Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καθόλου σύνηθες για την περιοχή. 
Πριν λίγο καιρό μας είχες ξαναπεί πάντως ότι και ειχε πέσει η κεραία και είχατε και χαμηλές ταχύτητες
Link to comment
Share on other sites

Πριν πολύ καιρό. 

37 minutes ago, Nikolas14 said:

Μάλλον βλάβη έχουν…

Για να δούμε, μέχρι τώρα δεν έχει επανέρθει. 

Επανήλθε η κεραία. Άρα ήταν βλάβη 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, p_k said:

Καθόλου σύνηθες για την περιοχή. 

Στην  Β20 αναφερόμουν για το σύνηθες όχι στην βλάβη 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Πριν πολύ καιρό. 

Για να δούμε, μέχρι τώρα δεν έχει επανέρθει. 

Επανήλθε η κεραία. Άρα ήταν βλάβη 

Πες τους να βάλουν μεγαλύτερη ασφάλεια στον πίνακα, για να μην πέφτει τόσο συχνά..

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

Γύρω κ μέσα στο δημοτικό στάδιο Αργυρούπολης, χάνεται συνέχεια το σήμα κ παίζει  δεδομένα με E...Ότι να ναι 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο κέντρο με τρέλανε και εμένα με το E, Πατησίων, Ακαδημίας, πίσω από το Χίλτον...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Γύρω κ μέσα στο δημοτικό στάδιο Αργυρούπολης, χάνεται συνέχεια το σήμα κ παίζει  δεδομένα με E...Ότι να ναι 

 

24 minutes ago, Arinos said:

Σήμερα στο κέντρο με τρέλανε και εμένα με το E, Πατησίων, Ακαδημίας, πίσω από το Χίλτον...

1. Ψεύδεστε και οι 2, γιατί η Nova τα έχει λύσει αυτά τα θέματα με τις μεταπτώσεις σε Ε, βάσει έγκυρων και έγκριτων αναφορών.
2. Είναι δοκιμές αναβάθμισης για SA NR.

😀

Edited by memoriesradio

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Είναι δοκιμές αναβάθμισης για EsEi EnEr. 😉

Εγώ τις μυρίζομαι για πυρηνικές δοκιμές...Τί μας κρύβουν, άραγε? 

Link to comment
Share on other sites

Καλά γελάτε εσεις 6g ετοιμάζει 🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, σήμερα σέρνεται παντού!Αλήθεια, έχει γίνει κάτι? Μοσχάτο είμαι παρεμπιπτόντως..

Πήρα 13700 κ εντελώς τυχαία, σε όποιες περιοχές κινούμαι, γίνεται αναβάθμιση κι είναι προσωρινό θέμα κεραίας...Μάλιστα! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, rapsodos1979_ said:

Καλά, σήμερα σέρνεται παντού!Αλήθεια, έχει γίνει κάτι? Μοσχάτο είμαι παρεμπιπτόντως..

Πήρα 13700 κ εντελώς τυχαία, σε όποιες περιοχές κινούμαι, γίνεται αναβάθμιση κι είναι προσωρινό θέμα κεραίας...Μάλιστα! 

Αυτό ακριβώς λένε στο 13700, για όπου και να ρωτήσεις.

Κρίμα που μένει αυτή η νοοτροπία μια απλή τυποποιημένη απάντηση.

Αν ρωτήσεις ποοσ προσωρινό... Δεν ξέρουν, αν σου πουν ότι γίνεται αναβάθμιση, πάλι δεν ξέρουν πότε θα ολοκληρωθεί.

 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Arinos said:

Αυτό ακριβώς λένε στο 13700, για όπου και να ρωτήσεις.

Κρίμα που μένει αυτή η νοοτροπία μια απλή τυποποιημένη απάντηση.

Αν ρωτήσεις ποοσ προσωρινό... Δεν ξέρουν, αν σου πουν ότι γίνεται αναβάθμιση, πάλι δεν ξέρουν πότε θα ολοκληρωθεί.

 

Το περίεργο είναι ότι εγώ με s21fe σέρνομαι, ενώ φίλος με 1+ nord3 έχει τούμπανο σήμα...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Το περίεργο είναι ότι εγώ με s21fe σέρνομαι, ενώ φίλος με 1+ nord3 έχει τούμπανο σήμα...

Όταν λες σέρνομαι εννοείς χαμηλές ταχύτητες και αργούν να φορτώσουν βίντεο κλπ ή ότι έχεις μια δυο μπάρες σήμα;

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, rapsodos1979_ said:

Το περίεργο είναι ότι εγώ με s21fe σέρνομαι, ενώ φίλος με 1+ nord3 έχει τούμπανο σήμα...

Διαφορετικό πράγμα το σέρνομαι (bandwidht - χαμηλές ταχύτητες, και διαφορετικό πράγμα η ένταση του σήματος (κάλυψη, ποιότητα σήματος, κτλ).

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, memoriesradio said:

Διαφορετικό πράγμα το σέρνομαι (bandwidht - χαμηλές ταχύτητες, και διαφορετικό πράγμα η ένταση του σήματος (κάλυψη, ποιότητα σήματος, κτλ).

Εννοώ ότι εγώ είμαι με LTE,που χάνεται κάποιες στιγμές κι αυτό,ενώ ο άλλος με 5g που πάει τάπα (για nova)

Link to comment
Share on other sites

Ο πατέρας μου μολις με πήρε τηλέφωνο και μου είπε πως έχει ώρες ώρες πρόβλημα με το σημα στο κέντρο(Ακαδημιας, Πανεπιστημίου και Πειραιώς) αλλά και στο Κολωνάκι στο σπίτι. Θεώρησε πως ειναι έτσι επειδή ανανέωσε χθες τη σύμβαση του(ναι είναι τελείως ασχετος). 
Η συσκευή του είναι το one plus 11 και εχει κανονικα 5G Αρα είναι γενικο πρόβλημα απ ο,τι καταλαβαίνω. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Just now, panos.k2 said:

Ο πατέρας μου μολις με πήρε τηλέφωνο και μου είπε πως έχει ώρες ώρες πρόβλημα με το σημα στο κέντρο(Ακαδημίας και Πειραιώς) αλλά και στο Κολωνάκι στο σπίτι. Θεώρησε πως ειναι έτσι επειδή ανανέωσε χθες τη σύμβαση του(ναι είναι τελείως ασχετος). 
Η συσκευή του είναι το one plus 11. Αρα είναι γενικο πρόβλημα απ ο,τι καταλαβαίνω. 

Ναι έχει εναλλαγές σε E στην Ακαδημίας ειδικά και Πανεπιστημίου θα την κάνει, βέβαια μετά επανέρχεται αλλά μπορεί να κάνει και 1 λεπτό παρόλο που συνδέεται σε N78.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, rapsodos1979_ said:

Εννοώ ότι εγώ είμαι με LTE,που χάνεται κάποιες στιγμές κι αυτό,ενώ ο άλλος με 5g που πάει τάπα (για nova)

Άσχετο όπως καταλαβαίνεις αυτό που είχες γράψει στην αρχή. Τώρα αναφέρεσαι σε 2 διαφορετικές τεχνολογίες σύνδεσης, που εννοείται ότι υπάρχουν διαφορές ανάμεσά τους, όπως και από συσκευή σε συσκευή.

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, memoriesradio said:

Άσχετο όπως καταλαβαίνεις αυτό που είχες γράψει στην αρχή. Τώρα αναφέρεσαι σε 2 διαφορετικές τεχνολογίες σύνδεσης, που εννοείται ότι υπάρχουν διαφορές ανάμεσά τους, όπως και από συσκευή σε συσκευή.

Δεν καταλαβαίνω τί εννοείς...Εγώ θέλω να πω ότι σε σημείο που είχα 5g,πλέον δεν έχω ούτε 4g κι ίσως βρεθώ κ με E....Τελοσπάντων, κάτι δε πάει καλά κ δεν ξέρω αν φταίει η συσκευή μου ή το δίκτυο...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, panos.k2 said:

Ο πατέρας μου μολις με πήρε τηλέφωνο και μου είπε πως έχει ώρες ώρες πρόβλημα με το σημα στο κέντρο(Ακαδημιας, Πανεπιστημίου και Πειραιώς) αλλά και στο Κολωνάκι στο σπίτι. Θεώρησε πως ειναι έτσι επειδή ανανέωσε χθες τη σύμβαση του(ναι είναι τελείως ασχετος). 
Η συσκευή του είναι το one plus 11 και εχει κανονικα 5G Αρα είναι γενικο πρόβλημα απ ο,τι καταλαβαίνω. 

Κέντρο Αθήνας και θέμα με το σήμα…ας πάρει στο 13700 να κάνει παράπονα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikolas14 said:

Κέντρο Αθήνας και θέμα με το σήμα…ας πάρει στο 13700 να κάνει παράπονα.

Κι εγώ που πήρα, μου είπαν ότι γίνεται αναβάθμιση του δικτύου κτλ...Ούτε καν χρονοδιάγραμμα, δεν ήξεραν να μου δώσουν...

Link to comment
Share on other sites

Just now, rapsodos1979_ said:

Κι εγώ που πήρα, μου είπαν ότι γίνεται αναβάθμιση του δικτύου κτλ...Ούτε καν χρονοδιάγραμμα, δεν ήξεραν να μου δώσουν...

Κλασική Nova, το ίδιο και στο πατρικο μου όπου σέρνεται. 
Λοιπον να δώσω μετρήσεις σήμερα που έκανα το πρωί. 
 ΔΕΗ στην Τσιμισκη στο ύψος της ΧΑΝΘ, στα ταμεία που είναι σαν αίθριο. 
 

IMG_0063.thumb.png.78d4fb849b78dbde4bd045bcf69ea449.png

Βασιλέως Γεωργίου στο ύψος της Εθνικής Τράπεζας, περιοχη Αγία Τριάδα. Είναι 3 τετράγωνα πριν το δημαρχείο Θεσσαλονίκης. 
 

IMG_0064.thumb.png.49a09bd3f83b588e5aa3ec462f7c52a5.png

Βασιλισσης Ολγας έξω από τη σχολη τυφλών, παράρτημα ΚΕΑΤ Θεσσαλονίκης.

IMG_0067.thumb.png.7271a78f03ca07dd4931a15d8f8cc7e9.png

Νοσοκομείο Ιπποκράτειο επι της Κ.Καραμανλή. Εδώ έχει κενό από 5G σταθμό μέχρι τον επόμενο γύρω στα 100 μέτρα, αλλά έχει αρκετά καλο LTE.

IMG_0075.thumb.png.085288d55f6d92da573a908e8e79cc4d.png
 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Nova ολέ 🤣

Σοβαρά τώρα δεν είναι λίγες οι φορές που αναβαθμίζουν τα δίκτυα και για μέρες είναι χάλια μέχρι να ολοκληρώσουν ιδικά όταν κάνουν ριζικές αλλαγές και οι συνδρομητές πιάνουν από σταθμούς που είναι μακριά.  Το θέμα είναι απο τις πηγές μου δεν συμπίπτει να γίνεται αναβαθμιση στο σημείο. Δεν είναι όμως η πρώτη φορά που μπορεί να μην γνωρίζουν για το σημείο.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...