Jump to content

iPhone 12 Pro


nikolaspante
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό ρώτησα και εγώ το πρωί προλαβαίνω να φορτίσει βαριά μέχρι 85% και όταν γυρίζω είμαι κοντά στο 50% όποτε δε βγαίνει η υπόλοιπη μέρα χωρίς φόρτιση ( δεν το αφήνω να πέσει και κάτω από 35%). Ευχαριστώ για την απάντηση .

 

Ε όταν γυρίσεις το ξανά φορτίζεις λίγο σιγά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω αγοράσει τον 20w φορτιστή της apple για το κινητό. Έχω δει από πολλούς να λένε ότι αφήνουν όλο το βράδυ να φορτίζει.... με ταχυφορτιστη είναι σωστό να γίνεται αυτό; Ή ταλαιπωρείται χωρίς λόγο η μπαταρία ;
Μπορείς κάλλιστα να τον χρησιμοποιείς μόνο όταν βιάζεσαι τον ταχυφορτιστή.Εγω προσωπικά για όλο το βράδυ φορτίζω τα κινητά μου με τον αργό 1000mha και το πρωί είναι στο 100% χωρίς φόβο για τη μπαταρία μιας και αργεί η φόρτιση πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει στην πρίζα που φορτίζω το κινητό έναν χρονοδιακόπτη ο οποίος σταματάει τη φόρτιση μετά από μία η 3 ώρες και έτσι δεν φορτίζει όλο το βράδυ. Πάντοτε όμως χρησιμοποιώ τον φορτιστή του κινητού είτε είναι ταχυφορτιστής είτε όχι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει στην πρίζα που φορτίζω το κινητό έναν χρονοδιακόπτη ο οποίος σταματάει τη φόρτιση μετά από μία η 3 ώρες και έτσι δεν φορτίζει όλο το βράδυ. Πάντοτε όμως χρησιμοποιώ τον φορτιστή του κινητού είτε είναι ταχυφορτιστής είτε όχι.

 

Αυτή είναι η καλύτερη λύση

Το έχω σκεφτεί κι εγώ πολλές φορές αλλά δεν το έχω εφαρμόσει

Μπορεί να ρυθμιστεί εάν πχ ξυπνάς στις 7, να φορτίζει 6-7 ανάλογα βέβαια και τον φορτιστή αλλά και την συσκευή και έτσι και να φεύγεις με μπαταρία από το σπίτι και να μην το αφήνεις όλη νύχτα στην πρίζα να φορτίζει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ότι και να κάνετε σε 2+ χρόνια θα χρειαστεί να αλλάξετε μπαταρία

Πολλοί από εδώ δεν θα έχετε καν την ίδια συσκευή

Έχουμε τόσα άλλα πράγματα που μας δημιουργούν άγχος ... ε όχι και η φάκεν μπαταρία μια συσκευής

 

https://www.apple.com/gr/batteries/why-lithium-ion/

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η καλύτερη λύση

Το έχω σκεφτεί κι εγώ πολλές φορές αλλά δεν το έχω εφαρμόσει

Μπορεί να ρυθμιστεί εάν πχ ξυπνάς στις 7, να φορτίζει 6-7 ανάλογα βέβαια και τον φορτιστή αλλά και την συσκευή και έτσι και να φεύγεις με μπαταρία από το σπίτι και να μην το αφήνεις όλη νύχτα στην πρίζα να φορτίζει

Σε iphone11 μπορείς να το ρυθμίσεις ποιες ώρες να φορτίσει, και πως?

Link to comment
Share on other sites

Σε iphone11 μπορείς να το ρυθμίσεις ποιες ώρες να φορτίσει, και πως?

 

Δεν νομίζω να υπάρχει κινητό με τέτοια δυνατότητα

Όλοι θα το φορτίζαμε έτσι τότε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το εξήγησα καλά εγώ.

 

Εδώ και χρόνια έχω αγοράσει χρονοδιακόπτες πρίζας. Τον βάζεις στην πρίζα και επιλέγεις για πόση ώρα θα περνάει ρεύμα από αυτόν.

 

Μπορείς να το βάλεις στην μισή ώρα στην μία ώρα στις τρεις ώρες κλπ.

 

Συνδέεις εκεί λοιπόν τον φορτιστή του κινητού σου και ξέρεις ότι θα παίρνει ρεύμα όση ώρα θέλεις εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το εξήγησα καλά εγώ.

 

Εδώ και χρόνια έχω αγοράσει χρονοδιακόπτες πρίζας. Τον βάζεις στην πρίζα και επιλέγεις για πόση ώρα θα περνάει ρεύμα από αυτόν.

 

Μπορείς να το βάλεις στην μισή ώρα στην μία ώρα στις τρεις ώρες κλπ.

 

Συνδέεις εκεί λοιπόν τον φορτιστή του κινητού σου και ξέρεις ότι θα παίρνει ρεύμα όση ώρα θέλεις εσύ.

 

Κατανοητό ήταν ήδη από πριν ναι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω αγοράσει τον 20w φορτιστή της apple για το κινητό. Έχω δει από πολλούς να λένε ότι αφήνουν όλο το βράδυ να φορτίζει.... με ταχυφορτιστη είναι σωστό να γίνεται αυτό; Ή ταλαιπωρείται χωρίς λόγο η μπαταρία ;

 

Αν θες να φορτιζεις το κινητο ολο το βραδυ,εχει νοημα μονο αν βαλεις τον μικρο φορτιστη των 5W που φορτιζει αργα.

 

Το ολο θεμα των ταχυφορτιστων ειναι η.....γρηγορη φορτιση.Κοινως σηκωνεσαι το πρωι πριν πας στην δουλεια,το βαζεις το κινητο στην πριζα και σου γεμιζει σε μιση ωρα ξερω γω μεχρι το 60-65%(αναλογα τι μπαταρια ειχε πιο πριν).

 

Αυτα με τις φορτισεις το βραδυ ειναι κουσουρια(οπως η υγεια της μπαταριας)που εχουν μεινει απο τις παλιες εποχες με τους αργους φορτιστες που βαριοσουν να περιμενεις 3ωρες να φορτισει πληρως το κινητο,γιαυτο και το αφηνες το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να φορτιζεις το κινητο ολο το βραδυ,εχει νοημα μονο αν βαλεις τον μικρο φορτιστη των 5W που φορτιζει αργα.

 

Το ολο θεμα των ταχυφορτιστων ειναι η.....γρηγορη φορτιση.Κοινως σηκωνεσαι το πρωι πριν πας στην δουλεια,το βαζεις το κινητο στην πριζα και σου γεμιζει σε μιση ωρα ξερω γω μεχρι το 60-65%(αναλογα τι μπαταρια ειχε πιο πριν).

 

Αυτα με τις φορτισεις το βραδυ ειναι κουσουρια(οπως η υγεια της μπαταριας)που εχουν μεινει απο τις παλιες εποχες με τους αργους φορτιστες που βαριοσουν να περιμενεις 3ωρες να φορτισει πληρως το κινητο,γιαυτο και το αφηνες το βραδυ.

 

Ναι αλλά τα παλιότερα iPhone έχουν μπαταρία πχ 1700mah που σημαίνει ότι σε 1.5 ώρα περίπου είσαι εντάξει

Το πρόβλημα είναι τα σημερινά τηλέφωνα με πάνω από 2500mah να περιμένεις να φορτίσει με τον φορτιστή 1Α

Εκεί ναι είναι μεγάλη η αναμονή φτάνεις άνετα τις 3 ώρες πράγμα αρκετά κουραστικό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγω από σημερα, iPhone 12 pro 256 Pacific blue.

Για να το δουμε κι αυτό τι λεει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγω από σημερα, iPhone 12 pro 256 Pacific blue.

Για να το δουμε κι αυτό τι λεει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αρχικά το χρώμα πώς το βλέπεις; προφανώς και σου αρέσει για να το διάλεξες αλλά επειδή δεν μπόρεσα να τα δω από κοντά ακόμα είμαι μεταξύ αυτού και του γκρι.

 

Μπλεδιζει πολύ;

 

Να το χαρείς το κινητό σου εύχομαι να είναι απροβλημάτιστο σε όλα του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά το χρώμα πώς το βλέπεις; προφανώς και σου αρέσει για να το διάλεξες αλλά επειδή δεν μπόρεσα να τα δω από κοντά ακόμα είμαι μεταξύ αυτού και του γκρι.

 

Μπλεδιζει πολύ;

 

Να το χαρείς το κινητό σου εύχομαι να είναι απροβλημάτιστο σε όλα του.

 

 

Το χρωμα ειναι πιο ωραιο από κοντά.

Βεβαια θελει οπωσδήποτε θήκη.

Ευχαριστω πολυ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάτοχος κι εγω από σημερα, iPhone 12 pro 256 Pacific blue.

Για να το δουμε κι αυτό τι λεει

 

...και το δίνεις κιόλας; :worry:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

...και το δίνεις κιόλας; :worry:
Ναι...δεν είμαι τελικά για ios εγώ...θέλω πιο customizing κατάσταση.

Πάντως όσο το δούλεψα η μπαταρία φαίνεται καλή.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι...δεν είμαι τελικά για ios εγώ...θέλω πιο customizing κατάσταση.

Πάντως όσο το δούλεψα η μπαταρία φαίνεται καλή.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Είσαι το ίνδαλμα μου στις εναλλαγές κινητών :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι...δεν είμαι τελικά για ios εγώ...θέλω πιο customizing κατάσταση.

Πάντως όσο το δούλεψα η μπαταρία φαίνεται καλή.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως το IOS 14 είναι από τα πιο παραμετροποιήσημα iOS που έχουνε βγει ποτέ.

 

Και εγώ είμαι προερχόμενος από stock android και δεν ξέρω πώς θα μου φανεί το IOS το οποίο βέβαια το χρησιμοποιούσα μέχρι και το iPhone 6.

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου για το iphone 12 pro.

 

Πριν μέρες αποφάσισα έπειτα από χρόνια να πάρω καινούριο ένα 12pro 256.ήταν και το μόνο πού βρήκα διαθέσιμο.

Πάω λοιπόν ενθουσιασμένος στον Γερμανό,σκαω 1379 ευρώ,παίρνω το τηλέφωνο και φεύγω.

Ερχομαι σπίτι,ξεκινάω το unboxing στο minimal κουτάκι...

Φτωχό τελείως το περιεχόμενο πλην του κινητού με τιμή χρυσαφιού.

Το pacific blue μου άρεσε.

Το βγάζω από το κουτί κι αρχίζω το μπανιστηρι να δω ρε παιδάκι μου τι πλήρωσα τόσο.

Το πίσω μέρος ωραίο και δεν κάνει και δαχτυλίες.ναι,λες και θα το άφηνα χωρίς θήκη λέμε τώρα.

Το νέο design τώρα στην περίμετρο της συσκευής,προσωπικά δεν μου άρεσε.

Πέρα του οτι αφήνει δακτύλιες για πλάκα,πέρα του οτι φαίνεται οτι θα κάνει γρατζουνιες αρκετά εύκολα,δεν μου άρεσε γιατί,ενώ στα χαρτιά είναι λεπτό σαν κινητό,εμένα στο μάτι μου φάνηκε πιο χοντροκομμένο.

Θα προτιμούσα πλαίσιό με καμπύλη παρά αυτό το πισωγύρισμα στην και καλά παλιότερή σειρά της εταιρείας...το ρομαντικό πνεύμα σε μένα δεν έπιασε δυστυχώς.

Τεσπα,τοποθετώ sim,το βάζω σε μία χάλια διάφανη θήκη πού βρήκα διαθέσιμη και περνάω στην ενεργοποίησή του.

Τα κλασσικά,περνάω λογαριασμούς,φτάνω οθόνη αφετηρίας,του κάνω κι ένα update πού χε έρθει,restart και περιμένω για το στήσιμο.

Κάνω το στήσιμο,περνάω κι αρκετές εφαρμογές πού χα περάσει στο s20 plus <<πού ευτυχώς δε πούλησα>> και αρχίζω το σκάλισμα.

Ολα οπως τα ήξερα...0 αλλαγή.

Α,ναι,πρόσθεσαν Widgets...τεσπα,ios είναι αυτό οπότε ήξερα τι πήρα.

Δεν ήξερα ομως οτι μέσα σε 1,5 μόλις μέρα θα αναπολουσα το android...

Υποτίθεται το πήρα για να το κρατήσω καιρό...να αραξω ρε παιδάκι μου,να βρω το λιμάνι μου...

Οθόνη ωραία...οχι η καλύτερή ομως,οπως διάβαζα από πολλούς πού ήδη το είχαν.

Βέβαια το μάτι χτυπάει στα bezels πού μπορεί να μίκρυναν,ομως και πάλι θεωρώ μεγάλα.

Παραδόξως το notch δεν με πείραξε.

Επίσης θεωρώ οτι εχει μακράν το καλύτερό face id πού υπάρχει σε συσκευή.

Εχω την εντύπωσή οτι καλό face id είχα δει και στο mate 20 pro.εδώ ομως είναι εκπληκτικά καλό.

Στον τομέα του ήχου είναι καλό χωρίς ομως να με εντυπωσιάσει όσον αφορά τα ηχεία του,ακουστικά δεν δοκίμασα καθώς δεν ακούω ποτέ μουσική από το κινητό.

Αλλη μία ευχάριστη έκπληξή ήταν και η μπαταρία του.

Είχα ακούσει οτι δεν κρατάει.καμία σχέση...κρατάει μία χαρά και σίγουρα θα αποδώσει και καλύτερα.drain δεν είδα στην αναμονή.

Στον τομέα συνδεσιμότητας κανένα πρόβλημα.

Μάλιστα έκανα pair και το watch 3 πού εχω και δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα.ολα άψογα.

Να προσθέσω οτι με huawei p40 pro πού είχα,αλλά και με άλλες συσκευές,είχα πάντα θέμα με την συμβατότητα του ρολογιού...α και δεν είμαι σημερινός...είμαι χρόνια στο Κουρμπέτι οπότε ξέρω πολύ καλά για τις άδειες πού πρέπει να παραχωρήσω στην συσκευή για την χρήση του ρολογιού.πάντα ομως είχα θέμα.στο iphone ομως οχι.

Επεξεργαστικά γρήγορο;;;ναι είναι γρήγορο και δεν έφαγε κάποιο σκάλωμα σε οτι κι αν του έκανα.βέβαια να πω την αλήθεια δεν βρήκα και τόση διαφορά στις ταχύτητες σε σχέση με το s20 plus πού επίσης εχω.να μην πω οτι τα είδα ίδια...ισως να υπερτερεί στα παιχνίδια,οπού εκεί νομίζω οτι η apple πάντα ήταν μπροστά,ομως δεν είμαι gamer.και μιας πού μίλησα για σκάλωματα,να προσθέσω οτι η οθόνη αν και μόλις 60Hz,δουλεύει υποδειγματικά κι αρκετά smooth.δε μου έλειψαν ούτε τα 90hz ούτε και τα 120.

Οι κάμερες τώρα...αρκετά καλές,κατώτερες ομως από του s20 plus,p40 pro,note 20 πού εχω δει και τεστάρει.ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού,χάνει.

Στις ημερήσιες το αποτέλεσμά σαφώς και είναι καλό,αρκεί να μην υπάρχει κόντρα ήλιος.

Το bokeh effect καλό αν και θέλει λίγη βελτίωσή ακόμα πού σίγουρα θα γίνει με μελλοντική αναβάθμιση.

Στο βίντεο αρκετά καλό.

Ποιότητα κλήσης μία χαρά επίσης.

Ομως σαν συσκευή δε με γέμισε...εγώ είμαι πολύ του customizing κι αυτό δε μου προσφέρει κάτι τέτοιο.

Επίσης για πολλά πράγματά κυρίως multimedia θέλω 2-3 κινήσεις για να κάνω αυτό πού θέλω ενώ με το android μόνο μία.

Δεν είμαι εγώ για ios...όσο κι αν το ήθελα...να σημειώσω ομως οτι εχω και ipad κι εκεί πραγματικά θεωρώ οτι η apple παίζει μόνη της.

Στα κινητά ομως,δεν μου κάνει.

Τελικά αξίζει τα λεφτά του;

Οχι.σε καμία περίπτωσή.

Και γενικά αυτή η τελευταία τάση του να ξεπερνούν το χιλιάρικο οι ναυαρχιδες,περισσότερο παρανοϊκό είναι παρά λογικό.καμία συσκευή πού κυκλοφορεί δεν αξίζει και δεν δικαιολογεί την αξία της.τόσο απλά.

Αν και φταίμε κι εμείς πού τους τα σκάμε.

Και τέλος,η γνώμη μου αφορά αποκλειστικά εμένα και τα θέλω μου.ούτε vs είναι ούτε και κάτι εχθρικό προς την οποιαδήποτε εταιρεία.

Είμαι από τους χρήστες πού δεν υμνούν και δεν πίνουν νερό στο όνομά της κάθε εταιρείας.δεν εχω δηλαδή φανατισμό.

Απλά κρατάω και δουλεύω οτι μου αρέσει περισσότερο,κι οτι ανταποκρίνεται πιο πολύ στα θέλω μου.

Αυτά λοιπόν φίλες και φίλοι.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι όπως τοποθετήθηκες, δε μπορεί κανείς να διαφωνήσει μαζί σου γιατί εκφέρεις την άποψη σου βάσει του γούστου σου. Είναι αλήθεια ότι το iOS δεν είναι για όλους. Και να εκφέρω και εγώ μια προσωπική άποψη που είναι σύμφωνη με τη δίκη σου όσον αφορά το νέο σχεδιασμό... τολμώ να πω ότι ήταν πιο ωραίες οι στρογγυλεμένες πλευρές των προηγούμενων γενιών. Γούστα είναι αυτά βέβαια...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου για το iphone 12 pro.

 

Πριν μέρες αποφάσισα έπειτα από χρόνια να πάρω καινούριο ένα 12pro 256.ήταν και το μόνο πού βρήκα διαθέσιμο.

Πάω λοιπόν ενθουσιασμένος στον Γερμανό,σκαω 1379 ευρώ,παίρνω το τηλέφωνο και φεύγω.

Ερχομαι σπίτι,ξεκινάω το unboxing στο minimal κουτάκι...

Φτωχό τελείως το περιεχόμενο πλην του κινητού με τιμή χρυσαφιού.

Το pacific blue μου άρεσε.

Το βγάζω από το κουτί κι αρχίζω το μπανιστηρι να δω ρε παιδάκι μου τι πλήρωσα τόσο.

Το πίσω μέρος ωραίο και δεν κάνει και δαχτυλίες.ναι,λες και θα το άφηνα χωρίς θήκη λέμε τώρα.

Το νέο design τώρα στην περίμετρο της συσκευής,προσωπικά δεν μου άρεσε.

Πέρα του οτι αφήνει δακτύλιες για πλάκα,πέρα του οτι φαίνεται οτι θα κάνει γρατζουνιες αρκετά εύκολα,δεν μου άρεσε γιατί,ενώ στα χαρτιά είναι λεπτό σαν κινητό,εμένα στο μάτι μου φάνηκε πιο χοντροκομμένο.

Θα προτιμούσα πλαίσιό με καμπύλη παρά αυτό το πισωγύρισμα στην και καλά παλιότερή σειρά της εταιρείας...το ρομαντικό πνεύμα σε μένα δεν έπιασε δυστυχώς.

Τεσπα,τοποθετώ sim,το βάζω σε μία χάλια διάφανη θήκη πού βρήκα διαθέσιμη και περνάω στην ενεργοποίησή του.

Τα κλασσικά,περνάω λογαριασμούς,φτάνω οθόνη αφετηρίας,του κάνω κι ένα update πού χε έρθει,restart και περιμένω για το στήσιμο.

Κάνω το στήσιμο,περνάω κι αρκετές εφαρμογές πού χα περάσει στο s20 plus <<πού ευτυχώς δε πούλησα>> και αρχίζω το σκάλισμα.

Ολα οπως τα ήξερα...0 αλλαγή.

Α,ναι,πρόσθεσαν Widgets...τεσπα,ios είναι αυτό οπότε ήξερα τι πήρα.

Δεν ήξερα ομως οτι μέσα σε 1,5 μόλις μέρα θα αναπολουσα το android...

Υποτίθεται το πήρα για να το κρατήσω καιρό...να αραξω ρε παιδάκι μου,να βρω το λιμάνι μου...

Οθόνη ωραία...οχι η καλύτερή ομως,οπως διάβαζα από πολλούς πού ήδη το είχαν.

Βέβαια το μάτι χτυπάει στα bezels πού μπορεί να μίκρυναν,ομως και πάλι θεωρώ μεγάλα.

Παραδόξως το notch δεν με πείραξε.

Επίσης θεωρώ οτι εχει μακράν το καλύτερό face id πού υπάρχει σε συσκευή.

Εχω την εντύπωσή οτι καλό face id είχα δει και στο mate 20 pro.εδώ ομως είναι εκπληκτικά καλό.

Στον τομέα του ήχου είναι καλό χωρίς ομως να με εντυπωσιάσει όσον αφορά τα ηχεία του,ακουστικά δεν δοκίμασα καθώς δεν ακούω ποτέ μουσική από το κινητό.

Αλλη μία ευχάριστη έκπληξή ήταν και η μπαταρία του.

Είχα ακούσει οτι δεν κρατάει.καμία σχέση...κρατάει μία χαρά και σίγουρα θα αποδώσει και καλύτερα.drain δεν είδα στην αναμονή.

Στον τομέα συνδεσιμότητας κανένα πρόβλημα.

Μάλιστα έκανα pair και το watch 3 πού εχω και δεν αντιμετώπισα κανένα απολύτως πρόβλημα.ολα άψογα.

Να προσθέσω οτι με huawei p40 pro πού είχα,αλλά και με άλλες συσκευές,είχα πάντα θέμα με την συμβατότητα του ρολογιού...α και δεν είμαι σημερινός...είμαι χρόνια στο Κουρμπέτι οπότε ξέρω πολύ καλά για τις άδειες πού πρέπει να παραχωρήσω στην συσκευή για την χρήση του ρολογιού.πάντα ομως είχα θέμα.στο iphone ομως οχι.

Επεξεργαστικά γρήγορο;;;ναι είναι γρήγορο και δεν έφαγε κάποιο σκάλωμα σε οτι κι αν του έκανα.βέβαια να πω την αλήθεια δεν βρήκα και τόση διαφορά στις ταχύτητες σε σχέση με το s20 plus πού επίσης εχω.να μην πω οτι τα είδα ίδια...ισως να υπερτερεί στα παιχνίδια,οπού εκεί νομίζω οτι η apple πάντα ήταν μπροστά,ομως δεν είμαι gamer.και μιας πού μίλησα για σκάλωματα,να προσθέσω οτι η οθόνη αν και μόλις 60Hz,δουλεύει υποδειγματικά κι αρκετά smooth.δε μου έλειψαν ούτε τα 90hz ούτε και τα 120.

Οι κάμερες τώρα...αρκετά καλές,κατώτερες ομως από του s20 plus,p40 pro,note 20 πού εχω δει και τεστάρει.ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού,χάνει.

Στις ημερήσιες το αποτέλεσμά σαφώς και είναι καλό,αρκεί να μην υπάρχει κόντρα ήλιος.

Το bokeh effect καλό αν και θέλει λίγη βελτίωσή ακόμα πού σίγουρα θα γίνει με μελλοντική αναβάθμιση.

Στο βίντεο αρκετά καλό.

Ποιότητα κλήσης μία χαρά επίσης.

Ομως σαν συσκευή δε με γέμισε...εγώ είμαι πολύ του customizing κι αυτό δε μου προσφέρει κάτι τέτοιο.

Επίσης για πολλά πράγματά κυρίως multimedia θέλω 2-3 κινήσεις για να κάνω αυτό πού θέλω ενώ με το android μόνο μία.

Δεν είμαι εγώ για ios...όσο κι αν το ήθελα...να σημειώσω ομως οτι εχω και ipad κι εκεί πραγματικά θεωρώ οτι η apple παίζει μόνη της.

Στα κινητά ομως,δεν μου κάνει.

Τελικά αξίζει τα λεφτά του;

Οχι.σε καμία περίπτωσή.

Και γενικά αυτή η τελευταία τάση του να ξεπερνούν το χιλιάρικο οι ναυαρχιδες,περισσότερο παρανοϊκό είναι παρά λογικό.καμία συσκευή πού κυκλοφορεί δεν αξίζει και δεν δικαιολογεί την αξία της.τόσο απλά.

Αν και φταίμε κι εμείς πού τους τα σκάμε.

Και τέλος,η γνώμη μου αφορά αποκλειστικά εμένα και τα θέλω μου.ούτε vs είναι ούτε και κάτι εχθρικό προς την οποιαδήποτε εταιρεία.

Είμαι από τους χρήστες πού δεν υμνούν και δεν πίνουν νερό στο όνομά της κάθε εταιρείας.δεν εχω δηλαδή φανατισμό.

Απλά κρατάω και δουλεύω οτι μου αρέσει περισσότερο,κι οτι ανταποκρίνεται πιο πολύ στα θέλω μου.

Αυτά λοιπόν φίλες και φίλοι.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Χωρίς να φανώ περίεργος μπορείς να μου πεις την ηλικία σου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλες οι συσκευές για όλους

Άφου σ αρέσει να το πειράζεις τι πας σε iPhone;

 

Επίσης 1300€ είναι πολλά ναι

Επίσης είναι πολλά και για το s20 και για το κάθε s20 που υπάρχει εκεί έξω άσχετα με το όνομα που κάθε φορά διαφέρει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να φανώ περίεργος μπορείς να μου πεις την ηλικία σου;
Φυσικά...38.
Δεν είναι όλες οι συσκευές για όλους

Άφου σ αρέσει να το πειράζεις τι πας σε iPhone;

 

Επίσης 1300€ είναι πολλά ναι

Επίσης είναι πολλά και για το s20 και για το κάθε s20 που υπάρχει εκεί έξω άσχετα με το όνομα που κάθε φορά διαφέρει

Πήγα γιατί πίστεψα οτι θα καθίσω σε αυτό...όνειρό απατηλό.

Αν ήθελα κάποιο απλό τηλέφωνο σίγουρα θα καθόμουν σε αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά...38.Πήγα γιατί πίστεψα οτι θα καθίσω σε αυτό...όνειρό απατηλό.

Αν ήθελα κάποιο απλό τηλέφωνο σίγουρα θα καθόμουν σε αυτό.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάποιος που έμαθε με Android δύσκολα πάει σε iPhone

Στηρίζονται σε άλλη φιλοσοφία

Το Android έχει μια φιλοσοφία που πίσω κρύβει και λίγο windows για αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιον ασύρματο φορτιστή για το iPhone 12 pro που να είναι εγκεκριμένος από την Αpple και να έχει ταχεία φόρτιση;

 

Μέχρι στιγμής νομίζω ότι της ANKER είναι certificate from Apple αλλά βλέπω ότι η ταχύτητα της φόρτισης που πιάνουν είναι μέχρι 7.5w.

 

Ενδιαφέρομαι για ασύρματο φορτιστή που να λειτουργεί ως stand όχι δηλαδή να το ξαπλώνεις το κινητό πάνω γιατί θέλω να το έχω δίπλα στο κομοδίνο μου και να το βλέπω όσο φορτίζει.

 

Επίσης ασύρματος επίσημος φορτιστής από την apple δεν νομίζω ότι υπάρχει εκτός από αυτό το καινούργιο με το μαγνήτη που έχει βγάλει άλλα δεν είναι stand.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 12 Pro
  • The topic was pinned
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...