Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Finn η esim σου λειτουργεί όπως τον π;ραδοσιακο τρόπο; Δλδ μπορείς να βγάζεις off την μια sim κλπ; Έχεις δει να τρώει περισσότερη μπαταρία;

 

Λέω να βάλω έναν αριθμό cosmote που έχω και να τον κάνω esim. 9.90 κοστίζει μου είπαν στο τηλ. Δίνει επιλογή για αφαίρεση αν το μετανιώσω έτσι; Μετά απλά ξανασκαναρεις το qr code φαντάζομαι

 

Την eSIM μπορείς να την απενεργοποιείς αν θέλεις (Use SIM). Αν την αφαιρέσεις, δηλαδή τη σβήσεις (Erase SIM), θα πρέπει να αγοράσεις μία καινούργια eSIM. Το QR Code της Cosmote ισχύει για ΕΝΑ μόνο σκανάρισμα. Θα πρέπει να είσαι συνδεμένος σε WiFi όταν θα κάνεις το σκανάρισμα του QR code.

Χρησιμοποιώ eSIM της Cosmote από το Pixel 3a XL, στο Pixel 4 XL, Pixel 5 χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

esim-use.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αν την απενεργοποιήσεις όμως θα πρέπει να ξανά αγοράσεις φυσική ή esim πάλι!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν την απενεργοποιήσεις όμως θα πρέπει να ξανά αγοράσεις φυσική ή esim πάλι!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν την διαγράψεις εννοείς.Η απενεργοποίηση είναι όπως όταν κλείνεις την δεύτερη κάρτα SIM.

 

 

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν την διαγράψεις εννοείς.Η απενεργοποίηση είναι όπως όταν κλείνεις την δεύτερη κάρτα SIM.

 

 

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Για να βάλεις την e-Sim από την μια συσκευή στην άλλη σε περίπτωση πώλησης ,πρέπει να αγοράσεις καινούργια;;;

Η ας πούμε στο 4XL έχω e-Sim, και θέλω να την βάλω στην δεύτερη συσκευή μου που είναι ας πούμε ένα iPhone,πρέπει να την αγοράσω ξανά;;;

Δεν ξέρω γι'αυτό ρωτάω...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις την e-Sim από την μια συσκευή στην άλλη σε περίπτωση πώλησης ,πρέπει να αγοράσεις καινούργια;;;

Η ας πούμε στο 4XL έχω e-Sim, και θέλω να την βάλω στην δεύτερη συσκευή μου που είναι ας πούμε ένα iPhone,πρέπει να την αγοράσω ξανά;;;

Δεν ξέρω γι'αυτό ρωτάω...

 

Δεν το γνωρίζω αυτό. Υποθέτω πως θα γίνεται κάποιου είδους μεταφοράς.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλεις την e-Sim από την μια συσκευή στην άλλη σε περίπτωση πώλησης ,πρέπει να αγοράσεις καινούργια;;;

Η ας πούμε στο 4XL έχω e-Sim, και θέλω να την βάλω στην δεύτερη συσκευή μου που είναι ας πούμε ένα iPhone,πρέπει να την αγοράσω ξανά;;;

Δεν ξέρω γι'αυτό ρωτάω...

 

Ναι... αυτό έκανα εγώ! Την είχα στο Pixel 4 XL και για να την βάλω στο Pixel 5 έπρεπε να την αγοράσω.

Πας σε ένα κατάστημα Γερμανός/Cosmote ζητάς αλλαγή κάρτας eSIM και σου δίνουν καινούργιο QR code.

Εννοείται ότι δεν μπορείς να την έχεις και στα δύο τηλέφωνα!

 

Πάντως κάποιοι σε πάροχους του εξωτερικού αναφέρουν ότι η διαδικασία γίνεται online και μπορείς να χρησιμοποιήσεις όσες φορές θέλεις το QR code.

πχ Vodafone UK

https://www.vodafone.co.uk/help-and-information/esim

 

I’ve accidentally deleted my eSIM

Scan the QR code we sent you with your confirmation email to re-download your eSIM.

 

Επίσης (τώρα το είδα) υποστηρίζει και μεταφορά eSIM μεταξύ δύο συσκευών...

 

Switch from eSIM to eSIM

Move your number from one phone’s eSIM to another phone’s eSIM.

Before you start, make sure you:

Have both devices nearby

Connect to Wi-fi

Register for a My Vodafone account

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ναι... αυτό έκανα εγώ! Την είχα στο Pixel 4 XL και για να την βάλω στο Pixel 5 έπρεπε να την αγοράσω.

Πας σε ένα κατάστημα Γερμανός/Cosmote ζητάς αλλαγή κάρτας eSIM και σου δίνουν καινούργιο QR code.

Εννοείται ότι δεν μπορείς να την έχεις και στα δύο τηλέφωνα!

 

Πάντως κάποιοι σε πάροχους του εξωτερικού αναφέρουν ότι η διαδικασία γίνεται online και μπορείς να χρησιμοποιήσεις όσες φορές θέλεις το QR code.

πχ Vodafone UK

https://www.vodafone.co.uk/help-and-information/esim

 

I’ve accidentally deleted my eSIM

Scan the QR code we sent you with your confirmation email to re-download your eSIM.

 

Επίσης (τώρα το είδα) υποστηρίζει και μεταφορά eSIM μεταξύ δύο συσκευών...

 

Switch from eSIM to eSIM

Move your number from one phone’s eSIM to another phone’s eSIM.

Before you start, make sure you:

Have both devices nearby

Connect to Wi-fi

Register for a My Vodafone account

 

Μα δεν είναι λογικό,αν απλά θες να αλλάξεις συσκευή,να αγοράσεις ξανά e-Sim...

Φυσικά από την άλλη,δεν θα μου φαινόταν περίεργο να μην μπορείς σε Ελληνικό πάροχο η αλλαγή από συσκευή σε άλλη συσκευή,έτσι και αλλιώς κάνουν ότι θέλουν.Ακομα δεν με ενδιαφέρει,μιας και η Vodafone δεν προσφέρει ακόμα e-Sim,καλά για την Wind δεν ξέρω πότε μπορεί να την δώσει...

 

Παντός μου φαίνεται πολύ περίεργο να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις το QR code πάνω από μια φορά...

Δεν έχει καμία λογική,να πρέπει να αγοράσεις ξανά την e-Sim...

Αυτό είναι αισχροκέρδεια...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν είναι λογικό,αν απλά θες να αλλάξεις συσκευή,να αγοράσεις ξανά e-Sim...

Φυσικά από την άλλη,δεν θα μου φαινόταν περίεργο να μην μπορείς σε Ελληνικό πάροχο η αλλαγή από συσκευή σε άλλη συσκευή,έτσι και αλλιώς κάνουν ότι θέλουν.Ακομα δεν με ενδιαφέρει,μιας και η Vodafone δεν προσφέρει ακόμα e-Sim,καλά για την Wind δεν ξέρω πότε μπορεί να την δώσει...

 

Παντός μου φαίνεται πολύ περίεργο να μην μπορείς να χρησιμοποιήσεις το QR code πάνω από μια φορά...

Δεν έχει καμία λογική,να πρέπει να αγοράσεις ξανά την e-Sim...

Αυτό είναι αισχροκέρδεια...

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Θα μπορούσε να ισχύει το QR code για περισσότερες φορές. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει για λόγους ασφαλείας.

Αν και για μένα η διαδικασία θα έπρεπε πλέον να γίνεται online!

Πάντως στις περισσότερες χώρες το εξωτερικού γίνεται online και ισχύει το QR code που ενεργοποιείς την πρώτη φορά.

Στο Pixel 4 XL την έσβησα κατά λάθος σε μία επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων... και ξανά πλήρωσα.

Επίσης κάποιοι αναφέρουν στο thread της Cosmote eSIM ότι η χρέωση ισχύει μόνο για τους καρτοκινητούς και για αλλαγή σε κατάστημα.

Αν είσαι συμβόλαιο μπορείς να την ζητήσεις τηλεφωνικώς χωρίς χρέωση.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8089908#post8089908

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8089944#post8089944

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/esim.html

 

Μπορώ να αλλάξω eSIM από συσκευή σε συσκευή;

Η αλλαγή eSIM από συσκευή σε συσκευή (με το ίδιο eSIM προφίλ) ή εξαγωγή/διαγραφή και εκ νέου εισαγωγή/φόρτωση στην ίδια συσκευή, δεν υποστηρίζεται. Εάν θέλεις να απεγκαταστήσεις ένα eSIM προφίλ, τότε θα πρέπει να επισκεφθείς το κοντινότερό σου κατάστημα, στο οποίο θα δημιουργήσεις ένα νέο eSIM προφίλ για τη συσκευή σου ενώ θα διατηρήσεις τόσο το ισχύον συμβόλαιο/πακέτο υπηρεσιών, όσο και τον αριθμό σου.

 

Ο QR κωδικός ενεργοποίησης eSIM προφίλ που θα λάβω από το κατάστημα είναι μοναδικός; Πόσες φορές μπορώ να τον χρησιμοποιήσω;

Ο κωδικός ενεργοποίησης QR είναι μοναδικός και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μία φορά. Όταν τον σαρώσεις και τον εγκαταστήσεις για πρώτη φορά στη συσκευή σου, κανείς άλλος δεν μπορεί πια να το χρησιμοποιήσει.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Αν την διαγράψεις εννοείς.Η απενεργοποίηση είναι όπως όταν κλείνεις την δεύτερη κάρτα SIM.

 

 

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Έχεις δίκιο!!!!

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τον ηχο οταν μιλατε πως παει το τηλεφωνο?

Το ειχα παρει οταν πρωτο βγηκε και μου κακοφανηκε το γεγονος πως δεν ακουγοταν ο συνομιλητης τοσο καλα απ το ακουστικο προφανως επειδη ειναι κατω απ την οθονη.

Βελτιωθηκε καθολου αυτο με τις αναβαθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τον ηχο οταν μιλατε πως παει το τηλεφωνο?

 

Το ειχα παρει οταν πρωτο βγηκε και μου κακοφανηκε το γεγονος πως δεν ακουγοταν ο συνομιλητης τοσο καλα απ το ακουστικο προφανως επειδη ειναι κατω απ την οθονη.

 

Βελτιωθηκε καθολου αυτο με τις αναβαθμισεις?

Εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ούτε θεωρώ τόσο κακό το ακουστικό σε τηλεφωνικές συνομιλίες. Τολμώ να πω ότι σε σχέση με το 4XL, δεν υπάρχει διαφορά.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εσάς παιδιά το messages στέλνει media περιεχόμενο (εικόνες, βίντεο) με δεδομένα; Με WiFi κανένα πρόβλημα. Με data τίποτα. Είναι πρόβλημα της Vodafone η του messages; Φίλος έχει παρόμοιο πρόβλημα με το messages και με την αντίστοιχη εφαρμογή μηνυμάτων της Samsung.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εσάς παιδιά το messages στέλνει media περιεχόμενο (εικόνες, βίντεο) με δεδομένα; Με WiFi κανένα πρόβλημα. Με data τίποτα. Είναι πρόβλημα της Vodafone η του messages; Φίλος έχει παρόμοιο πρόβλημα με το messages και με την αντίστοιχη εφαρμογή μηνυμάτων της Samsung.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Από Pixel 5 με WIND σε Xiaomi Mi A3 με WIND, έστειλα και πήρα φωτογραφίες, video με δεδομένα.

 

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι με την φυσική SIM της WIND ενεργοποιούνται τα chat features του messages.

Αν βάλω δεδομένα στην eSIM της Cosmote δεν ενεργοποιούνται στον αριθμό της Cosmote. Επίσης αν έχω ενεργοποιημένα τα δεδομένα στην eSIM, κάποια μηνύματα στον αριθμό της Wind δεν τα λαμβάνω. Αν όμως ανοίξω τα δεδομένα της φυσικής SIM WIND, τα λαμβάνω... περίεργο. :wacko: πχ Σήμερα όταν έβαλα τα δεδομένα στην κάρτα της Wind, παρέλαβα ένα sms της Γενικής Ταχυδρομικής από 27.01.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Από Pixel 5 με WIND σε Xiaomi Mi A3 με WIND, έστειλα και πήρα φωτογραφίες, video με δεδομένα.

 

 

 

Αυτό που παρατηρώ είναι ότι με την φυσική SIM της WIND ενεργοποιούνται τα chat features του messages.

 

Αν βάλω δεδομένα στην eSIM της Cosmote δεν ενεργοποιούνται στον αριθμό της Cosmote. Επίσης αν έχω ενεργοποιημένα τα δεδομένα στην eSIM, κάποια μηνύματα στον αριθμό της Wind δεν τα λαμβάνω. Αν όμως ανοίξω τα δεδομένα της φυσικής SIM WIND, τα λαμβάνω... περίεργο. :wacko: πχ Σήμερα όταν έβαλα τα δεδομένα στην κάρτα της Wind, παρέλαβα ένα sms της Γενικής Ταχυδρομικής από 27.01.

Άρα είναι θέμα της Vodafone.

 

Εγώ όταν χρησιμοποιούσα e-SIM της Cosmote, συνήθως δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω τα chat στο messages. Έπρεπε νομίζω να την θέσω ως προεπιλεγμένη κάρτα για κλήσεις, sms και δεδομένα.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν χρησιμοποιούσα e-SIM της Cosmote, συνήθως δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω τα chat στο messages. Έπρεπε νομίζω να την θέσω ως προεπιλεγμένη κάρτα για κλήσεις, sms και δεδομένα.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Όντως τώρα το θυμήθηκα... το είχα κάνει κάποια στιγμή! Θέλει να κάνεις αυτό που λες! :cool:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Όντως τώρα το θυμήθηκα... το είχα κάνει κάποια στιγμή! Θέλει να κάνεις αυτό που λες! :cool:

 

Τελικά δούλεψε έτσι;

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δούλεψε έτσι;

 

Ναι, αν τα βάλεις όλα (κλήσεις, sms και δεδομένα) προεπιλογή στην eSIM δουλεύει!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αν τα βάλεις όλα (κλήσεις, sms και δεδομένα) προεπιλογή στην eSIM δουλεύει!
Ωραία να το ξέρουμε σίγουρα για την επόμενη φορά :)

 

Με την Vodafone σε επικοινωνία μου πάντως δεν βγάλαμε άκρη για το θέμα του messages με data. Απλά με ρώτησαν ποια συσκευή έχω, τι έκδοση Android έχω και ποια έκδοση της εφαρμογής. Θα το προωθήσουν υποτίθεται και θα με ειδοποιήσουν ανάλογα.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο long-term review από το gsmarena!

https://www.gsmarena.com/google_pixel_5_long_term-review-2225.php

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος εάν μπορώ να κάνω απευθείας παραγγελία στην Ελλάδα από το γερμανικό google store? Κάπου διάβαζα ότι γίνεται και επίσης έχει αν είδα καλά επιλογή για international shipping..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά γνωρίζει κάποιος εάν μπορώ να κάνω απευθείας παραγγελία στην Ελλάδα από το γερμανικό google store? Κάπου διάβαζα ότι γίνεται και επίσης έχει αν είδα καλά επιλογή για international shipping..

 

Δεν γίνεται. Που το διάβασες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος εάν μπορώ να κάνω απευθείας παραγγελία στην Ελλάδα από το γερμανικό google store? Κάπου διάβαζα ότι γίνεται και επίσης έχει αν είδα καλά επιλογή για international shipping..

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Μόνο μέσω υπηρεσιών όπως Mailboxde η myGermany μπορείς να το αγοράσεις απευθείας από Google store. Κι εγώ έτσι το πήρα.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσω υπηρεσιών όπως Mailboxde η myGermany μπορείς να το αγοράσεις απευθείας από Google store. Κι εγώ έτσι το πήρα.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Και πώς είναι κάποιος εξασφαλισμενος με αυτες τις υπηρεσίες; Από ο,τι καταλαβαίνω είναι σαν εικονικές διευθύνσεις στη Γερμανία όπου στέλνει το στορ και μετά αυτοί προωθούν τα δέματα Ελλάδα; Επίσης σε αυτή την περίπτωση τι μπορεί να κάνει κάποιος με την εγγύηση του κινητού;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Και πώς είναι κάποιος εξασφαλισμενος με αυτες τις υπηρεσίες; Από ο,τι καταλαβαίνω είναι σαν εικονικές διευθύνσεις στη Γερμανία όπου στέλνει το στορ και μετά αυτοί προωθούν τα δέματα Ελλάδα; Επίσης σε αυτή την περίπτωση τι μπορεί να κάνει κάποιος με την εγγύηση του κινητού;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Ναι με αυτόν τον τρόπο δουλεύουν αυτές οι υπηρεσίες. Δεν είναι επικίνδυνες η ύποπτες. Την εξασφάλιση την διαλέγεις εσύ ουσιαστικά ανάλογα με την μεταφορική που θα επιλέξεις. Υπάρχει επιλογή για UPS με ασφάλεια 500ευρώ, με μεταφορικά περίπου στα 24 ευρώ, υπάρχει και πιο ακριβή επιλογή με UPS πάλι, με ασφάλεια στα 1000ευρώ και κάπου 60 με 70 ευρώ μεταφορικά. Αυτά με την MailboxDe.

 

Σχετικά με την εγγύηση φαντάζομαι ότι θα μπορείς να το στείλεις με τον ίδιο τρόπο πίσω, αλλά καλύτερα να προσέχεις την συσκευή :)

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...