Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

του αφαιρεσα σημερα αυτο που νομιζα οτι ειναι τζαμακι .. μια μεμβρανη ειναι απλα που κοβει τα χρωματα και την επαφη ...

 

αλλη οθονη το κινητο , 10 φορες καλυτερο ειδικα στο touching ... το περασα με το nano liquid και κομπλε

 

Φίλε μου αυτό το nano liquid κάνει δουλειά; Γιατί διαβάζω στις κριτικές, αρκετός κόσμος λέει ότι δεν κάνει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει το συγκεκριμενο tempered glass; Λεει οτι ειναι curved και δεν θα εφαρμογει 100% σε ολη την οθονη. Η ποιοτητα ομως λογικα θα ειναι αρκετα καλη.

 

https://www.protectionfilms24.com/article/3x-brotect-airglass-glass-screen-protector-xiaomi-mi-10t-pro-5g-3839704.html

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ολα τα τζαμακια που εχω βαλει στα κινητα μου ειναι της Nillkin, οποτε αυτο παρηγγειλα κ για το Mi 10T Pro κ το περιμενω να ερθει (οπως κ το κινητο βεβαια)..."ομαδα" που κερδιζει δεν την αλλαζω!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

ειχα αυτη τη ζελατινα που εχει οταν το αγοραζεις (νομιζα ειναι τζαμακι)

 

σε ολα μου τα κινητα παντα εβαζα αυτο το nano liquid που αναφερω πιο πανω, ποτε δεν ειχα γρατζουνιες ή σπασιμο οθονης

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το huawei mate 20 pro σκέφτομαι την αγορά του mi 10t pro θα είναι αναβάθμιση από το δικό μου ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , το κινητό στα specs αναφέρει πάχος 9,3mm αυτό μετριέται με τι κάμερες που εξέχουν να συμπεριλαμβάνονται στην μέτρηση ή είναι 9,3mm συν το επιπλέον πάχος των καμερών;;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω το huawei mate 20 pro σκέφτομαι την αγορά του mi 10t pro θα είναι αναβάθμιση από το δικό μου ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κατσε εκει που εισαι φιλε, μου εδωσαν ενα MI10T και ειχα για προσωπικο ενα Huawei nova 5t. Αν θελεις με πιστευεις, περαν των ηχειων, το Νοβα 5Τ ειναι καλυτερη συσκευη...και στην φωτογραφικη! Δεν ξερω τι κανει το pro.

 

Παρα πολυ απογοητευμενος απο τη καμερα του ΜΙ10Τ, χαλια μαυρα. το βιντεο ψαχνει συνεχεια για focus και η καμερα αν τραβας με HDR και σε NIGHT MODE ειναι το ενα και το αυτο.

Edited by ea6gka
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

κατσε εκει που εισαι φιλε, μου εδωσαν ενα MI10T και ειχα για προσωπικο ενα Huawei nova 5t. Αν θελεις με πιστευεις, περαν των ηχειων, το Νοβα 5Τ ειναι καλυτερη συσκευη...και στην φωτογραφικη! Δεν ξερω τι κανει το pro.

 

Παρα πολυ απογοητευμενος απο τη καμερα του ΜΙ10Τ, χαλια μαυρα. το βιντεο ψαχνει συνεχεια για focus και η καμερα αν τραβας με HDR και σε NIGHT MODE ειναι το ενα και το αυτο.

Με προβληματισες τώρα φίλε μου

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματισες τώρα φίλε μου

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αντε για να μην ειμαι αδικος ειναι λιγο πιο γρηγορο και εχει και τα 144HZ...αλλα οταν γυρνας απο landscape σε portrait στο youtube και σε αλλες εφαρμογες κανει σπασιματακια, ενω το νοβα ειναι βουτυρο...τι να πω

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

αντε για να μην ειμαι αδικος ειναι λιγο πιο γρηγορο και εχει και τα 144HZ...αλλα οταν γυρνας απο landscape σε portrait στο youtube και σε αλλες εφαρμογες κανει σπασιματακια, ενω το νοβα ειναι βουτυρο...τι να πω
Ευχαριστώ φίλε μου θα το σκεφτώ για την αλλαγή

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχε καποιος δοκιμασει και το ποκο και το mi10t pro να μας πει ποιο προτείνει?

 

 

το poco εχει ιδια χαρακτηριστικα με το mi 10T lite και με αυτο το συγκρινα προσωπικα εγω και κατεληξα στο lite... με το mi 10T pro που αναφερεις εχει μεγαλες διαφορες οπως πχ η τιμη

Edited by dimbull
Link to comment
Share on other sites

Εχουν μια διαφορα γυρω στα 80 με 100 ευρω.Γι αυτο σκεφτομουν αν αξιζει να δωσεις αυτη τη διαφορα για το mi10t pro.

 

Το lite ομως εχει τον snap 750 που δεν συγκρίνεται με τον 865 που εχουν ποκο και 10t pro.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν μια διαφορα γυρω στα 80 με 100 ευρω.Γι αυτο σκεφτομουν αν αξιζει να δωσεις αυτη τη διαφορα για το mi10t pro.

 

Το lite ομως εχει τον snap 750 που δεν συγκρίνεται με τον 865 που εχουν ποκο και 10t pro.

 

σορρυ που ρωταω αλλα αυτη την διαφορα που την βρηκες ακριβως? τοση ειχε με το mi 10t lite που πηρα εγω...

Edited by dimbull
Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω τα ιδια ειναι Poco - mi10t και εγω εκανα συγκριση αυτα τα 2 πριν αποφασισω ...

 

το lite που αναφερει πιο πανω ο φιλος δεν εχει συγκριση , αλλος επεξεργαστης καμια σχεση

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο poko ακριβως εννοειται γιατι εγω μιλαω για το τελευταιο που βγηκε το X3... αυτο καταλαβα εγω εκτος αν εννοειται το f2 που εκει αλλαζει το πραγμα εννοειται
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποιο poko ακριβως εννοειται γιατι εγω μιλαω για το τελευταιο που βγηκε το X3... αυτο καταλαβα εγω εκτος αν εννοειται το f2 που εκει αλλαζει το πραγμα εννοειται

 

poco f2 pro αυτο ειναι πανω κατω το ιδιο με το mi10t

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

κατσε εκει που εισαι φιλε, μου εδωσαν ενα MI10T και ειχα για προσωπικο ενα Huawei nova 5t. Αν θελεις με πιστευεις, περαν των ηχειων, το Νοβα 5Τ ειναι καλυτερη συσκευη...και στην φωτογραφικη! Δεν ξερω τι κανει το pro.

 

Παρα πολυ απογοητευμενος απο τη καμερα του ΜΙ10Τ, χαλια μαυρα. το βιντεο ψαχνει συνεχεια για focus και η καμερα αν τραβας με HDR και σε NIGHT MODE ειναι το ενα και το αυτο.

 

Επειδή με προβλημάτισες ,το έψαξα, σήμερα παρέλαβα κι εγώ, κι αυτό το εμφανίζει μόνο στα 60 καρέ,στα 30 είναι κομπλέ. Κατά τα άλλα το έχω δίπλα δίπλα με το 1+ 7 Pro και δοκιμάζω σπιρτάδα κλπ . Το τηλέφωνο είναι γρήγορο όχι όμως σαν το 1+ επίσης τα 144hz δεν τα έχω νιώσει ακόμη. Σε αντίθεση με το s20 plus που η διαφορά των 90 του 1+ με τα 120 του Samsung ήταν κάτι παραπάνω από εμφανής. Ο βασικός φακός του Xiaomi πάρα πολύ καλός δίχως κορεσμένα χρώματα. Το MIUI 12 πολύ πιο ολοκληρωμένο με περισσότερη παραμετροποίηση και πλήθος λέξεων παραπάνω το πληκτρολόγιο σε σχέση με τα 9ς & 9 Pro που υπάρχουν επίσης στο σπίτι. Αυτό που περιγράφεις για το YouTube ισχύει και μου θυμίζει την ίδια ακριβώς συμπεριφορά με το p20 Pro που είχα παλιά με το android 8 . Αυτό που με παραξενεύει είναι ότι δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο στα 9s & 9 Pro.

Αυτά προς το παρών ...νεότερα συντόμως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχάριστη έκπληξη η πολύ καλής ποιότητας εργοστασιακή μεμβράνη στην οθόνη, η ωραία θήκη του αν και δίνει όγκο και φυσικά ο adapter για την χρήση audio jack ακουστικών. Το πίσω μέρος δεν πιάνει δαχτυλιες , φοβερό χρωματάκι το μαύρο που παίζει στις αντανακλάσεις και είναι σαν γκρι σκούρο και το βάρος του δίχως την θήκη δεν το καταλαβαίνεις, όμως εδώ να τονίσω ότι προέρχομαι από συσκευές με ίδιες ή παρόμοιες διαστάσεις και βάρη. Ωραίο τηλέφωνο με την προσφορά της black Friday άξιζε και με το παραπάνω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

1606930673723.jpg

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!! Ήρθα και εγώ στην παρέα σας αγοράζοντας το pro μοντέλο. Τις συνολικές εντυπώσεις μου θα τις γράψω σε άλλο post αλλά τώρα ήθελα τη βοήθειά σας σε κάτι το οποίο δεν μπορώ να το βρω με τίποτα. Σε όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα μπορούσα ένα φάκελο pdf να τον μεταφέρω στην επιφάνεια εργασίας τώρα προσπάθησα και δεν μπορώ με τίποτα γνωρίζει κάποιος πώς μπορώ να μεταφέρω ένα αρχείο PDF ή excel ή word στην επιφάνεια εργασίας;; Είμαι επαγγελματίας και με όλα τα προηγούμενα τηλέφωνά μου δεν είχα θέμα με αυτή τη λειτουργία

.

Ένα δεύτερο θέμα που αντιμετώπισα είναι ότι σε κάποιες επαφές έχω ειδικούς ήχους όταν συνδέεται λοιπόν με το bluetooth του αυτοκινήτου αυτοί οι ήχοι όταν χτυπάει το τηλέφωνο δεν μεταφέρεται στα ηχεία του αυτοκινήτου αλλά χτυπάει και το κινητό με το ήχο της επαφής χτυπάει και το αυτοκίνητο με τον ήχο το δικό του αυτό γιατί γίνεται;; Με τα προηγούμενα κινητά δεν είχα ποτέ θέμα.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα και εγώ κάτοχος του 10t pro και είμαι στη φάση που το στήνω προγράμματα ρυθμίσεις κτλ. Πολύ ωραίο φαίνεται αλλά μετά το LG G6 πιστευω θα δυσκολευτώ να συνηθίσω το μέγεθος του και το βάρος του. Προσπαθώ να το συνδέσω με υπολογιστή για να δω τον εσωτερικό του χώρο σαν δίσκο και να μεταφέρω φωτο κα και δεν μπορω με τίποτα. Πέρασα το mi pc suite ουτε καν το αναγνωρίζει. Κάποιους drivers της QUALCOMM τίποτα και δεν ρωτάει τίποτα μόλις το συνδέω να επιλεξω απλά φορτίζει. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...