Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που πηγα ταξιδι 1500km σε στροφες και εθνικη ειχα 9.8λιτρα στν εθνικη γθρς στα 10.8 και στισ στροφες(ειναι σε στροφες το χωριο μου αλλα οχι σε βουνο) γυρω στο 8 χαλαρα και στο 9με 9.5 λιγο στα ορια του asr:P απλα τ αναφερω...

Εθνικη ημουν 150-200 και σε μια φαση μεταξυ 220-230 με φορτωμενο αυτοκινητο:(

Πολυ κουνιμα ρε παιδια μετα τα 190 ομως...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με τι μεση ωριαια ταχυτητα?

 

Τρίκαλα Αθήνα με C 200 SEDAN μοντέλο του 2005 καινούργιο (σε ρυθμούς στρωσίματος) 'επιασε μεση κατανάλωση 6,4lt/100km , με το ίδιο ρεζερβουάρ γύριασα πάλι Τρίκαλα και μάλιστα με την ίδια πάλι κατανάλωση.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

4!!!!! ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ <golf>???? akoma dn t pirame?!!?? AAAAAAAAAAAAA! alh8evei?!

 

νεο golf?που το ειδες αυτο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παραμύθι η μικρή κατανάλωση?:dizzy:

 

Δλδ πόσο σου καίει και με τι το συγκρίνεις?

 

Φιλε καιει γυρω στα 10lit Μ.Ο. (εντος & εκτος πολης)

 

ASXETOS me tous prohgoumenous

 

2. Παρατηρω οτι η 1η και η 2α μου βγαινουν σε ASR μηπως να βαλω 17αρες ζαντουλες?

3. Με 1200ε θα βαζατε οθονη(http://www.kalogeropoulos.gr) η ζαντες?(εχω tsi sportline) και ειμαι 18 χρονων <σαν κριτηριο στην απαντηση σας)

 

4!!!!! ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ <golf>???? akoma dn t pirame?!!?? AAAAAAAAAAAAA! alh8evei?!

 

2. Κοιτα και το δικο μου αν δωσω αρκετο γκαζι στην εκκινηση ακομα και με την τριτη μπαινει το ESP αρα δεν φταινε οι ζαντες.

3. Εγω ειμαι της αποψης να μη βαζεις χερι στην κονσολα με οργανακια και αλλα τετοια, αλλα ειναι στο γουστο του καθενος να κανει οτι θελει στο αμαξι του.Εγω μονο DSG (2800 ευρω) και το NAVIGAΤΙON με εγχρωμη οθονη(2800 ευρω) δεν εβαλα,ολα τα αλλα μαμα.

4. Δυστηχως βγαινει καινουργιο GOLF αλλα μεχρι να ερθει το αναλογο GT (αν θα βγαινει σε GT) εχουμε ακομα.

 

Που πηγα ταξιδι 1500km σε στροφες και εθνικη ειχα 9.8λιτρα στν εθνικη γθρς στα 10.8 και στισ στροφες(ειναι σε στροφες το χωριο μου αλλα οχι σε βουνο) γυρω στο 8 χαλαρα και στο 9με 9.5 λιγο στα ορια του asr:P απλα τ αναφερω...

Εθνικη ημουν 150-200 και σε μια φαση μεταξυ 220-230 με φορτωμενο αυτοκινητο:(

Πολυ κουνιμα ρε παιδια μετα τα 190 ομως...

 

Πολυ ανετο ταξιδι ομως κανεις γιατι μεχρι 190 στην εθνικη ειναι νορμαλ για το GT (αν δε σε πιασει κανενα ρανταρ) απο εκει και πανω ειναι λιγο υπερβολη για μενα να πας 220-230 για πολλα χλμ.(με 220 αν θυμαμαι καλα καιει γυρω στα 18+ lit)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ASXETOS me tous prohgoumenous

1. Στο TSI μου μετα απο 9000κμ νομιζω οτι επρεπε να βαλω ESP

2. Παρατηρω οτι η 1η και η 2α μου βγαινουν σε ASR μηπως να βαλω 17αρες ζαντουλες?

3. Με 1200ε θα βαζατε οθονη(http://www.kalogeropoulos.gr) η ζαντες?(εχω tsi sportline) και ειμαι 18 χρονων <σαν κριτηριο στην απαντηση σας)

 

4!!!!! ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ <golf>???? akoma dn t pirame?!!?? AAAAAAAAAAAAA! alh8evei?!

 

golf καινουριο θα παρουσιαστει στα μεσα του 2008 στη παραγωγη το 2009....

οποτε μην αγχωνεσαι, βεβαια σε καποιες αλλες ιστοσελιδες αναφερθηκε και ενα facelift τιποτα το ιδιαιτερο βεβαια απλα θα εχει μασκα απο Jetta

Link to comment
Share on other sites

νεο golf?που το ειδες αυτο.

 

Ο τεχνικος διευθηντης της VW ανακοινωσε οτι το νεο GOLF θα βγει νωριτερα απο οτι σχεδιαζοταν να βγει και αναμενεται το φθινοπωρο του 2008.

Μοιαζει με το σημερινο Α3 απο μπροστα με λιγα στοιχεια απο GOLF και πιο επιθετικο σχημα,απο πισω καμια σχεση με σημερα πιο σπορ επισης.

Μπες στο http://www.eurocarblog.com/post/280/vw-golf-vi-rumours-and-sketches

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο τεχνικος διευθηντης της VW ανακοινωσε οτι το νεο GOLF θα βγει νωριτερα απο οτι σχεδιαζοταν να βγει και αναμενεται το φθινοπωρο του 2008.

Μοιαζει με το σημερινο Α3 απο μπροστα με λιγα στοιχεια απο GOLF και πιο επιθετικο σχημα,απο πισω καμια σχεση με σημερα πιο σπορ επισης.

Μπες στο http://www.eurocarblog.com/post/280/vw-golf-vi-rumours-and-sketches

 

Πολυ ωραιο PHOTOSHOP πισω ειναι Α3 δαγκωτό

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο PHOTOSHOP πισω ειναι Α3 δαγκωτό

 

Ειμαι περιεργος να δω απο μεσα πως θα ειναι.

Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει,ειχα διαβασει ομως οτι επειδη το GOLF V εχει πολυ υψηλο κοστος παραγωγησ για τη VW στο νεο μοντελο GOLF VI θα ριξουν λιγο την ποιοτητα κατασκευης για να πεσει και το κοστος κατασκευης.Στο ιδιο αρθρο ελεγε οτι θα απλουστευαν λιγο και την πισω αναρτηση πολαπλων συνδεσμων, οχι να την καταργησουν απλα να ειναι με ενα λιγοτερο συνδεσμο.Ελπιζω να μην το πραξουν παντως και να βρουν αλλο τροπο να μειωσουν το κοστος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

an einai pantws kapws etsi http://www.caradisiac.com/media/images/le_mag/mag276/vw-golf-vi-1-big.jpg den diaferei polu apo to diko mas!!!:shock:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Γράφω για πρώτη φορά σε αυτό το foroum, για αυτό θα ήθελα αρχικά να σας χαιρετήσω όλους.

 

Μετά από σκέψη αποφάσισα να αγοράσω το Golf 1.4 TSI 140 PS 5θυρο. Θα ήθελα λοιπόν να ακούσω (διαβάσω) τη γνώμη σας ως προς το ποιά extras να πάρω. Αυτά που σκέφτομαι είναι τα εξής:

 

1. ESP

2. Εμπρός υποβραχιόνιο

3. Ζάντες 17"

4. Πίσω πλαϊνούς αερόσακους

5. Οθόνη πολλαπλών λειτουργιόν PLUS.

 

Υ.Γ. Σίγουρα θα πάρω τα +2 χρόνια επέκτασης της εγγύησης.

 

Ευχαριστώ.

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

an einai pantws kapws etsi http://www.caradisiac.com/media/images/le_mag/mag276/vw-golf-vi-1-big.jpg den diaferei polu apo to diko mas!!!:shock:

 

Eτσι αποκλειεται να ειναι!Αυτο ειναι ολοφανερο πως ειναι Photoshop...Το παραπνω ομως δημοσιευμα πρεπει να ειναι το αληθινο Golf VI

Link to comment
Share on other sites

Pappous78 καλως ήρθες

 

Εγώ αν ξαναγόραζα tsi δεν θα έβαζα τίποτα από τα παραπάνω :)

 

Το μόνο που θα ήθελα είναι το κιβώτιο DSG.

 

Το ESP αν δεν είσαι νέος οδηγός είναι παντελώς άχρηστο, χρειάζεται πολύ προσπάθεια για να το αποσταθεροποιήσεις το αυτοκίνητο (φρενο στην είσοδο της στροφής και αν) αλλά και τότε γυρνάει γλυκά και μαζέυεται για πλάκα, έχουν κάνει καλή δουλειά στο στήσιμο του :)

 

Για ποια έκδοση σκέφτεσαι?

Αστους να λένε

 

Η δύναμη συμπιέζεται

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καιει γυρω στα 10lit Μ.Ο. (εντος & εκτος πολης)

 

 

Λογικό νούμερο.

 

Αυτήν δεν την θεωρείς χαμηλή κατανάλωση για αυτοκίνητο 170 ΗΡ (στον τροχό)?

 

Τόσο καίνε τα ατμοσφαιρικά 1,6 των 100-120 ΗΡ (στον στρόφαλο) την ώρα που προσπαθούν να σε δουν με τα κυάλια:D

 

Αν ρωτήσεις κατόχους παλαιότερων τούρμπο εκεί θα δεις πραγματικά τι σημαίνει κατανάλωση, ειδικά εντός πόλης.

Αστους να λένε

 

Η δύναμη συμπιέζεται

Link to comment
Share on other sites

Λογικό νούμερο.

 

Αυτήν δεν την θεωρείς χαμηλή κατανάλωση για αυτοκίνητο 170 ΗΡ (στον τροχό)?

 

Τόσο καίνε τα ατμοσφαιρικά 1,6 των 100-120 ΗΡ (στον στρόφαλο) την ώρα που προσπαθούν να σε δουν με τα κυάλια:D

 

Αν ρωτήσεις κατόχους παλαιότερων τούρμπο εκεί θα δεις πραγματικά τι σημαίνει κατανάλωση, ειδικά εντός πόλης.

18αρης τουρμπο εδω:D

Μεσος ορος εντος πολης γυρω στα 11λτ/100km....

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

χρειάζεται πολύ προσπάθεια για να το αποσταθεροποιήσεις το αυτοκίνητο

Μη το λες :rolleyes: :whistle:

 

ειδικά με κρύα το eagle f1 ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γράφω αυτό το ποστ για να συνηδητοποιήσουμε λίγο τι οδηγάμε.

 

Από τα πρώτα χιλιόμετρα που έκανα με το tsi, μου έδωσε την αίσθηση ο κινητήρας (από πλευράς ρεπρίζ) ότι οδηγώ ατμοσφαιρικό αυτοκίντο 2500 + κ.εκ. Φυσικά όταν το λέω αυτό σε κάποιους με κοιτάνε περίεργα αλλά τι να κάνουμε J

 

Έπεσε στα χέρια μου το περιοδικό DRIVE τ. Μαρτίου 2007. Εκεί με χαρά βλέπω ότι στους πίνακες τεχνικών χαρακτηριστικών στις στήλες των επιδόσεων έχει προστεθεί μια που αφορά την μέτρηση (ρεπρίζ) 80-110 χ.α.ω με τρίτη σχέση στο κιβώτιο. Αυτή η μέτρηση είναι πάρα πολύ σημαντική (προσωπικά μ’ ενδιαφέρει πολύ περισσότερο από το κοντράδικο 0-100) γιατί αναπαριστά πόσο γρήγορα θα προσπεράσεις σε δημόσιο επαρχακό δρόμο.

 

Το απλό tsi ολοκληρώνει σε 9,1 δλ και το gt σε 7,6 δλ.

 

Οι πίνακες δεν είναι ολοκληρωμένοι και σε πολλά αυτοκίνητα δεν αναγράφεται χρόνος γιατί προφανώς η τροποποίηση στους πίνακες έγινε πρόσφατα και δεν έχουν δοκιμάσει όλα τα αυτοκίνητα από τότε.

 

Ενδεικτικά σας αναφέρω τα αυτοκίνητα που ολοκληρώνουν την μέτρηση συν πλην 1 δευτερόλεπτο.

 

Αναφέρονται μόνο βενζινοκίνητα αυτοκίνητα με ατμοσφαιρικό κινητήρα και χειροκίνητο κιβώτιο ταχυτήτων.

 

Ετοιμαστείτε για μεγάλες εκπλήξεις. Τα θαυμαστικά δικά μου

 

 

Η λίστα για το tsi

 

VW GOLF 1.4 TSI ______________9.1

ALFA 159 2.2 JTS______________9.6

ALFA 166 3.2 V6_______________9.8

ALFA GT 2.0 JTS_______________8.8

AUDI A6 3.2 FSI_______________8.6

BMW 130_____________________8.8

CHEVROLET CORVETE___________8.9 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CITROEN C4 2.0 VTS____________8.6

FORD SPORT KA 1.6_____________9.7

FORD FIESTA 2.0 ST____________8.9

FORD MONDEO ST220___________8.3

HONDA S-2000________________8.4

MAZDA 3 2.0__________________9.7

MAZDA MX-5__________________9.9

ROVER MG ZT 2.5 V6____________9.7

NISSAN 350 Z_________________9.1

PEUGETOT 307 2.0 XSI__________9.0

PEUGEOT 407 COUPE 3.0_________9.5

SEAT LEON 2.0 FSI_____________9.8

SUZUKI SWIFT 1.6______________9.2

VW GOLF 2.0 FSI_______________9.0

 

 

 

Η λίστα για το GT

 

VW GOLF 1.4 GT______________7.6

AUDI A3 3.2 QUATRO__________6.6

AUDI A6 3.2 FSI______________7.5

BMW M6____________________7.1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BMW Z4 3.0 Si_______________6.9

FERRARI F430_______________7.5 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

FORD MONDEO ST220_________8.3

HONDA S-2000______________8.4

MAZDA MX-5________________8.5

PORSCHE 911 CARRERA 2_____7.1

REUNAULT CLIO 2.0 RS________7.9

 

:hunter: :knife: :chair: :kill: :shoot: :rocket: :whip: :oops:

 

 

Πηγή: περιοδικό DRIVE τ. Μαρτίου 2007-04-16

 

Τεράστιο ποστ αλλά νομίζω άξιζε τον κόπο

 

Τα συμπεράσματα δικά σας

Αστους να λένε

 

Η δύναμη συμπιέζεται

Link to comment
Share on other sites

ASXETOS me tous prohgoumenous

1. Στο TSI μου μετα απο 9000κμ νομιζω οτι επρεπε να βαλω ESP

2. Παρατηρω οτι η 1η και η 2α μου βγαινουν σε ASR μηπως να βαλω 17αρες ζαντουλες?

3. Με 1200ε θα βαζατε οθονη(www.kalogeropoulos.gr) η ζαντες?(εχω tsi sportline) και ειμαι 18 χρονων <σαν κριτηριο στην απαντηση σας)

 

4!!!!! ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ <golf>???? akoma dn t pirame?!!?? AAAAAAAAAAAAA! alh8evei?!

 

Και εγώ το σκεφτόμουν λιγάκι το ESP μιας και μέχρι να το συνηθίσω το φοβάμαι λίγο το αμάξι... Στους δρόμους γυαλί που έχουμε με λίγο γκάζι με 2α και 3η στη στροφή νιώθω το αμάξι και υποστρέφει αρκετά...

 

Αλήθεια μπορεί το ESP να μπει εκ των υστέρων στο Golf; Απλά αναρωτιέμαι...!

 

 

@boomer

 

Αρκετά ενδιαφέροντα τα στοιχεία που μας παράθεσες! Αν και νομίζω ότι στην κατηγορία του GT οι τιμές για τη ferrari και την Μ5 ίσως να δικαιολογούνται μιας και έχουν πιο μακριές σχέσεις για να μπορούν να πιάνουν τα 300+ που πιάνουν... Πάντως γενικά με εντυπωσιάσανε τα στοιχεία!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το σκεφτόμουν λιγάκι το ESP μιας και μέχρι να το συνηθίσω το φοβάμαι λίγο το αμάξι... Στους δρόμους γυαλί που έχουμε με λίγο γκάζι με 2α και 3η στη στροφή νιώθω το αμάξι και υποστρέφει αρκετά...

 

Αλήθεια μπορεί το ESP να μπει εκ των υστέρων στο Golf; Απλά αναρωτιέμαι...!

 

 

@boomer

 

Αρκετά ενδιαφέροντα τα στοιχεία που μας παράθεσες! Αν και νομίζω ότι στην κατηγορία του GT οι τιμές για τη ferrari και την Μ5 ίσως να δικαιολογούνται μιας και έχουν πιο μακριές σχέσεις για να μπορούν να πιάνουν τα 300+ που πιάνουν... Πάντως γενικά με εντυπωσιάσανε τα στοιχεία!

Οχι.

Αναρωτιεμαι παντως, πως ακριβως εχουν κανει τις μετρησεις οι τυποι στο Drive. Μηπως δε ξερουν να μετρανε?:wacko: Απλα να σας πω οτι σε Quattroporte με 4η απο τα 60-120 δε χρειαζεται πανω απο 4 secs ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

είχα παρ/λει το Jetta 1.4 TSI 140 hp Hightline με διάφορα εχτρρα (όπως ESP, RCD 500, etc.) από 08-02-2007.

 

Μου ήπαν απο την αντιπροσωπεία (αττική) ότι η εβδομάδα παραγωγής ορίστικε από 29-04 μέχρι 6-05-2007 και ότι μέχρι 28-05-2007 θα έχει έρθει στο τελωνείο !!!

VW Jetta 1.4 TSI :happy: ΜΙΟ Α501

 

Looking into the future . . . You can see your self !

 

George M.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

είχα παρ/λει το Jetta 1.4 TSI 140 hp Hightline με διάφορα εχτρρα (όπως ESP, RCD 500, etc.) από 08-02-2007.

 

Μου ήπαν απο την αντιπροσωπεία (αττική) ότι η εβδομάδα παραγωγής ορίστικε από 29-04 μέχρι 6-05-2007 και ότι μέχρι 28-05-2007 θα έχει έρθει στο τελωνείο !!!

Υπομονη;) Ιουνιο θα το εχεις

Link to comment
Share on other sites

Γράφω για πρώτη φορά σε αυτό το foroum, για αυτό θα ήθελα αρχικά να σας χαιρετήσω όλους.

 

Μετά από σκέψη αποφάσισα να αγοράσω το Golf 1.4 TSI 140 PS 5θυρο. Θα ήθελα λοιπόν να ακούσω (διαβάσω) τη γνώμη σας ως προς το ποιά extras να πάρω. Αυτά που σκέφτομαι είναι τα εξής:

 

1. ESP

2. Εμπρός υποβραχιόνιο

3. Ζάντες 17"

4. Πίσω πλαϊνούς αερόσακους

5. Οθόνη πολλαπλών λειτουργιόν PLUS.

 

Υ.Γ. Σίγουρα θα πάρω τα +2 χρόνια επέκτασης της εγγύησης.

 

Ευχαριστώ.

 

ΕΓΩ θα επαιρνα υποβραχιονιο esp και μπορει ηλιοροφη

δεν εχω καταλαβει ακομη τι ειναι η οθονη plus?οπως και στο a3 etsi kai sto golf δεν ειναι ιδια η οθονη?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Γράφω για πρώτη φορά σε αυτό το foroum, για αυτό θα ήθελα αρχικά να σας χαιρετήσω όλους.

 

Μετά από σκέψη αποφάσισα να αγοράσω το Golf 1.4 TSI 140 PS 5θυρο. Θα ήθελα λοιπόν να ακούσω (διαβάσω) τη γνώμη σας ως προς το ποιά extras να πάρω. Αυτά που σκέφτομαι είναι τα εξής:

 

1. ESP

2. Εμπρός υποβραχιόνιο

3. Ζάντες 17"

4. Πίσω πλαϊνούς αερόσακους

5. Οθόνη πολλαπλών λειτουργιόν PLUS.

 

Υ.Γ. Σίγουρα θα πάρω τα +2 χρόνια επέκτασης της εγγύησης.

 

Ευχαριστώ.

Kaloshr8es Pappous78, h gnwmh mou einai h ekshs.!

 

1) To ESP opws kai na exei ama den eisai idiaiteros pepiramenos odhgos xreiazete,de kserw poso exei giati sto GT einai standard, alla kai an den htan 8a to ebaza.Sou epitrepei na ma8eis to amaksi siga siga kanontas tis mlkies sou epembainontas ekei pou autes arxizoun na ginontai megales...Me to kero kai molis noiwseis confident to apenergopoieis kai paizeis me alo aera.!!

 

2) To upobraxionio exei guro sta 170E.Gia auta ta lefta 8a kaneis idiaiteros megalh mlkia an de to baleis kai 300 na eixe paly 8a to ebaza.Trust me to exw balei kai aksizei ta lefta tou mexri leptou (Plus oti bgazei kentriko klimatismo gia tous pisw,polu kurila!!!!!!) .!!!!!!!!!

 

3)Ka8ara upokoimeniko (kai 18ares na ebazes me kokkina diskofrena akoma poio wraio 8a htan)

 

4) Aerosakoi......oso perissoteroi toso kalutera , apo 8ema asfaleias ....an apo malkia skasoun 8a exeis na plhrwneis +2... :(

 

5) O8wnh plus ......tipota to eksofreniko, kapoies perissoteres ru8miseis (px blepeis to RDS kai tous sta8mous KAI sto kentriko tablo kai alla) ...apla exei plaka...mikrh h timh tou kai auta pou sou prosferei 8a ta xrhshmopoihseis mia stis 100 meta ta ksexnas kai apla blepeis mia megaluterh o8onh sto kentriko tablo.An sou periseuoun 50-60 euro ta dineis giati apla an de to baleis apo thn arxh de 8a to baleis pote!!!

 

Sunopsizontas na ksereis ta ekseis.

 

ESP , Upobraxionia .....basika ola ektos apo ta 2 xronia egguhshs einai me paragelia, opote +3 mhnes!

 

Se seira protereothtas 8a ebaza ta ekseis.

 

1) Upobraxionio (oxi oti einai to poio shmantiko alla einai tsampa gia auta pou sou prosferei)

2) ESP (Hlektronikos aggelos)

3) Hliorofh (H alh8eia einai pws 8a th prothmousa ligo megalhterh, alla kalokairaki erxete , fainomeno 8ermokhpiou, 8a ksanadeis xeimona se 500 xronia na mhn to apolauseis ton hlio!!!, Opws kai na exei einai 8ema attitude!)

 

Ola ta upoloipa Zantes, frena , anarthseis mporeis na ta baleis kai edw opote 8es,agorase twra kati pou 8a exeis th dinatothta argotera!

 

Auta eixa na pw , elpizw na boh8hsa.

 

Sorry gia ta Greeklish!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

 

Αν και νομίζω ότι στην κατηγορία του GT οι τιμές για τη ferrari και την Μ5 ίσως να δικαιολογούνται μιας και έχουν πιο μακριές σχέσεις

 

Φυσικά. Παίζει η τρίτη τους να πιάνει όσα η δικιά μας έκτη :w00t:. Αλλά δεν κρατήθηκα να μην τα βάλω.:devil: :respect:

 

Μηπως δε ξερουν να μετρανε?:wacko: Απλα να σας πω οτι σε Quattroporte με 4η απο τα 60-120 δε χρειαζεται πανω απο 4 secs ;)

 

Για την Quattroporte δεν είχε μέσα μέτρηση αλλά έχει την 10 ίππων πιο ....αδύναμη Coupe Cambiocorsa 5.7 sec.

 

Μπα .. ξέρουν να μετράνε

Αστους να λένε

 

Η δύναμη συμπιέζεται

Link to comment
Share on other sites

 

1) To ESP opws kai na exei ama den eisai idiaiteros pepiramenos odhgos xreiazete,de kserw poso exei giati sto GT einai standard, alla kai an den htan 8a to ebaza.Sou epitrepei na ma8eis to amaksi siga siga kanontas tis mlkies sou epembainontas ekei pou autes arxizoun na ginontai megales...Me to kero kai molis noiwseis confident to apenergopoieis kai paizeis me alo aera.!!

 

Ευχαριστώ για την απάντηση DimKav :!: .

 

Οδηγάω 10 χρόνια οπότε θεωρώ ότι έχω κάποια εμπειρία. Ωστόσο επειδή θεωρώ την ασφάλεια στο δρόμο πάνω από όλα, θεωρώ ότι το ESP είναι σχεδόν απαραίτητο, όπως και οι έξτρα αερόσακοι. Το ESP κοστίζει 658 Ε. Η ηλιοροφή ποτέ δεν μου άρεσε οπότε δεν το σκέφτομαι.

 

Θα πάω να ρωτήσω σε διάφορες αντιπροσωπείες μήπως πάρω κάποιο/α από αυτά ως δώρο.

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...