Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για άκου αυτό από τα ηχεία. Δε γίνεται να μην καταλαβαίνεις τις δονήσεις στην πλάτη

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την καλημέρα μου σε όλους , ναι δεν είναι τρίξιμο αλλά δόνηση όπως έγραψες, το άκουσα και όντως δονήται η πλάτη βέβαια υπερβολικά θα έλεγα σε άλλα κομμάτια. ρώτησα για να ξερω μήπως πρέπει να παει στο σέρβις, σας ευχαριστώ όλους.

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους , ναι δεν είναι τρίξιμο αλλά δόνηση όπως έγραψες, το άκουσα και όντως δονήται η πλάτη βέβαια υπερβολικά θα έλεγα σε άλλα κομμάτια. ρώτησα για να ξερω μήπως πρέπει να παει στο σέρβις, σας ευχαριστώ όλους.
Μια χαρά είναι.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος του 10T Pro από εχθές προερχόμενος από Poco F1. Κύριο τηλέφωνο είναι το X1 max βέβαια.

To Android είναι στη δεύτερη γραμμή.

Κρίμα που ακόμα στα Android δεν μπορεί να γίνει μια σωστή μεταφορά 1:1 συσκευής.

Κατά τα λοιπά ογκώδης συσκευή

Ενδιαφέρουσα οθόνη

Καλες φωτό μέρα (θα δοκιμάσω και νύχτα και βίντεο που ήταν χαλια στο poco)

Αγορασα και tempered αλα βλέπω κάτι άλλο έχει ήδη πάνω η οθόνη.

Αυτοκόλλητο είναι ;

Αν βαλεις tempered θα μπορεί να μπει η αυθεντική θήκη ;

Να το κρατήσω έτσι ;

Άλλωστε μέσα σε pouch το έχω.

5G παίζει σε Vodafone ; Ή θέλει κάποια ειδική ενεργοποιηση ;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με το εξής πρόβλημα;... Όταν συνδέω το Mi 10T pro με καλώδιο USB στην οθόνη του αυτοκινήτου μου για να συνδέσω το Android auto, κολλάει σαν να μην μπορεί να κάνει τη σύνδεση... Έχω αλλάξει πολλά καλώδια και συνέχεια κάνει το ίδιο. Υποτίθεται ότι το Android 11 δεν χρειάζεται να κατεβάσουμε το apk όπως παλιότερα αλλά με τα παλιότερα κινητά μου, που το είχα κατεβασμένο, δεν είχα τέτοιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση η αλλαγή χώρας για να διορθώσει την ένταση στο bluetooth ακουστικό για την κλήση? Έχω δει ότι σε youtube αλλά και μουσική ή ένταση μου φτάνει με το παραπάνω αλλά σε κλήση είναι αισθητά ποιο χαμηλή. Έχω και ένα θέμα ακοής οπότε με ζόριζε. Εννοείται πως το έχω τέρμα την ένταση στην διάρκεια της κλήσης.

Ίσως κάποιος κανονισμός ευρωπαϊκός?

 

Αν αλλάξεις χώρα π.χ. Ελλάδα--> Ινδία νομίζω ότι αλλάζει και η ένταση που θέλεις , δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάξεις χώρα π.χ. Ελλάδα--> Ινδία νομίζω ότι αλλάζει και η ένταση που θέλεις , δοκίμασε το.
Τί σχέση έχει η χώρα με την ένταση? Οι Ινδοί είναι κουφοί?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η μετάβαση από Mate 10 pro το οποίο μετά από 3μιση χρόνια ακομα αντέχει... τίμιο.... Για την pro έκδοση ρωτάω για Κάμερες μπροστά, selfie, Οθόνη, Γενικότερα σε Χρήση?

Φίλε μου το mate 10 pro το έχω ακόμα και είναι μία εκπληκτική συσκευή. Από αρχές Δεκεμβρίου έχω το mi 10t pro. Σε όλα που αναφέρεις είναι καλύτερο άλλο λιγότερο και άλλο περισσότερο. Το μόνο που θα σου λείψει είναι η AOD εάν τη χρησιμοποιούσες βέβαια. Το μόνο που δεν γνωρίζω να σου πω είναι εάν κρατήσει το τηλέφωνο 3,5 χρόνια που μου έχει κρατήσει το mate 10 χωρίς το παραμικρό πρόβλημα μόνο αυτό δεν ξέρω. Άρα λοιπόν αξίζει η μετάβαση που θέλεις να κάνεις και αυτή τη στιγμή υπάρχει και προσφορά με 499 ευρώ στα επίσημα καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά κ καλώς σας βρήκα. Νέος κάτοχος ερχόμενος από ανταλλαγή με OnePlus 7pro.

Έχω κάποιες απορίες κ θα ήθελα την βοήθεια σας. Το παιδί που το κάναμε ανταλλαγή μου είπε ότι το έχει ξεκλειδώσει κ έχει βάλει την ρομ του screenshot.

Επειδή το κινητό είναι αγορά από πλαίσιο ερώτηση έχω χάσει εγγύηση;

Το παιδί μου είπε ότι το έχει ξεκλειδώσει με το επίσημο εργαλείο της Xiaomi που κανείς αίτηση στην Xiaomi κ κάτι τέτοια..a0bdd2aedd0fa7d07f4860f4c3674e00.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τί σχέση έχει η χώρα με την ένταση? Οι Ινδοί είναι κουφοί?

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισχύοντες Ευρωπαϊκοί κανονισμοί που δεν κάνουν apply στην Ινδία.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύοντες Ευρωπαϊκοί κανονισμοί που δεν κάνουν apply στην Ινδία.
Δεν το κατάλαβα.... Τι σημαίνει αυτό;

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@supermatio

Το κίνητο έχει firmware από την xiaomi.eu/ .

Αν θες το official firmware, θέλει φλασαρισμα official fastboot rom .

Όσες φορές πούλησα κινητό xiaomi, πάντα τα φλασαρα official rom/ relock bootloader.

Με αυτήν την Ρομ, ΜΗΝ κλειδώσεις το bootloader.!!!!!!!!!!!!!

Η εγγύηση δεν χάνεται, αλλά υποτίθεται, πρέπει να το στείλει, αχρειαστο, με το official firmware.

 

Η ένταση ήχου, έχει περιορίστει, από την Ευρωπαϊκή Ένωση κλπ, γι'αυτό σου είπαν, να βάλει χώρα Ινδία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13754-Unbrick-%CE%AE-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-FastBoot-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-Flash-SnapDragon/

 

Οδηγός για φλασαρισμα, .

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν ενδιαφέρει κάποιον αλλά πλέον το mi 10t 5g το βρίσκεις στο best price στα 285 ευρώ. Πολύ δυνατή τιμή!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω θέμα. Το κινητό μου είναι μόνιμα συνδεδεμένο με Huawei freebuds και ενω είμαι σε κλήση αν με πάρει 2η γραμμή γυρνάει ο ήχος στο ακουστικό. Πολύ κουραστικό γιατί το κινητό το έχω στον χαρτοφύλακα και το χειρίζομαι κυρίως από το Huawei gt2 watch που επίσης είναι συνδεδεμένο. Υπάρχει κάποιο app η κάποια ρύθμιση να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η 12.5 και για εμάς αν έχουμε κανέναν pilot εδώ να μας πει εντυπωσεις!!!! Λογικά σε λίγες μέρες θα την έχουμε!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η 12.5 και για εμάς αν έχουμε κανέναν pilot εδώ να μας πει εντυπωσεις!!!! Λογικά σε λίγες μέρες θα την έχουμε!!!
Ελπίζω ν έχουν φτιάξει το θέμα με το μεσεντζερ

Δεν έχω άλλο σοβαρό πρόβλημα μέχρι στιγμής

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω ν έχουν φτιάξει το θέμα με το μεσεντζερ

Δεν έχω άλλο σοβαρό πρόβλημα μέχρι στιγμής

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ με το ινσταγκραμ χαχα αλλά όχι με τις ειδοποιήσεις...με κατι στορυς κατά τα άλλα η συσκευή είναι αστέρι...ελπίζω μέχρι την άλλη βδομάδα να την πάρουμε την νέα έκδοση ανυπομονω

 

Επίσης είδα στο νετ είναι γύρω στο 1 γιγα η αναβάθμιση με patch Απριλίου..ας ελπίσουμε να έχει αρκετά καλουδια μέσα της

Edited by papanic
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η 12.5 και για εμάς αν έχουμε κανέναν pilot εδώ να μας πει εντυπωσεις!!!! Λογικά σε λίγες μέρες θα την έχουμε!!!
Για EEA??

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για EEA??

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

Ναι EEA!!! Για τους pilot πρωτα βέβαια...τι να κάνουμε θα περιμένουμε !

Mi 10T/Pro EEA Stable V12.5.1.0

(Mi Pilot)

 

OTA Apply for V12.1.5.0

https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RJDEUXM/miui-blockota-apollo_eea_global-V12.1.5.0.RJDEUXM-V12.5.1.0.RJDEUXM-d58b673b92-11.0.zip

 

Recovery ROM

https://bigota.d.miui.com/V12.5.1.0.RJDEUXM/miui_APOLLOEEAGlobal_V12.5.1.0.RJDEUXM_bc2b4a9a31_11.0.zip

 

Update: Σε ένα mi global community για κατοχους mi10T/pro φωτογραφίες από την εγκατάσταση δείχνουν patch Μαϊου σε κάποια σάιτ λέει θα έρθει με Απριλίου...περιμένουμε...

 

Update 2: Θα έρθει με security patch Μαϊου well done Xiaomi

Edited by papanic
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, ξέρει κανείς που βρίσκονται οι ρυθμίσεις για τον αισθητήρα εγγύτητας, μου κάνει κολλήματα η οθόνη όταν μιλάω και απομακρυνεται από το αυτί μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπάθησα να διαβάσω απο την αρχή το θέμα, αλλα δεν τα κατάφερα όλο.

Εχω δυο ερωτήσεις αν θελει κάποιος να βοηθήσει.

Τωρα το pro έχει 499,με τιμολόγιο μου βγαίνει 400 ευρώ. Αξίζει σε αυτά τα χρήματα το pro;

Επίσης διαβασα διαφορά προβλήματα στις αρχές. Τωρα μετα απο τόσες αναβαθμίσεις, πως είναι; Τι προβλήματα έχει; Θα το συστηνατε για αγορά;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πέραν από το Facebook messenger δεν έχει άλλο πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπάθησα να διαβάσω απο την αρχή το θέμα, αλλα δεν τα κατάφερα όλο.

Εχω δυο ερωτήσεις αν θελει κάποιος να βοηθήσει.

Τωρα το pro έχει 499,με τιμολόγιο μου βγαίνει 400 ευρώ. Αξίζει σε αυτά τα χρήματα το pro;

Επίσης διαβασα διαφορά προβλήματα στις αρχές. Τωρα μετα απο τόσες αναβαθμίσεις, πως είναι; Τι προβλήματα έχει; Θα το συστηνατε για αγορά;

Ευχαριστώ πολύ.

Πλέον σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει καλύτερο. Μπορείς να διαβάσεις και την αναλυτική κριτική που έχω κάνει στο skroutz τον Δεκέμβριο.

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες έπεσε στα χέρια μου το νέο μου εταιρικό τηλέφωνο το οποίο είναι το samsung Α52 5g 8-256. Η σύγκριση αναπόφευκτη και το τηλεφωνάκι μας στο 90% των περιπτώσεων είναι πολύ καλύτερο από το samsung παρότι στην επίσημη τιμή είναι πολύ κοντά. Σαρωτής δακτυλικών αποτυπωμάτων ,face unlock ,μπαταρία ,φόρτιση μπαταρίας γρηγοράδα ,μακράν καλύτερο. Στην φωτογραφία ελάχιστα καλύτερο το δικό μας στο βίντεο υπερτερεί το samsung. Στην οθόνη απόλυτη ισοπαλία ελάχιστα καλύτερη φωτεινότητα το samsung. Παρότι το τηλέφωνό μας έχει lcd ips και όχι amoled η οθόνη του είναι εκπληκτική.

Σε ένα σημείο μόνο υπερτερεί το samsung και δεν είναι άλλο από το λογισμικό. Για παράδειγμα δεν επιτρέπεται να έχουμε ακόμα πρόβλημα με το messenger ή να μην υπάρχουν οι ταχείες κλήσεις που να μπορείς να τις βάλεις ως widget στην κεντρική οθόνη κ τ.λ.

Θεωρώ ότι στην τιμή που είναι τώρα δεν υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει καλύτερο. Μπορείς να διαβάσεις και την αναλυτική κριτική που έχω κάνει στο skroutz τον Δεκέμβριο.

Τις τελευταίες δύο εβδομάδες έπεσε στα χέρια μου το νέο μου εταιρικό τηλέφωνο το οποίο είναι το samsung Α52 5g 8-256. Η σύγκριση αναπόφευκτη και το τηλεφωνάκι μας στο 90% των περιπτώσεων είναι πολύ καλύτερο από το samsung παρότι στην επίσημη τιμή είναι πολύ κοντά. Σαρωτής δακτυλικών αποτυπωμάτων ,face unlock ,μπαταρία ,φόρτιση μπαταρίας γρηγοράδα ,μακράν καλύτερο. Στην φωτογραφία ελάχιστα καλύτερο το δικό μας στο βίντεο υπερτερεί το samsung. Στην οθόνη απόλυτη ισοπαλία ελάχιστα καλύτερη φωτεινότητα το samsung. Παρότι το τηλέφωνό μας έχει lcd ips και όχι amoled η οθόνη του είναι εκπληκτική.

Σε ένα σημείο μόνο υπερτερεί το samsung και δεν είναι άλλο από το λογισμικό. Για παράδειγμα δεν επιτρέπεται να έχουμε ακόμα πρόβλημα με το messenger ή να μην υπάρχουν οι ταχείες κλήσεις που να μπορείς να τις βάλεις ως widget στην κεντρική οθόνη κ τ.λ.

Θεωρώ ότι στην τιμή που είναι τώρα δεν υπάρχει καλύτερο τηλέφωνο.

 

Να μηντο αλλαξω δηλαδη με το Α52 5g ε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...