Jump to content

Φοιτητική ζωή: Σε ποια πόλη; Γενική συζήτηση


teitzis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

+1000, εγω ειμαι απο Σαλονικα και θελουν να παω Ναουσα...δεν καταλαβες καλα, Κομοτηνη με χιλια :D

 

Παρεπιπτοντως,Κομοτηνη ή Ξανθη??Κανας γνωστης?

Link to comment
Share on other sites

Εγω σπουδασα Ιωαννινα! Τελεια η φοιτητικη ζωη εκει! Πολλες επιλογες και ο κοσμος ανοιχτος σε ολα!

 

Η Κρητη ειναι απαισια για φοιτητικη ζωη! Οι πολεις ειναι μικρες και ο κοσμος ειναι περιεργος. Το καλοκαιρι που ερχονται σε επαφη με ξενους, ανοιγονται καπως, αλλα ολο τα ιδια και τα ιδια! Το χειμωνα ειναι η πικρα! Ολα κλειστα και ο καθε χωριατης κατεβαινει στην πολη να διασκεδασει! Ασε που γινονται επικινδυνα πολλες φορες τα πραγματα! Βλεπετε παραδειγμα Ρεθυμνου!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εγω σπουδασα Ιωαννινα! Τελεια η φοιτητικη ζωη εκει! Πολλες επιλογες και ο κοσμος ανοιχτος σε ολα!

 

:happy::happy: ααληθειάαα;ωραία γιατί μάλλον Γιάννενα περνάω :D

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:happy::happy: ααληθειάαα;ωραία γιατί μάλλον Γιάννενα περνάω :D

 

Ειναι η καλυτερη φοιτητουπολη μακραν! Δεν υπαρχει καλυτερη! Συγχαρητηρια!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η καλυτερη φοιτητουπολη μακραν! Δεν υπαρχει καλυτερη! Συγχαρητηρια!

 

Μην λες μεγαλα λογια!!

Μαλλον(πλιν Αθηνας-Θεσσαλονικης)δεν σου εχει μιλησει καποιος για Λαρισα-Πατρα)

 

Πολεις τριπλασιες σε μεγεθος και με ζωη απο αλλο πλανητη ειδικα η Λαρισα!!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα μαλλον παιζεται η θεσσαλονικη μετα η πατρα και μετα η λαρισα....................σα δουμε....και στις 3 εχω ακουσει περνουν τελεια :p
Link to comment
Share on other sites

Μην λες μεγαλα λογια!!

Μαλλον(πλιν Αθηνας-Θεσσαλονικης)δεν σου εχει μιλησει καποιος για Λαρισα-Πατρα)

 

Πολεις τριπλασιες σε μεγεθος και με ζωη απο αλλο πλανητη ειδικα η Λαρισα!!;)

 

Ζωη απο αλλο πλανητη? Δε με ενδιαφερει ιδιαιτερα... Προτιμω τον καλο κοσμο!!! :cool:

Συζητηση κανουμε

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Λαρσα έχει παρά πολλούς φοιτητές..γίνεται χαμός..θεωρείται η πρώτη σε φοιτητές.. Αλλά πολύ ζέστη εκεί το καλοκαίρι, στο κέντρο ειναι ανυπόφορη..πάτρα ειναι καλά αλλά και γιάννενα..

 

Επίσης χανιά είχα την εντύπωση ότι ειναι καλά,αλλά ακούω(διαβάζω) άσχημες εντυπώσεις εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εγω βρισκομαι στις σερρες και ειναι μετρια.

αρκετες καφετεριες αλλα αξιζουν μονο 2-3,2 υποτιθεμενα club(δεν αξιζει κανενα),και αρκετες ταβερνουλες.

δεν μου πολυ αρεσει,ισως επειδη ειμαι απο θεσσαλονικη και εχω συνιθισει τον τροπο ζωης στην μεγαλη πολη.

Link to comment
Share on other sites

εγω βρισκομαι στις σερρες και ειναι μετρια.

αρκετες καφετεριες αλλα αξιζουν μονο 2-3,2 υποτιθεμενα club(δεν αξιζει κανενα),και αρκετες ταβερνουλες.

δεν μου πολυ αρεσει,ισως επειδη ειμαι απο θεσσαλονικη και εχω συνιθισει τον τροπο ζωης στην μεγαλη πολη.

 

 

Το ταμαμ (η κάπως έτσι) δεν αξίζει?

 

Με έχει ζαλίσει ένας φίλος μου να ανέβω Σέρρες. :p

Link to comment
Share on other sites

ναι,ταμαμ λεγεται.το σιχαινομαι αυτο το "μαγαζι".παιζει μονο ελληνικα(δεν ακουω ελληνικα εγω) και ειναι πολυ οτι να'ναι μεσα.πολυ παρακμιακο μου φαινεται!2 φορες εχω παει σε 2.5 χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι η καλυτερη φοιτητουπολη μακραν! Δεν υπαρχει καλυτερη! Συγχαρητηρια!

 

Ευχαριστώω :D για σπίτι έχεις να μου κάνεις πρόταση για κάποια περιοχή;και έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια και για τη λέσχη τους!λένε είναι πολύ καθαρή, έχει ωραία φαγητά και μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε 2-3 πιάτα κάθε μέρα..ισχύει;

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ζωη απο αλλο πλανητη? Δε με ενδιαφερει ιδιαιτερα... Προτιμω τον καλο κοσμο!!! :cool:

Συζητηση κανουμε

 

Φυσικα και κανουμε συζητηση!!

 

Δεν ανεφερες κατι ομως για καλο κοσμο στο πρωτο σου σχολιο!;)

 

 

ειπες..

Ειναι η καλυτερη φοιτητουπολη μακραν! Δεν υπαρχει καλυτερη!

 

Αυτο το εκλαμβανει καποιος οπως θελει...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λαρσα έχει παρά πολλούς φοιτητές..γίνεται χαμός..θεωρείται η πρώτη σε φοιτητές.. Αλλά πολύ ζέστη εκεί το καλοκαίρι, στο κέντρο ειναι ανυπόφορη..πάτρα ειναι καλά αλλά και γιάννενα..

 

Επίσης χανιά είχα την εντύπωση ότι ειναι καλά,αλλά ακούω(διαβάζω) άσχημες εντυπώσεις εδώ

Χανια ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,δεν ειναι για φοιτητες.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώω :D για σπίτι έχεις να μου κάνεις πρόταση για κάποια περιοχή;και έχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια και για τη λέσχη τους!λένε είναι πολύ καθαρή, έχει ωραία φαγητά και μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε 2-3 πιάτα κάθε μέρα..ισχύει;

 

Σπιτι να πας γρηγορα, μολις μαθεις που θα εισαι! Εγω εμενα Πλατεια Παργης (πισω απο τη Νομαρχια). Η λεσχη ειναι καλη. Διαλεγεις αναμεσα σε 2 πρωτα, 2 κυριως και 2 επιδορπια... Επισης καλα ειναι να μεινεις γυρω απο την κεντρικη οδο Δωδωνης.

 

Χανια ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,δεν ειναι για φοιτητες.

Ειναι χαλια πραγματικα, ιδιαιτερα το χειμωνα. Επειδη εζησα χειμωνα κρητη σε ολες τις περιοχες, γενικα ειναι ασχημα για φοιτητες, εκτος αν εισαι ΚΡΗΤΙΚΟΣ!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

egw paidia eimai apo hrakleio krhths kai to pio pi8ano einai oti pernaw sto tei peiraia hlektronikwn upologistikwn susthmatwn.an kapoios gnwrizei 8elw na mou perigrapsei ligo ti paizetai ekei sto tei kai genika sthn perioxh tou peiraia...gia ton tropo zwhs enos foithth.panw katw pou paizoun oi times gia enoikio.an uparxei foititikh estia ktl...EUXARISTW.

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω πολυ κινηση για πατρα, Εγω σπουδαζω ηδη εκει οποιος θελει να ρωτηση για την πολη ας μου στειλει μηνυμα.
ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

Αν προτιμάς να είσαι μες το νέφος, να χάνεις λεωφορεία γιατί έρχονται κάθε τρία τέταρτα, τότε κάνε τη μεταγραφή :p

 

Στην Πάτρα, είναι λες και είσαι διακοπές και από συγκοινωνίες είμαστε πέρφεκτ.

 

Απο ποτε στην πατρα η συγκοινωνιες ειναι μια χαρα μηπως μενεις σε αλλη πολη η δεν χρησιμοποιεις συγκοινωνιες

ΝΟΚΙΑ :respect:
Link to comment
Share on other sites

μόλις γύρισα από Γιάννενα που πήγα για να βρω σπίτι....και είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!θέλω να πάω πίσω!το σπίτι που βρήκα είναι επίσης καταπληκτικό!είναι κέντρο απόκεντρο!δίπλα έχω τα πάντα αλλά έχει ησυχία!το πανεπιστήμιο απίστευτο!πολύ οργανωμένο, όλες οι σχολές είναι συγκεντρωμένες σε μια περιοχή, μαζί με τη λέσχη, και μπαίνει το λεωφορείο και κάνει στάση μπροστά στη κάθε σχολή!μιλάμε έπαθα πλάκα με την οργάνωσή τους!:D

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τα Γιαννενα ειναι πολυ καλη πολη. Θα σαρεσει σιγουρα. Ισως σε χαλασει ο καιρος που βρεχει συχνα και εχει ψοφοκρυο αλλα θα περασεις πολυ καλη φοιτητικη ζωη

 

Οποιος περασε πολιτικος μηχ/κος ΕΜΠ και θελει κανα info, ας στειλει pm

Link to comment
Share on other sites

Απο ποτε στην πατρα η συγκοινωνιες ειναι μια χαρα μηπως μενεις σε αλλη πολη η δεν χρησιμοποιεις συγκοινωνιες

 

Έχει λεωφορεία κάθε 10 λεπτά. Αν χάσεις το ένα δεν χρειάζεται να περιμένεις τρία τέταρτα. Κι από κίνηση, έχει μόνο από τις 7.30-9.00 το βράδυ.

 

Εγώ, μόνο τα καλύτερα έχω ακούσει για τις συγκοινωνίες στην Πάτρα και τις χρησιμοποιώ αρκετά συχνά.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις γυρισα απο Λαρισα..Βρηκα ενα πολυ ωραιο σπιτι κεντρο αποκεντρο...Ξερει κανεις αν εχει καλη φοιτητκη ζωη;:)
two beer,or not two beer??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...