Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο αστείο το black Friday.

Πριν 3 βδομάδες έδιναν οι γνωστές αλυσίδες το mi 10T στα 549 και δώρο τη mi robot όπου και πήρα, τώρα στη BF έχει μόνο το κινητό 549, πραγματικά αστείο...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόσο αστείο το black Friday.

Πριν 3 βδομάδες έδιναν οι γνωστές αλυσίδες το mi 10T στα 549 και δώρο τη mi robot όπου και πήρα, τώρα στη BF έχει μόνο το κινητό 549, πραγματικά αστείο...

 

συμφωνω και επαυξανω!!! προ μιας βδομαδας αγορασα το mi 10T lite στα 349 με δωρα τα ασυρματα ακουστικα αξιας 99 ευρω συν 20% επιστροφη yellows και τωρα εχει 349 σκετο!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Mi9 128άρη από info quest.

Ήθελα να μεταβώ στα μ10 αλλά δεν ήταν δίκαρτα και δεν υπήρχε η δυνατότητα ηχογράφησης κλήσεων στα ευρωπαϊκά μοντέλα που πωλούνται εδώ Ελλάδα.

Το μοντέλο Τ όμως είναι δίκαρτο κι αν εξαιρέσεις την ips οθόνη που ίσως με χαλάσει γιατί έχω χρόνια με ΟLED οθόνες θέλω να μάθω αν υπάρχει δυνατότητα ηχογράφησης κλήσεων όπως το μ9 που έχω ή έστω αν γίνεται με κάποιο πρόγραμμα όπως το acr call recorder.

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Mi9 128άρη από info quest.

Ήθελα να μεταβώ στα μ10 αλλά δεν ήταν δίκαρτα και δεν υπήρχε η δυνατότητα ηχογράφησης κλήσεων στα ευρωπαϊκά μοντέλα που πωλούνται εδώ Ελλάδα.

Το μοντέλο Τ όμως είναι δίκαρτο κι αν εξαιρέσεις την ips οθόνη που ίσως με χαλάσει γιατί έχω χρόνια με ΟLED οθόνες θέλω να μάθω αν υπάρχει δυνατότητα ηχογράφησης κλήσεων όπως το μ9 που έχω ή έστω αν γίνεται με κάποιο πρόγραμμα όπως το acr call recorder.

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ηχογραφηση στα xiaomi μοντελα εχει αφαιρεθει εδω και καιρο. οι μόνες ελπιδες ειναι ειτε με εργαλεια σαν αυτο που ανεφερες, ειτε όταν η google ενσωματωσει ηχογραφηση κλησεων στο app της. υπηρχαν αναφορες οτι σε καποιες συσκευες ειχε μπει δοκιμαστικά. δεν ξερω κατα ποσο ειχε προχωρησει το θεμα.

 

https://www.xda-developers.com/google-phone-app-call-recording-hands-on/

Link to comment
Share on other sites

Ηχογραφηση στα xiaomi μοντελα εχει αφαιρεθει εδω και καιρο. οι μόνες ελπιδες ειναι ειτε με εργαλεια σαν αυτο που ανεφερες, ειτε όταν η google ενσωματωσει ηχογραφηση κλησεων στο app της. υπηρχαν αναφορες οτι σε καποιες συσκευες ειχε μπει δοκιμαστικά. δεν ξερω κατα ποσο ειχε προχωρησει το θεμα.

 

 

 

https://www.xda-developers.com/google-phone-app-call-recording-hands-on/

Έχεις εσύ ή κάποιος άλλος δοκιμάσει αν δουλεύει η ηχογράφηση με app σαν αυτό που ανέφερα πιο πάνω??

 

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

399 εχει το 8/128 . οχι το Pro απο επισημους πωλητες και σε μαυρο χρωμα που συνηθως το πουλανε πιο ακριβα για καποιο λογο...

 

κωτσοβολος, Mediamarkt, you (εδω εβγαλε σημερα μερικα κομματια εφυγαν γρηγορα τωρα το εχει αποσυρει)

 

μολις το βαλεις στο καλαθι αυτοματα αφαιρει 150ευρω και εμφανιζει 399 .. πιο χαμηλα απο ολα τα σκρουτζομαγαζα ...

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά άξιζε το Pro σα κάμερα; Εννοώ κάνει την διαφορά.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό έχει και ois , βέβαια έχουν και μια διαφορά 100 ευρώ σε σχέση με το απλό 10Τ. Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το χτύπησα κι εγώ με την προσφορά, το Mi 10T 5g όχι το Pro. Λογικά μεθαύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα το έχω στα χέρια μου
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το χτύπησα κι εγώ με την προσφορά, το Mi 10T 5g όχι το Pro. Λογικά μεθαύριο καλώς εχόντων των πραγμάτων θα το έχω στα χέρια μου

 

γινεται ενας χαμος με τις κουριερ ειδικα με την acs να ξερεις ... και εγω ακομα περιμενω ...

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Αισιοδοξώ ότι επειδή είμαι εκτός Αττικής και Θεσσαλονίκης και γενικότερα η αποστολή θα γίνει από επαρχιακή πόλη σε επαρχιακή κωμόπολη δεν θα αντιμετωπίσω σοβαρό θέμα. Και στο πρώτο lockdown ότι χρειάστηκα ήρθε εγκαίρως... ευχαριστώ πολύ πάντως για το ενδιαφέρον σου ✌️
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρέλαβα το κανονικό (οχι το Pro) ωραιο δειχνει θα το συνηθισω στο χερι καθως προερχομαι απο μικροτερη συσκευη ... Φορτιζει τωρα και αργοτερα θα εχω μια καλυτερη εικονα.

 

Απο οσο εχω διαβασει το Pro εχει ois

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Γρηγορο , πολυ γρηγορο , αυτο που εψαχνα δηλαδη . με 8ram δεν εχω κανενα προβλημα πουθενα, λιγο περιεργο που το δαχτυλικο ειναι στο power button αλλα συνηθεια ... σιγουρα θα ηθελα amoled για να εχει το δαχτυλικο κατω απο την οθονη, θα ηταν πιο βολικο. σαν οθονη ομως που μερικοι σκεφτοναι και λενε α δεν εχει amoled ... ουτε καν φαινεται η διαφορα, ειναι εξαιρετικη η οθονη του

γενικα δειχνει πολυ καλο, παρολο το μεγεθος ειναι οκ στο χερι μου

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Πες τα, μάλλον γράψτα καλύτερα ;) Οθόνη εξαιρετικής ποιότητας όλοι στην απ'έξω κάτι έχουν να πουν... υπόψιν τους τελευταίους μήνες είμαι με redmi note 9 Pro, 9s Samsung s8 plus, Samsung note 9 , Samsung s20 plus και φυσικά το βασικό μου κινητό το 1+ 7 Pro. Έχει τόσο ωραία πλούσια χρώματα που νομίζεις πως πρόκειται για πολύ καλή amoled προηγούμενης διετίας 2018-2019 μόνο στα πολύ πολύ βαθιά μαύρα και στην έντονη αντίθεση το καταλαβαίνεις κάτι που δεν με ενδιαφέρει πια τόσο πολύ όσο ο υψηλός Ρυθμός ανανέωσης που πραγματικά ξεκουράζει με φοβερή σούπερ σμουθ αίσθηση... απόλαυσε το!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι δακτυλικό στο πλάι είναι σωτήριο αφού σε συνδυασμό με την flat οθόνη περνάς ότι τζαμάκι θες δίχως να θυσιάζεις κάτι... και γρήγορο και τζάμι για προστασία χωρίς να χάνει αίσθηση και εμφάνιση το δαχτυλικο

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορο , πολυ γρηγορο , αυτο που εψαχνα δηλαδη . με 8ram δεν εχω κανενα προβλημα πουθενα, λιγο περιεργο που το δαχτυλικο ειναι στο power button αλλα συνηθεια ... σιγουρα θα ηθελα amoled για να εχει το δαχτυλικο κατω απο την οθονη, θα ηταν πιο βολικο. σαν οθονη ομως που μερικοι σκεφτοναι και λενε α δεν εχει amoled ... ουτε καν φαινεται η διαφορα, ειναι εξαιρετικη η οθονη του

γενικα δειχνει πολυ καλο, παρολο το μεγεθος ειναι οκ στο χερι μου

 

 

ειχα το Mi9 , το δαχτυλικο στην οθονη σπανια επιανε με τη πρωτη μου ειχε σπασει τα νευρα, προτιμω το δαχτυλικο στο πλαι

Link to comment
Share on other sites

ειχα το Mi9 , το δαχτυλικο στην οθονη σπανια επιανε με τη πρωτη μου ειχε σπασει τα νευρα, προτιμω το δαχτυλικο στο πλαι

 

ετσι ειναι και στο mi note 10 lite ... αλλα πιστευω φταιει ο αργος επεξεργαστης , αν ειχε αυτον που εχει το Mi10t νομιζω δεν θα ειχε προβλημα ... τουλαχιστον απο οτι εχω δει στο Poco f2 pro που εχει ιδιο επεξεργαστη ειναι μια χαρα το δαχτυλικο στην οθονη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Πες τα, μάλλον γράψτα καλύτερα ;) Οθόνη εξαιρετικής ποιότητας όλοι στην απ'έξω κάτι έχουν να πουν... υπόψιν τους τελευταίους μήνες είμαι με redmi note 9 Pro, 9s Samsung s8 plus, Samsung note 9 , Samsung s20 plus και φυσικά το βασικό μου κινητό το 1+ 7 Pro. Έχει τόσο ωραία πλούσια χρώματα που νομίζεις πως πρόκειται για πολύ καλή amoled προηγούμενης διετίας 2018-2019 μόνο στα πολύ πολύ βαθιά μαύρα και στην έντονη αντίθεση το καταλαβαίνεις κάτι που δεν με ενδιαφέρει πια τόσο πολύ όσο ο υψηλός Ρυθμός ανανέωσης που πραγματικά ξεκουράζει με φοβερή σούπερ σμουθ αίσθηση... απόλαυσε το!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι δακτυλικό στο πλάι είναι σωτήριο αφού σε συνδυασμό με την flat οθόνη περνάς ότι τζαμάκι θες δίχως να θυσιάζεις κάτι... και γρήγορο και τζάμι για προστασία χωρίς να χάνει αίσθηση και εμφάνιση το δαχτυλικο

 

εχεις κανενα τζαμακι να προτεινεις? να καθεται τελεια ομως

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η πλαστική θήκη που έρχεται με το κιν έχει τρυπούλα για να μπαίνει νήμα κρατήματος όπως η θήκη της φώτο; Εάν συνηθίσεις να το περνάς απο το χέρι σου με το που πιάνεις το κιν είναι σωτήριο απο πτώσεις!
Link to comment
Share on other sites

Το pro έχει ois;

 

Ναι το Mi 10t pro έχει OIS και η κύρια κάμερα του είναι 108 mpx έναντι 64 mpx του Τ10

Αυτές στην ουσία είναι οι διαφορές τους και η τιμή.

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/xiaomi-mi-10t,xiaomi-mi-10t-pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...