Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετοιμασου να δεχτείς τοooo bullying γιατί αγόρασες το κινητό και δεν γνώριζες αυτή τη λεπτομέρεια ....

 

Εκτός από voLTE να ξέρεις ότι το κινητό δεν έχει ούτε wifi calling αλλά ούτε 5g (είναι κλειδωμένα από google) :X

 

Και τα 2 οφείλονται στον ίδιο λόγο φαντάζομαι περί μη επίσημης εισαγωγής

Σίγουρα δεν είναι αμελητέες απουσίες, αν με βολεύει και χωρίς αυτά καλώς, αλλιώς θα πάω σε άλλο

Μέχρι τώρα πάντως τα θετικά υπερτερούν των αρνητικών, ιδωμεν

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πόσο το πουλάς;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Όσο όσο να γλιτώσει .

Κάτι άσχετο το Tapatalk δουλεύει αυτές τις μέρες με το myphone;; Σε όλα τα σάιτ που παρακολουθώ λειτουργεί εκτός από εδώ, σε 2 διαφορετικές συσκευές που έχω το ίδιο σφάλμα βγάζει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όσο όσο να γλιτώσει .

 

Κάτι άσχετο το Tapatalk δουλεύει αυτές τις μέρες με το myphone;; Σε όλα τα σάιτ που παρακολουθώ λειτουργεί εκτός από εδώ, σε 2 διαφορετικές συσκευές που έχω το ίδιο σφάλμα βγάζει.

Βάλε παλαιότερη έκδοση του.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, όντως έβαλα την ν8.8.8 και δουλεύει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το update! Το κάνω και επανέρχομαι........
Αυτό που θα βγει στις 21.00 το βράδυ; :lol: :lol:

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Τζάμπα θα το κάνεις :lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα παιδιά. Τραγωδία!
Στα λεγα εγώ! Τζάμπα θα κάνεις το update :lol:

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παιδιά είναι τέλειο στα δικά μου μάτια

Η μπαταρία του είναι σκύλος, επιτέλους ένα κινητό που γυρίζω το βράδι σπίτι και δεν φοβάμαι να το αγγίξω μη κλείσει από μπαταρία

Μεγάλο κρίμα μόνο αυτό περί volte κτλ καθώς μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο και η διαφορά είναι αισθητή και ειναι κάτι που ούτε φανταζομουν ότι θα μου έκανε τόσο μεγαλη εντύπωση η έλλειψη του

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό παιδιά είναι τέλειο στα δικά μου μάτια

Η μπαταρία του είναι σκύλος, επιτέλους ένα κινητό που γυρίζω το βράδι σπίτι και δεν φοβάμαι να το αγγίξω μη κλείσει από μπαταρία

Μεγάλο κρίμα μόνο αυτό περί volte κτλ καθώς μιλάω αρκετά στο τηλέφωνο και η διαφορά είναι αισθητή και ειναι κάτι που ούτε φανταζομουν ότι θα μου έκανε τόσο μεγαλη εντύπωση η έλλειψη του

Φιλε το τηλ το αγόρασα πρωτη βδομαδα που ειχε βγει...Ολα καλα αλλα με ενόχλησε πολυ το ακουστικο κατω απ την οθονη...Στις κλησεις δεν άκουγα οσο καλα εχω συνηθίσει απο αλλες συσκευες την αλλη πλευρα...

Το εδωσα στο 5μερο....Μηπως με τις αναβαθμισεις εχει αλλαξει αυτο?Γιατι κατα τα αλλα ηταν εξαιρετικο

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακούω τους συνομιλητές μου το ίδιο καλά όπως και με το 4XL. Νομίζω η διαφορά πιο πολύ γίνεται αντιληπτή όταν ακούς μουσική η όταν σε καλούν, που το πάνω ηχείο είναι κάπως πιο μπουκωμενο. Στις κλήσεις δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Αν βρεις και το σημείο με το αυτί, μια χαρά μιλάς και ακούς.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακούω τους συνομιλητές μου το ίδιο καλά όπως και με το 4XL. Νομίζω η διαφορά πιο πολύ γίνεται αντιληπτή όταν ακούς μουσική η όταν σε καλούν, που το πάνω ηχείο είναι κάπως πιο μπουκωμενο. Στις κλήσεις δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. Αν βρεις και το σημείο με το αυτί, μια χαρά μιλάς και ακούς.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Απο οτι θυμαμαι ακουγοταν καπως μπουκωμένη η φωνη και εντονα μπάσα...πιθανως να το βελτίωσαν γιατι ηταν πρωτες μερες

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το πρόβλημα είναι κυρίως η απουσία volte παρά το ότι είναι το ακουστικό πίσω από το τζάμι
οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το πρόβλημα είναι κυρίως η απουσία volte παρά το ότι είναι το ακουστικό πίσω από το τζάμι
παντως στο s21 ultra οταν εχω ενεργοποιημένο volte δεν πολυ καταλαβαινω διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Προηγουμένως είχα το s20, δυστυχώς στις κλήσεις με ενεργοποιημένο το volte στο s20 η διαφορά είναι μέρα με τη νύχτα

Ίσως είναι λίγο κάπως το ακουστικό και σε συνδιασμό με την απουσία volte να γίνεται το αποτέλεσμα ακόμη χειρότερο

 

Πάντως πραγματικά το κινητό είναι τόσο τέλειο, κρίμα μόνο, τίποτα άλλο...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα βεβαια. Είναι μεγάλη βλακεία αυτό που συμβαίνει. Θα ήταν ένα από τα καλύτερα κινητά αν ήταν ανοιχτές αυτές οι βασικές λειτουργίες. Φαντάσου τι θα γίνει όταν κλείσει το 3g...

 

Ρε φιλαράκο, διαβάζω μία φορά στο τόσο Myphone και μπήκα να δω τι παίζει με το Pixel 4A 5G και το Pixel 5 και μέχρι και εγώ βαρέθηκα να διαβάζω την γκρίνια σου. Ή πούλα το ή σταμάτα να γκρινιάζεις. For f*ck's sake.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι παίζει αν αγοράσουμε από Amazon και θέλουμε να κάνουμε αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης σε 2 χρόνια; Έχει κάνει κανείς RMA request από Amazon να μας πει την διαδικασία; Θέλω να πάρω το 6 όταν βγει ή αν το χρειαστώ για την δουλειά να πάρω το 5/4a 5G και όσο κρατήσει

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Δεν φτάνει που πετάξαμε τα χρήματα μας έχουμε και τον καθένα εδώ να μας κάνει υποδείξεις.... Ότι να ναι πραγματικά....
Δεν ήξερες, δεν ρωταγες;

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτάνει που πετάξαμε τα χρήματα μας έχουμε και τον καθένα εδώ να μας κάνει υποδείξεις.... Ότι να ναι πραγματικά.

 

Ας διάβαζες πριν αγοράσεις.

 

Πολύ σύντομα θα έχω IPhone 12 mini, ανεξάρτητα απ' αυτό θα παρακολουθώ τα threads εδώ τουλάχιστον μη την πατήσουν άλλοι όπως ο suspect21 και εγώ...

Λες και είναι δυνατόν να χάσει ο οποιοσδήποτε τα μηνύματα κλάψας που έχεις γεμίσει σε 2 threads.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης έχω να πω ότι για το μοναδικό θέμα που με καίει (ποιότητα ήχου κατά την κλήση) δεν είναι τόσο θέμα απουσίας volte αλλά η φύση του ηχείου το οποίο θέμα δυστυχώς είναι γνωστό. Είναι αδύναμο σχετικά και κάπως μπουκωμενο όπως είπε και ένα άλλο παιδί λίγο παραπάνω

 

Τέλος, έχει κάποιος να προτείνει κάτι για προστασία οθόνης? Από Ελλάδα δε βρήκα κάτι αξιόλογο αν και πήρα ένα τζαμακι απλά για να υπάρχει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης έχω να πω ότι για το μοναδικό θέμα που με καίει (ποιότητα ήχου κατά την κλήση) δεν είναι τόσο θέμα απουσίας volte αλλά η φύση του ηχείου το οποίο θέμα δυστυχώς είναι γνωστό. Είναι αδύναμο σχετικά και κάπως μπουκωμενο όπως είπε και ένα άλλο παιδί λίγο παραπάνω

 

Τέλος, έχει κάποιος να προτείνει κάτι για προστασία οθόνης? Από Ελλάδα δε βρήκα κάτι αξιόλογο αν και πήρα ένα τζαμακι απλά για να υπάρχει

 

Δεν έχω το κινητό αλλά έχω OnePlus 6, το οποίο του είχα screen protector πολύ ποιοτικό και ακριβο, το οποίο μετά από κάποιο καιρό έγινε χάλια. Τελικά το έβγαλα τελείως και είμαι μόνο με θήκη και δεν έχω παρατηρήσει τίποτα από αυτά τα προβλήματα που έκανε το screen protector. Καλύτερα χωρίς για να το χαρείς

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Τέλος, έχει κάποιος να προτείνει κάτι για προστασία οθόνης? Από Ελλάδα δε βρήκα κάτι αξιόλογο αν και πήρα ένα τζαμακι απλά για να υπάρχει

 

Εγώ έχω το Spigen AlignMaster από τον Ιανουάριο που πήρα την συσκευή. Είναι πολύ ποιοτικό, μπαίνει πανεύκολα, είναι σχετικά ακριβό (2 tempered glass) και το παίρνεις από amazon.de

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

@dinos_12345

Έστω και για ψυχολογικούς λόγους θέλω να έχω ένα προστατευτικό οθόνης :p

 

@spookype20

Αυτό είχα δει και εγώ και αυτό έχω βάλει στο iPhone της κοπέλας μου αλλά για κάποιο λόγο στο γερμανικό amazon δε μου το έβγαζε διαθέσιμο

Θα προχωρήσω σε αγορά, ευχαριστώ!

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Ρώτησα και στο 4a αλλά δεν απάντησε κανένας.

Να ρωτήσω κάτι τους ιδιοκτήτες της συσκευής.

1. Σε θέμα φωτογραφίας αν το αντικείμενο είναι κινούμενο, πχ ένα μικρό παιδί, έχει επιτυχία στη λήψη, όπως πχ ένα iPhone που λόγω της κινούμενης λήψης το βγάζει ακουνητο; Εμένα το huawei p30 pro που έχω μπορώ να πω ότι με δυσκολεύει αρκετά.

2. Επίσης πως τα πάει σε νυχτερινή λήψη ή σε λήψης εντός χώρου με λεντ φωτισμό;

3. Από μπαταρία πώς πάμε;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σε φωτογραφίες με κινούμενο αντικείμενο σίγουρα υπάρχουν καλύτερες επιλογές και αυτό οφείλεται έχω την εντύπωση στην αργή ταχύτητα του κλείστρου

Στις νυχτερινές πάλι είναι εξαιρετικό όπου σε αυτό πιστεύω παίζει ρόλο ο χρόνος που απαιτείται να βγει η φωτό έχοντας τη νυχτερινή λήψη

Στο galaxy s20 πχ με night mode έβγαινε σχεδόν αμέσως η φωτο ενώ στο pixel 5 θέλει 4-5 δευτερόλεπτα έχοντας σταθερό το χέρι

Παρόλα αυτά και τα 2 στο auto τα αποτελέσματα στο pixel είναι αρκετά καλύτερα

Για τη μπαταρία δε χρειάζονται πολλά σχόλια, εξαιρετική, μέσα στη μέρα βγάζει εύκολα 7-8 ώρες ενεργής οθόνης

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Με θηκουλα ρε παιδιά τι έχετε κάνει?

Έχω πάρει την liquid air της Spigen και ενώ δίνει μια κάποια προστασία, στο κράτημα δε κάθεται καλά στο χέρι

Έπειτα πήρα μια no name από ένα σκρουτζομαγαζο kwm νομίζω λέγεται το μαγαζί, η οποία είναι όμορφη στο κράτημα αλλά δε βλέπω να κρατάει και πολύ καθώς στο πλάι είναι ελαφρώς χαλαρά τα λάστιχα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...