Jump to content

Google Pixel 5


rufous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το apk το ξερω, αλλα για βοηθησε λιγο με τα Google services - απο το μενου? Ρυθμισεις? Απο το web?
Ρυθμίσεις>Google>account services>Google pay.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα περάσει από εκεί ψάχνοντας αλλά Google pay sub menu δεν υπάρχει...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ότι η συσκευή φορτίζει πιο γρήγορα παρόλο που υποτίθεται πως φορτίζει με 18W; Για 4080mAH μπαταρία, οι χρόνοι φόρτισης σε σχέση με το 4XL των 3700mAH, είναι μικρότεροι.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το είχα αναφέρει τις πρώτες μέρες που το είχα πάρει. Υποτίθεται πως φορτίζει στα 18, αλλά είχα δει παραπάνω -21 αν θυμάμαι καλά..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος ότι η συσκευή φορτίζει πιο γρήγορα παρόλο που υποτίθεται πως φορτίζει με 18W; Για 4080mAH μπαταρία, οι χρόνοι φόρτισης σε σχέση με το 4XL των 3700mAH, είναι μικρότεροι.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Ναι, το είχα αναφέρει τις πρώτες μέρες που το είχα πάρει. Υποτίθεται πως φορτίζει στα 18, αλλά είχα δει παραπάνω -21 αν θυμάμαι καλά..

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

Πριν από λίγο... κατά την φόρτιση!

 

battery.jpg

 

Από το 8%-100% σε 1 ώρα και 14 λεπτά!

Ανώτερη θερμοκρασία 35,2 βαθμούς κελσίου!

3410mA το ανώτερο που μέτρησα!

 

Μετρήσεις με το Ampere

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Όποτε μάπα ο 18W φορτιστής :p Έχει παραπάνω Watt.

 

Σάκη εσένα με τον ενσύρματο φορτιστή έκανες το τεστ; Γιατί εμένα μου έδειξε αλλά νούμερα.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

18a85d2eac48af0d76ff91fd156ff1bf.jpg

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγες ημέρες. Ευχαριστημένος από πλευράς ηχείου και haptics, όχι τόσο από την μπαταρία που μου βγάζει 6 ώρες SOT. Περίμενα κάτι περισσότερο με βάση reviews, battery tests etc.

Εσάς πώς είναι η μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ εδώ και λίγες ημέρες. Ευχαριστημένος από πλευράς ηχείου και haptics, όχι τόσο από την μπαταρία που μου βγάζει 6 ώρες SOT. Περίμενα κάτι περισσότερο με βάση reviews, battery tests etc.

 

Εσάς πώς είναι η μπαταρία;

Με γεια, να το χαίρεσαι!

Λογικά η μπαταρία θα θέλει λίγο στρώσιμο ακόμα. Εγώ με πιο normal χρήση, στο 50% το 4ωρο sot το έχω δεδομένο. Όποτε και παραπάνω από 6 ώρες μπορεί να φτάσει.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με γεια, να το χαίρεσαι!

Λογικά η μπαταρία θα θέλει λίγο στρώσιμο ακόμα. Εγώ με πιο normal χρήση, στο 50% το 4ωρο sot το έχω δεδομένο. Όποτε και παραπάνω από 6 ώρες μπορεί να φτάσει.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

 

ΟΚ! Θα περιμένω σίγουρα. Προς το παρόν βλέπω το Chrome να έχει υψηλή κατανάλωση και ίσως φταίει και το Samsung Health που έχω κρατήσει λόγω παλαιότερης χρήσης..

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το update Φεβρουαρίου.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

7cee190265a5bb31fb3115166ec85eca.jpg

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε το update Φεβρουαρίου.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

7cee190265a5bb31fb3115166ec85eca.jpg

 

τιποτα σπουδαιο.

https://www.droid-life.com/2021/02/01/february-2021-android-security-update-now-available-for-pixel-devices/

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει. Και τα κενά ασφαλείας που μπορεί να κλείνει, μια χαρά είναι.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμένα τα 5g, voLTE, voWiFi με το update Φεβρουαρίου ... Η μόνη διαφορά που βλέπω είναι στο calibration της οθόνης έγιναν όλα πιο κίτρινα...

 

Τηλέφωνο τραγωδία πραγματικά. Πήραμε 5g συσκευή για να μιλάμε στο τηλέφωνο με 3g (σε λίγο καιρό σε 2g) εν έτη 2021 απλά ντροπή στη google.....

 

Πανε και στο θεμα 3 XL & 4 XL να το πεις, να ενημερωθει ο κοσμος κι εκει.

Link to comment
Share on other sites

έχεις να προσθέσεις κάτι για το update του Φεβρουαρίου; Αν σου αρέσουν τόσο πολύ οι υποδείξεις ζήτα να γίνεις moderator. Κουράσατε ορισμένοι. Σε λίγο θα μας πείτε να είμαστε και χαρουμενοι με όλη αυτή τη κατάσταση.
Αγαπούλα, πούλα!

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αγγελία αν σ ενδιαφέρει
Πάρε Τσαόμι.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει αγγελία αν σ ενδιαφέρει
Πήρα εγώ. Άμα περιμένω εσένα κάθε μήνα, ζήτω που καηκαμε :)

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμένα τα 5g, voLTE, voWiFi με το update Φεβρουαρίου ... Η μόνη διαφορά που βλέπω είναι στο calibration της οθόνης έγιναν όλα πιο κίτρινα...

 

Τηλέφωνο τραγωδία πραγματικά. Πήραμε 5g συσκευή για να μιλάμε στο τηλέφωνο με 3g (σε λίγο καιρό σε 2g) εν έτη 2021 απλά ντροπή στη google.....

 

έχεις να προσθέσεις κάτι για το update του Φεβρουαρίου; Αν σου αρέσουν τόσο πολύ οι υποδείξεις ζήτα να γίνεις moderator. Κουράσατε ορισμένοι. Σε λίγο θα μας πείτε να είμαστε και χαρουμενοι με όλη αυτή τη κατάσταση.

 

Έχω βάλει αγγελία αν σ ενδιαφέρει

 

Εγώ λέω να μη βιαστείς...

Περίμενε και τον Μάρτιο... όταν βγαίνουν τα Feature drops!

 

march.jpg

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι! Είναι πραγματικά κρίμα για την κορυφαία αυτή συσκευή να είναι κλειδωμένες τόσο σημαντικές λειτουργίες. Για εμένα είναι άχρηστη η συσκευή αυτή τη στιγμή, δουλεύα voLTE, wifi calling με τη προηγούμενη συσκευή μου για πάνω από ένα χρόνο και δε μπορώ να συμβιβαστω χωρίς τις υπηρεσίες αυτές.

 

 

 

Πάντως εγώ φοβάμαι ότι δε θα τις δούμε ποτέ, θεωρώ ότι υπάρχει ρήτρα ανάμεσα στις εταιρείες που συνεργάζεται η google βλ. samsung κλπ.. διαφορετικά δε μπορώ να καταλάβω την στάση της

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είδατε αλλαγή στο άσπρο μετά το update του Φεβρουαρίου; Έγινε πιο ζεστό ή είναι ιδέα μου;

Σε παρόχους άλλων χωρών υπάρχει κανονικά. Αν βιάζεσαι όπως σου είχα πει και σε παλιότερο ποστ, unlock bootloader, magisk και κανεις τη διαδικασία για 5g και Volte Vowifi.

Εγώ προσωπικά θα περιμένω μιας και δε μου χρειάζεται τίποτα από τα 3 προς το παρόν.

 

Στάλθηκε από το Pixel 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κλειδωμένα τα 5g, voLTE, voWiFi με το update Φεβρουαρίου ... Η μόνη διαφορά που βλέπω είναι στο calibration της οθόνης έγιναν όλα πιο κίτρινα...

 

 

 

Τηλέφωνο τραγωδία πραγματικά. Πήραμε 5g συσκευή για να μιλάμε στο τηλέφωνο με 3g (σε λίγο καιρό σε 2g) εν έτη 2021 απλά ντροπή στη google.....

 

Τα ήξερες όλα αυτά πριν το αγοράσεις, το κινητό δεν πουλιέται επίσημα στην Ελλάδα, το ότι αγόρασες την mid range τραγωδία δεν σου φταίει η Google. Πούλησε το και αγόρασε ένα σοβαρό τηλέφωνο να σου καλύπτει τις ανάγκες σου.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

...το ότι αγόρασες την mid range τραγωδία... ...αγόρασε ένα σοβαρό τηλέφωνο...

 

Εντάξει... κλαίω!

Στα κινέζικα έπρεπε να το γράψεις!

:lol::rotfl:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αγγελία, κάνε και μία μήνυση σε Google και Amazon και με τα κέρδη αγόρασε το myphone για να γράφεις τα ίδια σε κάθε τόπικ και να μην σε κράζουν.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω.... Αν ένα από τα πράγματα που σε ενδιαφέρουν σε κινητό είναι το volte κλπ. Γτ επιλέγεις αυτήν την συσκευή?

Εάν το πήρες και περιμενεις να πάρεις αυτό το feature τότε δεξου οποία αργοπορία αλλά και περίπτωση να μην το δώσουν πότε.

Δεν υπάρχει τέλειο κινητό...

Εμείς επιλέγουμε κινητό με βάση τις ανάγκες μας....

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Don't feed the trooooooll. Ο πικραμένος δεν έχει το 5 και κάθεται και περνάει την ώρα του. Είμαι σίγουρος πως δεν έχει καν Pixel.

 

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Edited by Shuffle
Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

κάποιοι φοβούνται τώρα με το κράξιμο που τρώει η συσκευή εδώ και κυρίως στο εξωτερικό δε θα καταφέρουν να βρουν κανένα θύμα να πουλήσουν τις συσκευές τους για να μαζέψουν κανένα ευρώ για upgrade. Δεν εξηγείται διαφορετικά!

 

Τι να κάνουμε δικαιολογημένα τρώει κράξιμο και θα συνεχιστεί. Θέλουμε τις υπηρεσίες που αγοράσαμε ΤΩΡΑ

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/79134505?hl=en

 

Είσαι λάθος,αλλά δεν πειράζει....Κάνεις δεν σου είπε ότι στην χώρα σου θα υποστηρίζει τις υπηρεσίες,εσύ δεν το έψαξες,αλλά σου φταίνε οι άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

κάποιοι φοβούνται τώρα με το κράξιμο που τρώει η συσκευή εδώ και κυρίως στο εξωτερικό δε θα καταφέρουν να βρουν κανένα θύμα να πουλήσουν τις συσκευές τους για να μαζέψουν κανένα ευρώ για upgrade. Δεν εξηγείται διαφορετικά!

 

Τι να κάνουμε δικαιολογημένα τρώει κράξιμο και θα συνεχιστεί. Θέλουμε τις υπηρεσίες που αγοράσαμε ΤΩΡΑ

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://support.google.com/pixelphone/thread/79134505?hl=en

 

H Googleοκρατία, δε θα περάσει! Κρίμα που έχουμε lockdown, θα μπορούσες να στηθείς έξω από το Σύνταγμα.

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...