Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια εχω κανει παραγγελια το golf tsi 140ps με dsg απο τις 27/4/2007, το οποιο θα "μεταμορφωθει" σε golf gt sport. Αφου δεν εχω παρει γραμμη παραγωγης ακόμα και υστερα απο συζητηση που ειχα με τον εμπορο, μου ειπε οτι το αυτοκινητο θα ερθει μεσα Σεπτεμβριου στην καλυτερη περιπτωση. Αναρωτιεμαι και θα ηθελα την βοηθεια σας, εφοσον δεν εχει μπει στην γραμμη παραγωγης, αν μπορω να βαλω καποιον extra εξοπλισμο που θελω. Υποψην οτι την στιγμη παραγγελιας μου, σε ερωτηση μου αν μπορω να βαλω κατι αργοτερα μου το αρνηθηκαν και σε επικοινωνια πριν απο λιγες μερες που ειχα με την kosmocar στο 2109945554 μου ζητησαν τον αριθμο τις παραγγελιας μου και την εταιρια που εκανα την παραγγελια. Λετε να βοηθησει πραγματικα η απλος θα τα βρουν μεταξυ τους και θα με παρουν τηλ. και θα μου πουν οχι, θα τρελαθω. θα ηθελα πολυ την βοηθεια σας.

ευχαριστω!

αν δεν σε ενοχλει το περιμενε το ακυρωνεις και παραγγελνεις αλλο, αλλα τα εχτρα σε πανε σε αναμονη μεγαλη, μπορει και 4 μηνες!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τωρα το παρατηρησα οργανο για θερμοκρασια στο gt δεν εχει?Πως θα καταλαβαινουμε ανοδο θερμοκρασια;?

 

Απο το καπνο που βγαζει αφου καει :p

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απο το καπνο που βγαζει αφου καει :p

 

Παιδια αστεια αστεια αλλα δεν το ευχομαι σε κανενα :ninja:

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αστεια αστεια αλλα δεν το ευχομαι σε κανενα :ninja:

 

Εχει ενδεικτικό λαμπάκι που προειδοποιεί όταν πρέπει να σταματήσεις

Link to comment
Share on other sites

έτσι ειναι τα περισσοτερα τωρα. Δεν εχουν δεικτη θερμοκρασιας. Μόνο λαμπακι το οποιο ανάβει σε προκαθορισμενο απο το εργοστασιο οριο θερμοκρασιας
Link to comment
Share on other sites

παιδια το site για να βρουμε που ειναι το αμαξι που εχοθμε παραγγειλη το ξερει κανεις?:confused:

 

ενταξει παιδια το βρηκα:happy:

 

Υπάρχει τέτοιο πράμα ? Πες το να το μάθουμε κι εμείς.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει παιδια το βρηκα:happy:

Χθες δεν αντεξα εχω 1100κμ και το ανοιξα λιγο μεχρι 5000 στροφες και ειχα 200κμ δηλαδη στις 7200 ποσο θα εχει?Το ανοιξα διοτι ειχα μπροστα μου ενα tsi 140 αδελφακι με διπλο μπουρι πισω και εκανε στην ακρη για να περασει ο μεγαλος αδερφος....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιβεβαιώνω και εγώ!Δεν ξέρω τι ττροποποιήσεις έχουν κάνει στον fsi οι Γερμανοί πάντως στο tsi και στα 3200km μέχρι τώρα σ'ενα μήνα οδήγησης δεν έχει μετακινηθεί καθολου ο δείκτης λαδιού.Δοξα το Θεό γιατι νομίζω όλοι το ειχαμε ένα αγχος...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιβεβαιώνω και εγώ!Δεν ξέρω τι ττροποποιήσεις έχουν κάνει στον fsi οι Γερμανοί πάντως στο tsi και στα 3200km μέχρι τώρα σ'ενα μήνα οδήγησης δεν έχει μετακινηθεί καθολου ο δείκτης λαδιού.Δοξα το Θεό γιατι νομίζω όλοι το ειχαμε ένα αγχος...

Εχετε αλλαξει λαδια νωρις?Σκεφτομαι στα 2000 η 3000 να αλλαξω λαδια τι λετε?Το πρωτο σερβισ ποτε ειναι ρε παιδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες δεν αντεξα εχω 1100κμ και το ανοιξα λιγο μεχρι 5000 στροφες και ειχα 200κμ δηλαδη στις 7200 ποσο θα εχει?Το ανοιξα διοτι ειχα μπροστα μου ενα tsi 140 αδελφακι με διπλο μπουρι πισω και εκανε στην ακρη για να περασει ο μεγαλος αδερφος....

 

η 6η δεν παει μεχρι εκει... τερματιζει πιο νωρις 5,800 αν δεν κανω λαθος... οποτε αντε στο κοντερ να δεις 230... ;)

τωρα για το λαδακι στα 8,800 εβαλα κατι λιγοτερο απο 200ml μετά απο αλλα 2,000 δε βλεπω κατι...

το πρωτο service ειναι ειτε στα 15,000km ειτε στον ενα χρονο (οποιο ερθει πρωτο.)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

paidia shmera phga sthn antiproswpia gia asxeto thema (servise se ena allo montelo tou group) kai htan ena GT mesa sto sunergeio. Rwtaw ti epathe kai mou lene oti hrthe na kanei to service twn 30.000 km kai afou to evalan sto diagnwstiko gia ton elegxo edeixe vlavh sthn skastra :( :X :worry: kai tou thn allaxan mesa sthn egghhsh... Elpizw na htan memonomeno to gegonos kai na mhn mas arxisei.... :( :worry:
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκαψε κάτι λιγότερο απο λίτρο στα 8000 km

Πως σας φαίνεται?

Πάντως εξαρτάται και απο την οδήγηση...

Υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει κάψει παρόμοια ποσότητα? 800gr σε 8000km

Για TSI 140 ps μιλάω..

Link to comment
Share on other sites

παιδια το site για να βρουμε που ειναι το αμαξι που εχοθμε παραγγειλη το ξερει κανεις?:confused:

 

υπάρχει τέτοιο site? :blink: :blink:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τέτοιο site? :blink: :blink:

Μήπως εννοείται αυτό το site ?

 

http://www.abvwc.org.uk/vw_vin.htm

 

Από αυτό το site δεν βρίσκεις που βρίσκεται το αυτοκίνητο που έχεις παραγγείλει, αλλά βλέπεις κάποια από τα χαρακτηριστκά του αυτοκινήτου που έχεις παραγγείλει. Πρέπει βέβαια να σου έχουν δώσει τον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου

Golf GT Sport TSI 140PS
Link to comment
Share on other sites

paidia shmera phga sthn antiproswpia gia asxeto thema (servise se ena allo montelo tou group) kai htan ena GT mesa sto sunergeio. Rwtaw ti epathe kai mou lene oti hrthe na kanei to service twn 30.000 km kai afou to evalan sto diagnwstiko gia ton elegxo edeixe vlavh sthn skastra :( :X :worry: kai tou thn allaxan mesa sthn egghhsh... Elpizw na htan memonomeno to gegonos kai na mhn mas arxisei.... :( :worry:

 

 

 

μπορει κανεις να μου μεταφρασει τη σκαστρα στα αγγλικα :O

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

paidia shmera phga sthn antiproswpia gia asxeto thema (servise se ena allo montelo tou group) kai htan ena GT mesa sto sunergeio. Rwtaw ti epathe kai mou lene oti hrthe na kanei to service twn 30.000 km kai afou to evalan sto diagnwstiko gia ton elegxo edeixe vlavh sthn skastra :( :X :worry: kai tou thn allaxan mesa sthn egghhsh... Elpizw na htan memonomeno to gegonos kai na mhn mas arxisei.... :( :worry:

 

 

Η Ισμηνη Φαπιατου απαντα σε καποια ερωτηματα μου:

 

Συγχαρητηρια για το πιο πανω review αν και σημερα το εχω διαβασει(μετα απο ενα χρονο και κατι μηνες που εχει γραφτει).

 

Το GT TSi το εχω κλεισει και το περιμενω σε κανενα μηνα, η μεγαλη μου ανησυχια ειναι η αξιοπιστια του.

 

Εχετε καποιες συγκεκριμενες πληροφοριες περι αξιοπιστιας του GT μετα απο εναμιση χρονο κυκλοφοριας του; (οχι απο πληροφοριες που γραφονται στα διαφορα web sites)

 

Ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι και η αξιοπιστια ενος αυτοκινητου ειναι ενα μετρο συγκρισης.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ΔΑ

 

By dEmAnTo (Kyprios) at 4:28 PM

 

 

Ενάμισι χρόνο μετά την κυκλοφορία του συγκεκριμένου κινητήρα, έχουν ακουστεί και γραφτεί πολλά για την αξιοπιστία του. Ρώτησα λοιπόν ένα φίλο που ασχολείται με τα συγκεκριμένα αυτοκίνητα και μου είπε πως δυστυχώς υπάρχουν αρκετά προβλήματα αξιοπιστίας και ότι οι ιδιοκτήτες αυτών των αυτοκινήτων χρειάζεται να επισκέπτονται συχνά τα συνεργεία και να αποχωρίζονται τα αυτοκίνητα τους για μεγάλα χρονικά διαστήματα. Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες και δεν ήθελε να μου πει λεπτομέρειες για το ποιες ακριβώς βλάβες παρουσιάζονται. Από την άλλη πλευρά έμαθα ότι όλα τα προβλήματα καλύπτονται από τις εγγυήσεις- και η VW τα αντιμετωπίζει σαν προβλήματα νεότητας των πρώτων μοντέλων. Λένε επίσης ότι τα τελευταία μοντέλα έχουν λύσει τα προβλήματα. Αυτά μπόρεσα να μάθω, χωρίς όμως να μπορώ να υπογράφω για την απάντηση μου αφού δεν μπορώ να μπω μέσα στα συνεργεία και να κάνω έλεγχους ούτε και να εκθέσω τον φίλο μου. Σου συνιστώ πάντως να ρωτήσεις και μερικούς ιδιοκτήτες στον δρόμο. Αυτοί σίγουρα ξέρουν!

 

By Ismini Fabiatou, at 8:55 PM

 

 

Σας ευχαριστω για την απαντηση που μου δωσατε. Απλα θα ηθελα να ρωτησω ακομα κατι, εσεις θα αγοραζετε το συγκεκριμενο αυτοκινητο εστω και με τα οποιαδηποτε προβληματα που παρουσιαζει;

 

By dEmAnTo, at 3:23 PM

 

 

Αν μου άρεσε …φυσικά θα το αγόραζα. Για αυτά τα χρήματα θα έβλεπα όμως και τα γρήγορα Leon!

 

By Ismini Fabiatou, at 12:40 AM

 

 

Δηλαδη δεν σου εχει αρεσει το συγκεκριμενο αυτοκινητο, δεν θα το αγοραζες;

Απο Κυπρο ειμαι και οι τιμες των Leon Cubra και VW GT ειναι διαφορετικες απο την Ελλαδα λογο κυβικων. Το Leon ειναι περιπου 5,500.00 ευρο πιο ακριβο απο το GT TSi.

Οποταν και η αποφαση που πηρα.

 

Note: H τιμη του GT TSi 170hp στην Κυπρο ειναι 23,200.00 ευρο.

 

By dEmAnTo, at 3:49 PM

 

 

Το GT μου αρέσει πολύ...αλλά το Leon FR περισσότερο! Πάντως εάν υπάρχει τέτοια διαφορά στην τιμή τότε πολύ καλα έκανες!

 

By Ismini Fabiatou, at 8:20 PM

 

To σχετικο web site http://www.fabiatou.com/2006/03/golf-gt-14-twincharger.html

 

 

ρε παιδια υπαρχουν προβληματα??? :!: :( :worry: :!:

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

μπορει κανεις να μου μεταφρασει τη σκαστρα στα αγγλικα :O

 

η σκαστρα ή αλλιως βαλβιδα ανακουφισης στα αγγλικα μεταφραζεται ως:

waste gate valve or relief valve

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η σκαστρα ή αλλιως βαλβιδα ανακουφισης στα αγγλικα μεταφραζεται ως:

waste gate valve or relief valve

 

Ευχαριστω φιλε, να σε καλα.

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ola kala h ismini poia einai ?

 

 

Εσυ ποιος εισαι?

 

 

http://www.fabiatou.com/2006/03/golf...incharger.html

 

 

Το θεμα μας δεν ειναι η Ισμηνη αλλα αν το GT TSi παρουσιαζει καποια προβληματα?

http://car.biglobe.ne.jp/newcar/testdrive_report/200704/img/volkswagen-golf_gt_tsi_tdr004.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλος με Gt 22.000 χλμ περίπου αγορασμένο 4/2006 μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα απολύτως , έχει βάλει ελεύθερο φίλτρο και τελικό εξάτμισης και το σκίζει .

 

Εχω ακούσει για 2-3 μοτέρ που είχαν πρόβλημα προς τα βόρεια αλλα τίποτα επιβεβαιωμένο, είχαν βάλει πρόγραμμα απο μία εταιρεία στα βόρεια που το έφτιαξαν έλληνες και για την συγκεκριμένη εταιρεία δεν έχω ακούσει καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...