Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Σήμερα θα πάρω τη νέα μου συσκευή, το iPhone 14. Για τις πρώτες μέρες δεν θα έχω τη sim της VF, αλλά μόνο τη βασική μου της nova γιατί με καλούν στο κινητό για τη μετατροπή σε esim. Μόλις η nova θα γίνει esim θα βάλω ως φυσική την κάρτα της VF. Αν τις κάνω και τις 2 esim θα μπορώ να τις χρησιμοποιώ ταυτόχρονα όπως αν η μία είναι φυσική και η άλλη esim?

Μπορείς 2 ταυτόχρονα, είτε esim, είτε φυσική +esim


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, rebel1 said:


Μπορείς 2 ταυτόχρονα, είτε esim, είτε φυσική +esim


Sent from my iPad using Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, georgeavl3 said:

Ακριβώς... Πότε θα το αποφασίσω είναι το θέμα.

Έπρεπε πρώτα εσυ να έχεις κινητό 5G και μετά εμείς😂

Πάντως την ήπειρο την έχεις οργώσει, όποια κεραια και να δω, στους contributors είσαι παντα μέσα.

1 hour ago, Gv2008 said:

Σήμερα θα πάρω τη νέα μου συσκευή, το iPhone 14

Πολυ καλή συσκευή, μπράβο. Περιμένουμε μετρησεις. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panos.k2 said:

Έπρεπε πρώτα εσυ να έχεις κινητό 5G και μετά εμείς😂

Πάντως την ήπειρο την έχεις οργώσει, όποια κεραια και να δω, στους contributors είσαι παντα μέσα.

Πολυ καλή συσκευή, μπράβο. Περιμένουμε μετρησεις. 

Θα σας ταράξω στις μετρήσεις  

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλή συσκευή, μπράβο. Περιμένουμε μετρησεις. 
Δεν είναι ότι την έχω οργώσει, είναι ότι τις μετακινω στα σωστά σημεία
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Σήμερα θα πάρω τη νέα μου συσκευή, το iPhone 14. Για τις πρώτες μέρες δεν θα έχω τη sim της VF, αλλά μόνο τη βασική μου της nova γιατί με καλούν στο κινητό για τη μετατροπή σε esim. Μόλις η nova θα γίνει esim θα βάλω ως φυσική την κάρτα της VF. Αν τις κάνω και τις 2 esim θα μπορώ να τις χρησιμοποιώ ταυτόχρονα όπως αν η μία είναι φυσική και η άλλη esim?

Εξαιρετικό κινητο,μπορείς να έχεις 2 e-sim ή μια φυσική και e-sim. Εγώ εχω Cosmote+Nova

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη μέτρηση με το καινούργιο κινητό. Προς το παρόν με φυσική nova. Η κάρτα της vf θα περιμένει μέχρι να γίνει eSIM η κάρτα της nova. Πήγα στη nova, ζήτησα μετατροπή της sim σε eSIM, μου ζήτησαν τη sim, τη σκαναραν, υπέγραψα, μου έδωσαν ένα καρτελάκι και έφυγα χωρίς να πληρώσω το οτιδήποτε . Λίγο αργότερα μου ήρθε ένα μήνυμα στο κινητό που έλεγε ότι με την ενεργοποίηση της νέας eSIM, θα έχω γραφή μηνυμάτων για 4 ώρες. Ο υπάλληλος μου είπε ότι θα με καλέσουν από Τρίτη από τη nova. Τρομερή εξυπηρέτηση, στο κατάστημα της Καλλιθέας  

IMG_0001.png

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το καινούριο κινητό. 

Εγώ έκανα σήμερα αλλαγή της  sim, από wind σε nova. Παραμένει ενεργοποιημένη η παλιά κάρτα και περιμένω είτε να γίνει αυτόματη ενεργοποίηση της νέας, οπότε θα λάβω σχετικό μήνυμα, είτε να με καλέσουν (μπορεί και σήμερα) από το αρμόδιο τμήμα να γίνει ταυτοποίηση. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, p_k said:

Καλορίζικο το καινούριο κινητό. 

Εγώ έκανα σήμερα αλλαγή της  sim, από wind σε nova. Παραμένει ενεργοποιημένη η παλιά κάρτα και περιμένω είτε να γίνει αυτόματη ενεργοποίηση της νέας, οπότε θα λάβω σχετικό μήνυμα, είτε να με καλέσουν (μπορεί και σήμερα) από το αρμόδιο τμήμα να γίνει ταυτοποίηση. 

Ευχαριστώ πολύ φίλε!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Πρώτη μέτρηση με το καινούργιο κινητό. Προς το παρόν με φυσική nova. Η κάρτα της vf θα περιμένει μέχρι να γίνει eSIM η κάρτα της nova. Πήγα στη nova, ζήτησα μετατροπή της sim σε eSIM, μου ζήτησαν τη sim, τη σκαναραν, υπέγραψα, μου έδωσαν ένα καρτελάκι και έφυγα χωρίς να πληρώσω το οτιδήποτε . Λίγο αργότερα μου ήρθε ένα μήνυμα στο κινητό που έλεγε ότι με την ενεργοποίηση της νέας eSIM, θα έχω γραφή μηνυμάτων για 4 ώρες. Ο υπάλληλος μου είπε ότι θα με καλέσουν από Τρίτη από τη nova. Τρομερή εξυπηρέτηση, στο κατάστημα της Καλλιθέας  

IMG_0001.png

Εχε υπόψη σου πως μπορείς να έχεις παραπάνω από δυο κάρτες αποθηκευμένες. 
Μπορείς δηλαδή να χρησιμοποιείς μόνο μέχρι 2 κάρτες ταυτοχρονα αλλά να έχεις περισσότερες αποθηκευμένες. Τα 14αρια μέχρι 8 δέχονται. 

Εγω μια περίοδο είχα αποθηκευμένες Nova, vf-GR, Cosmote και ΤΙΜ Brasil. 

τώρα εχω Cosmote και ΤΙΜ Brasil

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω και μια global eSIM να έχω για να συνδέομαι σε όλους τους παρόχους και στο εξωτερικό 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, doganos said:

για να ενεργοποιησω 5G σε νεο f2g κανω κατι; ολο disconnected ειναι στο netmonster το 5|G

Κλήση στο 13700

Το iPhone 14 δεν έχει WiFi calling?

Link to comment
Share on other sites

Κλήση στο 13700
Το iPhone 14 δεν έχει WiFi calling?

Έχει και λειτουργεί με nova άψογα με δωρεάν κλήσεις από όπου κι αν είσαι στον κόσμο δοκιμασμένο..
Για esim προτιμώ mobi matter


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, rebel1 said:


Έχει και λειτουργεί με nova άψογα με δωρεάν κλήσεις από όπου κι αν είσαι στον κόσμο δοκιμασμένο.. emoji6.png
Για esim προτιμώ mobi matter


Sent from my iPad using Tapatalk

Έστειλα μήνυμα και λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει WiFi calling. Επίσης στις υποστηριζόμενες συσκευές στο site δίνει μέχρι 13 με WiFi calling. Να πάρω και να πω ότι έχω το 13 μπας και το ενεργοποιήσουν;

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Gv2008 said:

Έστειλα μήνυμα και λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει WiFi calling. Επίσης στις υποστηριζόμενες συσκευές στο site δίνει μέχρι 13 με WiFi calling. Να πάρω και να πω ότι έχω το 13 μπας και το ενεργοποιήσουν;

Δοκίμασε, δεν χάνεις κάτι. 

Όσον αφορά το τηλεφώνημα από την εξυπηρέτηση πελατών για την κάρτα sim και την ταυτοποίηση σε πήραν;

Εγώ ακόμη περιμένω

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, p_k said:

Δοκίμασε, δεν χάνεις κάτι. 

Όσον αφορά το τηλεφώνημα από την εξυπηρέτηση πελατών για την κάρτα sim και την ταυτοποίηση σε πήραν;

Εγώ ακόμη περιμένω

Κι εγώ ακόμα περιμένω. ο υπάλληλος στο κατάστημα μου είπε από Τρίτη 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Έστειλα μήνυμα και λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει WiFi calling. Επίσης στις υποστηριζόμενες συσκευές στο site δίνει μέχρι 13 με WiFi calling. Να πάρω και να πω ότι έχω το 13 μπας και το ενεργοποιήσουν;

Δουλεύει κανονικά στα 15αρια, γιατί να μη δουλεύει στα 14αρια;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Gv2008 said:

Έστειλα μήνυμα και λέει ότι η συσκευή δεν υποστηρίζει WiFi calling. Επίσης στις υποστηριζόμενες συσκευές στο site δίνει μέχρι 13 με WiFi calling. Να πάρω και να πω ότι έχω το 13 μπας και το ενεργοποιήσουν;

14 Pro εχω κανονικά, στειλε μήνυμα στο chat καλύτερα ή στο 13700.

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Δουλεύει κανονικά στα 15αρια, γιατί να μη δουλεύει στα 14αρια;

Ακριβώς από iOS 16.4 παίζει κανονικά απο iPhone 8 και πάνω 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιηθηκε το 5G μεσω 13700. Αλλα παντα ειναι disconnected. Οπως επισης και οταν παιρνω τηλ πεφτει σε Ε και μερικες φορες δεν επανερχεται καν σε 4G. (το volte ειναι ενεργοποιημενο)

Realme gt master edition 5|G

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα το 5g ενεργοποιηθηκε μόνο του χωρίς τηλέφωνο μετά από δυο μέρες.

Έστειλα μόνο VOW NAI στο 1202 για το WiFi 

Link to comment
Share on other sites

Πειραιάς έξω από τα Hondos center

IMG_0045.png

Zara στην Ηρώων Πολυτεχνείου 

IMG_0046.png

Πλησίον του Πανεπιστημίου Πειραιά 

IMG_0047.png

Link to comment
Share on other sites

Χθεσινή Κουμουνδούρου με Ερμού Βόλος, έξω από μαγαζί, τα οποία ήταν γεμάτα από κόσμο. Λειτουργικό ήταν ωστόσο. 

IMG_4751.png

Link to comment
Share on other sites

H&M κοντά στον Πύργο 

IMG_0054.png

Στην είσοδο του factory

IMG_0058.png

Έξω από τα Jumbo κοντά στο Μοσχάτο. IMG_0059.thumb.png.f3c8272ee6b53d6bba61a27dcabef9c4.png

 

Στον κάτω όροφο IMG_0061.thumb.png.81b8663a171caeeed5778e7ebacf807e.png

 

Στο υπόγειο parking 

IMG_0062.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...