Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, p_k said:

Άλλη παράμετρος κι αυτή, πολύ σημαντική για την αναγνωρισιμότητα μιας εταιρείας.

Και το όνομα επίσης που θα επιλεγεί.

Και United θα ήταν ωραίο! Το όνομα της μαμάς εταιρείας και να παραμείνει το μπλε σαν χρώμα. United GR.

Όνειρα θερινής νυκτός...

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Άθλιο το Nova. Παρακμή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mixtri said:

Άθλιο το Nova. Παρακμή.

Ούτε εμένα μ αρέσει,θα προτιμούσα να μείνει το Wind αλλά αν δεν γίνεται λόγο κόστους κλπ προτιμώ το όνομα NOVA από κάποιο άλλο (πχ EON) 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, George6633 said:

Ούτε εμένα μ αρέσει,θα προτιμούσα να μείνει το Wind αλλά αν δεν γίνεται λόγο κόστους κλπ προτιμώ το όνομα NOVA από κάποιο άλλο (πχ EON) 

Θα συμφωνήσω.

Δεν είναι άσχημο όνομα, είναι εύηχο και αναγνωρίσιμο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε ίσως να βγει ένα όνομα με συνδυασμό των ΝΟVA και WIND.

Υπάρχουν ειδικότεροι από εμάς που ασχολούνται με τέτοια θέματα: διαφημιστές, γραφίστες οι οποίοι θα μπορούσαν να βρουν ένα τέτοιο συνδυαστικό όνομα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το United GR σας αρέσει;; Βγαλμένο από την μαμά εταιρία. Και nova μόνο η συνδρομητική τηλεόραση.

59 minutes ago, p_k said:

Θα μπορούσε ίσως να βγει ένα όνομα με συνδυασμό των ΝΟVA και WIND.

Υπάρχουν ειδικότεροι από εμάς που ασχολούνται με τέτοια θέματα: διαφημιστές, γραφίστες οι οποίοι θα μπορούσαν να βρουν ένα τέτοιο συνδυαστικό όνομα.

ΝOVIND δηλαδή;;

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chrischal1908 said:

Το United GR σας αρέσει;; Βγαλμένο από την μαμά εταιρία. Και nova μόνο η συνδρομητική τηλεόραση.

Ωραίο είναι. Και ως νόημα.

2 minutes ago, Chrischal1908 said:

Το United GR σας αρέσει;; Βγαλμένο από την μαμά εταιρία. Και nova μόνο η συνδρομητική τηλεόραση.

ΝOVIND δηλαδή;;

Αυτό δεν ακούγεται καλά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Ωραίο είναι. Και ως νόημα.

1) United Hellas τηλεπικοινωνίες Α.Ε. 

2) United Telecom Hellas τηλεπικοινωνίες Α.Ε

 

Πάντως μου αρέσουν πιο πολύ τα παραπάνω από το NOVA τηλεπικοινωνίες Α.Ε

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πούμε δεν τους παίρνει για νέο rebranding. Nova θα παραμείνει,ενσωματώνοντας όμως και τις υπηρεσίες της νυν WIND. Η ουσία όμως είναι στις τιμές αλλά και στην ποιότητα του δικτύου που θα έχει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ότι και να πούμε δεν τους παίρνει για νέο rebranding. Nova θα παραμείνει,ενσωματώνοντας όμως και τις υπηρεσίες της νυν WIND. Η ουσία όμως είναι στις τιμές αλλά και στην ποιότητα του δικτύου που θα έχει

Συμφωνώ, πριν λίγους μήνες βγάλαν την νέα Nova. Εκεί θα συνεχίσουν. 

Δεν υπάρχει λόγος να δίνουν εκ. Ευρώ για ένα όνομα. Καλύτερα να πάνε κάπου αλλού τα χρήματα. 

Τουλάχιστον ας μείνουν στο ύφος μάρκετινγκ της τωρινής Wind, και όχι στο βαρετό άσπρο μαύρο 

Link to comment
Share on other sites

Από 5G από ότι καταλαβαίνω πάει καλύτερα από την κόκκινη. Έχω καταλάβει λάθος;Επίσης πότε οδεύουμε προς συγχώνευση και μετονομασία;

Link to comment
Share on other sites

Eαν θέλουν να κάνουν σωστή δουλειά θα πρέπει να επιλέξουν κάποιο νέο όνομα..

Τόσο το NOVA όσο και το Wind έχουν "χαραχθεί" στο μυαλό του Έλληνα καταναλωτή σαν εταιρείες τρίτο-τέταρτες με χάλια σήμα και εξυπηρέτηση πελατών.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η nova σαν όνομα μια χαρά μου φαίνεται. Το ύφος του μάρκετινγκ κάπως περίεργο μου κάνει. Το παλιό λογότυπο κλπ καλύτερο ήταν 

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο λάθος που κανουν στην Ελλάδα σχεδόν παντα τα Golden Boys και οι CEOs με τα rebranding suggestions ειναι οτι ΔΕΝ ΣΚΈΦΤΟΝΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΦΕΡΕΙ Ο ΜΕΣΉΛΙΚΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ενα " νεο ονομα " .

Φαντάσου τον μεσο 60αρη Έλληνα να λέει : Γιουναιτιντ χωρις να ξερει καλα Αγγλικά.  Η τέλεια αποτυχία στην μιση πιθανή πελατειακή βάση.

Το NOVA απομνημονευεται ευκολα απο τους 60αρηδες ομως κουβαλάει πολυπλοκη ιστορία.

Το WIND επίσης ....ομως εχει καεί λογω κακιστων υπηρεσιών στο παρελθόν οταν η Wind ειχε αθλια καλυψη.

 

Ειτε NOVA είτε κατι εντελώς νέο και εύκολα απομνημονευσιμο απο τους μεγάλους κάπως σε ηλικία.

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, aektzhs 1 said:

Από 5G από ότι καταλαβαίνω πάει καλύτερα από την κόκκινη. Έχω καταλάβει λάθος;Επίσης πότε οδεύουμε προς συγχώνευση και μετονομασία;

Ένα κλίκ μπροστά απο τη Vodafone και έτη φωτός πίσω απο τη Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Με μια πρωτότυπη καμπάνια για την νέα Nova GR μια χαρά θα είναι. 

Μονο με το cross selling θα φτάσουν στη 2η θέση εύκολα. 

Ήδη μέσω του mvno το NOVA GR ήταν στα κινητά. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sonakiasfun said:

Ένα κλίκ μπροστά απο τη Vodafone και έτη φωτός πίσω απο τη Cosmote.

Καλά την πράσινη δεν την πιάνουν προς το παρόν,ίσως με την νέα διοίκηση που από ότι φαίνεται θα επενδύσει. Η κόκκινη με μόνο 600εκ έτσι θα παραμείνει. Στην περιοχή μου είναι ισάξιες(κόκκινη και μπλε)αλλά θέλω να έχω μια εικόνα σε όλη την χώρα. Ποιο σταθερή πια είναι από τις δύο;

1 minute ago, sakels said:

Με μια πρωτότυπη καμπάνια για την νέα Nova GR μια χαρά θα είναι. 

Μονο με το cross selling θα φτάσουν στη 2η θέση εύκολα. 

Ήδη μέσω του mvno το NOVA GR ήταν στα κινητά. 

Επειδή δεν είχα το πιλοτικό με κεφαλαία το έγραφαν;

Link to comment
Share on other sites

Η wind ειναι πιο σταθερή ότι δεν κάνει αλλαγές σε 3g 2g στα καλά καθούμενα. Σε ταχύτητες πάνω κάτω το ίδιο. Επίσης σε streaming υπηρεσίες σε μένα τουλάχιστον πάντα τερματίζει την ποιότητα του video.

 

Μέσα στην Αθήνα νομίζω έχει πιο μεγάλη κάλυψη 5g. 

Ναι με κεφαλαία ήταν ΝΟVA GR

Edited by sakels
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Από 5G από ότι καταλαβαίνω πάει καλύτερα από την κόκκινη. Έχω καταλάβει λάθος;Επίσης πότε οδεύουμε προς συγχώνευση και μετονομασία;

Έχεις καταλάβει λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καταλάβει λάθος, με τη wind φόρτωνουν όλα γρήγορα. Insta με vf όλο buffer κάνει στα stories κλπ κλπ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TakeOverNet said:

Έχεις καταλάβει λάθος. 

Έχω όλες τις εταιρείες και έχω κάνει μετρήσεις σε 4G όμως και διαπιστώνω πως από τις αρχές του τρέχοντος έτους η μπλε έχει αναβαθμίσει πολύ το δίκτυο της ξεπερνώντας κατ' εμού την κόκκινη. Η πράσινη χωρίς καμία αλλαγή αλλά ξέρουμε τι τούρμπο δίκτυο έχει. Ρώτησα για 5G που δεν ξέρω,άρα λογικά αφού υπερτερεί σε 4G το ίδιο θα συμβαίνει και σε 5G. Παραπάνω κάποιος φίλος είπε πως σωστά έχω καταλάβει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Έχω όλες τις εταιρείες και έχω κάνει μετρήσεις σε 4G όμως και διαπιστώνω πως από τις αρχές του τρέχοντος έτους η μπλε έχει αναβαθμίσει πολύ το δίκτυο της ξεπερνώντας κατ' εμού την κόκκινη. Η πράσινη χωρίς καμία αλλαγή αλλά ξέρουμε τι τούρμπο δίκτυο έχει. Ρώτησα για 5G που δεν ξέρω,άρα λογικά αφού υπερτερεί σε 4G το ίδιο θα συμβαίνει και σε 5G. Παραπάνω κάποιος φίλος είπε πως σωστά έχω καταλάβει 

Από τι στιγμή που αναβαθμίζουν μαζί, η μια έχει περισσότερους σταθμούς και βάζει επιπλέον Cband , δεν υπάρχει σύγκριση. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TakeOverNet said:

Από τι στιγμή που αναβαθμίζουν μαζί, η μια έχει περισσότερους σταθμούς και βάζει επιπλέον Cband , δεν υπάρχει σύγκριση. 

Φίλε στην πράσινη 4G πιάνω 50 Mbps,στην κόκκινη πιάνω γύρω στα 25 Mbps(Και στις δύο παραπάνω δεν έχει αλλάξει κάτι όσον αφορά τις ταχύτητες)και στην μπλε 30 Mbps(συχνά και 35-36 Mbps από τα 16 Mbps που έπιανα μέχρι τον Γενάρη). Πώς εξηγείς το ότι η μια παραμένει στάσιμη και οι άλλοι αναβαθμίζεται και αυξάνει τις ταχύτητες;Συμπέρασμα η μια δεν αναβαθμίζεται(η κόκκινη εννοώ)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to NOVA 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...