Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα golf gt 170 ps το οποιο 7 στις 10 φορες δεν τουρμπιζει.Στις 3500rpm κομπιαζει και παει χειροτερα και απλο 1400cc.το προβλημα ειναι οτι επειδη δεν το κανει συνεχεια στην αντιπροσωπεια δεν μπορουν να βρουν τιποτα αφου ουτε ο εγκεφαλος δειχνει κατι.

ξερει κανεις ή εχει ακουσει τιποτα γιαυτο?

 

Το ιδιο το εχω παρατηρησει κ εγω στο Golf gt μου αλλα οχι 7 στις 10 φορες οπως λεει ο "jimblaxabas" , αλλα πολυ σπανιοτερα.Εχω κανει 10500 χλμ κ μου εχει συμβει περιπου 10 φορες τις περισοτερες ενω ειναι κρυο!! αλλα λογω του οτι ειναι κρυο το αυτ/νητο κ το κανει τοσο σπανια δεν πηγα να το κοιταξουν , το θεωρησα σαν φυσιολογικο.Οταν το κανει παντως το αυτ/νητο ειναι σαν ειναι οντως 1400ρι απλο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ όμορφα.:)

Μπορούμε να προσθέσουμε και τις σχέσεις του GT ?

 

Ποια είναι τα προγνωστικά σου για μεταξύ Rallye περίπου 130hp και GT?Για ρολαριστές βασικά με ενδιαφέρει.

 

χωρις να το εχω στησει ποτε... ,αλλωστε δεν ειμαι και fan της κοντρας, θα ελεγα περιπου οτι και ο berock... (που μιλαει εκ πειρας)

για να ειμαι βεβαια ειλικρινης στην θερωρητικη μου απαντηση θα εθετα το οριο (που το golf παιρνει ξανα κεφαλι) καπως πιο ψηλα... στα 150 περιπου...(απο τα μισα της 4ης και περα...)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω τελικα εχει βαλει κανεις usb interface μετα την αγορα;

ειτε after market ειτε απο τη vw...

σε συνεργειο που ρωτησα μου ειπαν πως μονο για ipod βαζουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σωστός Kyprios! Αυτό που λες με το flash memory μου το έχει κάνει κι εμένα αλλά έχει σταματήσει τις τελευταίες μέρες. Δεν ξέρω τι είναι, αν συνεχίσει θα πάω αντιπροσωπία

 

 

 

Ετσι ακριβως και μενα τις τελευταιες μερες εχει σταματησει. Αλλα εχω παει στην αντιπροσωπεια και θα το κοιταξουν. Ποσο καιρο εχεις το αμαξι?

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο το εχω παρατηρησει κ εγω στο Golf gt μου αλλα οχι 7 στις 10 φορες οπως λεει ο "jimblaxabas" , αλλα πολυ σπανιοτερα.Εχω κανει 10500 χλμ κ μου εχει συμβει περιπου 10 φορες τις περισοτερες ενω ειναι κρυο!! αλλα λογω του οτι ειναι κρυο το αυτ/νητο κ το κανει τοσο σπανια δεν πηγα να το κοιταξουν , το θεωρησα σαν φυσιολογικο.Οταν το κανει παντως το αυτ/νητο ειναι σαν ειναι οντως 1400ρι απλο!

 

φιλε geore να ξερεις οτι το προβλημα συνεχιζει να υπαρχει και καλο θα ηταν να πας στην αντιπροσωπεια.οπως ξανα ειπα ο εγκεφαλος δεν δειχνει καμια βλαβη.εγω μετα απο πολυ τρεξιμο επιτελουσ βρηκαν οτι φταει η βαλβιδα αερα του τουρμπο.προφανως καπου καπου κολλαει και δημιουργει το προβλημα.αν ειναι αυτο οσο περναει ο καιρος θα το κανει πιο συχνα.Μηπως οταν δεν τορμπιζει ακους και ενα εντονο σφυριγμα απο τον kombressor?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως και μενα τις τελευταιες μερες εχει σταματησει. Αλλα εχω παει στην αντιπροσωπεια και θα το κοιταξουν. Ποσο καιρο εχεις το αμαξι?

 

Δύο μήνες το έχω. Θα το πάω κι εγώ σίγουρα αντιπροσωπεία όταν βρω χρόνο. Απλά μου τη δίνει το συστηματάκι της Karenta με τους λεγόμενους "Σύμβουλους Service". Δεν είχα ξανά VW και δεν ξέρω το σύστημά τους. Πχ σε αφήνουν να είσαι παρών όταν φτιάχνουν το αυτοκίνητο (σε προγραμματισμένα service και άλλες εργασίες)?

Εσύ τι γνώμη έχεις για την Karenta?

Γενικά αν κάποιος έχει εμπειρία από Κarenta(Αργυρούπολη, Πειραιά) ας μου πει μπας και ξεστραβωθώ!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβως και μενα τις τελευταιες μερες εχει σταματησει. Αλλα εχω παει στην αντιπροσωπεια και θα το κοιταξουν. Ποσο καιρο εχεις το αμαξι?

 

Δύο μήνες το έχω. Θα το πάω κι εγώ σίγουρα αντιπροσωπεία όταν βρω χρόνο. Απλά μου τη δίνει το συστηματάκι της Karenta με τους λεγόμενους "Σύμβουλους Service". Δεν είχα ξανά VW και δεν ξέρω το σύστημά τους. Πχ σε αφήνουν να είσαι παρών όταν φτιάχνουν το αυτοκίνητο (σε προγραμματισμένα service και άλλες εργασίες)?

Εσύ τι γνώμη έχεις για την Karenta?

 

φιλε g-giannis και μενα ετσι εκανε.μπορει να το εκανε μια μερα και μετα νατο ξαναεκανε μετα απο μια βδομαδα.εγω το αυτοκινητο τα εχω απο τον περαμενο αυγουστο και μου το εμφανισε τον μαιο.να ξερεις οτι δεν παισει κανενα ρολο η θερμοκρασια μηχανης ή περιβαλλοντος.δεν ξερω για την καρεντα αλλα και στην επαρχια που ειμαι εγω το ιδιο συστημα εχουν.στο σαλονακι και περιμενεις

Link to comment
Share on other sites

Εσύ τι γνώμη έχεις για την Karenta?

 

Φιλε Γιαννη απο Κυπρο ειμαι γι' αυτο και το ψευδώνυμο 'Κyprios' :rolleyes:

 

Eδω μπορει να ειναι διαφορετικα τα πραγματα, δεν ξερω γιατι δεν το εχω παει για Service ακομη.

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Φιλε Γιαννη απο Κυπρο ειμαι γι' αυτο και το ψευδώνυμο 'Κyprios' :rolleyes:

 

Eδω μπορει να ειναι διαφορετικα τα πραγματα, δεν ξερω γιατι δεν το εχω παει για Service ακομη.

 

Sorry φίλε μου...νόμιζα ότι έχει Karenta και στη Κύπρο! :O

Το κατάλαβα ότι είσαι Κύπριος!!! :chair:

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα...σε φωνάζουν μόνο για τη λυπητερή! Εκσυγχρονισμός!

ειναι αναλογως την αντιπροσωπεια.στην χαλκιδα μπορεις να εισαι διπλα στο αμαξι σου και να κοιτας.

Link to comment
Share on other sites

 

Το κατάλαβα ότι είσαι Κύπριος!!! :chair:

 

:lol::lol::lol:

 

H Καρεντα τι ειναι μια απο τις αντιπροσωπειες ή η επισημη αντιπροσωπεια της VW? :O

Εδω στην Κυπρο παντος εχουμε την Unicars μια και μοναδικη.

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

:lol::lol::lol:

 

H Καρεντα τι ειναι μια απο τις αντιπροσωπειες ή η επισημη αντιπροσωπεια της VW? :O

Εδω στην Κυπρο παντος εχουμε την Unicars μια και μοναδικη.

 

Από ότι έχω καταλάβει είναι μία από τις αντιπροσωπίες. Η Cosmocar κάνει την εισαγωγή των αυτοκινήτων.

Αν κάποιος τα ξέρει καλύτερα ας μας πει......

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις ποσο κοστιζει η μασκα GT SPORT ?

μονο μπροστα

 

Μάσκα: 225€

Σημα VW + Σήμα GTSport: 21€+20€

 

Ψάχνομαι κι εγώ....... Αλλά δεν ξέρω αν αρκούν. Φοβάμαι ότι θέλει και προφυλακτήρα κλπ...........

Link to comment
Share on other sites

Μάσκα: 225€

Σημα VW + Σήμα GTSport: 21€+20€

 

Ψάχνομαι κι εγώ....... Αλλά δεν ξέρω αν αρκούν. Φοβάμαι ότι θέλει και προφυλακτήρα κλπ...........

 

 

gia tis times pou grafeis rwtises stin antiproswpeia???Telika ginetai na perastei h maska tou gt sport sta dika mas tsi????Na ypothesw oti den einai mesa stin timi ta perastika etsi???

Link to comment
Share on other sites

gia tis times pou grafeis rwtises stin antiproswpeia???Telika ginetai na perastei h maska tou gt sport sta dika mas tsi????Na ypothesw oti den einai mesa stin timi ta perastika etsi???

 

Ναι, αντιπροσωπεια.

 

Δεν ξέρω αν γίνεται να περαστεί η μάσκα γιατί δεν ήξεραν ούτε αυτοί (???). Δεν το έχουν ξανακάνει λένε. Στην ΚΑΡΕΝΤΑ φαίνονται ακόμα πιο άσχετοι καθώς αυτοί με παρέπεμψαν στην αντιπροσωπεία. Πάντως, ακόμα και να γίνεται να περαστεί μόνο η μάσκα δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι αρκετή για να δείχνει ακριβώς GTSport. Ίσως να υπάρχουν διαφορές και σε προφυλακτήρα, spoiler. Ούτε αυτό ήξεραν (??????)

 

Σωστά υποθέτεις, στις τιμές δε συμπεριλαμβάνεται η εργασία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αντιπροσωπεια.

 

Δεν ξέρω αν γίνεται να περαστεί η μάσκα γιατί δεν ήξεραν ούτε αυτοί (???). Δεν το έχουν ξανακάνει λένε. Στην ΚΑΡΕΝΤΑ φαίνονται ακόμα πιο άσχετοι καθώς αυτοί με παρέπεμψαν στην αντιπροσωπεία. Πάντως, ακόμα και να γίνεται να περαστεί μόνο η μάσκα δεν ξέρω κατά πόσο θα είναι αρκετή για να δείχνει ακριβώς GTSport. Ίσως να υπάρχουν διαφορές και σε προφυλακτήρα, spoiler. Ούτε αυτό ήξεραν (??????)

 

Σωστά υποθέτεις, στις τιμές δε συμπεριλαμβάνεται η εργασία.

 

 

Apo oso paratirisa pou eida to gt sport prepei na xreiazetai allagh kai o profylaktiras giati moiazei perissotero stou gt!Oson afora ta spoiler den kserw!Tha rwtisw kapoia stigmi kai egw stin topiki antiproswpeia sxetika me to thema auto kai oti neotero exw tha to anaferw amesws sto forum!!!Episis na rwtisw kati exei kataferei kaneis na rytmisei ta fwta apo to tsi na svinoun ligh wra meta pou kleidwneis to autokinhto????Sto manual diavasa oti yparxei tetoia dynatotita alla den kserw an einai standar ston eksoplismo tou autokinhtou h prepei na to valeis san extra????

Link to comment
Share on other sites

Episis na rwtisw kati exei kataferei kaneis na rytmisei ta fwta apo to tsi na svinoun ligh wra meta pou kleidwneis to autokinhto????Sto manual diavasa oti yparxei tetoia dynatotita alla den kserw an einai standar ston eksoplismo tou autokinhtou h prepei na to valeis san extra????

 

στο δικο μου που εχει αισθητηρες φωτος δουλευουν οπως ακριβως λες... ισως να συνδυαζεται με καποιο τετοιο extra αλλα ουτε και εγω ειμαι βεβαιος... θα ριξω μια ματια στο manual και θα επανελθω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου που εχει αισθητηρες φωτος δουλευουν οπως ακριβως λες... ισως να συνδυαζεται με καποιο τετοιο extra αλλα ουτε και εγω ειμαι βεβαιος... θα ριξω μια ματια στο manual και θα επανελθω...

 

exeis valei san extra ton aisthitira vroxis kai fwtwn????Gia auto logika sou dinei auti ti dynatotita kai douleuei etsi!Egw den ton exw sto autokinhto opote gia auto rwtisa an ginetai na svinoun ta fwta meta apo ligi wra xwris na exeis ton aisthitira vroxis kai fwtwn!An to exei kanei diladi kaneis?

Link to comment
Share on other sites

exeis valei san extra ton aisthitira vroxis kai fwtwn????Gia auto logika sou dinei auti ti dynatotita kai douleuei etsi!Egw den ton exw sto autokinhto opote gia auto rwtisa an ginetai na svinoun ta fwta meta apo ligi wra xwris na exeis ton aisthitira vroxis kai fwtwn!An to exei kanei diladi kaneis?

 

Αν και έχω από όλα ......

 

νομίζω ότι αναφέρεσαι στην λειτουργεία coming home ... δεν παίζει ρόλο ο αισθητήρας φωτός !.. αλλα μετράει χρόνο. Το προγραμματίζεις εσύ και είναι στον εχτρα εξοπλησμο (του Jetta τουλάχισον που έχω)

VW Jetta 1.4 TSI :happy: ΜΙΟ Α501

 

Looking into the future . . . You can see your self !

 

George M.

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω από όλα ......

 

νομίζω ότι αναφέρεσαι στην λειτουργεία coming home ... δεν παίζει ρόλο ο αισθητήρας φωτός !.. αλλα μετράει χρόνο. Το προγραμματίζεις εσύ και είναι στον εχτρα εξοπλησμο (του Jetta τουλάχισον που έχω)

 

σωστα αλλα το coming home ειναι standard?? πως το ρυθμιζεις;;; μηπως εχεις οθονη plus? μεσα απο αυτην κανεις αρκετα πραγματα... αν το ηξερα θα την ειχα βαλει τη ρημαδα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω από όλα ......

 

νομίζω ότι αναφέρεσαι στην λειτουργεία coming home ... δεν παίζει ρόλο ο αισθητήρας φωτός !.. αλλα μετράει χρόνο. Το προγραμματίζεις εσύ και είναι στον εχτρα εξοπλησμο (του Jetta τουλάχισον που έχω)

 

nai auth th leitourgia ennow to coming home!Einai telika sta extra e????Poso sou kostise pou to evales thymasai???Einai paketo me tipota akoma???

Link to comment
Share on other sites

Παντως, κ γω το αμαξι το πηρα απο καρεντα, κ μου φαινετε οτι δεν ηξερε τπτ ο πωλητης, τον ρωτισα αν υπαρχει τροπος να βαλω mp3 στο αμαξι κ μου λεει : κανενας.

Κ τον ρωταω, ουτε αν αλλαξω ολη τιν κονσολα? κ λεει μονο ετσι.

 

κατι αλλο ειχα ρωτισει, αν γινετε να βαλω κουμπια στο τιμονι , για τιν ενταση κ αλλαγη σταθμου, κ παλι μου ειπε δεν γινετε. δεν καταλαβενω, τοσο δυσκολο ειναι ?

 

Το σκεφτομαι σοβαρα να βαλω τι μασκα του gt sport. Εχει βαλει κανεις να μου πει λεπτομερειες ?

Link to comment
Share on other sites

σωστα αλλα το coming home ειναι standard?? πως το ρυθμιζεις;;; μηπως εχεις οθονη plus? μεσα απο αυτην κανεις αρκετα πραγματα... αν το ηξερα θα την ειχα βαλει τη ριμαδα...

 

pragmati h othoni plus einai poly kalh ruthmizeis arketa pragmata alla apo oso to epsaksa egw pou tin exw valei den vrika kapoia epilogi gia to coming home gia auto rwtisa an telika einai standard sto autokinhto h prepei na to valeis san extra!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...