλά τα προβλήματα κινητής και σταθερής στο Internet όπως και στη nova για βόρεια Ελλάδα  οφείλονται στην καταστροφή του δακτυλίου στον Βόλο. 

Πάντως έχω αρκετές ενημερώσεις από ανθρώπους της βορείου Ελλάδος στη σταθερή  στις συνεργάτιδες με ώρες downtime και στην κινητή ανά περιοχές τα γνωστά προβλήματα που έχουν αναφερθεί πέφτουν οι σταθμοί σε 4g μη λειτουργικό ή δε μεταφέρουν καθόλου δεδομένα.

Στα Γιάννενα σήμερα έφτιαξε το πρόβλημα μα τα υψηλά πινγκ τουλάχιστον για τη νοβα, λογικά και για την βονταφον

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HORGRAP said:

Στην Κρήτη  παρά τις αναβαθμίσεις σε επιπλέον Bands και Cells ( Ηράκλειο) εξακολουθεί να σε πετάει σε 2G απο 4G5G με άριστο σήμα και σε Qualcomm και MediaTek σε ώρες αιχμής.

 

Καμια σωτηρία  ενώ το γνωρίζουν όλοι οι Network Engineers της ....ακόμη και οι εναεριτες που δεν ασχολούνται με τετοιο Core Level 

Για τι επιπεδα κινησης μιλαμε πλεον αυτο δεν γινεται η αν συμβαινει θα ειναι μια στις 100 χωρις καμια υπερβολη. Παραξενο εντελως ισως το αρμοδιο τμημα εκει να μην εχει κανει το καταλληλο optimization. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, panos.k2 said:

Στα Γιάννενα σήμερα έφτιαξε το πρόβλημα μα τα υψηλά πινγκ τουλάχιστον για τη νοβα, λογικά και για την βονταφον

Επιβεβαιώνω για νόβα, στην ανατολική Θεσσαλονίκη 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, zerokill said:


Θα τουμπανιάσει το Φάληρο που υπάρχει χρόνια το πρόβλημα


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Και όχι μόνο 3ο Σώμα, ΕΡΤ, Δελφών, Παραλία.

1 hour ago, p_k said:

Στον Γαλλικό ποταμό εννοείς; 

Γαλλικό Ινστιτούτο, μάλλον θέλει να πει ο ποιητής...

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να δυναμώσει λίγο και προς το Πα.Μακ. η κάλυψη.

Link to comment
Share on other sites

Γαλλικό Ινστιτούτο, μάλλον θέλει να πει ο ποιητής...

Ναι γιαυτό έγραψα Φάληρο το Φάληρο ουσιαστικά είναι γύρω απο το Μακεδονία παλάς. Το 3ο σώμα ουσιαστικά δεν ανήκει στο Φάληρο


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zerokill said:


Ναι γιαυτό έγραψα Φάληρο το Φάληρο ουσιαστικά είναι γύρω απο το Μακεδονία παλιάς. Το 3ο σώμα ουσιαστικά δεν ανήκει στο Φάληρο


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Την ξέρεις βλέπω καλά την περιοχή.
Δεν πιστεύω να θες να πάμε με τον αγρότη και από την ΔΕΘ για τα φρέσκα πάνελ, σήμερα το βράδυ;

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Την ξέρεις βλέπω καλά την περιοχή.
Δεν πιστεύω να θες να πάμε με τον αγρότη και από την ΔΕΘ για τα φρέσκα πάνελ, σήμερα το βράδυ;

Το πατρικό μου βρίσκεται στη Λ.Στρατού.
Φορτώνουμε το Σαββάτο φέρε αγρότη στέλνω τροχούς και μπαλαντεζα
ΥΓ: Πρίν θα φάμε και στου Σάκη καμιά πίτσα.


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Η 915 στην Ξάνθη επανήλθε μου έστειλαν screen capture. Με 5g modem και εξωτερική κεραία 4g/5g ψηλά σε κτήριο.  Αν έχει αστάθεια θα μου στείλουν αύριο.

IMG-8165.jpg

 

Όταν ανέβω προς την Θράκη εύχομαι να έχει μαζευτεί και το 4g μέσα στην πόλη.

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, zerokill said:

bf64ad6b81cb5ee8f5239f75b312b1dd.jpg


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk

Σε μια ώρα είμαι εκεί! Πάρε powerbank για τον επαναφορτιζόμενο τροχό!

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...