Jump to content

iPhone 12 Pro Max


Tken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω φάει τον τόπο μήπως βρω κάτι τέτοιο αλλά δεν .....Μόνο σε κάτι ξένα site και πολύ λίγα

 

Αυτό έχω. Είναι για aftermarket android head unit, όχι εργοστασιακό

https://www.banggood.com/Wireless-Carplay-USB-Display-Dongle-Wired-Android-Auto-for-Vihecle-with-Android-System-p-1616145.html?rmmds=myorder&cur_warehouse=CN&ID=6157199

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Το πήρες έξτρα η το είχε στο αμάξι σου από τη μάνα του;

 

 

Απ'την μάνα του, δεν το έχω πειράξει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που το Infotainment του αυτοκινήτου υποστηρίζει Android Auto/Car Play, το αν θα παίξουν wireless ή όχι, έχει να κάνει με το λογισμικό του Infotainment. Σε κάποιες εταιρείες/μοντέλα υποστηρίζεται, κάποιες άλλες έχουν πει οτι θα το προσθέσουν σε updates.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που το Infotainment του αυτοκινήτου υποστηρίζει Android Auto/Car Play, το αν θα παίξουν wireless ή όχι, έχει να κάνει με το λογισμικό του Infotainment. Σε κάποιες εταιρείες/μοντέλα υποστηρίζεται, κάποιες άλλες έχουν πει οτι θα το προσθέσουν σε updates.
ασύρματο Android auto παίζει μόνο με Android 11. οπότε εάν τα αμάξια δεν το υποστηρίζουν τότε δεν....

 

Sent from my SM-A315G using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Εμένα λοιπόν είχε Android 11 (το προηγούμενο κινητό), το υποστήριζε το αυτοκίνητο, αλλά wireless Auto, δεν έπαιζε.

Αυτό λέω και πιο πάνω.

Συγκεκριμένα η Ford στην δική μου περίπτωση έχει ανακοινώσει ότι θα το δώσει με την επόμενη έκδοση infotaiment, το SYNC4.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται και software και hardware

Εάν κάτι από τα δύο λείπει λογικό να μην δουλεύει

Σε περίπτωση που δεν το υποστηρίζει το hardware δεν αλλάζει κάτι και να βγει μια ενημέρωση στο λογισμικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Εμένα λοιπόν είχε Android 11 (το προηγούμενο κινητό), το υποστήριζε το αυτοκίνητο, αλλά wireless Auto, δεν έπαιζε.

Αυτό λέω και πιο πάνω.

Συγκεκριμένα η Ford στην δική μου περίπτωση έχει ανακοινώσει ότι θα το δώσει με την επόμενη έκδοση infotaiment, το SYNC4.

 

Εγώ αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι εταιρίες αυτοκινήτων με καθαρά US συμφέροντα με μήλο συμπεριφέρονται άψογα

κυρίως η Ford από το sync 3 και μετά σε σύνδεση δίνει πόνο.

Απ την άλλη επειδή έχω και έναν Ιάπωνα η σύνδεση δεν είναι το ίδιο και έχει πολλά κενά δλδ στο C-HR του 18 ναι μεν σύνδεση με το μήλο αλλά μόνο μέσο bt και στον τηλεφωνικό κατάλογο το μαύρο χάλι / στο μοντέλο του 19 ( ναι το άλλαξα κράξτε αφοβα) ενώ σου δίνει την επιλογή σύνδεσης μέσο καλωδίου και πολύ καλύτερα τα πράγματα στο over all το επίπεδο ευκολίας αμεσότητας του Ford δεν το έχει καταφέρει ακόμα.

Ευελπιστώ να τα λύσω αυτά τα θέματα μόλις πάρω Tesla!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι εταιρίες αυτοκινήτων με καθαρά US συμφέροντα με μήλο συμπεριφέρονται άψογα

κυρίως η Ford από το sync 3 και μετά σε σύνδεση δίνει πόνο.

Απ την άλλη επειδή έχω και έναν Ιάπωνα η σύνδεση δεν είναι το ίδιο και έχει πολλά κενά δλδ στο C-HR του 18 ναι μεν σύνδεση με το μήλο αλλά μόνο μέσο bt και στον τηλεφωνικό κατάλογο το μαύρο χάλι / στο μοντέλο του 19 ( ναι το άλλαξα κράξτε αφοβα) ενώ σου δίνει την επιλογή σύνδεσης μέσο καλωδίου και πολύ καλύτερα τα πράγματα στο over all το επίπεδο ευκολίας αμεσότητας του Ford δεν το έχει καταφέρει ακόμα.

Ευελπιστώ να τα λύσω αυτά τα θέματα μόλις πάρω Tesla!!!!!

 

Λογικό η Αμερική να στηρίζει την Αμερική

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λογικό η Αμερική να στηρίζει την Αμερική

 

Tasos το θέμα είναι ότι επιπλέων των Ford / Audi ( Vag όμιλος στα βαριά μοντέλα)/ Aston/ Pagani/ Maserati μέχρι και ο tata με μήλο παίζουνε άψογα απ την άλλη Ιάπωνα που είχα και σε καλές εκδόσεις ( evo/ wrc sub/ gtr 32 ) ποτέ δεν έπαιξαν καλά με μήλο μέχρι και στο 208 (19-GT ) είχα lag στο σύστημα της οθόνης.

Είδωμεν εις τα επόμενα αυτοκίνητα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tasos το θέμα είναι ότι επιπλέων των Ford / Audi ( Vag όμιλος στα βαριά μοντέλα)/ Aston/ Pagani/ Maserati μέχρι και ο tata με μήλο παίζουνε άψογα απ την άλλη Ιάπωνα που είχα και σε καλές εκδόσεις ( evo/ wrc sub/ gtr 32 ) ποτέ δεν έπαιξαν καλά με μήλο μέχρι και στο 208 (19-GT ) είχα lag στο σύστημα της οθόνης.

Είδωμεν εις τα επόμενα αυτοκίνητα!!!!

 

Δίνει κάθε εταιρεία άλλη βαρύτητα προφανώς σε κάποια πράγματα

Οι Ιάπωνες είχαν μείνει πίσω σε τεχνολογίες στο εσωτερικό

Αυτό θεωρώ συντελεί και στο car play

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι εταιρίες αυτοκινήτων με καθαρά US συμφέροντα με μήλο συμπεριφέρονται άψογα

κυρίως η Ford από το sync 3 και μετά σε σύνδεση δίνει πόνο!!

Στο δικό μου Ford πάντως και τα δύο (Android Auto / Car Play) με καλώδιο δούλευαν/δουλεύουν τέλεια. Ασύρματα δεν δουλεύει κανένα από τα δύο.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου Ford πάντως και τα δύο (Android Auto / Car Play) με καλώδιο δούλευαν/δουλεύουν τέλεια. Ασύρματα δεν δουλεύει κανένα από τα δύο.

 

Σε τι sync αναφέρεσαι;;

Link to comment
Share on other sites

SYNC3 σε έκδοση με connected services, modem κλπ

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

SYNC3 σε έκδοση με connected services, modem κλπ

 

Ok έχω και εγώ σε ford sync 3 αλλά επιπλέον του καλωδίου και με μόνο bt σύνδεση παίζει άψογα αλλά συγκεκριμένα πράγματα υπάρχει κάτι επιπλέον που θα ήθελες να κάνει και μου διαφεύγει ή έχω καταλάβει κάτι λάθος??

Link to comment
Share on other sites

Με BT παίζει μέσω του infotainment. Όχι μεσω του Car Play. Δηλαδή συνδέεται όντως ασύρματα με το αυτοκίνητό, κανείς κλήσεις, παίζουν Spotify κλπ, αλλά μέσω του sync 3. Για να συνδεθεί στο Car play θέλει καλώδιο. Μάλιστα η ίδια η Ford έχει ανακοινώσει ότι αυτό θα γίνει με το Sync 4 και σε όσα αυτοκίνητα το παρουν. Έχει αφήσει να εννοηθεί ότι sync 4 θα πάρουν όσα αυτοκίνητα έχουν connected services και Modem, εξου και το hardware που λέει ο Τάσος.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με BT παίζει μέσω του infotainment. Όχι μεσω του Car Play. Δηλαδή συνδέεται όντως ασύρματα με το αυτοκίνητό, κανείς κλήσεις, παίζουν Spotify κλπ, αλλά μέσω του sync 3. Για να συνδεθεί στο Car play θέλει καλώδιο. Μάλιστα η ίδια η Ford έχει ανακοινώσει ότι αυτό θα γίνει με το Sync 4 και σε όσα αυτοκίνητα το παρουν. Έχει αφήσει να εννοηθεί ότι sync 4 θα πάρουν όσα αυτοκίνητα έχουν connected services και Modem, εξου και το hardware που λέει ο Τάσος.

 

Πάντως και στην Shelby 20 (5lt) που έχει επάνω της ότι πιο τελευταίο δεν έχω δει κάτι διαφορετικό από το focus 18 sync3 ή ακόμα και στο puma.

Τέλος πάντων προσωπικά με τις λειτουργίες / ευκολία χρήσης που έχω με το τηλέφωνο και την χρήση καλωδίου από την usb θύρα είμαι απόλυτα καλυμμένος τώρα εάν αυτό μελλοντικά το κάνει και σε σύνδεση ανέφ καλωδίου ..............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω συσκευή Android πολύ υψηλού κόστους κι ποιότητας, η οποία όμως, ως "πειραματική", είναι πολύ δύσχρηστη, με αποτέλεσμα να δυσκολεύει την καθημερινότητά μου. Επιπλέον, το Android με έχει κουράσει με τα μικροκολλήματα των διαφόρων εφαρμογών, πολύ περισσότερο δε σε συνδυασμό με την προσβασιμότητα (χρησιμοποιώ ανάγνωση οθόνης λόγω προβλήματος όρασης). Τέλος, έχω Apple Watch Series 5 ακριβό (την έκδοση από ανοξείδωτο ατσάλι), καθώς και Airpods Pro, ενώ είχα καταευχαριστηθεί το iPhone 11 Pro Max, στον ελάχιστο (από δική μου ανοησία) χρόνο που το είχα. Το ερώτημά μου είναι το εξής: Αξίζει (κατά τη γνώμη σας) σήμερα (Απρίλιος 2021), να δώσει κάποιος τόσα χρήματα για την αγορά του iPhone 12 Pro Max, ή με το που θα το στήσω θα καταφθάσει ένα νέο, πολύ καλύτερο iPhone 13 Pro Max, με την ταυτόχρονη έλευση του throttling στη σημερινή ναυαρχίδα, που θα την κάνει να "σέρνεται"? Υγ. Μη με παρεξηγείτε! Το θέλω, αλλά συγχρόνως είμαι αρκετά ανασφαλής, λόγω του ότι την έχω πατήσει πάμπολλες φορές με την αγορά συσκευών. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω συσκευή Android πολύ υψηλού κόστους κι ποιότητας, η οποία όμως, ως "πειραματική", είναι πολύ δύσχρηστη, με αποτέλεσμα να δυσκολεύει την καθημερινότητά μου. Επιπλέον, το Android με έχει κουράσει με τα μικροκολλήματα των διαφόρων εφαρμογών, πολύ περισσότερο δε σε συνδυασμό με την προσβασιμότητα (χρησιμοποιώ ανάγνωση οθόνης λόγω προβλήματος όρασης). Τέλος, έχω Apple Watch Series 5 ακριβό (την έκδοση από ανοξείδωτο ατσάλι), καθώς και Airpods Pro, ενώ είχα καταευχαριστηθεί το iPhone 11 Pro Max, στον ελάχιστο (από δική μου ανοησία) χρόνο που το είχα. Το ερώτημά μου είναι το εξής: Αξίζει (κατά τη γνώμη σας) σήμερα (Απρίλιος 2021), να δώσει κάποιος τόσα χρήματα για την αγορά του iPhone 12 Pro Max, ή με το που θα το στήσω θα καταφθάσει ένα νέο, πολύ καλύτερο iPhone 13 Pro Max, με την ταυτόχρονη έλευση του throttling στη σημερινή ναυαρχίδα, που θα την κάνει να "σέρνεται"? Υγ. Μη με παρεξηγείτε! Το θέλω, αλλά συγχρόνως είμαι αρκετά ανασφαλής, λόγω του ότι την έχω πατήσει πάμπολλες φορές με την αγορά συσκευών. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Η πειραματική συσκευή που έχεις είναι huawei?

Πάντως σε υψηλού κόστους συσκευές δεν υπάρχουν κολλήματα όπως αναφέρεις.

Το 12 pro max σαφώς και αξίζει αλλά αν δεν θέλεις να δώσεις τόσα χρήματα και αφού με το 11αρι ήσουν ικανοποιημένος, γιατί δεν παίρνεις ένα μεταχειρισμένο άριστο στα σχεδόν μισά χρήματα?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχω συσκευή Android πολύ υψηλού κόστους κι ποιότητας, η οποία όμως, ως "πειραματική", είναι πολύ δύσχρηστη, με αποτέλεσμα να δυσκολεύει την καθημερινότητά μου. Επιπλέον, το Android με έχει κουράσει με τα μικροκολλήματα των διαφόρων εφαρμογών, πολύ περισσότερο δε σε συνδυασμό με την προσβασιμότητα (χρησιμοποιώ ανάγνωση οθόνης λόγω προβλήματος όρασης). Τέλος, έχω Apple Watch Series 5 ακριβό (την έκδοση από ανοξείδωτο ατσάλι), καθώς και Airpods Pro, ενώ είχα καταευχαριστηθεί το iPhone 11 Pro Max, στον ελάχιστο (από δική μου ανοησία) χρόνο που το είχα. Το ερώτημά μου είναι το εξής: Αξίζει (κατά τη γνώμη σας) σήμερα (Απρίλιος 2021), να δώσει κάποιος τόσα χρήματα για την αγορά του iPhone 12 Pro Max, ή με το που θα το στήσω θα καταφθάσει ένα νέο, πολύ καλύτερο iPhone 13 Pro Max, με την ταυτόχρονη έλευση του throttling στη σημερινή ναυαρχίδα, που θα την κάνει να "σέρνεται"? Υγ. Μη με παρεξηγείτε! Το θέλω, αλλά συγχρόνως είμαι αρκετά ανασφαλής, λόγω του ότι την έχω πατήσει πάμπολλες φορές με την αγορά συσκευών. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Παίρνεις οτι αντέχει η τσέπη σου καλύτερο

Αν μπεις στην διαδικασία ότι θα περιμένω το νέο τότε δεν ψωνίζεις συνήθως ποτέ αφού αλλάζουν τα δεδομένα τότε

 

Δεν παλιώνει ένα iPhone έτσι εύκολα όσο λες

Σήμερα ένα xs max 3 ετών πολλοί θα το ήθελαν σαν θείο δώρο

Ακόμα και ένα iPhone X που είναι 4 ετών μια χαρά δουλεύει

 

Έτσι κι αλλιώς αφού έχεις Apple watch και airpods άδικα συζητάμε...

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η πειραματική συσκευή που έχεις είναι huawei?

Πάντως σε υψηλού κόστους συσκευές δεν υπάρχουν κολλήματα όπως αναφέρεις.

Το 12 pro max σαφώς και αξίζει αλλά αν δεν θέλεις να δώσεις τόσα χρήματα και αφού με το 11αρι ήσουν ικανοποιημένος, γιατί δεν παίρνεις ένα μεταχειρισμένο άριστο στα σχεδόν μισά χρήματα?

1) Η "πειραματική" συσκευή που έχω είναι Samsung, το Galaxy Z Fold 2. Δεν το ανέφερα εξαρχής, ώστε να μη βγω εκτός θέματος με αναφορά στον ανταγωνισμό. Εξαιρετική συσκευή δε λέω, αλλά αφενός ζυγίζει δύο κιλά και αφετέρου, είναι πάρα πολύ άβολο λόγω μεγέθους (κλειστό είναι τούβλο, ανοιχτό είναι τάμπλετ). Τα μικρο κολλήματα υπάρχουν στην προσβασιμότητα της Samsung δυστυχώς. Και με την ανάγνωση οθόνης σε λειτουργία, κολλάνε συνεχώς οι διάφορες εφαρμογές (Facebook, YouTube, My Cosmote κτλ). Αντίθετα, σε iPhone δεν είχα ποτέ το παραμικρό κόλλημα, αλλά έφυγα επειδή με εντυπωσίασαν τα αναδιπλούμενα της Samsung. 2) Μεταχειρισμένο δεν αγοράζω ποτέ φίλε μου, είναι θέμα αρχής. Πολύ περισσότερο δε τώρα με τον COVID.

Link to comment
Share on other sites

1) Η "πειραματική" συσκευή που έχω είναι Samsung, το Galaxy Z Fold 2. Δεν το ανέφερα εξαρχής, ώστε να μη βγω εκτός θέματος με αναφορά στον ανταγωνισμό. Εξαιρετική συσκευή δε λέω, αλλά αφενός ζυγίζει δύο κιλά και αφετέρου, είναι πάρα πολύ άβολο λόγω μεγέθους (κλειστό είναι τούβλο, ανοιχτό είναι τάμπλετ). Τα μικρο κολλήματα υπάρχουν στην προσβασιμότητα της Samsung δυστυχώς. Και με την ανάγνωση οθόνης σε λειτουργία, κολλάνε συνεχώς οι διάφορες εφαρμογές (Facebook, YouTube, My Cosmote κτλ). Αντίθετα, σε iPhone δεν είχα ποτέ το παραμικρό κόλλημα, αλλά έφυγα επειδή με εντυπωσίασαν τα αναδιπλούμενα της Samsung. 2) Μεταχειρισμένο δεν αγοράζω ποτέ φίλε μου, είναι θέμα αρχής. Πολύ περισσότερο δε τώρα με τον COVID.

 

Σε αυτά ναι η apple είναι αρκετα μπροστά απλά πολλοί από εμάς δεν γνωρίζουμε καν αυτές τις δυνατότητες γι αυτο κιόλα δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ερώτημά μου είναι το εξής: Αξίζει (κατά τη γνώμη σας) σήμερα (Απρίλιος 2021), να δώσει κάποιος τόσα χρήματα για την αγορά του iPhone 12 Pro Max, ή με το που θα το στήσω θα καταφθάσει ένα νέο, πολύ καλύτερο iPhone 13 Pro Max, με την ταυτόχρονη έλευση του throttling στη σημερινή ναυαρχίδα, που θα την κάνει να "σέρνεται"?

 

Εννοείται ότι παίρνεις άμεσα το 12 Pro Max και όταν βγει το 13αρι το βλέπεις. Εξάλλου δεν χάνουν πολύ την αξία τους τα iPhone για να δώσεις το ένα και να πας στο επόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι παίρνεις άμεσα το 12 Pro Max και όταν βγει το 13αρι το βλέπεις. Εξάλλου δεν χάνουν πολύ την αξία τους τα iPhone για να δώσεις το ένα και να πας στο επόμενο.

Αν το 12 Pro Max μπορεί να μου βγάλει και δεύτερη χρονιά, με την ίδια απόδοση (τόσο σε ταχύτητες και smoothness, όσο και σε διάρκεια μπαταρίας), δεν θα χρειαστεί να πάω στο 13, μπορώ να πάω κατευθείαν στο 14. Εκτός πια και αν το 13 είναι η μέρα με τη νύχτα, σε σύγκριση με το 12.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εννοείται ότι θα σου βγάλει άνετα μια χρονιά ακόμα (και ακόμα παραπάνω) η τελευταία ναυαρχίδα και όπως και κάθε νέα συσκευή, ποτέ δεν είναι η μέρα με τη νύχτα από γενιά σε γενιά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

@montoya_42, Tasos19s, athanaso77

Σας ευχαριστώ όλους για την άμεση απόκριση! Άλλο που δεν ήθελα, αύριο θα ψάξω αν υπάρχει πουθενά ετοιμοπαράδοτο για άμεση αγορά (click away ή click in shop), μαζί με γνήσια θήκη και γνήσιο φορτιστή (εννοείται)!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro Max
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...