Jump to content

Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, στην ρύθμιση προτιμώμενο δίκτυο βάζοντας την επιλογή LTE αντί για 5g(που έρχεται προεγκατεστημένο) η ποιότητα του σήματος βελτιώθηκε για να μην πω εκτοξεύτηκε απ'τις δυο γραμμές στις 4,φουλ δηλαδή. Επίσης η απόκριση έγινε σφαίρα ταχύτατη όπως στο 1+ 7 Pro μου . Συνεπώς πιστεύω ότι είναι καλύτερα να επιλέγουμε το LTE το οποίο ναι μεν δείχνει η ένδειξη στην status bar ως απλό 4g όμως όταν στέλνεις ή δέχεσαι κάνοντας χρήση των δεδομένων η ένδειξη μετατρέπεται αυτόματα σε 4g+ εφόσον υπάρχει κάλυψη δικτύου. Αυτά γιατί δεν θυμάμαι αν είχε ερωτηθεί εδώ ή σε άλλο θέμα για άλλο κινητό που υποστηρίζει 5g και υπήρχε αυτή η απορία για την επιλογή δικτύου. Στην δική μου περίπτωση βλέπω ότι είναι καλύτερα να το έχω στο LTE.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέραν του ότι φυσικά δεν υπάρχει 5g δίκτυο οπότε είναι περιττό να μπαίνει σε διαδικασία ψαξιματος, η επιλογή σε LTE κάνει το σερφάρισμα πραγματικά εξαιρετικά γρήγορο δίχως το παραμικρό κόμπιασμα μεταμορφώνει το κινητό σε πύραυλο.

Επιτέλους έγινε αστραπιαίο το ίντερνετ...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί από την απόδοση του όσο αναφορά την μπαταρία... Το φανταζομουν καλύτερο...Έχοντας δύο κάρτες sim με σχετικά καλό σήμα, στο 50% της μπαταρίας έχω περίπου από 4h έως 4h, 30min maximum. Εντάξει, δεν είναι και άσχημα, αλλά δεν είναι και Wow.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά φίλε μου.. με δύο κάρτες σιμ όλη μέρα Bluetooth ,wifi αλλά και 4G για περίπου 2 ώρες μέσα στην μέρα από τις 8 το πρωί που φεύγω από το σπίτι με 100% μπαταρία πολλές κλήσεις, σοσιαλ αλλά και φωτογραφίες επιστρέφω στο σπίτι με 40% άλλοτε και παραπάνω.. δοκίμασε να κάνεις μια φόρτιση με ένα φορτιστή 2.1 mah

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες βγάζετε sot??

 

9 ωρες καθε μερα, 2 καρτες , 4g+ και στις δυο επαγγελματικη χρηση ολη μερα κλησεις, email, φωτογραφιες, viber ασυστολο, χαρτες + πλοηγηση, teams κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορώ να πω ότι έχω ενθουσιαστεί από την απόδοση του όσο αναφορά την μπαταρία... Το φανταζομουν καλύτερο...Έχοντας δύο κάρτες sim με σχετικά καλό σήμα, στο 50% της μπαταρίας έχω περίπου από 4h έως 4h, 30min maximum. Εντάξει, δεν είναι και άσχημα, αλλά δεν είναι και Wow.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καποιο προβλημ παιζει, δεν νομιζω αυτο το κινητο μπορει να πεσει κατω απο τις 5 ωρες sot

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

9 ωρες καθε μερα, 2 καρτες , 4g+ και στις δυο επαγγελματικη χρηση ολη μερα κλησεις, email, φωτογραφιες, viber ασυστολο, χαρτες + πλοηγηση, teams κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

καποιο προβλημ παιζει, δεν νομιζω αυτο το κινητο μπορει να πεσει κατω απο τις 5 ωρες sot

Δεν έγραψα ότι έχω 5 ώρες sot... Έγραψα ότι έχω 4 με 4:30 ώρες sot με 50% μπαταρία, δηλαδή αν το άφηνα να πάει στο 10% περίπου θα είχα σίγουρα 8 ώρες sot. Από 5000mha μπαταρία περίμενα περισσότερες ώρες sot.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι Κώστα, κάνε κι αυτό που ανέφερε παραπάνω το άλλο μέλος και φόρτισε το μερικές φορές με 2άμπερο φορτιστή πιστεύω ότι θα δεις πολύ καλές τιμές sot. Έτσι τα φορτίζω και το 1+ και αυτό και γενικότερα όλα μου τα κινητά χρόνια τώρα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι Κώστα, κάνε κι αυτό που ανέφερε παραπάνω το άλλο μέλος και φόρτισε το μερικές φορές με 2άμπερο φορτιστή πιστεύω ότι θα δεις πολύ καλές τιμές sot. Έτσι τα φορτίζω και το 1+ και αυτό και γενικότερα όλα μου τα κινητά χρόνια τώρα...
Θα το κάνω Γιώργο, δεν έχω να χάσω κάτι!! Απλά περίμενα να βγάζει άνετα τουλάχιστον 9 ώρες sot. Βέβαια και οι "άνετες " 8 ώρες που έχω τώρα δεν είναι " κακές"...Είδομεν, μπορεί κάτι να γίνει με τον φορτιστή, κάτι από καμία μελλοντική αναβάθμιση, θα δείξει!!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα του έκανα την πρώτη του φόρτιση μέχρι 100 τοίς εκατό...οι άλλες δύο τρεις ήταν ενδιάμεσες... φίλε είναι εκτός πρίζας δύο ώρες και σερφάρω 44 λεπτά με WiFi kai φωτεινότητα στην μέση και ίσως λίγο παραπάνω.... ακόμη 100% δείχνει...μπας και έχει κολλήσει?? Χα χα χα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από θηκουλες τι έχετε πάρει?

 

Τζαμακι Nilkin?

Μια μαύρη ποιοτική θήκη σιλικόνης που μοιάζει δερμάτινη, τζαμακι του φόρεσα ένα full cover που είχα από Poco f2!!! ( ταιριάζει γάντι με την δική του διάφανη θήκη ) μέχρι να έρθει το Nillkin.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμί αφηνει περιμετρικά ασπριλα;

 

Επίσης , Δεκέμβριος και είμαστε με patch Σεπτεμβρίου...

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Μια μαύρη ποιοτική θήκη σιλικόνης που μοιάζει δερμάτινη, τζαμακι του φόρεσα ένα full cover που είχα από Poco f2!!! ( ταιριάζει γάντι με την δική του διάφανη θήκη ) μέχρι να έρθει το Nillkin.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σε σχέση με το poco f2 pro τι έχεις να μας πεις? Ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμί αφηνει περιμετρικά ασπριλα;

 

 

 

Επίσης , Δεκέμβριος και είμαστε με patch Σεπτεμβρίου...

Είναι full cover, δηλαδή έχει μαύρο πλαίσιο περιμετρικά, οπότε δεν φαίνεται καμία ασπριλα!! Από αίσθηση όμως... χάλια... Γι'αυτό και παραγειλα το Nillkin !!

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε σχέση με το poco f2 pro τι έχεις να μας πεις? Ευχαριστώ
Δυστυχώς δεν το είχα ποτέ μου το Pocophone F2, δεν μου αρέσει η selfie φιλοσοφία... Απλά είχα παραγγείλει λάθος κάποια tempered glass και έτυχε να ταιριάζει αυτό με του Mi10T Pro.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα, έχοντας κάνει ουσιαστικά την πρώτη πλήρη φόρτιση προχθές το βράδυ και αφήνοντας το κάνα μισάωρο περίπου έχοντας φτάσει στο 100% , έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία του. Μόνιμα ανοιχτή η συσκευή,σε stand by ουσιαστικά ένα με δύο τα εκατό όλη μέρα καταναλώνει μόνο. Λόγω lockdown δεν το πολύ χρησιμοποιώ για κλήσεις καμιά ωρίτσα ίσως και παραπάνω λίγο και στις 36 ώρες που έχουν περάσει. Φουλ χρήση ίντερνετ περισσότερο WiFi αλλά και 4g plus 60-40 περίπου. Είμαι αυτή την στιγμή στο 73 % ποσοστό μπαταρία με χρήση οθόνης 4 ώρες και 28 λεπτά . Απίστευτη διαχείριση μπαταρίας . Το έχω με δύο SIM η μια είναι simple fi για ίντερνετ, Facebook lite & messenger lite επίσης με what's app & viber insta κλπ... Έχω εντυπωσιαστεί!!

Στα αρνητικά το μαμά πληκτρολόγιο με σχετικά στενή πυκνή διάταξη, και η βινιέτα ( εμφανή στο μάτι στα άκρα πάνω κάτω συνηθισμένος από τις αμολεντ την πιάνει με την μία τι εξοικειωμένο μάτι) στο λευκό φόντο. Σε χρωματιστά και σκούρα Φόντα δεν το καταλαβαίνεις... αυτά προς το παρόν δηλώνω ενθουσιασμενος με το κινητό, δεν περίμενα τόσο καλό τον 865 σε συνδυασμό με το MIUI 12.

Μια λεπτομέρεια...η φόρτιση του κινητού έγινε με τον παλιό δυάμπερο φορτιστή που έχω και με ένα εξαιρετικό καλωδιάκι της Anker που πάντα χρησιμοποιώ για την φόρτιση των εκάστοτε κινητών μου.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνω να βρω που ορίζεις το όριο των δεδομένων της σύνδεσης ανά μήνα. Τι στο καλό το ξέχασαν? ή είναι μπροστά στα μάτια μου και δεν το βλέπω....
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του ΤΑ ΣΠΑΕΙ ... πραγματικα δεν τελειωνει ποτε

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα ψάχνω να βρω που ορίζεις το όριο των δεδομένων της σύνδεσης ανά μήνα. Τι στο καλό το ξέχασαν? ή είναι μπροστά στα μάτια μου και δεν το βλέπω....

Για όποιους τύχει να το ψάξουν...είναι στην εφαρμογή ΑΣΦΑΛΕΙΑ πατάμε ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ και μετά ΧΡΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

Link to comment
Share on other sites

Δεν το χρησιμοποιώ ποτέ, όμως επειδή δύσκολα έως απίθανο να έψαχνα εκεί,σε ευχαριστούμε που το ανέφερες.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Του αδερφού μου η συσκευή βγήκε προβληματική.

Συγκεκριμένα έχει θέμα με την δόνηση, με την απτική ανάδραση.

Το καταλαβαίνεις όταν πας να επιλέξεις ένα κείμενο στις σημειώσεις για να το αντιγράψεις και ακούγεται η δόνηση σα να έχει ξεχαρβαλώσει. Στο δικό μου δεν κάνει έτσι που το δοκιμάσαμε.

Τώρα δεν ξέρω εάν θα τον πιάσει το DOA γιατί το παραλάβαμε με κούριερ...:(

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο η ημέρα παραλαβής, επικοινώνησε με τα κεντρικά infoquest ή καλύτερα με το κατάστημα που το παρήγγειλες .
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα να ρωτήσω κάτι το μαύρο η το ασημί ;Δεν ξέρω τι να διαλέξω γιατί δεν τα έχω δει live.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Όποιο και να πάρεις είναι φοβερά χρώματα. Εγώ έτυχε και το βρήκα σε μαύρο (10T απλό και το αναφέρω διότι έχουν διαφορά στο φινίρισμα στην πλάτη). Έχει το χρώμα του γραφίτη θα έλεγα δεν είναι αυτή η ασχήμια του μαύρου που είχε τι s20 plus σαν νεκροκασέλα ήταν πίσω... πίσσα , πίσσα και οι κάμερες ότι πιο μάπα και αδιάφορο έχω δει τα τελευταία χρόνια ... δες και για τις διαφορές ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 10T / 10Τ Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...