Jump to content

[MOTO] Μηχανάκια Honda: GLX, Astrea κ.α.


exosceleton
 Κοινοποίηση

ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???  

802 members have voted

  1. 1. ποιο παπί της honda θεωρειτε καλυτερο???

    • glx90
      257
    • c50
      99
    • innova125
      160
    • astrea supra
      139
    • astrea grand
      147


Recommended Posts

Εχω ενα Honda Astrea "μαμα" σκεφτομαι να το πουσαρω λιγο για αρχη.Μεχρι στιγμης εχω σκεφτει να βαλω:

 

Kυλινδροπιστονο 54 χιλιοστα TOPKIT 80ευρο

Εξατμιση DAVIL Racing για κοντρες 40ευρο

Καρμπυρατερ Keihin 24 80ευρο

Εκκεντροφορος TOPKIT 26ευρο

Δισκοι + Ελατηρια συμπλεκτη 24ευρο

Hλεκτρονικη TOPKIT 60ευρο

Mπουζι Ιριδιου 14ευρο

Γραναζια + Αλυσιδα 10ευρο

Μονο λεβιε ταχυτητων (Μπλε Ατσαλι) 15ευρο

 

Θα ηθελα και την γνωμη σας,τι αλλο θα μπορουσα να του βαλω? (σε λογικα πλαισια εννοητε!)

Τι κεφαλη να βαλω?Θελω μια οχι πολυ ακριβη,αλλα να κανει καλη δουλεια...Ξερετε εσεις που εχετε το μικροβιο...

Α!Και θα ηθελα και την γνωμη σας και για αισθητηκη βελτιωση!

 

ThanxInAdvance

blah..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

συμβουλή μου: μη ρίχνεις άσκοπα λεφτά στο μηχανάκι, κράτα τα για αυτοκίνητο :)
Link to comment
Share on other sites

κολλητε μη πειραξεις αλλο τομηχανακι ειχα κι εγω μια astrea 59χιλ με takekawa πανω κι οτι γουσταρεις το φιναλε ειναι οτι δε κερδισα τιποτα,κριμα τα λεφτα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στο μηχανακι δεν αξιζουν αυτα που σκευτεσε να βαλεις. Καλυτερα να το κανεις mallosi και να του κανεις κατι λιγα απο πλευρας εμφανισης αμα θελεις οποσδηποτε να του κανεις κατι.
Link to comment
Share on other sites

malosi για τετραχρονα μηχανακια δεν υπαρχουν αν θυμαμαι καλα ανταλλακτικα μονο για διχρονα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ!Βασικα ειμαι full πορομενος με γουρουνια,(εχω ενα aprilia quasar 50 στα χαρτια,με full μοτερ dodge takekawa + τριπλο καρμπυρατερ)εχω ριξει χρημα για ψαλιδια ιρουνια και συντομα θα βγει και σε 2 περιοδικα!
blah..
Link to comment
Share on other sites

ευγε αυτο μαλιστα να μου πεις σε πιο περιοδικο για να παω να το παρω να δω το εργαλειο σου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
και ειναι τωρα μετατροπη αυτο?μια εξατμιση?απλα κανει τον θορυβο κι εχεις την εντυπωση οτι πεταει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και ειναι τωρα μετατροπη αυτο?μια εξατμιση?απλα κανει τον θορυβο κι εχεις την εντυπωση οτι πεταει

συμφωνω απολυτα... ειναι η αισθηση που σου δινει την ψυχικη αυτη αναταση! (μα καλα τι ειπα παλι ο Δοκτωρ) με μια εξατμισουλα ας ηταν κ ολοκληρη απο χρυσο δεν κανει τπτ ιδιαιτερο παραπανω απο τον θορυβο!πιστεψε με κ εγω στα παπακια που κατα καιρους ειχα παλιοτερα εβαζα μια εξατμισουλα κ πιστευα οτι κατι εκανα!αλλα το μονο που εκανα ηταν θορυβο! ;)

"What humans can be, they must be. They must be true to their own nature." Abraham Maslow

ΚΩΣΤΑΣ

 

Οι αξιολογήσεις μου στο Buy & Sell

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
το παπί που οταν το αγοράζεις 50ράκι και το κάνεις μια σκοτώστρα 180 κυβικών...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Οντως τα Honda Astrea τα γνωριζω και ειναι απο τα καλυτερα μηχανακια που εχουν βγει και δεχονται τρελες "πατεντες", αλλα δεν καταλαβα τον σκοπο του συγκεκριμενου topic ?!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ελεος, τι στο καλο εχουν τα παπια και καθεστε και κανετε τετιες μοντιφες; Απτο να δωσεις τοσα λευτα για να το φτιαξεις δεν παιρνεις καλυτερα ενα που να ειναι μαμα πιο γρηγορο;Ενα Astrea ειχαμε και στην πιτσερια μας, αφτο παει να πει οτι επρεπε να το κανουμε πυραυλο;
Link to comment
Share on other sites

to thema autou tou thematos einai ta ftiagmena moteria.apo to na pareis ena kainourgio mixanaki me 2000 euro perneis ena metaxeirismeno astrea me 500 kai dineis alla 1500 kai to kaneis puraulo
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

to thema autou tou thematos einai ta ftiagmena moteria.apo to na pareis ena kainourgio mixanaki me 2000 euro perneis ena metaxeirismeno astrea me 500 kai dineis alla 1500 kai to kaneis puraulo

 

E, αφου θα δωσεις τα ιδια γιατι να μην ο παρεις καινουργιο να εισαι και συγουρος για σωστο στρωσιμο και για να εισαι συγορος για την κατασταση και οτι εχουν γινει ολα τα σερβισε κτλ

Link to comment
Share on other sites

E, αφου θα δωσεις τα ιδια γιατι να μην ο παρεις καινουργιο να εισαι και συγουρος για σωστο στρωσιμο και για να εισαι συγορος για την κατασταση και οτι εχουν γινει ολα τα σερβισε κτλ

 

 

 

Πολυ σωστα !!!

 

Το ιδιο πιστευω κι εγω. Γιατι να δωσεις πεταμενα λεφτα σε "πατεντες" και "μοντιφες" που μπορει να σου βγουν ελλατωματικες μετα απο λιγο καιρο; (Ξερω απο μοντιφες γιατι με εναν φιλο μου καναμε απειρες μοντιφες σε παλια C50 στρογγυλοφαναρη παπια και την πετουσαμε σε κοντρες)

 

Συμβουλη: Δωσε τα λεφτακια σου σε ενα καινουριο "νορμαλ" μηχανακι πρωτα για να ξερεις οτι θα εχεις "ροδες" παντα και παντου, και μετα αν εχεις λεφτα για ξοδεμα κανε το χομπυ σου και πατενταρε οσο θελεις το παπακι... (Η παπια που λεω παραπανω ηταν η 2η παπια του φιλου μου και την ειχε μονο για να κανει την κ@υλ@ του στις μοντιφες και να κοντραρει αλλα μηχανακια, ΠΟΤΕ για να την εχει στο δρομο γιατι δημιουργουσε προβληματα με τον καιρο)

Link to comment
Share on other sites

proxtes eftiaxa to glxoni mou 160cc, ta evala mesa ola takegawa sasman 5ari, mpistoni me mono elatirio, tetravalvidi kefali, strofalos me tin makriteri diadromi kai ta petaxa se z 138cc
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420Χ150 και 16Κ
Link to comment
Share on other sites

Loipon ego exo ena FX 200 kibika foraei tetrabalbii kefali,44 karmpirater,64 mm kilindro,60 mm strofalo kai TURBO ;)

Teliki taxitita 250 km

Aneta exo ta Zitakia .....

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

Loipon ego exo ena FX 200 kibika foraei tetrabalbii kefali,44 karmpirater,64 mm kilindro,60 mm strofalo kai TURBO ;)

Teliki taxitita 250 km

Aneta exo ta Zitakia .....

και επισης εχεις ανετα και τα 600αρια supersport cbr,gsx-r,zxr :lol: :lol: .εγω θα σου προτεινα να πας να το στησεις σε αγωνες dragster,για να μην πανε τζαμπα και οι μετροπες που εχεις κανει..θα βγαλεις και κανενα euro απο ολη αυτη την ιστορια :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και επισης εχεις ανετα και τα 600αρια supersport cbr,gsx-r,zxr :lol: :lol: .εγω θα σου προτεινα να πας να το στησεις σε αγωνες dragster,για να μην πανε τζαμπα και οι μετροπες που εχεις κανει..θα βγαλεις και κανενα euro απο ολη αυτη την ιστορια :!:

 

 

Euro bgazo kai edo stis topikes kontres ;)

Sharp V902:το καλύτερο κινητό του κόσμου :up:
Link to comment
Share on other sites

to thema autou tou thematos einai ta ftiagmena moteria.apo to na pareis ena kainourgio mixanaki me 2000 euro perneis ena metaxeirismeno astrea me 500 kai dineis alla 1500 kai to kaneis puraulo

 

Και στο πρώτο σαμαράκι που θα βρεις γίνεται αεροπλάνο και πετάει; Μήπως στην πρώτη κολόνα ή προπορευόμενο όχημα το μηχανάκι μαζί με τον οδηγό πάρει μέγεθος τσέπης από την συμπίεση;

 

Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Και στο πρώτο σαμαράκι που θα βρεις γίνεται αεροπλάνο και πετάει; Μήπως στην πρώτη κολόνα ή προπορευόμενο όχημα το μηχανάκι μαζί με τον οδηγό πάρει μέγεθος τσέπης από την συμπίεση;

 

Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

απολυτως σωστος ;) :!:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και στο πρώτο σαμαράκι που θα βρεις γίνεται αεροπλάνο και πετάει; Μήπως στην πρώτη κολόνα ή προπορευόμενο όχημα το μηχανάκι μαζί με τον οδηγό πάρει μέγεθος τσέπης από την συμπίεση;

 

Όποιος κατάλαβε κατάλαβε...

 

Δεν μπορουσα να συμφωνω πιο πολυ στο συγκκριμενο σημειο, βεβαια και πιο πανω υπαρχει η γνωμη επι του υπολιπου θεματος!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως οτι και να λες σε εναν "κοντρακια" ειναι σαν να λες σε καπνιστη να κοψει το τσιγαρο ! Ο 1ος θα σταματησει αν δει κανενα τραγικο δυστυχημα μπροστα του, και ο 2ος θα σταματησει αφου παθει το πρωτο εμφραγμα...
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι. και στη περιοχη μου ειχα σκοτωθει ενα παιδι σε κοντρα.μετα απο αυτο σταματησαν ολοι της ηλικιας του και 2 χρονιες πιο μικροι τις κοντρες.τωρα ξανααρχισαν τα παιδακια.
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...