Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

23 minutes ago, MIKU said:

Γνωρίζει κανείς εάν η τρύπα στο δίκτυο πλησίον του Σισμανογλείου Νοσοκομείου (και μέσα σε αυτό) έχει κλείσει τώρα με το 5G;

Έχω καλή προσφορά από NOVA για να φύγω από ΟΤΕ (σταθερό, ίντερνετ, κινητό) τώρα που έληξε το συμβόλαιο αλλά μια συνάδελφος με κινητό που πιάνει έως 3G+ μου λέει τα χειρότερα.

Και δεν βρίσκω άλλο/η συνάδελφο που να έχει NOVA.

Αν έχει κινητό που πιάνει μόνο έως 3G τότε όπου και να ήταν τα χειρότερα θα έλεγε μιας και το 3G έχει κλείσει 🤣

Link to comment
Share on other sites

4G+ εννοούσα 🤣

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, MIKU said:

4G+ εννοούσα 🤣

Επειδή τσέκαρα τον χάρτη κάλυψης στο Σισμανόγλειο μονοψήφια δίνει η Nova. 
Αν έχει θέμα και η συνάδελφος σου με 4G+ συσκευη αρα δεν έχει γίνει αναβάθμιση ακόμα.

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Επειδή τσέκαρα τον χάρτη κάλυψης στο Σισμανόγλειο μονοψήφια δίνει η Nova. 
Αν έχει θέμα και η συνάδελφος σου με 4G+ συσκευη αρα δεν έχει γίνει αναβάθμιση ακόμα.

 

Σήμερα προσπαθούσε να πάρει γιατρό για ασθενή και δεν έβγαζε καν γραμμή.

Της έδωσα το δικό μου...

Για τέτοια κατάσταση μιλάμε.

Και μιλάμε για μεγάλο Δημόσιο Νοσοκομείο με χιλιάδες επισκέπτες/ασθενείς...

Edited by MIKU

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, MIKU said:

Σήμερα προσπαθούσε να πάρει γιατρό για ασθενή και δεν έβγαζε καν γραμμή.

Της έδωσα το δικό μου...

Για τέτοια κατάσταση μιλάμε.

Και μιλάμε για μεγάλο Δημόσιο Νοσοκομείο με χιλιάδες επισκέπτες/ασθενείς...

13700 και φόρμα επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, MIKU said:

Σήμερα προσπαθούσε να πάρει γιατρό για ασθενή και δεν έβγαζε καν γραμμή.

Της έδωσα το δικό μου...

Για τέτοια κατάσταση μιλάμε.

Και μιλάμε για μεγάλο Δημόσιο Νοσοκομείο με χιλιάδες επισκέπτες/ασθενείς...

Nova Εγγύηση.  

Απορώ πραγματικά γιατί δε βελτίωσαν σε πολλά νοσοκομεία της χώρας. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Στο Σισμανόγλειο και πριν περίπου 7 χρόνια ήταν έτσι. Θυμάμαι είχε και edge.

Ξέρουν που δεν έχει σήμα, δεν είναι ανάγκη το 13700 και φόρμα, όπως είναι αυτονόητο ότι δεν θα αλλάξει κάτι σε 1 μέρα ή 2 μήνες.

Αν δεν αποφασίσουν να καλύψουν αυτές τις τρύπες όσες φόρμες όσες κλήσεις και να κάνουμε δεν θα αλλάξει κάτι. Όταν το πάρουν απόφαση να μπει κεραία κοντά, θα μπει.

Εντομεταξυ έχω μια φόρμα 2+ μήνες αναπάντητη σχετικά με μια τέτοια τρύπα.

Καλό είναι να τους τα αναφέρουμε τα προβλήματα αλλά χωρίς να περιμένουμε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Arinos said:

Στο Σισμανόγλειο και πριν περίπου 7 χρόνια ήταν έτσι. Θυμάμαι είχε και edge.

Ξέρουν που δεν έχει σήμα, δεν είναι ανάγκη το 13700 και φόρμα, όπως είναι αυτονόητο ότι δεν θα αλλάξει κάτι σε 1 μέρα ή 2 μήνες.

Αν δεν αποφασίσουν να καλύψουν αυτές τις τρύπες όσες φόρμες όσες κλήσεις και να κάνουμε δεν θα αλλάξει κάτι. Όταν το πάρουν απόφαση να μπει κεραία κοντά, θα μπει.

Εντομεταξυ έχω μια φόρμα 2+ μήνες αναπάντητη σχετικά με μια τέτοια τρύπα.

Καλό είναι να τους τα αναφέρουμε τα προβλήματα αλλά χωρίς να περιμένουμε κάτι.

Ναι! Και εγώ τα ίδια! Γνωρίζουν καλά τα προβλήματα, τα κενά κάλυψης έχουν τα κατάλληλα εργαλεία γι'αυτό. Ο λόγος λογικά πρέπει να είναι ότι σε νοσοκομεία, σχολεία κτλπ δεν επιτρέπεται. Αλλιώς δεν εξηγείται αλλιώς. Η κόκκινη πρέπει να παίζει καλύτερα θαρρώ.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chrischal1908 said:

Ναι! Και εγώ τα ίδια! Γνωρίζουν καλά τα προβλήματα, τα κενά κάλυψης έχουν τα κατάλληλα εργαλεία γι'αυτό. Ο λόγος λογικά πρέπει να είναι ότι σε νοσοκομεία, σχολεία κτλπ δεν επιτρέπεται. Αλλιώς δεν εξηγείται αλλιώς. Η κόκκινη πρέπει να παίζει καλύτερα θαρρώ.

Η πράσινη έχει κεραία μπροστά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μην το ψάχνεται όταν δεν έχεις φράγκα δεν πρόκειται να γίνουν  αναβαθμίσεις και σε τόσο σημαντικά σημεία. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Όρια Πυλαίας - Καλαμαριάς 

Screenshot_20240226-171044.png

Public Πυλαίας 

Screenshot_20240226-171526.png

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, p_k said:

Public Πυλαίας 

Έχει κεραία εκεί;

Για την ώρα οι κεραίες και micro που είχαν μπει στα Public είναι σε λειτουργία ακόμα; Το ρωτάω γιατί έληξε η συνεργασία Wind - Public, αντίθετα ξεκίνησε συνεργασία με την συνεργάτιδα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Arinos said:

Για την ώρα οι κεραίες και micro που είχαν μπει στα Public είναι σε λειτουργία ακόμα; Το ρωτάω γιατί έληξε η συνεργασία Wind - Public, αντίθετα ξεκίνησε συνεργασία με την συνεργάτιδα.

Πάντως το micro της nova στο public του Βόλου είτε δουλεύει είτε δε δουλεύει το ίδιο είναι. Δίπλα στο public 1 γραμμή 4g και μέσα στο public edge. Εκτός αν το micro είναι 2g.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Arinos said:

Έχει κεραία εκεί;

Για την ώρα οι κεραίες και micro που είχαν μπει στα Public είναι σε λειτουργία ακόμα; Το ρωτάω γιατί έληξε η συνεργασία Wind - Public, αντίθετα ξεκίνησε συνεργασία με την συνεργάτιδα.

Ιδέα δεν έχω φίλε 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dasnowy said:

Πάντως το micro της nova στο public του Βόλου είτε δουλεύει είτε δε δουλεύει το ίδιο είναι. Δίπλα στο public 1 γραμμή 4g και μέσα στο public edge. Εκτός αν το micro είναι 2g.

Στα Γιάννενα η Nova δεν εχει micro στα public. Έχει η Cosmote όμως, για αυτό ειναι η μόνη που έχει σημα εντός του καταστήματος. 

Ακομα και σ’ αυτό ανάποδη πόλη😂

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Arinos said:

Στο Σισμανόγλειο και πριν περίπου 7 χρόνια ήταν έτσι. Θυμάμαι είχε και edge.

Ξέρουν που δεν έχει σήμα, δεν είναι ανάγκη το 13700 και φόρμα, όπως είναι αυτονόητο ότι δεν θα αλλάξει κάτι σε 1 μέρα ή 2 μήνες.

Αν δεν αποφασίσουν να καλύψουν αυτές τις τρύπες όσες φόρμες όσες κλήσεις και να κάνουμε δεν θα αλλάξει κάτι. Όταν το πάρουν απόφαση να μπει κεραία κοντά, θα μπει.

Εντομεταξυ έχω μια φόρμα 2+ μήνες αναπάντητη σχετικά με μια τέτοια τρύπα.

Καλό είναι να τους τα αναφέρουμε τα προβλήματα αλλά χωρίς να περιμένουμε κάτι.

Ακριβώς έτσι είναι τα πράγματα. Άν έχουν σκοπό να αναβαθμίσουν θα το κάνουν..ξέρουν πολύ καλά που υπάρχει πρόβλημα και πού όχι.

Ξέρεις πόσες φόρμες είχα συμπληρώσει έγώ για τα χάλια της Σίνδου;; Μπορεί και δέκα..

Έπρεπε να αλλάξει η διοίκηση για να γίνει η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Arinos said:

Έχει κεραία εκεί;

Για την ώρα οι κεραίες και micro που είχαν μπει στα Public είναι σε λειτουργία ακόμα; Το ρωτάω γιατί έληξε η συνεργασία Wind - Public, αντίθετα ξεκίνησε συνεργασία με την συνεργάτιδα.

Ναι έχει κεραια, εγώ μετράω στο U Wash στην εθνικής αντιστάσεως από την μεριά του αμαξοστασίου του ΟΑΣΘ στο Φοίνικα.

52 minutes ago, p_k said:

Όρια Πυλαίας - Καλαμαριάς 

Screenshot_20240226-171044.png

Public Πυλαίας 

Screenshot_20240226-171526.png

Παρά πολύ καλά είναι εκεί, και στο U Wash που πλένω το αμάξι βλέπω τουλάχιστον 200Mbps Download. Από την μεριά της BP μετράω.

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Chrischal1908 said:

Ναι! Και εγώ τα ίδια! Γνωρίζουν καλά τα προβλήματα, τα κενά κάλυψης έχουν τα κατάλληλα εργαλεία γι'αυτό. Ο λόγος λογικά πρέπει να είναι ότι σε νοσοκομεία, σχολεία κτλπ δεν επιτρέπεται. Αλλιώς δεν εξηγείται αλλιώς. Η κόκκινη πρέπει να παίζει καλύτερα θαρρώ.

Η COSMOTE που έχω εγώ πιάνει φουλ 5G σε όλους τους χώρους του Νοσοκομείου και στις κλινικές, ακόμη και στο -1.

Η VODAFONE πιάνει, απ' όσο μου λένε συνάδελφοι, αλλά δεν έχω μετρήσεις.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, panos.k2 said:

Στα Γιάννενα η Nova δεν εχει micro στα public. Έχει η Cosmote όμως, για αυτό ειναι η μόνη που έχει σημα εντός του καταστήματος. 

Ακομα και σ’ αυτό ανάποδη πόλη😂

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει γιατί εγώ θυμάμαι ότι είχε από την έλευση του 4G στην πόλη. Και μάλιστα με καλές ταχύτητες. Θυμάμαι ότι στηνόμουνα έξω απ το κατάστημα για τα πρώτα test με iPhone 7 και Wind 4G και έδινε 100+. Εκτός και αν για κάποιο λόγο την απενεργοποίησαν κλπ

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, AlexM2 said:

Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει γιατί εγώ θυμάμαι ότι είχε από την έλευση του 4G στην πόλη. Και μάλιστα με καλές ταχύτητες. Θυμάμαι ότι στηνόμουνα έξω απ το κατάστημα για τα πρώτα test με iPhone 7 και Wind 4G και έδινε 100+. Εκτός και αν για κάποιο λόγο την απενεργοποίησαν κλπ

Ναι ναι είμαι σίγουρος. 5G 2-3 μπαρες κυρια Β3 έχει απ έξω με ταχύτητες γύρω στα 50-80mbps. Το ίδιο και στις καφετέριες παραδίπλα που πηγαίνω συχνά. 

micro έχει στη Γρηγορίου Σακκά, απέναντι ακριβώς από το μαγαζί με τα οπτικά.Ταχύτητες γύρω στα 180down/60up  

Μέσα στο public κυριως edge. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ αρκετό καιρό υπάρχει νέα κεραία στην είσοδο της πόλης της Ναυπάκτου.

Δεν την βλέπω στο celmapper, γνωρίζουμε εάν είναι ενεργή;

Στη σελίδα της ΕΕΤΤ βλέπω ότι έχει όνομα 1213917 ΝΑΥΠΑΚΤΟΣ WEST.

Πριν ένα χρόνο είχε γίνει και το παρακάτω καθώς έλεγαν ότι δεν υπάρχει άδεια:

Σάλος με την εγκατάσταση της κεραίας κινητής στην Ναύπακτο

Προς διαχειριστές: Εάν βάλω στο post απ' ευθείας το link του youtube εμφανίζει σφάλμα το wordfence.

Edited by nikos0
Link to comment
Share on other sites

Για Θεσσαλονίκη, έπειτα από επικοινωνία με το Chat μου είπαν ότι όλη τη Θεσσαλονίκη την αναβαθμίζουν και έχουν χάρτη με τα προβλήματα κάλυψης καθώς και θα τοποθετηθούν νέες κεραίες. Αν όντως ισχύει και δούμε διαφορά το επόμενο χρονικό διάστημα, θα είναι ο κύριος παράγοντας να κρατήσω σταθερό και κινητο στην εταιρεία. Διότι προς το παρόν μετά το συγκριτικό του κέντρου και όσα σημεία κινούμαι, το σκεφτομαι πολύ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εxpress Service περιοχής Ποσειδωνίου, ανατολική Θεσσαλονίκη

 

Screenshot_2024-02-27-19-36-53-642_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Αρχή Βασ. Όλγας 

Screenshot_2024-02-27-19-53-49-977_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, p_k said:

Εxpress Service περιοχής Ποσειδωνίου, ανατολική Θεσσαλονίκη

 

Screenshot_2024-02-27-19-36-53-642_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Αρχή Βασ. Όλγας 

Screenshot_2024-02-27-19-53-49-977_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Εξαιρετικά Κασσάνδρου με Ρακτιβάν 

 IMG_2123.thumb.png.db1aa803fdd432fb61c5a2b5df063e95.png

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην περιοχη που δουλευω ειχε 4g χωρις 5g...απο χθες μου δειχνει 5g αλλα η εφαρμογη μου δειχνει 4g 

Screenshot_2024-02-28-08-06-48-98_852d9ab5d1afb8981047556cdc8c5f40.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...