Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

αν αμφιβαλεις πες μου να σου στειλω το βιντεακι.ξεκιναω στα 140 απο το κοντερ του αυτοκινητου που με τραβαγαν βιντεο και μετα θα δεις την συνεχεια.δωσε μου το e-mail σου να σου στειλω και φωτογραφιες αν θελεις.στειλε μου και εσυ απο το δικο σου κανα βιντεο και καμια φωτογραφια να το δω και εγω.

εγω σου λεω γυρω στα 180 πρεπει να πηγαινα και δεν μπορουσα να κρατηθω στην σελα.εσυ με 250 δηλ. τι εκανες?με τιποτα δεν πηγες με 250 χμ με fx...

gate1908@gmail.com

 

den xreiazeste na mou steileis tipota......to ti leei o ka8enas megia tou kai xara tou.....

8a psa3o na bro kanena binteo i kamia foto apo ton aderfo mou i kanena filo tou kai 8a sou steilo.....

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οσον αφορα για τους αστυνομικους αν εσενα σε σταματαγε ο φιλος του πατερα σου ο οποιος ειναι και zιτας και σε εγραφε τοτε τι να πω.εμενα παντως δεν με εγραψαν και αν δεν με πιστευεις για το μηχανακι οτι επιασα τοσα την επομενη φορα που θα το ξανα βαλω το νιτρο θα τραβιξω με κανονικη καμερα.παντως το βιντεο apo to kinhto αν το θες στο στελνω.περιμενω απο εσενα ομως φωτογραφιες και βιντεο.εγω εχω περασμενες φωτογραφιες με το νιτρο και χωρις,στο mygallery και στο bikepics.
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν παει να 5πλασιαστηκαν τα προστιμα...εμενα το παπι μονο την 1 χρονια ειχε χαρτια εδο και 4 χρονια δεν εχω ουτε αδεια ουτε διπλωμα ουτε ασφαλεια ουτε φωτα ουτε κρανος ουτε πινακιδες ουτε φτερα τπτ απολυτος...μοναχα υπερκυβισμο και εξατμιση ολα αυτα τα χρονια στην παρανομια ειμαι και εχω συνηθιση..παιζω αρκετες φορες κυνηγητο αλλα ξερω και αρκετους μπατσους μερικοι ειναι και φιλοι του πατερα μου και γιαυτο οι μισοι τουλαχιστον απο το αστυνομικο τμημα δεν με πειραζουν αλλα μ'εχουν ολοι τους στην μπουκα...τωρα γι'αυτους που λενε για 180χλμ με στρογγιλοφαναρα και 250 με φξ..να τα πουνε σε κανενα πιτσιρικι 10 χρονων κι αμα τους πιστεψει κι αυτο....δεν υπαρχει παπι που να βγαζει τοσα χλμ εκτος απο τα κολοπειραγμενα ζ με νιτρομπουκαλες και παλι τα περισσοτερα εχουν μοτερια απο rgv 250 kai tzr 250 ...εκτος φιλε κι αν φορας μοτερ απο rgv ή απο αλλη μηχανη και παλι θα σε παρει ο αερας γιατι ουτε 100 κιλα δεν ειναι το παπι... ξεκολληστε
Link to comment
Share on other sites

παιδιά εγώ με το glx μαμά όλα τα lifan του νισιού τα έχω για την πλακα και είναι και 14 χρονών..μετά στα inova και xt 125 είμαι από πίσω!!!..τωρα αρχίζω και το φτιάχνω!
Link to comment
Share on other sites

με μαματο glx περνεις innova 125???μηπως ηθελες να γραψεις κατι αλλο ή εγω δεν καταλαβα καλα?εδω και φτιαχμενα glx, μαματα innova δεν τα περνανε.

εχετε ακουσει για lifan με v2 κινητηρα για παπια?κατι τετοιο ακουσα δεν ξερω αν ισχυει.εχετε ακουσει τιποτα εσεις?για θερμοκρασιες στα παπια σας δεν μου ειπατε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα στρογγυλοφαναρο 50cc και το εχω πειραξει βαζοντας του ενα κυλιδροπιστονο 72cc.Εαν του βαλω ενα κυλιδροπιστονο 100cc λετε να εχει προβλημα?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

babis21 βαλε κυλινδρο πιστονι και κεφαλη απο astrea και θα με θυμηθεις,μην νομιζεις οτι θα βγαλεις το ενα και θα βαλεις το αλλο,πρεπει να ανοιξεις τα καρτερ (την τρυπα στο μοτερ που μπαινει το κατω μερος του κυλινδρου). ΟΛΕΣ οι φλαντζες που θα βαλεις να ειναι μαμισιες για να πατησουν καλα και να μην εχεις προβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω βγαλει και την κεφαλη και τον κυλινδρο και για να μπει ο κυλινδρος 100cc δεν χρειαζεται να ανοιξω τα καρτερ.Μου ειπαν ομως κατι φιλοι οτι αν δεν αλλαξω στροφαλο και βαλω κυλινδρο και κεφαλη 100cc θα ''χτυπεισει μπιελα'', αληθευει?

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν θα χτυπισει μπιελα αλλα για καλυτερα ακομη αποτελεσματα μπορεις να βαλεις εναν στρογαλο τριγωνικο με μια μπιελα ενισχυμενη.αν φτιαξεις και την κεφαλη (ανοιγμα εισαγωγη εξαγωγη,εκκεντροφορος αγριος κι ενα 24+ καρμπυρατερ) θα πηγαινει πολυ καλα στον δρομο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

file 1 ftiagmeno glx pataei aneta to innova... 53mm as poume to glx

file esu pou les gia 100cc kilindro den xriazete na aniksis ta karter giati o 100aris einai 51 xiliosta apla bale 1 strofalo 90ari kai tha eisai komple den tha exeis problima .an afisis ton 50ari den boris na doulepsis..

Link to comment
Share on other sites

file 1 ftiagmeno glx pataei aneta to innova... 53mm as poume to glx

file esu pou les gia 100cc kilindro den xriazete na aniksis ta karter giati o 100aris einai 51 xiliosta apla bale 1 strofalo 90ari kai tha eisai komple den tha exeis problima .an afisis ton 50ari den boris na doulepsis..

Εξαρτάται από τόν οδηγό..........

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακουστε τί έπαθα.Την Παρασκευη κατα τις 10* μπήκα μετα απο μια δυορη βόλτα.

Αφήνω το μηχανακι μου 2μέτρα πιο κατω απο το σπιτι μου γιατι γινονται έργα μπροστά. Κατα της 12.30 βγαίνω στο μπαλκόνι να πάρω λιγο αέρα και δεν βλέπω το μηχανάκι!!!!:blink: :blink: :blink: Δεν το λέω στον πατερα.

Χτές το πρωί(Σάββατο) βγαίνω να ψάξω και εντελος τυχαια στην πορτα μου με περιμεναν 2 γνωστοι(οχι φιλοι) απο το σχολειο. Μου λένε οτι είχαν βρει το μηχανάκι παρατημενο σε άθλια κατασταση σε ένα χωράφι σου διαόλου την μάνα. Πάω το βλεπω.

Η συνέχεια λυπητερή:( :( :( Είχαν ξυλώσει πλεξουδες, **** Σπασμενα Φτερα, ακόμα κατουρίσανε και στο ντεποζιτο!!!!:wacko: Το χειροτερο ηταν ομως σήμερα που το ανοιξα με τον Brother. Γ@μησετα. Όλα ραγισμενα, μπουκομενα, κολλημενα και ολα σε ....μενα. Ενας φίλος του αδερφου μου που είναι μηχανικος ειπε οτι με τετοια ζημια θα πρεπει να κανανε τουλαχιστον 10λεπτα Burn Out:wacko: :cry:

To απογευμα που έμαθα ποιοι το κανανε(αυτοι που μου έδειξαν το μερος)

και πηγα στους γονεις τους με τον Father μου και είπαμε ή τμημα η αμοιβή.

Φυσηκα το 2ο. 1000 απο τον καθενα. 2,000 δικα μου και θα ετοιμάσω τα συντριμια που αφησαν τα Μ@λ@κισμενα.

ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

εν μερη τυχερος αφου καταλαβες ποιοι ειναι.και που σου εσκασαν απο 1000 ο καθενας.τι μηχανακι ειχες??μαλλον θα ειχατε προϊγουμενα για να κανουν κατι τετοιο.
Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που το βρηκες,εδω στην αθηνα αν στο κλεψουν ουτε στην αστυνομια μην κανεις κοπο να το πεις που λεει ο λογος! με τις 2 χηνες θα σου ελεγα να παρεις κατι αλλο αλλα και να το κρατησεις θα το κανεις καλυτερο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Geia xara paidia!ti kanete?

exo ena zetaki alla kai ena astrea fisika ;)

Einai 54 mm kai forao ena pistoni Daytona.....ena strofalo 54mmm tis AASA...forao balbides TAKEGAWA kai ena ekentroforo TAKEGAWA....ta reumata einai tis Daytona kai mia motosport ;)

Link to comment
Share on other sites

Ήτανε GLX. Mε αυτους υπηρξαν τσακωμοι και προηγουμενα.

Τωρα με τις 2 χηνες θα το κανω 60mm!!!!

ΑΝ ΕΙΧΕ Ο ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΣΤΡΟΦΕΣ, Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΜΠΑΙΝΕ ΤΑΠΑ ΜΕ VT's
Link to comment
Share on other sites

manos_syros ο dmkias εχει να φανει πολυ καιρο! ελπιζω να ειναι καλα και να μην του εχει συμβει τιποτα.

Giorgos_106 καλως ηρθες στην παρεα μας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5565hondasport.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως που είναι χαμένος ο DMAKIAS?

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μήπως ξέρετε κανένα μαγαζί στην Αθήνα για να παω να νικελώσω τα καπάκια του κινητήρα? Και πόσο θα στοιχίσει το νικέλωμα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...