Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

 

Η κεραία που πιάνεις δεν έχει αναβαθμιστεί (ακόμα) σε 5G και έχει πολλή κίνηση κιόλας. Η συγκεκριμένη κεραία έχει άδεια για 1800 και 2100. Αν χρησιμοποιείς πολύ τα data στο σπίτι, όντως θα πρέπει να αλλάξεις πάροχο. Γιατί αν δεν αναβαθμιστεί και η άδεια για περισσότερες μπάντες, δύσκολα θα δεις κάτι καλύτερο.

και να αναβαθμιστει παλι θα παω σε cosmote δε γινεται μεσα στην πολη σε αποσταση 3 χιλιομετρων το ενα ακρο να εχει 1μβ και το αλλο 120 και στο ενδιαμεσο 30 , cosmote σε ολη την πολη  δεν πεφτει κατω απο 100  Και Αθηνα να εισαι παλι cosmote θελει αν πας επαρχια για καμια βολτα ή δουλεια τι  θα κανεις με τη nova θ αλλαζεις καρτες ? σκετη κοροιδια ,ειπα δινεις 3 ευρω επιπλεον το μηνα και ξενοιαζεις.  

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, StavrosChatz said:

1)... cosmote σε ολη την πολη  δεν πεφτει κατω απο 100... 

 

2)... δινεις 3 ευρω επιπλεον το μηνα και ξενοιαζεις...

1) εάν είναι δοκιμασμένο, τότε ναι, είσαι για cosmote. 

2) μην είσαι τόσο απόλυτος... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, andreasomageiras said:

1) εάν είναι δοκιμασμένο, τότε ναι, είσαι για cosmote. 

2) μην είσαι τόσο απόλυτος... 

και εσυ μην εισαι fanboy χθες το βραδυ κατα τις 1 

Screenshot_20230629_070435_Speedtest.jpg

 

Εξω απο το δημοτικο κολυμβητhριο στο παλιο γηπεδο της ΑΕΛ 1 xιλιομετρο απο το κεντρο 1mb

 

Θα παρω μια συνδεση cosmote και θα κανω συγκριτικο σε ολα τα σημεια της πολης και θα το ανεβασω στο youtube

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, StavrosChatz said:

και εσυ μην εισαι fanboy

Πολλά μπορεί να μου προσάψει κανείς, αλλά όχι fanboy κάποιας εταιρείας σε οποιοδήποτε τομέα και να δραστηριοποιείται. 

Fanboy, μόνο του ωραίου φύλλου, του μερακληδικου μεζέ και της άγριας θάλασσας. 

Εάν μία εταιρεία με έχει κάνει "Josephine"*, ήταν η wind τότε, έπειτα η cosmote και τώρα το έχει βάλει πείσμα και η vodafone. 

Η wind απλά δεν άφηνε τον αριθμό μου να συνδεθεί στο δίκτυο της, η cosmote έκλεισε το 3g δίχως να καλύψει όλη την περιοχή με 4g και η vodafone απλά γέμισε η κεραία της. 

🤔Ίσως τελικά να είμαι fanboyς, φανμπόις της παροχής υπηρεσιών... 

 

* 🎼🎵 Δεν έχω σήμα... 🎶🎵

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, StavrosChatz said:

και να αναβαθμιστει παλι θα παω σε cosmote δε γινεται μεσα στην πολη σε αποσταση 3 χιλιομετρων το ενα ακρο να εχει 1μβ και το αλλο 120 και στο ενδιαμεσο 30 , cosmote σε ολη την πολη  δεν πεφτει κατω απο 100  Και Αθηνα να εισαι παλι cosmote θελει αν πας επαρχια για καμια βολτα ή δουλεια τι  θα κανεις με τη nova θ αλλαζεις καρτες ? σκετη κοροιδια ,ειπα δινεις 3 ευρω επιπλεον το μηνα και ξενοιαζεις.  

Για 3€ λιγότερα σίγουρα δεν αξίζει η Nova, πόσο μάλλον αν έχει και πρόβλημα στην περιοχή σου. Αν σου δώσει όμως καμιά καλή προσφορά (π.χ. απεριόριστα όλα με 20-25€), εγώ ίσως να συμβιβαζόμουν με τα 3-5 Mbps (4G σκέτο) σε κάποια σημεία, μέχρι να γίνει αναβάθμιση. 

Link to comment
Share on other sites

αυτηνν την στιγμη εχει μια συναυλια στο αλκαζαρ χαμος απο κοσμο η κεραια τελος...δηλαδη καθε φορα που θα εχει ενα event στην περιοχη οσοι εχουνε nova δε θα εχουνε ιντερνετ 😅

 

 

Screenshot_20230629_213748_Speedtest.jpg

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

Πανόραμα (Αθλητικό κέντρο Πανοράματος).

IMG_20230629_215137.thumb.jpg.4a5397dc3f692fe0cfa623851fa3f305.jpgIMG_20230629_215202.thumb.jpg.4a1f5f4cfcd723f87590687e5392163c.jpg

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, StavrosChatz said:

αυτηνν την στιγμη εχει μια συναυλια στο αλκαζαρ χαμος απο κοσμο η κεραια τελος...δηλαδη καθε φορα που θα εχει ενα event στην περιοχη οσοι εχουνε nova δε θα εχουνε ιντερνετ 😅

 

 

Screenshot_20230629_213748_Speedtest.jpg

Όταν θα περάσουν να βάλουν νέες κεραίες με όλες τις μπάντες και 5G SA τότε δεν θα έχει πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Chrischal1908 said:

Όταν θα περάσουν να βάλουν νέες κεραίες με όλες τις μπάντες και 5G SA τότε δεν θα έχει πρόβλημα!

ωραια κατσε εσυ για τα επομενα 1-2-4-5 χρονια με 1-3mb download ενω οι χρηστες της cosmote θα παιζουν με 100μβ μινιμουμ , αφου θες να τιμωρησεις τον εαυτο σου χωρις λογο κανενα προβλημα

Screenshot_20230629_213748_Speedtest.jpg

Screenshot_20230629_070435_Speedtest.jpg

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αυριο ή το Σαββατο αν εχω ωρα θα παω σε διαφορα σημεια της πολης να κανω μετρησεις , και σε 20 ημερες που θα εχω cosmote θα κανω αντιστοιχες μετρησεις απο τα ιδια σημεια, ενα ωραιο βιντεακι και στο youtube. επειιδη ειχα comote πριν και ξερω πανω κανω τι θα δω σας λεω οι διαφορες θα ειναι χαοτικες 

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Chrischal1908 said:

Όταν θα περάσουν να βάλουν νέες κεραίες με όλες τις μπάντες και 5G SA τότε δεν θα έχει πρόβλημα!

Γενικά, είμαι της άποψης, "όταν περάσουν για αναβάθμιση, τότε θα δω αν με συμφέρει να γίνω πελάτης", ως τότε σε όποιον έχει κάλυψη και εξυπηρετεί.

.

..

...

Το κακό είναι, εκεί που δεν εξυπηρετεί καμιά, τι κάνουμε; 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, StavrosChatz said:

ωραια κατσε εσυ για τα επομενα 1-2-4-5 χρονια με 1-3mb download ενω οι χρηστες της cosmote θα παιζουν με 100μβ μινιμουμ , αφου θες να τιμωρησεις τον εαυτο σου χωρις λογο κανενα προβλημα

Screenshot_20230629_213748_Speedtest.jpg

Screenshot_20230629_070435_Speedtest.jpg

Εγώ πάντως αλλα ξέρω για τη Λάρισα…

Ειδικα στα εκτός κέντρου αλλα εχω ακούσει από Λαρισαίο φίλο. Καλό θα ήταν να μας ανεβάσεις ένα net monster. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panos.k2 said:

Εγώ πάντως αλλα ξέρω για τη Λάρισα…

Ειδικα στα εκτός κέντρου αλλα εχω ακούσει από Λαρισαίο φίλο. Καλό θα ήταν να μας ανεβάσεις ένα net monster. 

εκτος κεντρου στον περιφερειακο προς Γιαννουλη 1μβ σε ολη την διαδρομη

για πες τον φιλο σου να κανει μια  μετρηση απο  συγκεκριμνεο σημειο θα παω να κανω και εγω και μετα μεσα στον ιουλιο με comsote.

Edited by StavrosChatz
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, StavrosChatz said:

εκτος κεντρου στον περιφερειακο προς Γιαννουλη 1μβ σε ολη την διαδρομη

για πες τον φιλο σου να κανει μια  μετρηση απο  συγκεκριμνεο σημειο θα παω να κανω και εγω και μετα μεσα στον ιουλιο με comsote.

Δεν μένει Λάρισα ο φίλος, εδώ Γιάννενα μένει απλα μου έχει πει ότι στα εκτός κέντρου σε πολλά σημεία βαράει 200αρια και παίζει μόνη της η nova. Πάει συχνά σε γιορτές επειδή κατάγεται από εκεί.  Το έχει πει και άλλο μέλος του φόρουμ αυτό. Θα τον ρωτήσω αύριο για ποια περιοχή μου είχε πει  

Αν σε βολεύει η κοσμοτε Εγώ παω πάσο. Απλά για μια περιοχή έχεις βγάλει την εταιρεία άχρηστη σε ολόκληρη την Ελλάδα. Μην είσαι τόσο απόλυτος.

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

1ο βιντεακι καλη αρχη , δεν μ αφηνει να βαλω το λινκ εδω ,οποιος θελει το ψαχνει να το βρει 

8mb /15 up  1.5χιλιομετρο απο το κεντρο 

 

 

 

 

 

Screenshot_20230629_213839_Nova.jpg

Screenshot_20230629_213748_Speedtest.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, StavrosChatz said:

1ο βιντεακι καλη αρχη , δεν μ αφηνει να βαλω το λινκ εδω ,οποιος θελει το ψαχνει να το βρει 

8mb /15 up  1.5χιλιομετρο απο το κεντρο 

 

 

 

 

 

Screenshot_20230629_213839_Nova.jpg

Screenshot_20230629_213748_Speedtest.jpg

Μα πώς θα ψάξουμε να το βρούμε; 

Έχει ανεβεί κάπου; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Μα πώς θα ψάξουμε να το βρούμε; 

Έχει ανεβεί κάπου; 

youtube φιλε μου κανε αναζητηση nova 5g λαρισα και βαλε φιλτρα video που ανεβηκαν την τελευταια μερα πιστευω θα το βγαλει

Link to comment
Share on other sites




Λες ότι μετράς 5G αλλά στο βίντεο είναι 4G?? Το κινητό 5G ελπίζω ότι είναι.



Link to comment
Share on other sites

@StavrosChatz Σε πιστεύω. Απλά να ξέρεις ότι είσαι εκτός θέματος και υπάρχει ενδεχόμενο να σου σβήσουν μερικά σχόλια. 

Μετράς με 4G στο θέμα του 5G και κάνεις σύγκριση με άλλον πάροχο. Οι συγκρίσεις επιτρέπονται στο παρακάτω θέμα. 😎

https://myphone.gr/forum/topic/194236/page/258/?tab=comments#comment-7189440

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Για να μην είμαστε εκτός θέματος σου λέω τι μου είπε ο Λαρισαίος φιλος στο νήμα των συγκρίσεων. Θα σε κάνω ταγκ για να το βρεις. 

7 ώρες πριν, StavrosChatz said:

youtube φιλε μου κανε αναζητηση nova 5g λαρισα και βαλε φιλτρα video που ανεβηκαν την τελευταια μερα πιστευω θα το βγαλει

Link to comment
Share on other sites

Χλόη Καστοριά λίγες μέρες έχει που εμφανίστηκε 5g

https://www.speedtest.net/result/i/5667059524


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο. 

Την Πρωτομαγιά ήμουν στη Χλοη και δεν υπήρχε 5g.

Οπότε έγινε αναβάθμιση. 

5g είχα πιάσει στο πάρκινγκ της λίμνης. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gv2008 said:

(5)G η Novαρα μας!!!

 

 

Screenshot_2023-06-30-19-27-07-200_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2023-06-30-19-27-01-531_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2023-06-30-19-20-12-452_cz.mroczis.netmonster.jpg

Σχεδόν στα 3 χιλιόμετρα, πετάει το δίκτυο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...